Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Teleskopický objektív

golgolik
2016-12-31 10:49:48+01
Ahojte,

už nejakú dobu ma bavi fotenie, fotím huby, občas sa pošťastí aj niečo iné - http://www.nahuby.sk/fotogalerie_autora.php?uzivatel_id=19666
Ale vždy keď urobím nejakú vychádzku, tak stretnem nejakú lesnú zver, či už sa jedná o srnky, jelene, diviaky, to je úplne jedno, vždy sa to snažím ,,dočiahnuť" klasickým setovým objektívom od Nikonu 18-105 mm, ale je to krátke, preto uvažujem o kúpe teleskopického objektívu.
Som úplný začiatočník, nikdy som nič podobné nefotil a nemám ani šajnu ako sa také niečo fotí, čiže nemal by to byť nejaký objektív pre profesionálov za niekoľko stoviek, či tisícok eur. Na začiatok by mi postačoval nejaký lacnejší, ak ma to bude baviť, tak postupne zakúpim aj nejaký lepší. Čo som sa tak pozeral, tak mi padli do oka objektívy od Tamronu. Cenový rozsah je tak do 350 eur, čo som schopný investovať.
Tento sa mi pozdával - http://objektivy.heureka.sk/tamron-sp-70-300mm-f-4-5_6-di-vc-usd-nikon/#
Chcem sa preto opýtať a zároveň aj počuť nejakú radu, či je to kvalitný objektív a či neexistuje v podobnom cenovom rozpätí nejaký kvalitnejší.

ďakujem veľmi pekne za odpovede, prajem pekný deň
 
klb
2016-12-31 11:12:45+01
Ahoj, tebou vybrany teleobjeltiv je jedina naj volba vo svojej kategorii. Je este Nikkor 70-300 f4,5-5,6. Obe skla su rovnocenne. Maju stabilizaciu slusny rozsah a pekny obraz aj plne odclonene. Takze smelo do kupy. Ak by si kupoval bazarovy tamron cca 250€ daj si pozor na ostriaci motor, ak piska alebo vaha pri ostreni tak ruky prec oprava stoji 135€.
 
golgolik
2016-12-31 13:56:33+01
príspevok od: klb
Ahoj, tebou vybrany teleobjeltiv je jedina naj volba vo svojej kategorii. Je este Nikkor 70-300 f4,5-5,6. Obe skla su rovnocenne. Maju stabilizaciu slusny rozsah a pekny obraz aj plne odclonene. Takze smelo do kupy. Ak by si kupoval bazarovy tamron cca 250€ daj si pozor na ostriaci motor, ak piska alebo vaha pri ostreni tak ruky prec oprava stoji 135€.
Ďakujem veľmi pekne Bazarový si určite nekúpim, radšej investujem viac a mám istotu, že nič s ním nie je.
 
PeCh
2016-12-31 14:48:44+01
Obávam sa, že tu za málo peňazí bude málo muziky. Fotenie divej zvery je spolu s fotením športu najdrahšia fotodisciplína. Hľadáš nie teleskopický objektív ale teleobjektív. Dobré teleobjektívy sú drahé - rádovo tisícky €. Za 350 € bude i výsledok tomu zodpovedať. Neber to tak, že ten Tamron by sa nedal použiť, len budeš musieť mať šťastie. Ani s 300mm objektív ti nebude dostatočne dlhý, ak nebudeš vedieť ako. Budeš musieť mať šťastie. Navyše ťa bude limitovať jeho svetelnosť. Ale keď nie sú peniaze nemáš veľmi inú možnosť. Radil by som ti ho však kúpiť z druhej ruky, aby si nestratil veľa peňazí. Prípadne si ho najprv požičať a odskúšať.
 
klb
2017-01-01 11:05:57+01
Lenze ma rozpocet dany a v danej cene nic lepsie nieje. 300mm je dlhe, ale nie az tak na uplny wildlife, ale lepsie ako setovych 105mm. A navyse ma ten tamron vybornu stabilizaciu. Mohli by sme mu odporucit sigmu 50-500 alebo 150-600, nebodaj nikkor 200-500 ci 80-400 ale to je cenovo mimo rozpocet. A na margo svetelnosti, ktory tele zoom ma lepsiu svetelnost ako 5,6 na 300mm vzladom na cenu- okolo nej sa to cele toci. Ak ma fotak aspon Nikon 5100 a novsi pripadne ekvivalent od Canonu dozenie to aspon ciastocne ISOm.
 
