Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

objektivy PENTAX

root27
2012-09-26 11:20:52+02
mam dva kusky objektivov , jeden je smc PENTAX-F 1:4-5.6 35-80mm a ten druhy SMC PENTAX-FA 1:4-5.6 70-200mm, na ake telo by to slo pripojit, aby sa s tym dalo fotit aj v automatickom rezime a nie len na manuale, zatial som zistil len ze je to bajonet Kaf2.
 
denySK
2012-09-26 11:30:21+02
príspevok od: root27
mam dva kusky objektivov , jeden je smc PENTAX-F 1:4-5.6 35-80mm a ten druhy SMC PENTAX-FA 1:4-5.6 70-200mm, na ake telo by to slo pripojit, aby sa s tym dalo fotit aj v automatickom rezime a nie len na manuale, zatial som zistil len ze je to bajonet Kaf2.
SMC PENTAX-FA 1:4-5.6 70-200mm ti pojde aj v automatickom rezime na vsetkych digi zrkadlach v pohode aj s autofocusom
 
pufko
2012-09-26 11:45:02+02
Oba budú jazdiť na ktorejkolvek DSLR, vrátane aj najnovšej K-5II ktorá sa ani ešte nepredáva
 
root27
2012-09-26 11:52:59+02
v pohode ako v pohode trebars na micro 4/3 system to bude trosku boliet ta cena 169 eur http://www.novoflex.com/en/products/adapters/adapters-for-microfourthirds-cameras/
 
marcus_labeo
2012-09-26 12:24:36+02
Trošku nechápem dopyt. Máš staré objektívy Pentax s bajonetom K, pýtaš sa, na aké foťáky pasuje a keď dostaneš odpoveď, že na všetky zrkadlovky Pentax s bajonetom K (t.j. všetky tak 30 rokov dozadu), vytiahneš M 4/3? Čo vlastne chceš?
 
bonifacko
2012-09-26 12:35:54+02
príspevok od: marcus_labeo
Trošku nechápem dopyt. Máš staré objektívy Pentax s bajonetom K, pýtaš sa, na aké foťáky pasuje a keď dostaneš odpoveď, že na všetky zrkadlovky Pentax s bajonetom K (t.j. všetky tak 30 rokov dozadu), vytiahneš M 4/3? Čo vlastne chceš?
Zrejme tie skla nema, tak špekuluje.
 
root27
2012-09-26 12:38:30+02
príspevok od: bonifacko
Zrejme tie skla nema, tak špekuluje.
ste vedla obaja ., praveze skla mam a premyslam ake zrkladlo kupit, a by som aj tieto skla mohol vyuzit.
 
root27
2012-09-26 12:40:07+02
príspevok od: marcus_labeo
Trošku nechápem dopyt. Máš staré objektívy Pentax s bajonetom K, pýtaš sa, na aké foťáky pasuje a keď dostaneš odpoveď, že na všetky zrkadlovky Pentax s bajonetom K (t.j. všetky tak 30 rokov dozadu), vytiahneš M 4/3? Čo vlastne chceš?
aj si cital co som sa pytal ?,pytal som sa na digi zrkadlovky nie na vsetky zrkadlovky 30 rokov dozadu, alebo ak nejake digi zrkladlovky boli pred 30 rokmi, neviem o nich
 
Erick
2012-09-26 12:48:43+02
príspevok od: root27
aj si cital co som sa pytal ?,pytal som sa na digi zrkadlovky nie na vsetky zrkadlovky 30 rokov dozadu, alebo ak nejake digi zrkladlovky boli pred 30 rokmi, neviem o nich
micro4/3 nie je zrkadlovka, tak si to nekomplikuj a neuvažuj nad tým. Aktuálne máš na trhu K-5, onedlho K-5 II, K-30 a K-r.
 
