Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sony 200-600mm

francesco
2019-06-15 10:50:52+02
Chystate sa niekto do tohto zoomu? Zvazujem rozsirit portfolio o nejaky teleobjektiv, viem, ze je to novinka, ale hoci teoreticky nazor skuseneho wildlifera/sportaka by ma zaujimal. Telo mam A7iii, predal som A6500, namiesto toho zvazujem este dokupit bud druhe rovnake telo alebo A7RIII.
 
Johnnny
2019-06-15 14:36:13+02
Tamron/Sigma 150-600 sa na wildlife bezne pouzivaju a toto bude lepsia a funkcnejsia varianta, takze teoreticky nazor asi bude taky, ze za tie peniaze je to uplne v poriadku.
 
DenisBede
2019-06-16 17:00:28+02
Tiež len teoreticky ale je to natívny objektív, takže vždy to bude lepšie ako Sigma/Tamron 150-600. Poznám chalaniska ktorý foti wildlife s A7RIII a Sigmou 150-600 a má úchvatné fotografie! Navyše ten objektív sa pri zoomovaní nevysúva čo je sen! Normálne ľutujem že som miesto Sony išiel do Fuji... otázka je ešte aká bude ostrosť a kresba na 600mm ale vyzerá to zatiaľ veľmi dobre. A ešte cena okolo 2K je skvelá! Veď Tamron 150-600 sa predával zo začiatku za 1,5K a teda na 600mm nie je až taký svetoborný... Trochu škoda, že to nie je konštatná f/5.6-ka. To by bolo dokonalé
 
francesco
2019-06-16 18:49:17+02
príspevok od: DenisBede
Tiež len teoreticky ale je to natívny objektív, takže vždy to bude lepšie ako Sigma/Tamron 150-600. Poznám chalaniska ktorý foti wildlife s A7RIII a Sigmou 150-600 a má úchvatné fotografie! Navyše ten objektív sa pri zoomovaní nevysúva čo je sen! Normálne ľutujem že som miesto Sony išiel do Fuji... otázka je ešte aká bude ostrosť a kresba na 600mm ale vyzerá to zatiaľ veľmi dobre. A ešte cena okolo 2K je skvelá! Veď Tamron 150-600 sa predával zo začiatku za 1,5K a teda na 600mm nie je až taký svetoborný... Trochu škoda, že to nie je konštatná f/5.6-ka. To by bolo dokonalé
Ano, takto zmyslam . To, ze sa nevysuva + cenama zaujalo naozaj naviac. Dik za nazor.
 
landov
2019-06-16 20:11:35+02
Objektív bude asi opticky fajn, uvidime. Ale rad by som počul tie neskutočne výhody na úrovni vysnenych, že sa nevysuva. Mam po 2 tele sklá s/bez vysuvania a rad by som si vypočul tie výhody. Podotýkam, že prach na snimaci problém nie je - u mňa .
 
MagickVamp
2019-06-17 10:10:51+02
Som zvedavy na ostrost, lebo tamron je na 600 blato, sigma je na tom trosku lepsie ale vaha skoro 3 kila. Toto je na ten rozsah dost lahke. Ak budu dobre testy, asi budem uz vazne rozmyslat nad sony. Tymto stylom k sony o chvilku prejdu vseci.
 
francesco
2019-06-17 12:22:22+02
príspevok od: landov
Objektív bude asi opticky fajn, uvidime. Ale rad by som počul tie neskutočne výhody na úrovni vysnenych, že sa nevysuva. Mam po 2 tele sklá s/bez vysuvania a rad by som si vypočul tie výhody. Podotýkam, že prach na snimaci problém nie je - u mňa .
Tak ak prach, tak skor v objektive. Mne sa to straasne nepaci ked objektiv chodi hore-dole, ale ani taky ziadny nemam,samozrejme moze to byt iba predsudok.
 
DenisBede
2019-06-17 13:16:47+02
príspevok od: landov
Objektív bude asi opticky fajn, uvidime. Ale rad by som počul tie neskutočne výhody na úrovni vysnenych, že sa nevysuva. Mam po 2 tele sklá s/bez vysuvania a rad by som si vypočul tie výhody. Podotýkam, že prach na snimaci problém nie je - u mňa .
Tak všetci vždy chceme to čo nemáme nie? Každopádne, prach v objektíve je veľká vec, môj Tamron 150-600 má toho vnútri už dosť, fotky to nejak zatiaľ neovplyvňuje ale každý kto sa stará o svoju techniku má na čele vrásky keď ten prach vnútri vidí.
Vyváženie je problém, maskovanie je problém (a veľký!). Keď na seba natiahnem maskovačku a neviem zoomovať lebo predná časť objektívu je zašponovaná o maskovačku...
Obratnosť je problém... keď máte v oku vzdialenosť po najbližšiu prekážku a myslíte si že ste v pohode, potom zoom na 600mm čo znamená +6-7 cm a ... akosi narážate objektívom do všetkého.
S vysúvacím ultra telezoomom je to ako keď pohodlne zaparkujete na úzke parkovacie miesto medzi 2 autá a potom zistíte, že neviete otvoriť dvere...
 