RasťoS
2017-01-01 13:55:44+01
príspevok od: golgolik
Ahojte,

už nejakú dobu ma bavi fotenie, fotím huby, občas sa pošťastí aj niečo iné - http://www.nahuby.sk/fotogalerie_autora.php?uzivatel_id=19666
Ale vždy keď urobím nejakú vychádzku, tak stretnem nejakú lesnú zver, či už sa jedná o srnky, jelene, diviaky, to je úplne jedno, vždy sa to snažím ,,dočiahnuť" klasickým setovým objektívom od Nikonu 18-105 mm, ale je to krátke, preto uvažujem o kúpe teleskopického objektívu.
Som úplný začiatočník, nikdy som nič podobné nefotil a nemám ani šajnu ako sa také niečo fotí, čiže nemal by to byť nejaký objektív pre profesionálov za niekoľko stoviek, či tisícok eur. Na začiatok by mi postačoval nejaký lacnejší, ak ma to bude baviť, tak postupne zakúpim aj nejaký lepší. Čo som sa tak pozeral, tak mi padli do oka objektívy od Tamronu. Cenový rozsah je tak do 350 eur, čo som schopný investovať.
Tento sa mi pozdával - http://objektivy.heureka.sk/tamron-sp-70-300mm-f-4-5_6-di-vc-usd-nikon/#
Chcem sa preto opýtať a zároveň aj počuť nejakú radu, či je to kvalitný objektív a či neexistuje v podobnom cenovom rozpätí nejaký kvalitnejší.

ďakujem veľmi pekne za odpovede, prajem pekný deň
Výber objektívu je dobrý. 300mm na wild stačí, dokonca aj s týmto Tamronom môžeš spraviť perfektnú foto zveri. Ale až po rokoch učenia a zbierania skúseností a určite nie na prechádzke v lese. To by bola veľká náhoda.
 
PeCh
2017-01-01 14:18:42+01
príspevok od: klb
Lenze ma rozpocet dany a v danej cene nic lepsie nieje. 300mm je dlhe, ale nie az tak na uplny wildlife, ale lepsie ako setovych 105mm. A navyse ma ten tamron vybornu stabilizaciu. Mohli by sme mu odporucit sigmu 50-500 alebo 150-600, nebodaj nikkor 200-500 ci 80-400 ale to je cenovo mimo rozpocet. A na margo svetelnosti, ktory tele zoom ma lepsiu svetelnost ako 5,6 na 300mm vzladom na cenu- okolo nej sa to cele toci. Ak ma fotak aspon Nikon 5100 a novsi pripadne ekvivalent od Canonu dozenie to aspon ciastocne ISOm.
Preto vzhľadom na jeho rozpočet som mu ani iné objektívy neradil. Len som chcel, aby od tohto objektívu nemal prehnané očakávania a radšej si ho niekde odskúšal a očakávania zreálnil. Ak má rozpočet iba 350 €, tak tých peňazí nemá na rozhadzovanie a možno po odskúšaní v lese zistí, že by to boli vyhodené peniaze a bude lepšie, keď ich nevyhodí. A môžno po odskúšaní zistí, že mu postačuje, a že sa mu oplatí dať tie peniaze na teleobjektív. Až potom bude spokojný.

BTW wildlife nefotím, ale keď som náhodou natrafil na nejakú zver, tak by som potreboval objektív končiaci niekde na 400 alebo ešte skôr až 600 mm. S 200-300 mm by som neurobil fotku, ktorá by ma uspokojila. Ako amatér na tom nebude lepšie.

Záver je taký, že v tejto cenovej kategórii a tomto dosahu nenájde nič lepšie. Otázne je, či je to to, čo potrebuje. Ak mu nebude stačiť, tak kúpa tohto objektívu bude aj tak strata peňazí. A to zistí len tak, že si ho vyskúša v praxi.
 
mllpo
2017-01-01 16:54:03+01
www.ephoto.sk/fotogaleria/hladaj-fotografiu/vsetky/strana-1/?q&lens_producer_id_1=13&camera_producer_id_1=0&camera=0&lens=1177&theme=26&period=0&direction=desc

+ google a vzorove fotky...
 
marcof
2017-08-31 18:08:09+02
Sigma 120-400mm APO DG 4.5 - 5.6 pre Sony A-mount - čo myslíte...mám možnosť kupi za rozumnú cenu. Mam isť do toho? Dakujem za konštruktívne odpovede
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()