Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Staré objektívy

Shake
2012-10-13 01:17:59+02
Dobrý deň, potrebujem sa poradiť s odborníkmi. Dostal som do daru objektívy, ktoré vyzerajú byť značnej staršej výroby. Chcel by som sa opýtať že či sú konkurencieschopné a dajú sa porovnávať s novými objektívmi čiže či s nimi urobím lepšie fotky ako napr. s 18-55mm resp. Tamronom 70-300mm ktoré mám. A moja zrkadlovka je Nikon D3100. Plus mám tam ešte externý blesk Nikon SPEEDLIGHT SB-23 a tiež sa chcem opýtať, že či je použiteľný na 3100ke. Pripájam aj ich fotografie. Za pomoc vopred ďakujem
 
sachmo
2012-10-13 01:27:34+02
príspevok od: Shake
Dobrý deň, potrebujem sa poradiť s odborníkmi. Dostal som do daru objektívy, ktoré vyzerajú byť značnej staršej výroby. Chcel by som sa opýtať že či sú konkurencieschopné a dajú sa porovnávať s novými objektívmi čiže či s nimi urobím lepšie fotky ako napr. s 18-55mm resp. Tamronom 70-300mm ktoré mám. A moja zrkadlovka je Nikon D3100. Plus mám tam ešte externý blesk Nikon SPEEDLIGHT SB-23 a tiež sa chcem opýtať, že či je použiteľný na 3100ke. Pripájam aj ich fotografie. Za pomoc vopred ďakujem
NIe je nic jednoduhsie, ako ich otestovat. Nasad ich na telo a fot, potom si pozri vysledok a sam posudis ich kvality. Na to predsa nepotrebujes nazory chytrych ludi.
 
Shake
2012-10-13 01:31:03+02
Keď mi nevieš poradiť tak radšej nepíš, ďakujem
 
thyson11
2012-10-13 01:34:31+02
Su to dobre a kvalitne objektivy. Pravda na modernych bracekov asi nebudu mat. Ale pre ich ''retro'' vzhlad ich oblubuje kopa ludi, napr. aj ja
 
sachmo
2012-10-13 01:36:53+02
príspevok od: Shake
Keď mi nevieš poradiť tak radšej nepíš, ďakujem
OK, tak urcite nebudu dobre, neurobis nimi take fotky, ako novymi objektivmi. Zober velke kladivo, rozmlat ich a hod do kosa.
Moze byt takato rada? Alebo co chces pocut?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-13 08:43:26+02
príspevok od: Shake
Keď mi nevieš poradiť tak radšej nepíš, ďakujem
Zbytocne sa rozculujes, dal ti velmi dobru radu. Ak nieco mozes zadarmo vyskusat sam, tak to urob.

Ani jeden objektiv nema vstavany motorcek a preto ti nebude fungovat AF. Rozsah objektivov je prisposobeny filmovym fotoaparatom. Nie su optimalizovane pre digital, neznamena to ale, ze musia byt zle. Teleobjektiv je na crope bez stabilizatora tazko pouzitelny. Blesk je prakticky nepouzitelny, daruj ho nejakemu strobistovy.
 
Erick
2012-10-13 08:48:53+02
Rád by som stretol toho idiota z reklamky, čo prvý vymyslel slogan "všetko je na webe". Celá jedna generácia vzápätí prestala myslieť a začal písať do diskusných fór divné otázky. Ale to len tak na okraj.
Bráni ti niečo spraviť fotku s jedným, druhým, tretím atď. objektívom a porovnať si ich?
Bráni ti niečo pripojiť blesk k fotoaparátu, stlačiť spúšť a pozrieť sa na displej, či je tam použiteľná fotka?
 
dmedia
2012-10-13 09:10:06+02
Su to skla, ktore sa robili pre analog Nikon, su praktickz nahoditelne na kazdu masinu Nikon, budu vsade fungovat. Su tam dve obmedzenia:

1. Na telach bez motorceka v tele fotoaparatu pojde iba MF, teda na D40,D60,D5000,D5100,D3000, D3100...co ale nie je problem, zalezi od typu fotografie co s nimi budes robit

2. vacsi problem je ale to, ze nie su prisposobene na moderne digitela, napr. odraz svetla na zadnej sosovke a pod., teda mozu mat problem v niektorych situaciach, napr. v protisvetle vyrazne zmakcenie, strata kresby, chromaticka aberacia a pod.

