Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

ephoto - kam smeruješ?

poqy
poqy 2021-01-22 20:03:44+01
Ahojte.
Postrehol som, že pán Srnec ukončil pracovný pomer v ephoto. Moja otázka na administrátora (ale aj na kohokoľvek kto odpovie) ephota, čo sa chystá, čo bude nové. Má význam si obnoviť platený účet?
 
Peter1111
2021-01-24 12:12:17+01
príspevok od: blahoslav J B Art
skoda ... ale je to prilezitost pre niekoho noveho, mladeho ... fotografa, ktory vie aj pisat clanky
Neviem či v najbližšej dobe sa niekto aj nájde. Rád som čítal jeho články , lebo to malo hlavu aj pätu.
To skončil úplne sakum prásk s celým Ephotom? Ani recenzie už nebude robiť? Či takýmito informáciami nikto nedisponuje?...
Zatiaľ som nenašiel toľko kvalitných recenzií , ktoré obsahovali všetko čo je dôležité v recenzii ,tak ako to písal Karol.
Je to na zamyslenie prečo tak urobil?!...
0
5
 
fatality
2021-01-24 12:57:32+01
príspevok od: Stanislav Marko
V pondelok som tiež rád prečítal fotostĺpček, bola to už taká tradícia ku kávičke. Som členom už cca 14 rokov a mrzí ma ako to tu ide z kopca Mne sa napríklad páčilo dávne hodnotenie fotografií systémom bodov za TK, kompozíciu a impakt. Bolo by skvelé keby sa ephoto posunulo dopredu, pretože kto sem chodí vidí, že stránka je neaktívna a zaspala dobu. Budem ephotu držať palce aby sa zasa niekedy vrátila tam kam patrí.
tiez sa mi viac pacilo bodove hodnotenie..ked uz sa ludom nechce pisat komentare,bol by to fajn kompromis medzi lajkom a pisanym slovom..a kludne nejaku rozumnejsiu skalu..napr.5/5/5 alebo 10/10/10..
0
5
 
Stanislav Marko
2021-01-24 17:48:40+01
príspevok od: fatality
tiez sa mi viac pacilo bodove hodnotenie..ked uz sa ludom nechce pisat komentare,bol by to fajn kompromis medzi lajkom a pisanym slovom..a kludne nejaku rozumnejsiu skalu..napr.5/5/5 alebo 10/10/10..
Presne tak! Určite by sa viac hodnotilo a ľudí by to motivovalo aj niečo napísať, prečo také a také hodnotenie dali. Lebo komu sa nechce komentovať, alebo sa nechce zdržiavať písaním, môže bodovým hodnotením vyjadriť svoj názor na fotografiu.
0
7
 
seifi
2021-01-24 21:18:10+01
príspevok od: Stanislav Marko
Presne tak! Určite by sa viac hodnotilo a ľudí by to motivovalo aj niečo napísať, prečo také a také hodnotenie dali. Lebo komu sa nechce komentovať, alebo sa nechce zdržiavať písaním, môže bodovým hodnotením vyjadriť svoj názor na fotografiu.
Kus histórie ... treba povedať, že k lajkovaniu sa pristúpilo, aby boli utíšení fotografi, ktorí pišťali, že je málo diskusie pod fotografiami ... Vodou na diskusný mlyn malo byť lajkovanie . Počítalo sa s tým, a tak to bolo aj vysvetľované, že tí, čo v predloženej fotografii na kritiku nevidia 7 bodov, a dali by bodov menej, tak nech píšu. Písania ubudlo a lajky padajú aj ako akt priateľstva, teda ktoré by inak mali priemerné či slabé hodnotenie (a pozor - tak budú padať aj body). A hneď za tým treba jedným dychom povedať, že fotografia je vnímaná subjektívne a niekto ju vidí a cíti za 1 iný za 7. A ďalej sa v diskusiách dospelo k poznaniu, aspoň ja som to tak pochopil, že fotografia dňa nie je najlepšou fotografiou, ale fotografia dňa spolu s autorom mala ten deň najväčšie sympatie fotografickej obce. Tak má význam bodovať ?
A na základe skúsenosti ešte dopoviem, že jedno a to isté vysvetlenie ... ako dôvod na zmenu ... môže slúžiť na cestu tam ale aj na cestu naspäť (k bodovaniu) .
0
3
 