marcus_labeo
2012-09-26 12:53:47+02
príspevok od: root27
ste vedla obaja ., praveze skla mam a premyslam ake zrkladlo kupit, a by som aj tieto skla mohol vyuzit.
Ešte raz: všetky digitálne zrkadlovky Pentax majú bajonet typu K a objektívy Ti na ne budú pasovať a komunikovať s telom. Voľba konkrétneho typu DSLR je na Tvojej peňaženke, od výpredajového K-r až po horúcu novinku K-5 II. Mať zrkadlovkové objektívy Pentax a uvažovať o kompakte Olympus či Panasonic mi príde úplne mimo.
 
bonifacko
2012-09-26 14:39:02+02
príspevok od: root27
ste vedla obaja ., praveze skla mam a premyslam ake zrkladlo kupit, a by som aj tieto skla mohol vyuzit.
tak potom načo ta poznamka o micro 4/3?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-09-26 14:48:22+02
Ja na to pojdem trochu obklukou. Obidva objektivy patria k tomu najlacnejsiemu, co Pentax vyrobil a dodaval ich k zaciatocnickym filmovym zrkadlovkam. Dnes maju hodnotu par desiatok EUR. Nie su to ziadne zazraky, aj ked netvrdim, ze su to zle objektivy. Teleobjektiv je dokonca moznomPowerzoom, co nie je zrovna stastne riesenie. Dnes mas ku kazdej amaterskej zrkadlovke pribaleny kitovy objektiv s praktickejsim rozsahom a optimalizovany pre digital.

Ja by som zacal na cistom papiery, preco limitovat vyber len preto, ze mam doma dva stare zoomy?
 
pufko
2012-09-26 14:58:00+02
Ja som nedávno kúpil z Ebay na pokusy, práve F 35-80 za nejakých 5€ a som prekvapený čo z toho lezie myslím že seťak 18-55 sa môže skovať, len ten jeho rozsah na CROP je trochu odveci.

Ešte k tomu m4/3 to by bola totálna somarina aby som si kúpil redukciu za 169€ vdaka ktorej síce sklá nasadím , ale ostrenie bude len "manual focus"
Máš dve možnosti, bud si kúp k nim telo, alebo ich vyhod do koša, minimálne tá 35-80 je nepredajná vdaka rozsahu, ešte na tú 70-200 by sa niekto mohol ulakomiť,
 
root27
2012-09-26 16:26:39+02
príspevok od: Karol Srnec
Ja na to pojdem trochu obklukou. Obidva objektivy patria k tomu najlacnejsiemu, co Pentax vyrobil a dodaval ich k zaciatocnickym filmovym zrkadlovkam. Dnes maju hodnotu par desiatok EUR. Nie su to ziadne zazraky, aj ked netvrdim, ze su to zle objektivy. Teleobjektiv je dokonca moznomPowerzoom, co nie je zrovna stastne riesenie. Dnes mas ku kazdej amaterskej zrkadlovke pribaleny kitovy objektiv s praktickejsim rozsahom a optimalizovany pre digital.

Ja by som zacal na cistom papiery, preco limitovat vyber len preto, ze mam doma dva stare zoomy?
iste suhlasim, ale dnes som uz tak vytoceny z digitalnej techniky ze vazne premyslam vytiahnut svoj 7 rocny canon eos 300 a fotit na film, prikladam fotku , kde to proste fotak nezvlada, a to od neho az tak vela nechcem, ked som to pred pol hodkou cvakal, tak som neveril vlastnym ociam, na histograme podpaly a prepaly, to chcem az tak moc od neho pri takom zabere, ani tam nebolo priame slnecne protisvetlo, nezvladol to ani v manuale s priclonenym objektivom, ani v automatike odfotit korektne, myslel som ze pojdem do digi zrkadlovky uz ale nejako neverim ze tento dynamicky rozsah zvaldnu, presiel som z bezneho kompaktu na trosku lepsi. ale dost som sklamany , ale mozno je vsetko inak a chyba je vo mne
 
marcus_labeo
2012-09-26 16:49:32+02
Ja som asi nechápavý, ale neviem, čo vlastne chceš. Máš objektívy, chceš poradiť telo, ľudia Ti poradia a Ty vytiahneš fotku z kompaktu a začneš nariekať, ako to nezvláda dynamický rozsah. Čo to má spoločné s APS-C DSLR, na ktorú sa dopytuješ?
 