To ale neznamena, ze si ich nemas skusit, vacsina starsich skiel ide velmi pekne, sam pouzivam viacero. Nakoniec dnes kazdy tuzi po RETRO vzhlade fotky, to co som niekedy hadzal do kosa je dnes IN...

Okrem toho crop ti bude vyuzivat cca stred objektivu a to je super vyhoda, kvalita starych nikon skiel je velmi vysoka.
 
vladimirM
2012-10-13 09:27:47+02
ak by si nevedl co s nimi. posli ich. postovne zaplatim.
 
viking81
2012-10-13 11:01:34+02
príspevok od: Shake
Keď mi nevieš poradiť tak radšej nepíš, ďakujem
skor ked si nevies poradit tak radsej nepis stupidne odpovede...dal ti najlepsiu radu aku ti dat mohol..
 
Northwestern
2012-10-13 11:23:30+02
mozem ti poradit jednu vec ak ta zaujima makro (1:1), kup si na ebay medzikruzky bez AF (cca 5€) a daj to na tu sigmu alebo 35-105, bude to celkom piplacka ale mas tam clonovy kruzok aj manualne zaostrenie takze pri troche snahy aj nieco staticke odfotis

 
FaFSn
2012-10-13 22:34:38+02
príspevok od: viking81
skor ked si nevies poradit tak radsej nepis stupidne odpovede...dal ti najlepsiu radu aku ti dat mohol..
Nesúďme príliš skoro, chalan si nechcel zničiť telo, tak sa radšej opýtal, pretože v tabuľke kompatibility sú označenia, ktorým dnešní začiatočníci nerozumejú ( pretože si to celé neodžili - od úplného manuálu až po Digitál ). K pojmom ako D,G, AI, Ai-S, AF-S atď. treba tiež hľadať niekde vysvetlenie, takže je pre niekoho jednoduchšie položiť takúto otázku a nabudúce podobnú, pretože základy si nikto už nedoštuduje. Inak Nikony zvyknú zdvihnúť zrkadlo a nezložiť ho, ak sa im niečo nepáči a to dokáže začiatočníka dosť vystresovať.
 
Napster050
2012-10-13 22:45:41+02
toho blesku ťa rád za nejakú rozumnú sumu zbavím...
 
viking81
2012-10-14 10:31:02+02
príspevok od: FaFSn
Nesúďme príliš skoro, chalan si nechcel zničiť telo, tak sa radšej opýtal, pretože v tabuľke kompatibility sú označenia, ktorým dnešní začiatočníci nerozumejú ( pretože si to celé neodžili - od úplného manuálu až po Digitál ). K pojmom ako D,G, AI, Ai-S, AF-S atď. treba tiež hľadať niekde vysvetlenie, takže je pre niekoho jednoduchšie položiť takúto otázku a nabudúce podobnú, pretože základy si nikto už nedoštuduje. Inak Nikony zvyknú zdvihnúť zrkadlo a nezložiť ho, ak sa im niečo nepáči a to dokáže začiatočníka dosť vystresovať.
mne nejde ani tak o jeho prvotnu otazku...ale skor o reakciu ktoru mal na rozumnu radu....a stacilo by skocit na googel na par sekund a zistil by ze nikon pouziva rovnaky bajonet viac ako 50 rokov...takze by mu bolo hned vsetko jasne....snad
 
filip.drobný
2017-01-22 21:45:13+01
Zdravim, nepoznate miesto alebo osobu, ktora ma skusenosti so starymi objektivmi a vie ich vycistit resp. zaistit lahsi chod, pripadne posudit ich stav (ci je to vobec mozne).
 
belco
2017-01-23 00:32:20+01
príspevok od: filip.drobný
Zdravim, nepoznate miesto alebo osobu, ktora ma skusenosti so starymi objektivmi a vie ich vycistit resp. zaistit lahsi chod, pripadne posudit ich stav (ci je to vobec mozne).
Skuste kontaktovat pan Matunaka. www.matunak.sk
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()