Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

objektiv svadba

bledula
bledula 2016-07-31 17:24:55+02
Ahojte. Bude sa mi zenit v rodine jeden chalanisko narychlo a nemaju moc penazi, tak ma poprosili, ci im nafotim svadbu (fotografa by uz aj tak nezohnali) . Nikdy som svadbu nefotila. Iba portrety. Amatersky. Ale asi lepsie nejaka foto ako ziadna. Len potrebujem poradit s objektivom. Mam Canon 60D a k tomu pevnu 50tku. S tym by som nafotula nejake predsvadobne foto. No a mam nejaky setak strasny. Potrebujem nejaky objektiv, ktorym nafotim obrad a hostinu. A tu vobec neviem ze co, aby ma to neslahlo financne o zem. Budem vam strasne moc vdacna, za kazdu radu. Potrebujem ale novy, nie bazar, kvoli nakladom Uvazovala som nad 70-200, ale neviem ani ktory konkretne a nemam uz cas bohuzial studovat recenzie.
 
asverusko
2016-08-02 22:49:08+02
príspevok od: bledula
Asi to vzdam 19.11.2016 niekto volny za dobru cenu? ZM. Napiste do spravy ponuku, pripadne poslem mail.
Som k dispozícii.
jan.asverus@gmail.com
0905643452
 
kaFOtka
2016-08-03 08:49:47+02
príspevok od: bledula
Ahojte. Bude sa mi zenit v rodine jeden chalanisko narychlo a nemaju moc penazi, tak ma poprosili, ci im nafotim svadbu (fotografa by uz aj tak nezohnali) . Nikdy som svadbu nefotila. Iba portrety. Amatersky. Ale asi lepsie nejaka foto ako ziadna. Len potrebujem poradit s objektivom. Mam Canon 60D a k tomu pevnu 50tku. S tym by som nafotula nejake predsvadobne foto. No a mam nejaky setak strasny. Potrebujem nejaky objektiv, ktorym nafotim obrad a hostinu. A tu vobec neviem ze co, aby ma to neslahlo financne o zem. Budem vam strasne moc vdacna, za kazdu radu. Potrebujem ale novy, nie bazar, kvoli nakladom Uvazovala som nad 70-200, ale neviem ani ktory konkretne a nemam uz cas bohuzial studovat recenzie.
ja by som tomu chalaniskovi z rodiny asi najskor povedala ze nemas techniku na fotenie svadby - a ked chcu, mozu ti nejake to nove sklo zaplatit... alebo aspon prispiet riadnou ciastkou... lebo toto je ako nemat kombajn a slubit niekomu ze mu pokosis zito.
 
PeCh
2016-08-03 09:46:20+02
príspevok od: kaFOtka
ja by som tomu chalaniskovi z rodiny asi najskor povedala ze nemas techniku na fotenie svadby - a ked chcu, mozu ti nejake to nove sklo zaplatit... alebo aspon prispiet riadnou ciastkou... lebo toto je ako nemat kombajn a slubit niekomu ze mu pokosis zito.
Ale čoby. Len ich treba upozorniť, že nie je profi fotografka, nefotí svadby a nemá na to techniku, ale fotky zadarmo im môže urobiť, len nech nečakajú profesionálne fotky. A vlastne akákoľvek dodaná fotografia zadarmo vlastne kvalitou prevyšuje cenu .
 
Fatty
2016-08-03 16:25:33+02
príspevok od: kaFOtka
ja by som tomu chalaniskovi z rodiny asi najskor povedala ze nemas techniku na fotenie svadby - a ked chcu, mozu ti nejake to nove sklo zaplatit... alebo aspon prispiet riadnou ciastkou... lebo toto je ako nemat kombajn a slubit niekomu ze mu pokosis zito.
vlastní 60D + 50mm...s tým sa akože NEDÁ nafotiť jedna pokakaná svadba???
a to preboha prečo??? má ho pokazený alebo prečo???
odborník žasne, laik se diví...
a ľudkovia prosím vás nepreceňujete už trochu význam tej techniky? zbytočne a tvrdohlavo.
aneb - nemáš výbavu za patričnú sumu, tak na svadbu ani nelez, nemáš nárok jooooj bože šetri ich trochu
 
