Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Objektivy Canon EF-S vs EF full frame

ANDY1955
ANDY1955 2018-01-31 12:07:28+01
Dobry den panove, mam takyto problem, resp viem ze ak mam objktiv EF 50mm pevny na Full frame, tak na tak na APS-C sa chova (uhol zaberu) ako ohnosko 80mm. To by mo bolo este jasne.
Ale ak mam objektiv Canon EF-S 18-135mm , ktory je urceny len na APS-C snimac, tak ake su vlastne ohniskove vzdialebosti, prepocitavaju sa x1.6 , alebo nie??
S pozdravim
Vlasdimidr PB
 
karolsch
2018-02-02 09:59:38+01
príspevok od: ANDY1955
No slava, dakujem pekne, presne takuto vycerpavajucu a jednoduchu odpvoed som chcel hned na zaciatku....a nemuselo mat vlakno 20 prispevkov ,ale stacili by dva.....
Ale este je tak mozno blba uvaha a mozno mi ju aj niekto povolanejsi vysvetli(je fotim len pre potesenie)... otazka znie: Preco potom napriklad na objektiv "EF-S 18-135" rovno nenapisu alebo nevyrazia nan "EF-S 18-216" , kedze sa aj tak neda nasadit na FF??.... prpacte mi za taku blbu otazku..
Dakujem...
ak to spravne chapem, tak to co je napisane na objektive (napriklad EF-S 18-135mm) je fyzicka/realna ohniskova vzdialenost. Presnu fyziku nepoznam, ale nieco malo je spomenute na wiki: https://sk.wikipedia.org/wiki/Ohniskov%C3%A1_vzdialenos%C5%A5

A teda je standard udavat realnu ohniskovu vzdialenost ktoru objektiv ma. To ako sa dana ohniskova vzdialenost javi na tele si podla velkosti cipu musi preratat uzivatel sam... (aj ked je objektiv realne pouzitelny len na tele s mensim cipom)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()