Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

macro reverzný objektív

šereda
2017-01-17 12:33:50+01
Ahoj zdravím vás, tak ma napadlo skúsiť extreme macro asi 4 až 5 :1 pomocou reverzného objektívu už som takú zostavu mal na nikon 28mm revezne + medzikrúžky teraz mám Fujifilm. Problém je že podla exif odkukaného ad makristov čiže čas 1/200s clona F11 mám všetko rozmazané pohybom ked nasadím reverzne lens aj medzi krúžky , neviem či som vtedy použil aj použil blesk ktorý vraj zmrazí pohyb. Takže je otázne aký čas udržím, že ? Je tu ešte jedna alternatíva a to Mitakon 20mm f/2 4.5X Super Macro Lens, čo navrhujeťe. Nejaké nápady? Zaplatil som si aj foto školu a zbytočne vyhodené 2 EURÁ, vaše názory ? Ď
 
šereda
2017-01-17 12:42:18+01
Ešte dodám že sa samozrejme bude fotografovat z ruky ako napr. fotí thomas shahan u neho je to podla vide na youtube v poho no mne to nesedí
 
fofoja
2017-01-17 12:49:41+01
príspevok od: šereda
Ahoj zdravím vás, tak ma napadlo skúsiť extreme macro asi 4 až 5 :1 pomocou reverzného objektívu už som takú zostavu mal na nikon 28mm revezne + medzikrúžky teraz mám Fujifilm. Problém je že podla exif odkukaného ad makristov čiže čas 1/200s clona F11 mám všetko rozmazané pohybom ked nasadím reverzne lens aj medzi krúžky , neviem či som vtedy použil aj použil blesk ktorý vraj zmrazí pohyb. Takže je otázne aký čas udržím, že ? Je tu ešte jedna alternatíva a to Mitakon 20mm f/2 4.5X Super Macro Lens, čo navrhujeťe. Nejaké nápady? Zaplatil som si aj foto školu a zbytočne vyhodené 2 EURÁ, vaše názory ? Ď
keď je v Exife clona F11 určite to nebolo fotené reverzne
 
šereda
2017-01-17 12:52:22+01
príspevok od: fofoja
keď je v Exife clona F11 určite to nebolo fotené reverzne
ide o exif z Canon Mp-e 65mm a sú aj adaptéry popr. how to ale nie som zručný ani bohatý
 
šereda
2017-01-17 12:52:51+01
príspevok od: fofoja
keď je v Exife clona F11 určite to nebolo fotené reverzne
popr. tužka a papier
 
šereda
2017-01-17 13:05:18+01
Ak je to rozmazane je dôležití čas nie clona!!! večer dodám ukážku ale mal som 1/200 clona hala bala a blesk asi nie. Šledoval som exif na fotografiach fotografa menom František Dulík iso u mna asi trochu vyššie skontrolujem ked budem doma.
 
fofoja
2017-01-17 13:13:20+01
príspevok od: šereda
Ak je to rozmazane je dôležití čas nie clona!!! večer dodám ukážku ale mal som 1/200 clona hala bala a blesk asi nie. Šledoval som exif na fotografiach fotografa menom František Dulík iso u mna asi trochu vyššie skontrolujem ked budem doma.
len ten čas je na tej clone závislý že? takže jedine blesk alebo statív
 
JohnNewton
2017-01-17 13:20:21+01
príspevok od: šereda
Ahoj zdravím vás, tak ma napadlo skúsiť extreme macro asi 4 až 5 :1 pomocou reverzného objektívu už som takú zostavu mal na nikon 28mm revezne + medzikrúžky teraz mám Fujifilm. Problém je že podla exif odkukaného ad makristov čiže čas 1/200s clona F11 mám všetko rozmazané pohybom ked nasadím reverzne lens aj medzi krúžky , neviem či som vtedy použil aj použil blesk ktorý vraj zmrazí pohyb. Takže je otázne aký čas udržím, že ? Je tu ešte jedna alternatíva a to Mitakon 20mm f/2 4.5X Super Macro Lens, čo navrhujeťe. Nejaké nápady? Zaplatil som si aj foto školu a zbytočne vyhodené 2 EURÁ, vaše názory ? Ď
Reverz a z ruky ? To je ťažké sústo. HO pár mm, medzi zasostrením a expozíciou sa pohneš o 2 mm dopredu alebo dozadu a je to v perdeli, pane baróne. Ja som mal malú úspešnosť, ale možno som ten traslavý typ
 
šereda
2017-01-17 15:14:30+01
príspevok od: JohnNewton
Reverz a z ruky ? To je ťažké sústo. HO pár mm, medzi zasostrením a expozíciou sa pohneš o 2 mm dopredu alebo dozadu a je to v perdeli, pane baróne. Ja som mal malú úspešnosť, ale možno som ten traslavý typ
hooooo vravím pohybová neostrosť nie clonová ... neudržím ohnisko v ruke ak sa dá o nejakom ohnisku vôbec vravieť .
 