keimin
2019-06-17 17:18:46+02
pre mna je najvacsim minusom noveho zoomu jeho dlzka ak ho chcem nosit vo vaku aj s nasadenou slnecnou clonou a to ja chcem. inak po kazdom foteni musim dat clonu dole , nasadit reverzne a predny clen ochranit krytkou, celkom kopec roboty ak fotak taham z vaku 5x pri jednom vybehu do lesa. no a potom cena. teraz mam A7RIII + Sigma 150-600C , Sigma ma stala len 750e a foti fakt skvele, ostra aj na 600mm , na kvalitu fotiek sa nemozem stazovat. ale okrem tohto ma novy zoom uz len pozitiva ktore prevysuju negativa... nativny, cize rychlost ostrenia o niekolko levelov vyssie - a to je kolkokrat jazycek na vahach ci fotku mam alebo nie. interny zoom, fantasticka vyhoda... lepsia vodeodolnost, prachuodolnost a pre mna hlavna vyhoda ... mozem mat sklo hned pripravene na 600mm. Sigmu musim vzdy zoomovat. Sony ma zoom z 200 na 600 na 70° otocky prstenca, cize ani nie stvrt otacky a som z 200 na 600. Pri Sigme musim velakrat prechytavat na viackrat . Sony bude mat tiez urcite ovela plynulejsie linearne mechanicke zaostrovanie, su na nom programovatelne tlacitka, a ako pisal kolega vyssie bude sa dat ovela lepsie zamaskovat kedze sa na tele nic nehybe, nevysuva. jaj a este daju sa s nim pouzit telekonvertory 1.4x a 2x, to sa moze tiez hodit aj ked asi nie casto kvoli vyslednej clone
 
francesco
2019-06-17 18:03:53+02
príspevok od: keimin
pre mna je najvacsim minusom noveho zoomu jeho dlzka ak ho chcem nosit vo vaku aj s nasadenou slnecnou clonou a to ja chcem. inak po kazdom foteni musim dat clonu dole , nasadit reverzne a predny clen ochranit krytkou, celkom kopec roboty ak fotak taham z vaku 5x pri jednom vybehu do lesa. no a potom cena. teraz mam A7RIII + Sigma 150-600C , Sigma ma stala len 750e a foti fakt skvele, ostra aj na 600mm , na kvalitu fotiek sa nemozem stazovat. ale okrem tohto ma novy zoom uz len pozitiva ktore prevysuju negativa... nativny, cize rychlost ostrenia o niekolko levelov vyssie - a to je kolkokrat jazycek na vahach ci fotku mam alebo nie. interny zoom, fantasticka vyhoda... lepsia vodeodolnost, prachuodolnost a pre mna hlavna vyhoda ... mozem mat sklo hned pripravene na 600mm. Sigmu musim vzdy zoomovat. Sony ma zoom z 200 na 600 na 70° otocky prstenca, cize ani nie stvrt otacky a som z 200 na 600. Pri Sigme musim velakrat prechytavat na viackrat . Sony bude mat tiez urcite ovela plynulejsie linearne mechanicke zaostrovanie, su na nom programovatelne tlacitka, a ako pisal kolega vyssie bude sa dat ovela lepsie zamaskovat kedze sa na tele nic nehybe, nevysuva. jaj a este daju sa s nim pouzit telekonvertory 1.4x a 2x, to sa moze tiez hodit aj ked asi nie casto kvoli vyslednej clone
Zaujimave informacie, dik. Myslis, ze A7riii je velka vyhoda oproti A7iii alebo na take bavkanie 24mpx a 600mm staci? Iso ma lepsie A7iii, ale ak treba vacsinou vela rezat..
 
