Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nikon D3200 - teleobjektív pre fotenie hasičského športu

adriána.adamová
2015-12-28 10:45:10+01
Dobrý deň prajem ... Potrebujem radu .. Som mladá fotografka a fotím teorticky všetko, no počas tohto roku som zistila, že ma baví fotenie hasičského športu lenže môj objktív mi nestači a tak by som si chcela spraviť radosť s novým objektívom keďže hasičský šport sa behá až do vzdialenosti 100 metrov tak ideálna by bola dobrá 300 až 400 a samozrejme automatické ostrenie pretože nastvovanie manualu zaberá sekundy ktoré je potrebné šetriť ... Objektív nemusí byt značky nikon len musí pasovať na Nikon D3200.. Za pomoc vopred ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-28 11:02:36+01
V prvom rade máš fotoapaát, ktorý na take niečo nie je určený. Za dobrých svetelných podmienok ale nie je problém niečo akčnejšieho s ním nafotiť. Možno ti občas nebude stíhať AF, alebo ti bude chýbať vyššia snímková frekvencia.
Kupovať nejaký telezoom f/2,8, ktorý je niekoľko násobne drahší ako foťák, nemá zmysel. Na to, čo chceš nafotiť ti stačí bežný telezoom 70-300/4,5-5,6. V ponuke ho má Nikon. Často býva alternovaný Tamronom 70-300VC.
 
adriána.adamová
2015-12-28 12:17:59+01
Ďákujem za radu veľmi si cením ochotu pomoci . a ano viem foťak nieje na to určený ale som študent a zatial si nemôžem dovoliť mať foťak aj na také fotky aj na také. Každopadne dám na vašu radu ! Ďakujem veľmi pekne a rada uvítam aj iné rady
 
Martin P
2015-12-28 13:05:15+01
príspevok od: adriána.adamová
Ďákujem za radu veľmi si cením ochotu pomoci . a ano viem foťak nieje na to určený ale som študent a zatial si nemôžem dovoliť mať foťak aj na také fotky aj na také. Každopadne dám na vašu radu ! Ďakujem veľmi pekne a rada uvítam aj iné rady
tamron 70-300 vc je o dost lepsi na dlhom ohnisku a vseobecne o trosku lepsi v celom rozsahu
nikon 70-300 vr je uz stary model a na 250 - 300 je slepy ako patrona
hlavne nestiha na nove 24 mpx snimace a na ff uplne nepouzitelny v celom rozsahu z dovodu nedokreslenia krajov da sa len na apsc aj to len s vyhradami
mam ho a som z neho trochu nestastny ked musim ist na max ohnisko na apsc
na ff som ho pouzil raz a hned isiel do servisu a tam mi napisali ze je to standardna vlastnost a ked som si pozrel testy na dxo a inde ohladom kresby ku krajom tak ano je to standard cize uplna hruza a kto tvrdi opak klame sam seba
cize tento nikkor nekupovat a ani nebrat ako darcek alebo ked ano hned predat a orientovat sa na ine znacky kym nikon nepride s novym vylepsenym zoomom v tomto rozsahu
ak chcete nikkor tak skuste najnovsi 18-300 je to kompromis sice drahsi ale do casu kym zarobite na lepsi bude snad stacit aj na kavlitu d3200
 
Wor
2015-12-28 13:09:21+01
príspevok od: adriána.adamová
Ďákujem za radu veľmi si cením ochotu pomoci . a ano viem foťak nieje na to určený ale som študent a zatial si nemôžem dovoliť mať foťak aj na také fotky aj na také. Každopadne dám na vašu radu ! Ďakujem veľmi pekne a rada uvítam aj iné rady
Mám rovnaké telo (D3200).. a kúpil som k nemu spomínaný Tamron 70-300/4-5,6 Di Vc USD..vonku je hnusne, tak nie je poriadne otestovany, ale fotil som svojho psa, ktory je maly a dost rychly a fotky su krasne ostre... AF bez problemu, stabilizacia extremne ucinna i ked trochu hlucnejsia. V ziadnej recenzii okrem tej od p.Srnca sa to nespomina (takej ktoru som cital), tak som sa najprv zlakol.. ale nie je to nic strasne. Este by som mozno upozornil na vahu, ktora mne osobne neprekaza, ale presahuje 750g, je poriadne mohutny navyse s nasadenou slnecnou clonou. spracovanie je vsak na tuto triedu velmi dobre rovnako ako cena (369€ je beznych myslim). telo ma pre porovnanie nejakych 500g. svetelnost f4 pri 70mm(EQ 105mm) je myslim na tvoje ucely postacujuca.
 