šereda
2017-01-17 15:15:48+01
asi sa opýtam radšej Bambouska ten to má určite zmáknuté za tie prachy
 
JohnNewton
2017-01-17 15:22:22+01
príspevok od: šereda
hooooo vravím pohybová neostrosť nie clonová ... neudržím ohnisko v ruke ak sa dá o nejakom ohnisku vôbec vravieť .
Ok, daj potom ukážku reverzu z ruky.
 
fofoja
2017-01-17 15:23:42+01
príspevok od: šereda
hooooo vravím pohybová neostrosť nie clonová ... neudržím ohnisko v ruke ak sa dá o nejakom ohnisku vôbec vravieť .
to čo je clonová neostrosť? veď je jasné že keď pricloníš máš menej svetla takže potrebuješ dlhší čas ktorý v ruke neudržíš
 
šereda
2017-01-17 15:23:58+01
príspevok od: JohnNewton
Ok, daj potom ukážku reverzu z ruky.
OK, dohodnuté
 
šereda
2017-01-17 15:26:56+01
príspevok od: fofoja
to čo je clonová neostrosť? veď je jasné že keď pricloníš máš menej svetla takže potrebuješ dlhší čas ktorý v ruke neudržíš
udržím lebo zdvihnem ISO .... myslel som hĺbku ostrosti
 
fofoja
2017-01-17 15:33:09+01
príspevok od: šereda
udržím lebo zdvihnem ISO .... myslel som hĺbku ostrosti
veď ISO si písal že chceš 200 tak už neviem vlastne o čom je reč, hlbku ostrosti zdvihneš práve priclonením
 
JohnNewton
2017-01-17 15:34:14+01
príspevok od: šereda
udržím lebo zdvihnem ISO .... myslel som hĺbku ostrosti
Ale tá hĺbka ostrosti je pri zväčšení 5:1 veľmi malá. Asi sa nerozumieme, ostríš asi manuálne. A keby aj nie AFC tam ťažko použiješ. Zaostríš, cvakneš ale medzi tým urobíš nejaký pohyb. Teda ak nie si z kameňa. A miesto kde si zaostril už nie je tam kde si chcel. Nakoniec, prečo to neskúsiš zo statívu a diaľkovou spúšťou ? (mobilom)
 
šereda
2017-01-17 15:39:34+01
príspevok od: JohnNewton
Ale tá hĺbka ostrosti je pri zväčšení 5:1 veľmi malá. Asi sa nerozumieme, ostríš asi manuálne. A keby aj nie AFC tam ťažko použiješ. Zaostríš, cvakneš ale medzi tým urobíš nejaký pohyb. Teda ak nie si z kameňa. A miesto kde si zaostril už nie je tam kde si chcel. Nakoniec, prečo to neskúsiš zo statívu a diaľkovou spúšťou ? (mobilom)
nechcem sa moc viazať na statív pravdaže ak nebudem fotografovať aj skladané makro .. radšej fotím z ruky a hlbka ostrosti v niektorých prípadoch postačuje myslím ale obráťme list čo myslíte je lepšie použiť tento objektív .. cena nie je až taká hrozná

Mitakon 20mm f/2 4.5X Super Macro Lens
 
šereda
2017-01-17 15:58:18+01
príspevok od: JohnNewton
Ale tá hĺbka ostrosti je pri zväčšení 5:1 veľmi malá. Asi sa nerozumieme, ostríš asi manuálne. A keby aj nie AFC tam ťažko použiješ. Zaostríš, cvakneš ale medzi tým urobíš nejaký pohyb. Teda ak nie si z kameňa. A miesto kde si zaostril už nie je tam kde si chcel. Nakoniec, prečo to neskúsiš zo statívu a diaľkovou spúšťou ? (mobilom)
OK už si začíname rozumieť myslím, ide mi napr o skákavky aké je vhodné zvetšenie objektívu na týchto drobcov + to zanmená reverzná 28 + 3x medzi krúžok takéto zvetšenie sa fotografuje aj z ruky , takže kto vie si to vyráta niečo je aj na intrnete. Bbudem to testovat ked dojde reverse ring alebo rovno vezmem Mitakon 20mm f/2 4.5X Super Macro Lens len sa bojím tiež že to bude už super extra velké.
 
Martin Školiak
2017-01-17 16:44:15+01
príspevok od: šereda
nechcem sa moc viazať na statív pravdaže ak nebudem fotografovať aj skladané makro .. radšej fotím z ruky a hlbka ostrosti v niektorých prípadoch postačuje myslím ale obráťme list čo myslíte je lepšie použiť tento objektív .. cena nie je až taká hrozná

Mitakon 20mm f/2 4.5X Super Macro Lens
Či sa už ty chceš viazať na statív alebo nie, na ten žáner fotografie ho určite budeš potrebovať.
 
šereda
2017-01-17 16:57:38+01
Asi sa nakoniec kvôli zväčšeniu rozhodnem pre reverzný objektív a budem skúšať, nejaká 28mm vraj dáva 2:1 plus medzi krúžok. Tak potom posledná otázka. Nejaký vhodný starý objektív s clonovým krúžkom , nikon, canon alebo niečo iné.??
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()