Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

UV filtre od VF - odolnost

Marek Janicko
2016-09-14 10:12:42+02
Zdravim pani,
rad by som sa dotazal sirsieho okolia na skusenost s UV filtrami od firmy VF a ich edicie Gold series (GS).
Po rozbity UVcka verzie PS od VF som vyskusal ich novu verziu GS. Po mesiaci a pol intenzivneho pouzivania mam filter doskrabany od krytky objektivu.
Porovnavam kvalitu s PS UV filtrom od VF (aktualne v pouzivani 2 roky) a so znackou Hoya (aktualne v pouzivani od roku 2009) + este s jednym filtrom od VF (PS edicia), ktory mi praskol a bol v pouzivani (4 roky).
Dodatocne som vyskusal s krytkou pohybat po filtry a dokazal som vytvorit nove skrabance.

V dohladnej dobe budem musiet zakupit dalsie 2 filtre, tak rad by som vedel ci radsej sa uz vyhnut GS verzii.
Ake mate skusenosti s GS verziou od VF?

Pisal som i p. Fucikovi, no dostal som odpoved, ze tvrdost testuju a nedoslo i znizeniu tvrdosti medzi PS a GS verziou. No bohuzial moja skusenost je rozhodne ina.

PS: ostatny sa nenechajte odradit od kupy mojou skusenostou. Filtre mnou pouzivane su pod velkou mechanickou zatazou a velmi casto, ako napr. neopatrne nasadzovanie krytiek, cistenie trickom, ...
 
bonifacko
2016-09-14 12:23:07+02
Sklo ako take sa poškrabať od plastovej krytky neda. To čo sa javí ako škrabanec skla su škrabance naparených vrstiev. Zrejme zla technologia naparovania.
http://www.letpraha.cz/Czech/napar.htm
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()