Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Lee filters SW150

Laky602
Laky602 2016-05-15 01:13:19+02
Zdraviim vas Pani fotografovia ...
Ma tu z Vas niekto skusenosti s touto sadou filtrov ?
presnejsie by som potreboval pocut nejake osobne skusenosti s Lee SW150 polariser ostatne ako SW150 Big stopper a little stopper uz mam a som celkom spokojny
 
Martin Školiak
2016-05-16 13:26:47+02
príspevok od: Štefan Káčer
Raz za rok idem niekam fotit a v podstate CPL nedavam dolu, mam ho fixne nasadeny na drziaku. Podla mna a aj podla mojho ucitela - ma titul QEP za krajinu - nie je na trhu nic lepsie. On pouzival Hoya HD a ked ich skusal, tak minuly rok zacal s postupnym prechodom na LEE. Temer vsetky fotky z Kanady, co mam v galerii su aj s LEE CPL ... A dávam ho ZA prechodove filtre, nie pred.
Čiže chceš povedať že Lee polarizačný filter nebude na 14mm ohnisku robiť žiadne problémy? Tiež používam Lee filtre aby bolo jasné a tiež si myslím že to je špička. Ale stojím si za svoíjim že na 14mm je to nepoužiteľné.
 
Laky602
2016-05-16 13:28:51+02
príspevok od: Štefan Káčer
Raz za rok idem niekam fotit a v podstate CPL nedavam dolu, mam ho fixne nasadeny na drziaku. Podla mna a aj podla mojho ucitela - ma titul QEP za krajinu - nie je na trhu nic lepsie. On pouzival Hoya HD a ked ich skusal, tak minuly rok zacal s postupnym prechodom na LEE. Temer vsetky fotky z Kanady, co mam v galerii su aj s LEE CPL ... A dávam ho ZA prechodove filtre, nie pred.
no budem ho pouzivat iba na 14-24 mm ohnisku dufam ze to bude OK ... btw. perfektne fotky v galerii musim uznat
 
Štefan Káčer
2016-05-16 15:40:47+02
príspevok od: Laky602
no budem ho pouzivat iba na 14-24 mm ohnisku dufam ze to bude OK ... btw. perfektne fotky v galerii musim uznat
ak si z Bratislavy, kludne sa zastav a mozes skusat, ja mam s nim jediny problem, ze mi na 16 mm (pouzivam 16-35) vignetuje, ale je to aj tym, ze tam mam zasuvky na tri filtre a az potom polarizak ...
 
Štefan Káčer
2016-05-16 15:43:46+02
príspevok od: Martin Školiak
Čiže chceš povedať že Lee polarizačný filter nebude na 14mm ohnisku robiť žiadne problémy? Tiež používam Lee filtre aby bolo jasné a tiež si myslím že to je špička. Ale stojím si za svoíjim že na 14mm je to nepoužiteľné.
nechcem iba hovorim, ze ho mam a som s nim velmi spokojny, pouzivam ho na 16-35, 24-70 a 70-200 a tot vsetko ... jediny "problem" mam na najsirsom ohnisku s vignetaciou, ale neriesim to presuvanim poradia na drziaku a pod ...
 
Laky602
2016-05-16 15:46:35+02
príspevok od: Štefan Káčer
ak si z Bratislavy, kludne sa zastav a mozes skusat, ja mam s nim jediny problem, ze mi na 16 mm (pouzivam 16-35) vignetuje, ale je to aj tym, ze tam mam zasuvky na tri filtre a az potom polarizak ...
nie momentalne byvam v mestecku Leeds v anglicku .... aj ja mam zasuvky na tri 150mm filtre ... ale este som tri filtre naraz nepouzil .... a ano vinetaciu som mal aj ja ajked nie velku ale v LR to v pohode upravim
 
Laky602
2016-05-16 15:50:54+02
príspevok od: Štefan Káčer
nechcem iba hovorim, ze ho mam a som s nim velmi spokojny, pouzivam ho na 16-35, 24-70 a 70-200 a tot vsetko ... jediny "problem" mam na najsirsom ohnisku s vignetaciou, ale neriesim to presuvanim poradia na drziaku a pod ...
najdolezitejsia vec pre mna preco chcem ten polarizak je odstranenie odleskov a zvysenie saturacie plus zretelnosti kedze to umele pridavanie zretelnosti v LR je fakt umele a nerobi to dobrotu ... hlavne v letnych dnoch ked bude opar z tepla a nebude dobra viditelnost tak ten polarizak hodne pomoze
 
Štefan Káčer
2016-05-16 16:13:51+02
príspevok od: Laky602
nie momentalne byvam v mestecku Leeds v anglicku .... aj ja mam zasuvky na tri 150mm filtre ... ale este som tri filtre naraz nepouzil .... a ano vinetaciu som mal aj ja ajked nie velku ale v LR to v pohode upravim
tak si dajme fotostretko buduci tyzden som v Irsku a cez vikend pojdem niekam na severne pobrezie irska - vynimocne fotit ...
 
Laky602
2016-05-16 16:19:16+02
príspevok od: Štefan Káčer
tak si dajme fotostretko buduci tyzden som v Irsku a cez vikend pojdem niekam na severne pobrezie irska - vynimocne fotit ...
kludne mozme ist niekde vybehnut ale nemozem si momentalne len tak lietat maximalne v okoli west yorkshire alebo okolo Liverpoolu na zapad slnka alebo este na druhu stranu okolo Newcastle byvaju krasne vychody slnka ... btw. minuly tyzden som bol v Skotsku fotit je to tam krasne urcite odporucam len pozor na klieste doniesol som si ich domov 7
 
anton julény
2016-05-16 23:32:01+02
príspevok od: Laky602
no vidis ze sa to da aj lepsie napisat .... myslim ale ze ten 150mm polarizak nebude az taky zly ked ho pouzivaju ti najlepsi landscape fotografovia vobec. No ostava mi ho iba kupit a vyskusat ale dakujem za vsetky informacie a rady
existuje ešte jedno vysvetlenie: ak otáčaš polarizačným filtrom, tak už pri 1/8 otáčky zbadáš zmenu - uhol záberu pri širokouhlom objektíve je určite širší a účinok filtra je závislý aj od uhla dopadu na filter (ktorý je plochý).
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()