root27
2012-09-26 21:27:09+02
príspevok od: marcus_labeo
Ja som asi nechápavý, ale neviem, čo vlastne chceš. Máš objektívy, chceš poradiť telo, ľudia Ti poradia a Ty vytiahneš fotku z kompaktu a začneš nariekať, ako to nezvláda dynamický rozsah. Čo to má spoločné s APS-C DSLR, na ktorú sa dopytuješ?
neries, stojim pred volbou co dalej, lebo to, cim fotim ma uz limituje, trvalo chvilu sa zorientovat v tom , ze kompaktne filmove fotaky co sa vyslednej fotky tyka vobec nemuseli byt az tak kvalitativne vzdialene zrkadlovke, pokial mali osadeny nejaky solidny objektiv, kedze zobrazovacia plocha kinofilmu bolo to co mali spolocne, kdezto tuna ten rozdiel v snimacoch montovanych do kompaktov a do zrkadloviek robi z toho priepastny rozdiel. chcel som vyuzit objektivy co este vlastnim z pentaxu, a zohladnit to pri vybere nejakej digi zrkadlovky, to ze som sem pichol fotku z komaktu je vysledok toho ze mi uz pretiekol pohar trpezlivosti nad tym co dnesna digitalna techniak nezvladne odfotit, a zmietam sa v obavach ze digitalna zrkadlovka co sa dynamickeho rozsahu tyka na to nebude omnoho lepsie, ci?
 
sachmo
2012-09-26 21:41:55+02
príspevok od: root27
neries, stojim pred volbou co dalej, lebo to, cim fotim ma uz limituje, trvalo chvilu sa zorientovat v tom , ze kompaktne filmove fotaky co sa vyslednej fotky tyka vobec nemuseli byt az tak kvalitativne vzdialene zrkadlovke, pokial mali osadeny nejaky solidny objektiv, kedze zobrazovacia plocha kinofilmu bolo to co mali spolocne, kdezto tuna ten rozdiel v snimacoch montovanych do kompaktov a do zrkadloviek robi z toho priepastny rozdiel. chcel som vyuzit objektivy co este vlastnim z pentaxu, a zohladnit to pri vybere nejakej digi zrkadlovky, to ze som sem pichol fotku z komaktu je vysledok toho ze mi uz pretiekol pohar trpezlivosti nad tym co dnesna digitalna techniak nezvladne odfotit, a zmietam sa v obavach ze digitalna zrkadlovka co sa dynamickeho rozsahu tyka na to nebude omnoho lepsie, ci?
No ale zase tym, ze mas digitalne data, mas mnoho moznosti v postprocese. Vid priklad www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/310794/zimny-pozdrav-jesennej-krajine/
Ak chces vyuzit objektivy, tak chod do pentaxu. Pentax je podla mna dobra volba, aj keby si tie objektivy nevlastnil.
 
root27
2012-09-26 22:15:41+02
príspevok od: sachmo
No ale zase tym, ze mas digitalne data, mas mnoho moznosti v postprocese. Vid priklad www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/310794/zimny-pozdrav-jesennej-krajine/
Ak chces vyuzit objektivy, tak chod do pentaxu. Pentax je podla mna dobra volba, aj keby si tie objektivy nevlastnil.
jo hdr a podobne vymrstovaky
 
sachmo
2012-09-26 22:21:47+02
príspevok od: root27
jo hdr a podobne vymrstovaky
Zaklad je, aby to vyzeralo prirodzene. Tipujem, ze vacsina by ani nezistila, ze je uvedena fotka je skladana z viacerych.
 
root27
2012-09-26 22:54:39+02
príspevok od: sachmo
Zaklad je, aby to vyzeralo prirodzene. Tipujem, ze vacsina by ani nezistila, ze je uvedena fotka je skladana z viacerych.
jasne s hdr to netreba prehanat, ale ja uz mam hdr "artefakty " v oku uz to na mile na fotke citim
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()