suggy
2016-08-03 17:08:01+02
Ahojte
Jestli vám do toho můžu mluvit, tak bych to focení na místě Bledulky neodmítal. Prostě chalanovi a jeho nevěstě je třeba vysvětlit, že jednak nemáš techniku a jednak nemáš zkušenosti. Pokud to pochopí a přesto si Tě bude jako fotografku přát, máš vyhráno! A teď, proč si to myslím! Jednak technika kterou vlastníš není zase až tak nepoužitelná. Právě naopak. Jen ta padesátka je trochu limitující, protože je to pevné sklo. Ale s vynikající kresbou. A Tvoje hlavní výhoda bude, že nebudeš ve stresu, jak ty fotky dopadnou. A věř, že dopadnou lépe, než očekáváš. Představ si, že by sis stihla pořídit do svatby příslušnou techniku! Pak by vlastně všichni očekávali prvotřídní výsledek a pokud nejsi ve svatbách zkušená, byl by to velmi stresující zážitek. Takhle vlastně zodpovědnost jakoby hodíš na ženicha a Ty budeš v klidu fotit. A focení jedné svatby Ti dá víc, než deset přečtených příruček. Na Tvém místě bych toho využil!
Tak Ti držím palce!
Suggy
 
Tibor78
2016-08-03 21:01:08+02
príspevok od: Fatty
vlastní 60D + 50mm...s tým sa akože NEDÁ nafotiť jedna pokakaná svadba???
a to preboha prečo??? má ho pokazený alebo prečo???
odborník žasne, laik se diví...
a ľudkovia prosím vás nepreceňujete už trochu význam tej techniky? zbytočne a tvrdohlavo.
aneb - nemáš výbavu za patričnú sumu, tak na svadbu ani nelez, nemáš nárok jooooj bože šetri ich trochu
S 50tkou nema problem nikto si myslim, na portrety moze byt.Problemom bude asi reportaz a skupinove fotky.Neviem si predstavit fotit skupinu svadobcanov s 80mm ohniskom.
 
Jubi
2016-08-03 21:53:39+02
príspevok od: bledula
Ahojte. Bude sa mi zenit v rodine jeden chalanisko narychlo a nemaju moc penazi, tak ma poprosili, ci im nafotim svadbu (fotografa by uz aj tak nezohnali) . Nikdy som svadbu nefotila. Iba portrety. Amatersky. Ale asi lepsie nejaka foto ako ziadna. Len potrebujem poradit s objektivom. Mam Canon 60D a k tomu pevnu 50tku. S tym by som nafotula nejake predsvadobne foto. No a mam nejaky setak strasny. Potrebujem nejaky objektiv, ktorym nafotim obrad a hostinu. A tu vobec neviem ze co, aby ma to neslahlo financne o zem. Budem vam strasne moc vdacna, za kazdu radu. Potrebujem ale novy, nie bazar, kvoli nakladom Uvazovala som nad 70-200, ale neviem ani ktory konkretne a nemam uz cas bohuzial studovat recenzie.
fotografa by zohnali to neboj
 
Jubi
2016-08-03 21:57:15+02
príspevok od: suggy
Ahojte
Jestli vám do toho můžu mluvit, tak bych to focení na místě Bledulky neodmítal. Prostě chalanovi a jeho nevěstě je třeba vysvětlit, že jednak nemáš techniku a jednak nemáš zkušenosti. Pokud to pochopí a přesto si Tě bude jako fotografku přát, máš vyhráno! A teď, proč si to myslím! Jednak technika kterou vlastníš není zase až tak nepoužitelná. Právě naopak. Jen ta padesátka je trochu limitující, protože je to pevné sklo. Ale s vynikající kresbou. A Tvoje hlavní výhoda bude, že nebudeš ve stresu, jak ty fotky dopadnou. A věř, že dopadnou lépe, než očekáváš. Představ si, že by sis stihla pořídit do svatby příslušnou techniku! Pak by vlastně všichni očekávali prvotřídní výsledek a pokud nejsi ve svatbách zkušená, byl by to velmi stresující zážitek. Takhle vlastně zodpovědnost jakoby hodíš na ženicha a Ty budeš v klidu fotit. A focení jedné svatby Ti dá víc, než deset přečtených příruček. Na Tvém místě bych toho využil!
Tak Ti držím palce!
Suggy
opravím ťa len troška: techniku nato má
 
