Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

10-35 na D7100

DaliborKralik
2017-11-17 17:55:53+01
Zdravím, zháňam sklo na DX telo, NikonD7100. Malo by mať ohnisko niečo v rozmedzí 10-35mm na DX. Potrebujem aby bol rýchly (2 clona minimum) a rýchly focus, aby ostril keď treba. Ako najlepší kandidát mi prišla Sigma z rady ART 18-35 1.8 avšak čo som počul, na určitých telách, aj D7100 má problém s front/back focusom. Navyše kamarát s ňou fotil na svadbe a hovoril mi, že je s ňou naozaj problém zasotriť, ostrí si ako chce a dosť často musel používať manual. Chcel by som ho používať okrem street aj na akciách, takže potrebujem lens na ktorý bude spoľah. Mohli by ste mi poradiť z vaších skúseností nejakú inú alternatívu k tomuto sklu? Vďaka za vaše rady.
 
psykora2
2017-11-17 23:27:41+01
príspevok od: DaliborKralik
Zdravím, zháňam sklo na DX telo, NikonD7100. Malo by mať ohnisko niečo v rozmedzí 10-35mm na DX. Potrebujem aby bol rýchly (2 clona minimum) a rýchly focus, aby ostril keď treba. Ako najlepší kandidát mi prišla Sigma z rady ART 18-35 1.8 avšak čo som počul, na určitých telách, aj D7100 má problém s front/back focusom. Navyše kamarát s ňou fotil na svadbe a hovoril mi, že je s ňou naozaj problém zasotriť, ostrí si ako chce a dosť často musel používať manual. Chcel by som ho používať okrem street aj na akciách, takže potrebujem lens na ktorý bude spoľah. Mohli by ste mi poradiť z vaších skúseností nejakú inú alternatívu k tomuto sklu? Vďaka za vaše rady.
Nazdar, momentalne sa tiez zaoberam tymto problemom, mam kombo D7200-D700 a riesim nahradu za Tamron 24-70/2.8, ktory bol dost makky po clonu f4, ked tak citam skusenosti so sigmou ART 18-35/1.8 tak som ju vylucil kvoli nespolahlivosti so zaostrovanim takmer na kazdom tele (problem moze udajne suvisiet s motorcekmi na sigmach a ich nespolahlivostou, firmware sigma podla webu este nikdy neaktualizovala pre nikon verziu 18-35, takze to asi nevedia vyriesit, spolahlivo funguje udajne len ostrenie na stredovy bod, co mne na reportaze nevyhovuje), na DX ti mozem poradit ako nahradu Tokinu 14-20mm f2, je to prakticky momentalne jediny zoom s vysokou svetelnostou ale ma dost maly rozsah (pokryjes 20-30mm v prepocte na FX), problemy so zaostrovanim podla jedneho uzivatela nema (chlapik presiel zo sigmy 18-35/1.8) Ja osobne som zatial rozhodnuty pre Nikkor 24/1.8G, lebo na FX mam 24mm a na DX mi to spravi 36mm a oproti sigmam ma len polovicnu vahu, ostrost je super aj na plnu clonu a navyse ma aj upravu na reflexy, s ostrenim tiez by nemal byt problem. Kebyze ta sigma ostri normalne na vsetky body tak beriem urcite tu v kombinacii so sigmou 50-100/1.8 by som nepotreboval ani FX fotak, ale riskovat to zatial nebudem
 
DaliborKralik
2017-11-21 19:38:31+01
Hej rozmýšľal som aj nad 24, tých 36mm sa mi hodí hlavne na street aj na akcie ale...hodilo by sa mi aj niečo kratšie a nechcem zase ďalšie sklo ktoré musím prehadzovať...škoda no, že tie sigmy sú také aké sú...
 
psykora2
2017-11-22 10:32:04+01
príspevok od: DaliborKralik
Hej rozmýšľal som aj nad 24, tých 36mm sa mi hodí hlavne na street aj na akcie ale...hodilo by sa mi aj niečo kratšie a nechcem zase ďalšie sklo ktoré musím prehadzovať...škoda no, že tie sigmy sú také aké sú...
ano skoda ze nikon nema alternativu k tej sigme 18-35/1.8, mne by stacila odlahcena plastova verzia
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()