Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

UV filter pre 24mm na FX/FF

kasko
2015-01-08 12:38:36+01
Ahojte, mate prosim nejaky tip pre kvalitny UV (pripadne aj CPL) filter, ktory nevinetuje na FX/FF tele a ohnisku 24mm? Odskusany mam Hoya HD a ten je s vinetaciou na tom dost zle. Hoya HD ma tusim 4mm hrubu obruc, VFFoto pise 2mm, ale netusim ci vinetuje. S CPL to bude s vyberom asi este horsie... dik
 
total empty
2015-01-08 12:43:40+01
príspevok od: kasko
Ahojte, mate prosim nejaky tip pre kvalitny UV (pripadne aj CPL) filter, ktory nevinetuje na FX/FF tele a ohnisku 24mm? Odskusany mam Hoya HD a ten je s vinetaciou na tom dost zle. Hoya HD ma tusim 4mm hrubu obruc, VFFoto pise 2mm, ale netusim ci vinetuje. S CPL to bude s vyberom asi este horsie... dik
Najlepší UV filter je žiadný UV filter.
A never ani tomu, že ti ochrani sklo objektívu, to je väčšinou oveľa tvrdšie a znesie viac.
 
kasko
2015-01-08 12:59:46+01
príspevok od: total empty
Najlepší UV filter je žiadný UV filter.
A never ani tomu, že ti ochrani sklo objektívu, to je väčšinou oveľa tvrdšie a znesie viac.
no to si mi zas pomohol Pri tvojej odpovedi mi napadlo jedine: ,,A skláři nebudou mít co žrát"
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-08 13:10:21+01
djgotogo opat keca. Urcite si UV kup. Moderne filtre odpudzuju necistoty a lahsie sa cistia. Dobry je aj ako ochrana pri dazdi a snezeni. Roky som pracoval v obchode so servisom a videl som prilis bela objektvov po pade, aby mi bolo jasne, ze filter je velky zachranca. Chrani nielen prednu sosovku ale aj filtrovu obrubu, ktora bez neho zvykne prasknut alebo sa ohnut.
oya ma v ponuke slim filtre rd Pro1 Digital. Nchce sa mi ale verit, ze HD filtre na 24 mm objektive vinetuju.
Raz u nas zakaznik reklamoval vinetujuci fiter, aj ked nemal velmi sirokouhly objektv a filter bol slim. Po niekolkych pokusoch sme zistili, ze objektiv je tak zle navrhnuty, ze vinetuje uz samotna obruba objektivu
 
arpgdval
2015-01-08 13:11:17+01
Ja mam 77 mm tento: http://www.pro-photoshop.com/produkte/objektivzubehoer/filter/polarisationsfilter/haida-pro-ii-digital-slim-polfilter-zirkular-mc-multicoating-77mm-inkl-cap-mit-innengriff/ a nevinetuje na DX Nikon 12-24 na 12 mm.
 
total empty
2015-01-08 15:46:46+01
príspevok od: Karol Srnec
djgotogo opat keca. Urcite si UV kup. Moderne filtre odpudzuju necistoty a lahsie sa cistia. Dobry je aj ako ochrana pri dazdi a snezeni. Roky som pracoval v obchode so servisom a videl som prilis bela objektvov po pade, aby mi bolo jasne, ze filter je velky zachranca. Chrani nielen prednu sosovku ale aj filtrovu obrubu, ktora bez neho zvykne prasknut alebo sa ohnut.
oya ma v ponuke slim filtre rd Pro1 Digital. Nchce sa mi ale verit, ze HD filtre na 24 mm objektive vinetuju.
Raz u nas zakaznik reklamoval vinetujuci fiter, aj ked nemal velmi sirokouhly objektv a filter bol slim. Po niekolkych pokusoch sme zistili, ze objektiv je tak zle navrhnuty, ze vinetuje uz samotna obruba objektivu
Keď kecám tak OK, ale nedávno sa to preberalo aj v inom vlákne a myslím, že je tu dosť fotografov, ktorí ďalšie UV sklo navyše nepotrebujú kvôli vedľajším účinkom.
Nielen vinetácia,ale aj odlesky,strata ostrosti v detailoch a neviem čo ešte sa spomínalo.
Ono treba uviesť aj negatíva používania tohto filtra,nie len propagovať akože dobré veci kvôli predaju a ziskom.
UV sklo je zbytočnosť.
 