Jubi
2016-08-03 21:58:12+02
príspevok od: Tibor78
S 50tkou nema problem nikto si myslim, na portrety moze byt.Problemom bude asi reportaz a skupinove fotky.Neviem si predstavit fotit skupinu svadobcanov s 80mm ohniskom.
fotim som skupinové foto s 300mm a ide to
 
fair_play
2016-08-03 22:10:08+02
Nevieme kde sa bude konat obrad. Ci v kostole,lebo na urade. V novembri sa stmieva skor a obrad moze byt takmer za tmy. Pocitaj s tym, ze budes mat tazsie svetelne podmienky. Predpokladam ze portrety budes fotit pred obradom za vidna v exterieri. Tam sa mozes pomylit a mas viac pokusov. Na to 60D bude stacit. Tazsie bude obrad kde uz nemas moc cas sa hrat s fotakom a experimentovat. Treba ti sirsie sklo alebo zoom 17-55/2.8, prip sigma 30/1.4 Ak bude viac ludi, sirokac treba, aby bolo kam ustupit, inak ich musias dat do viacerych radov. Doporucujem aj externy blesk canon na hostinu a nudzovo aj na obrad ak ti ISO bude vychadzat vysoke. Nebolo by na skodu mat zalozne telo ak by nieco, najlepsie rovnakej znacky a podob ergonomiu, nech sa ti dobre ovlada. Najdolezitejsia je priprava. Kvalitne SD karty, nabita bateria + nahradna, zvladnute ovladanie fotaku a pozriet nejaku literaturu. Do dna D je dost casu.
 
kaFOtka
2016-08-03 22:29:57+02
príspevok od: Fatty
vlastní 60D + 50mm...s tým sa akože NEDÁ nafotiť jedna pokakaná svadba???
a to preboha prečo??? má ho pokazený alebo prečo???
odborník žasne, laik se diví...
a ľudkovia prosím vás nepreceňujete už trochu význam tej techniky? zbytočne a tvrdohlavo.
aneb - nemáš výbavu za patričnú sumu, tak na svadbu ani nelez, nemáš nárok jooooj bože šetri ich trochu
dobre, beriem aj tvoje argumenty... asi dost zalezi aj na povahe daneho cloveka - ci je nebojacny, cielavedomy... Ja ked som mala ist fotit moje prve svadby bola som naopak riadne ... pototo ... ale uz som mala aspon klud na dusi, ze aspon na tu techniku sa mozem spolahnut, kedze som uz mala vsetko to, co som v danu chvilku potrebovala + zalohy k tomu.

Vsetci prezivame tu techniku, ano, moze to liezt na nervy, ale ma to svoje dovody. Aj bledula to zhodnotila, ze asi nema momentalne vsetko to, co potrebuje - a preto vaha co dalej... z jej prispevku mi to vsak prislo ze toto je asi jedina svadba, ktoru planuje fotit... a potom co? Naco ma dokupovat dalsiu techniku? Pokial nebude mat jasne ciele co chce fotit dalej tak bude nakupovat zbytocne
 
Krtko fotografom
2016-08-04 07:59:26+02
Hmmm, v 2005 roku som si kupil prvy digital Nikon D70s (do vtedy som fotil na filmy), a s tym som fotil svadby a aj stuzkove, ako vtedy vacsina fotografov s tymto fotoaparatov, a zili sme a prezili . Takze az tak tragicky by som to nevidel. Skor ide o to, aby vedela, ze kedy a co fotit, aby vedela, ako ide dej svadby, aby ocakavala, co sa bude a moze diat, aby bola na to pripravena. Musi byt vzdy v pohotovosti, a urcite bude vsetko v poriadku. Urcite by som jej odporucal nejaky objektiv 17-50, alebo nieco priblizne v tomto rozsahu, to je taky univerzal. Ale uz som zazil aj svadbu, a take male priestory, ze som celu svadbu fotil s Tokinou 11-16, a takmer vsetko bolo v rozsahu 11-12mm.
 
Paladin25
2016-08-04 09:20:50+02
príspevok od: Tibor78
S 50tkou nema problem nikto si myslim, na portrety moze byt.Problemom bude asi reportaz a skupinove fotky.Neviem si predstavit fotit skupinu svadobcanov s 80mm ohniskom.
Ked je v sále miesto ide to v pohode... len sa trochu poodstúpi...
 
drummer54
2016-08-05 09:00:19+02
Ono, pri troche kreativity aj s tou jednou 50-tkou vies paradne nafotit celu svadbu. Ale hej, sirokac nejaky by sa mi tam urcite ziadal. Canon 17-55, Tamron 17-50, Tokina 11-16. Nieco proste na siroke zabery a podla moznosti svetelne. A viac by ti nebolo ani treba. Neboj sa toho. Nakoniec budes rada, ze si tu svadbu nafotila a budes sa tesit z tych fotiek. Uvidis, ze mam pravdu.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()