blahoslav J B Art
2021-01-25 00:55:54+01
Cesta späť nie je možná, svet, ľudia, ako aj zariadenia na zachytávanie fotografií a aj Ephoto prešli vývojom a sú niekde inde, ako pred nejakými 7-8 rokmi, keď to tu naplno frčalo.
0
0
 
poqy
2021-01-25 06:49:11+01
Kamarátske lajky budú pri akomkoľvek hodnotení. Riešenie je skryť meno autora, na nejaké obdobie, alebo v prípade súťaže do jej konca.

Hodnotenie môže mať napr. biac stupňov. Ok, výborné, výnimočné.

Motivácia hodnotiť musí byť zvonka, nie len z vnútorného chcenia. Napríklad bodmi, ktoré podmienia zapojenie sa napríklad do súťaží. Alebo nový užívateľ nemôže hodnotiť kým nehodnotí x fotiek. Nemôže komentovať kým nehodnotí ďalších x fotiek. Tímto čiastočným odopretím sa z možnosti komentovať stane žiadaná komodita. Ľudia chcú to čo nemajú.

No a súťaže môžu byť na týždňovej báze. Vytvoriť ich môže každý kto má istý počet bodov. Víťaz získa nejaky titul, alebo malú vecnú cenu.

Tak nejak som to videl na zahraničných serveroch. Pri novom projekte je problém že nieje na to komunita, musí to rozbehnúť niekto "slávny". Ephoto ale už má členskú základňu. Dokonca myslím, že by sa tu našli aj nadšenci čo by to nakódili.
0
0
 
luboslav
2021-01-25 08:29:36+01
Otázka je čo chce majiteľ. Chce veľkú návštevnosť za každú cenu? špecializovaný odborný portál? diskusné fórum?...
Tomu treba prispôsobiť celú filozofiu stránky.
Nemyslím že problémom a riešením je len hodnotenie fotiek.
Navštevujem ephoto denne aj iné portály, prebehnem čo je nové a ak nič nové nie je vypínam.
Tam bude problém, chce to viac článkov, nemusia byť vždy autorské, kľudne aj len nalinkovaných z iných stránok, nalinkované videá YT (tam to žije), nech ja nemusím hľadať sám (nemám čas).
A pod článkom môže byť diskusia.
Pozrite si rôzne rumors stránky, každý ten 10 "článkov" a stovky komentov.
0
0
 
poqy
2021-01-25 08:45:40+01
príspevok od: luboslav
Otázka je čo chce majiteľ. Chce veľkú návštevnosť za každú cenu? špecializovaný odborný portál? diskusné fórum?...
Tomu treba prispôsobiť celú filozofiu stránky.
Nemyslím že problémom a riešením je len hodnotenie fotiek.
Navštevujem ephoto denne aj iné portály, prebehnem čo je nové a ak nič nové nie je vypínam.
Tam bude problém, chce to viac článkov, nemusia byť vždy autorské, kľudne aj len nalinkovaných z iných stránok, nalinkované videá YT (tam to žije), nech ja nemusím hľadať sám (nemám čas).
A pod článkom môže byť diskusia.
Pozrite si rôzne rumors stránky, každý ten 10 "článkov" a stovky komentov.
Keď som tu vlani poukazoval na to, že je málo článkov tak ma miestni borci schladili, že čo by som chcel za 10e, že iné stránky majú ešte menej článkov (:
0
0
 
admin
redakcia ephoto.sk 2021-01-25 19:57:25+01
Téma je uzamknuta. Oficjalne vyjadrenie prevadzkovateľa portálu nádete v téme ePhoto info.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()