Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

FF/BF EF-S - 15-85

Johnnny
2016-07-05 09:20:48+02
Ahojte,

nie je tu niekto skuseny v oblasti nastavovania FF/BF ? Kupil som objektiv 15-85 a predosly majitel ma upozornil, ze budem mat pravdepodobne problemy s FF/BF. Co som tak googlil a po skusenosti s inych inzeratov som dospel k zaveru, ze u 15-85 je to bezny problem. Predosly majitel spominal, ze ho skusal na dvoch telach a na oboch pomohlo v MA nastavit +2.

Nejaku dobu sa s nim uz hram, skusal som x navodov, ale stale si nie som isty, ake nastavenie je spravne a ci je vobec nutne. Ked skusam testovacie "vzorce/kompozicie", mam dojem, ze je ok, ale ak ho trochu upravim (na spominanych +2), nevidim rozdiel. Moja teoria je, ze s tym objektivom nie je jednoduche dosiahnut tak malu hlbku ostrosti, ze by to urobilo nejaky znacny rozdiel.

Skusal som aj Magic Lantern ktory ma funkciu ktora to dokaze nastavit automaticky, ale vzdy hadze ine vysledky.

Tiez je pravda, ze kym nevidim problem, mozno ho ani nemusim riesit. Je to ale slusny objektiv a tiez nie je najlacnejsi, takze by sa mi lepsie spalo ak by som vedel, ze funguje 100%.

Zaujima ma teda, ci niekto nema nejaky tip ako ladil tento konkretny kusok, alebo nejaky skutocne dobry tip ktory by mi v tomto pripade trochu helpol. Pripadne mozno kontakt na niekoho (BA, mozno LM) kto sa s tym rad hra (pripadne aj za poplatok) a vedel by sa na to pozriet. Pytal som sa v Prolaike, ale 40 eur viem minut aj lepsie.

Dakujem
 
bonifacko
2016-07-05 11:53:09+02
Ak je to seťak s nevalnou svetlosťou, je velmi obtiažne ziastit BF/FF
 
Johnnny
2016-07-05 16:37:47+02
Setak to uplne nie je, ale svetelnost by skutocne mohla byt vacsia. Prave preto som sa snazil zaostrovat na co najkratsiu vzdialenost a s najdlhsim ohniskom.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()