JohnNewton
2015-01-08 16:15:24+01
príspevok od: total empty
Keď kecám tak OK, ale nedávno sa to preberalo aj v inom vlákne a myslím, že je tu dosť fotografov, ktorí ďalšie UV sklo navyše nepotrebujú kvôli vedľajším účinkom.
Nielen vinetácia,ale aj odlesky,strata ostrosti v detailoch a neviem čo ešte sa spomínalo.
Ono treba uviesť aj negatíva používania tohto filtra,nie len propagovať akože dobré veci kvôli predaju a ziskom.
UV sklo je zbytočnosť.
Degradácia obrazu kvalitným UV je bezvýznamná,(voči vlastným nedokonalostiam objektívu) , ochrana zrejmá a hlavne nemám staraosť s krytkou objektívu, lebo tým pádom ju nepoužívam, čiže ani nestrácam
 
kasko
2015-01-08 17:01:13+01
príspevok od: Karol Srnec
djgotogo opat keca. Urcite si UV kup. Moderne filtre odpudzuju necistoty a lahsie sa cistia. Dobry je aj ako ochrana pri dazdi a snezeni. Roky som pracoval v obchode so servisom a videl som prilis bela objektvov po pade, aby mi bolo jasne, ze filter je velky zachranca. Chrani nielen prednu sosovku ale aj filtrovu obrubu, ktora bez neho zvykne prasknut alebo sa ohnut.
oya ma v ponuke slim filtre rd Pro1 Digital. Nchce sa mi ale verit, ze HD filtre na 24 mm objektive vinetuju.
Raz u nas zakaznik reklamoval vinetujuci fiter, aj ked nemal velmi sirokouhly objektv a filter bol slim. Po niekolkych pokusoch sme zistili, ze objektiv je tak zle navrhnuty, ze vinetuje uz samotna obruba objektivu
UV kupeny je - Hoya HD, ale nefotil som bez filtra, takze som vinetaciu pripisoval filtru. AŽ Teraz som si precital: www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/objektivy/nikon-af-s-nikkor-24-120mm-f4g-ed-vr---aktualizovane/
Filter som dal dole a ten objektiv vinetuje aj bez filtra - s filtrom minimalne viac. Takze UV neriesim
Pripadne nejaky tip na CPL s obrucou, ktora by nezacala este viac vinetovat?
Dakujem
 
kasko
2015-01-08 19:17:11+01
príspevok od: arpgdval
Ja mam 77 mm tento: http://www.pro-photoshop.com/produkte/objektivzubehoer/filter/polarisationsfilter/haida-pro-ii-digital-slim-polfilter-zirkular-mc-multicoating-77mm-inkl-cap-mit-innengriff/ a nevinetuje na DX Nikon 12-24 na 12 mm.
dik za tip a vies mi prosim zmerat vysku obruce?
 
kasko
2015-01-08 19:18:32+01
Prikladam este foto pre predstavu, co robi Hoya HD s vyskou obruce 4mm - este ze fotak ma korekciu vinetacie ....
 
kasko
2015-01-08 19:19:43+01
 
arpgdval
2015-01-08 21:43:10+01
Nechcelo sa mi ist von pro subler, merané s pravítkom, cca 4 mm
 
arpgdval
2015-01-08 21:45:10+01
haida ND 1000 o cca 2 mm tenchsi, tj cca 2 mm
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()