JohnNewton
2015-12-28 13:30:55+01
príspevok od: Martin P
tamron 70-300 vc je o dost lepsi na dlhom ohnisku a vseobecne o trosku lepsi v celom rozsahu
nikon 70-300 vr je uz stary model a na 250 - 300 je slepy ako patrona
hlavne nestiha na nove 24 mpx snimace a na ff uplne nepouzitelny v celom rozsahu z dovodu nedokreslenia krajov da sa len na apsc aj to len s vyhradami
mam ho a som z neho trochu nestastny ked musim ist na max ohnisko na apsc
na ff som ho pouzil raz a hned isiel do servisu a tam mi napisali ze je to standardna vlastnost a ked som si pozrel testy na dxo a inde ohladom kresby ku krajom tak ano je to standard cize uplna hruza a kto tvrdi opak klame sam seba
cize tento nikkor nekupovat a ani nebrat ako darcek alebo ked ano hned predat a orientovat sa na ine znacky kym nikon nepride s novym vylepsenym zoomom v tomto rozsahu
ak chcete nikkor tak skuste najnovsi 18-300 je to kompromis sice drahsi ale do casu kym zarobite na lepsi bude snad stacit aj na kavlitu d3200
Já Ti chlape neviem, nikkor 70-300 na 300 mm
 
Martin P
2015-12-28 15:17:50+01
príspevok od: JohnNewton
Já Ti chlape neviem, nikkor 70-300 na 300 mm
mna by zaujimalo na aky fotak teda mpx toto bolo fotene?
ale uznate ze maly nahlad nieje smerodajny aj ked v dnesnej dobe je to ok na net
na 16 mpx d 7000 mi ten objektiv robil celkom dobre aj ked na lespie objektivy sa to nechytalo
ale na 24 mpx sa to uz nechyta a na FF uz vobec nie hlavne ku krajom
ono obcas sa zadari ked sa vsetky energie vesmiru spoja a af zafunguje vr tiez tak sa podari ale vacsinou na 99.9 percenta to je slepe
ak mate takyto kus ktory vam dobre kresli na 300 mm tak tak vam gratulujem a ticho zavidim
ja a mnoho dalsich sme take stastie nemali tak si ho uzitea my ostani budeme hladat bud dobry kus alebo inu znacku
pozdravujem a zelam pekne svetlo a funkcne af a vr.
 
JohnNewton
2015-12-28 16:38:58+01
príspevok od: Martin P
mna by zaujimalo na aky fotak teda mpx toto bolo fotene?
ale uznate ze maly nahlad nieje smerodajny aj ked v dnesnej dobe je to ok na net
na 16 mpx d 7000 mi ten objektiv robil celkom dobre aj ked na lespie objektivy sa to nechytalo
ale na 24 mpx sa to uz nechyta a na FF uz vobec nie hlavne ku krajom
ono obcas sa zadari ked sa vsetky energie vesmiru spoja a af zafunguje vr tiez tak sa podari ale vacsinou na 99.9 percenta to je slepe
ak mate takyto kus ktory vam dobre kresli na 300 mm tak tak vam gratulujem a ticho zavidim
ja a mnoho dalsich sme take stastie nemali tak si ho uzitea my ostani budeme hladat bud dobry kus alebo inu znacku
pozdravujem a zelam pekne svetlo a funkcne af a vr.
Už som ho dávno predal, foto sa dá otvoriť na novom liste vo vyššom rozlíšení. Prišiel som do styku s dvomi kusmi, oba boli bezchybné. Na FF to samozrejme nie je. Toto je z D300. Ale akúkoľvek odporúčanú 18-300 to na 300 mm schová do vrecka. Na slrgear sa to dá celkom slušne porovnať. A na fotografiu hasiča to je až až. NEF a Capture NX bola na spracovanie dobrá kombinácia.
 
Martin P
2015-12-28 18:45:37+01
príspevok od: JohnNewton
Už som ho dávno predal, foto sa dá otvoriť na novom liste vo vyššom rozlíšení. Prišiel som do styku s dvomi kusmi, oba boli bezchybné. Na FF to samozrejme nie je. Toto je z D300. Ale akúkoľvek odporúčanú 18-300 to na 300 mm schová do vrecka. Na slrgear sa to dá celkom slušne porovnať. A na fotografiu hasiča to je až až. NEF a Capture NX bola na spracovanie dobrá kombinácia.
ok vyborna ostrost pri velkej fotke ale potvrdzuje sa 12 mpx d300 tam to stacilo
a okrem toho je nieco ine ked sa ostri povedzme na 5 az 10 metrov alebo na 50 100 alebo 200 metrov tam ten objektiv nestiha a nepomoze ani 24 mpx je to takmer bez detailov
samozrejme ze sa tu nechcem hadat a nechcem spochybnovat vase skusenosti s nim
ale moje skusenosti su presne take ako som popisoval dokonca som nasiel fotku na plny zoom a je ostra ale je robena na pat az sedem metrov aj ked viem ze tym tamronom by to bolo lepsie na 24 mpx na 12 alebo 16 tam nemusi byt rozdiel medzi tymito dvomi objektivami
dufam ze na tomto sa zhodneme ja sa tu nemienim natahovat na detailoch a len zdielam svoje skusenosti a porovnanie s novym 18-300 je len v tom ze ten je na reportaz hasicov univerzalnejsi a pohotovejsi bez vymienania objektivu a samozrejme ze fotim do nef a spracovavam v capture nx-d lebo stary capture nx uz nove fotaky nepodporuje co je skoda lebo vystupy boli excelentne co dokazuje aj vasa fotka
s pozdravom mp
 
JohnNewton
2015-12-29 07:49:05+01
Nemôžem súhlasiť s tvrdením o tom, že na 100 alebo 200 m objektív "nestíha". To nie je o optickej kvalite skla, iba ak by trpel FF alebo BF v určitej rovine zaostrenia. Inak mu to je jedno. Vplyv vzdialenosti je skôr o okamžitej kvalite vzduchovej vrstvy medzi objektívom a objektom. (vodné pary,prach, vlnenie vzduchovej vrstvy atď...) Samozrejme voľba dostatočne krátkeho exp . času a poznanie možnosti stabilizácie je na fotografovi.
Čo sa týka rozsahov ako 18-300 a podobne, sú slušne použiteľné na 1" snímačoch (Sony, Panasonic). Žiaľ na apsc nemajú adekvátny ekvivalent, dlhý koniec je vždy nanič.
 
Martin P
2015-12-29 09:24:16+01
príspevok od: JohnNewton
Nemôžem súhlasiť s tvrdením o tom, že na 100 alebo 200 m objektív "nestíha". To nie je o optickej kvalite skla, iba ak by trpel FF alebo BF v určitej rovine zaostrenia. Inak mu to je jedno. Vplyv vzdialenosti je skôr o okamžitej kvalite vzduchovej vrstvy medzi objektívom a objektom. (vodné pary,prach, vlnenie vzduchovej vrstvy atď...) Samozrejme voľba dostatočne krátkeho exp . času a poznanie možnosti stabilizácie je na fotografovi.
Čo sa týka rozsahov ako 18-300 a podobne, sú slušne použiteľné na 1" snímačoch (Sony, Panasonic). Žiaľ na apsc nemajú adekvátny ekvivalent, dlhý koniec je vždy nanič.
tiez mi to prislo na um vsetko co tu spominate a netvrdim ze to nieje ostre len je to slepe bez detailov viem roroznat neostru fotku rozmazanim dlhym casom bez alebo so stabilizaciou alebo nezaostrenim ale mam vyskusane ten isty objekt na max a na min ohnisko na 11 clonu a je to pekelny rozdiel nie v obrysovej ostrosti ale v podani detailov na 70 mm tam su a na 300 mm je ich tam omnoho menej co tvrdim od zaciatku
asi sa nezhodneme na nazore na kvalitu mojho kusu predmetneho objektivu vy mate jednu skusenost davnu pozitivnu na 12 mpx a ja mam sucasnu negativnu na 24 mpx
vy si zite svoje presvedcenie a ja budem hladat lepsie riesenie pre mna a pre moje fotografie
a je na druhych ako sa rozhodnu su to ich peniaze a buduce fotky
a co sa tyka 18-300 noveho zoomu od nikonu nezatracoval by som ho az tak alebo je to len preto ze to tvrdim ja? nechce sa mi verit ale ak ano tak mi je to luto
su tu pouzivatelia tohoto typu objektivov a aj tohoto modelu a predpoklad ze vedeli ked to kupovali ze to nebude kvalitou obrazu ako pevne sklo je zrejma a preto aj pri hodnoteni svojich fotiek k tomu prihliadaju a ako cestovny zoom je 18-300 mm uplne ideal aj na apsc
toto je jeho tretia generacia a je designovana uz na vyssie mpx nikonov staci si pozriet fotky a na apsc dosahuje celkom slusne vysledky
samozrejme mate narok na svoj nazor ale prosim nechajte ten narok na nazor aj druhym a ze nesuhlasite je vasa vec a celkom legitimna.
drzim vam v tom palce s pozdravom mp
 
JohnNewton
2015-12-29 09:40:59+01
Nevidím dôvod na podráždenie, iba som napísal, že vzdialenosť fotografovaného objektu nemá vplyv na kvalitu objektívu . Ono to tvrdenie o vzdialenosti totiž tak vyznelo. To aby sme začiatočníkom nevnášali do hláv zbytočný chaos.
 
Martin P
2015-12-29 11:28:30+01
príspevok od: JohnNewton
Nevidím dôvod na podráždenie, iba som napísal, že vzdialenosť fotografovaného objektu nemá vplyv na kvalitu objektívu . Ono to tvrdenie o vzdialenosti totiž tak vyznelo. To aby sme začiatočníkom nevnášali do hláv zbytočný chaos.
podrazdeny niesom
keby som bol neodpovedam
a teoria je jedna vec a prax druha mne to tak vychadza a preto som sa tu rozpisal
mame rozdielne nazory na problematiku alebo mozno len ine pomenovanie tej istej veci alebo javu
k tejto teme som uz napisal dost mozno az prilis
zelam prijemny den a vsetko dobre do noveho roka
s pozdravom mp
 
DOMINIKKLACIK
2015-12-29 14:48:42+01
Zhodou okolnosti mam D3200 a telezoom nikon 70-300/4,5-5,6 myslím si že je do veľmi pekne spracovaný objektív len mrzí ma to že je na 300mm a clone 5,6 mäkký tento problém vyrieši priclonenie (clona 8 a je to už lepšie) nahral som vám tu dve fotky . Fotka č. 1 Nikon D7200 a spomínaný objektív (ohnisková vzdialenosť 300mm clona 5,6) . Fotky č.2 Nikon D3200 (ohnisková vzdialenosť 300mm clona 8). Čiže ako ste písali ohľadom toho že objektív nedokáže pekne spolupracovať s 24mpx čipmi tak chceme vám to vyvrátiť . Ved posúďte sami .
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-29 14:58:53+01
Poznam niekolko objektivov, na ktore sa nazor menil, alosa zvysovalo rozlisenie snimacov. Samos som take objektivy vlastnil. Moja prva zrkadlovka bol Nikon D70 s objektivom 18-70. Na svoju dou to bol vynimocny objektiv, ktory sa pricinil k tomu, ze som si vybral prave Nikon. Na D70 bol vyborny, na D80 stale dobry, na D300 uz pokulhaval. Jeho rozlisovacia schopnost potacovala na 6-8 Mpx.
Rovnako je to aj s 70-300VR. vyborny na 12 Mpx fotoapartoch, nedostatocny pre 24 Mpx. Tu skutocne treba nahradu na ktoru cakame. Kto sa nevie dockat, Tamron 70-300VC, alebo Nikon 70-200/4 VR.
 
RasťoS
2015-12-29 15:10:30+01
príspevok od: DOMINIKKLACIK
Zhodou okolnosti mam D3200 a telezoom nikon 70-300/4,5-5,6 myslím si že je do veľmi pekne spracovaný objektív len mrzí ma to že je na 300mm a clone 5,6 mäkký tento problém vyrieši priclonenie (clona 8 a je to už lepšie) nahral som vám tu dve fotky . Fotka č. 1 Nikon D7200 a spomínaný objektív (ohnisková vzdialenosť 300mm clona 5,6) . Fotky č.2 Nikon D3200 (ohnisková vzdialenosť 300mm clona 8). Čiže ako ste písali ohľadom toho že objektív nedokáže pekne spolupracovať s 24mpx čipmi tak chceme vám to vyvrátiť . Ved posúďte sami .
Už-už som ten objektív chcel pochváliť, kým som nezistil že fotka č. 1 je vlastne tá druhá .
 
DOMINIKKLACIK
2015-12-29 15:18:50+01
príspevok od: RasťoS
Už-už som ten objektív chcel pochváliť, kým som nezistil že fotka č. 1 je vlastne tá druhá .
hmm nie nie fotka č.1.v prvá nahraná fotka a č.2 je druha
 
JohnNewton
2015-12-29 16:03:36+01
príspevok od: DOMINIKKLACIK
Zhodou okolnosti mam D3200 a telezoom nikon 70-300/4,5-5,6 myslím si že je do veľmi pekne spracovaný objektív len mrzí ma to že je na 300mm a clone 5,6 mäkký tento problém vyrieši priclonenie (clona 8 a je to už lepšie) nahral som vám tu dve fotky . Fotka č. 1 Nikon D7200 a spomínaný objektív (ohnisková vzdialenosť 300mm clona 5,6) . Fotky č.2 Nikon D3200 (ohnisková vzdialenosť 300mm clona 8). Čiže ako ste písali ohľadom toho že objektív nedokáže pekne spolupracovať s 24mpx čipmi tak chceme vám to vyvrátiť . Ved posúďte sami .
Jeho max. rozlíšenie na 300 mm je skutočne clona 8-9. Tiež je pravdepodobné že potenciál 24 Mpx snímača nebude využitý, na to už treba o niečo drahšie telezoomy. Ale na účely na ktorý má byť v dotaze využívaný je za tie peniaze (keď aj z druhej ruky) dobre použiteľný, ako vidno aj na ukážkach možno podobne ako spomínaný Tamron. Iste sa nájdu aj lepšie objektívy, ale za iné peniaze.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()