keimin
2019-06-17 20:20:49+02
príspevok od: francesco
Zaujimave informacie, dik. Myslis, ze A7riii je velka vyhoda oproti A7iii alebo na take bavkanie 24mpx a 600mm staci? Iso ma lepsie A7iii, ale ak treba vacsinou vela rezat..
na wildlife asi az taka velka vyhoda to R-ko nebude, mal som aj 24Mpix snimace a detaily boli uzasne, tiez sa dalo vyrazne rezat ak bola fotka krasne ostra . ja som chcel mat len jeden fotak a fotim aj krajinky preto som zvolil A7R3 aj ked skladat panoramu zo 42Mpix snimkov a potom ju upravovat v LR je niekedy utrpenie a zbytocny overkill
 
youreye
2019-06-18 17:07:20+02
Pridavam este nieco o objektivoch a ich stavbe ak by si chcel niekto pozriet Celkom zaujimave poznatky ale hovorisa o Canon RF nie o Sony
https://www.diyphotography.net/canon-explains-why-rf-mount-lenses-are-better-than-ef-mount-ones/
 
Jozef Macák
2019-06-18 23:07:00+02
príspevok od: francesco
Zaujimave informacie, dik. Myslis, ze A7riii je velka vyhoda oproti A7iii alebo na take bavkanie 24mpx a 600mm staci? Iso ma lepsie A7iii, ale ak treba vacsinou vela rezat..
wl nefotim ale tak cisto teoreticky myslim ze prave tu by Rko mohlo byt uzitocne. Prepnes na crop mod a z 600mm mas zrazu 900mm (pri Rku ti v crop mode zostava celkom peknych 18mpix, pri a73 zostava 10mpix). Crop mod sa casto opomina v polemikach o uzitocnosti senzorov s vysokym rozlisenim. Ono to vobec neni na zahodenie, niekedy je to akoby si mal 2 objektivy: napr. ked mam nasadeny 35/1.4, po prepnuti na cop mod mam z neho 52/2.1
Ale inak je tych 24mpix samozrejme dost...vo vacsine pripadov viac nez dost
 
MagickVamp
2019-06-19 07:09:14+02
príspevok od: Jozef Macák
wl nefotim ale tak cisto teoreticky myslim ze prave tu by Rko mohlo byt uzitocne. Prepnes na crop mod a z 600mm mas zrazu 900mm (pri Rku ti v crop mode zostava celkom peknych 18mpix, pri a73 zostava 10mpix). Crop mod sa casto opomina v polemikach o uzitocnosti senzorov s vysokym rozlisenim. Ono to vobec neni na zahodenie, niekedy je to akoby si mal 2 objektivy: napr. ked mam nasadeny 35/1.4, po prepnuti na cop mod mam z neho 52/2.1
Ale inak je tych 24mpix samozrejme dost...vo vacsine pripadov viac nez dost
Len upresnim...ak ma sklo 600mm nasadenim na APSC alebo prepnutim do cropu nema zazracne 900mm...len miesto toho aby sme zo 42Mpx vyrezali 18 az v pc...tak nam ho oreze uz sam fotoaparat. Uplne bezvyznamna hlupost to ale nie je, vdaka cropu presnejsie zaostrime na veci v dialke a tiez fotoaparat lepsie vyhodnoti svetelnost expozicie ak nam jeden atribut plava (mne napr. plava ISO).

Ak mame original APSC, tak obcas potrebujeme ohnisko kratsie, ale APSC sa do FF prepnut neda. To je vyhoda FF s vela megapixlami, ak su veci blizsie fotime ako FF a mame take mnostvo detailov o akych v APSC ci mensich snimacoch mozme len snivat a ak potrebujeme fotit vzdialenejsie veci, jednoducho sa z nich da spravit APSC a vyuzijeme tie dve vyhody co som spominal - presnejsie zaostrenie a lepsie vyhodnotenie expozicie.

Viem ze ty to vies, len upresnujem pre tych co citaju ,-)
 
MagickVamp
2019-06-19 07:11:33+02
Jo a este daco...ano 42Mpx FF sumi viac ako 24Mpx FF...ale dava aj viac detailov, takze pri vyhladzovani mozme vyhladzovat silnejsie a stale tych detailov je dost...
 
Jozef Macák
2019-06-19 09:40:42+02
príspevok od: MagickVamp
Len upresnim...ak ma sklo 600mm nasadenim na APSC alebo prepnutim do cropu nema zazracne 900mm...len miesto toho aby sme zo 42Mpx vyrezali 18 az v pc...tak nam ho oreze uz sam fotoaparat. Uplne bezvyznamna hlupost to ale nie je, vdaka cropu presnejsie zaostrime na veci v dialke a tiez fotoaparat lepsie vyhodnoti svetelnost expozicie ak nam jeden atribut plava (mne napr. plava ISO).

Ak mame original APSC, tak obcas potrebujeme ohnisko kratsie, ale APSC sa do FF prepnut neda. To je vyhoda FF s vela megapixlami, ak su veci blizsie fotime ako FF a mame take mnostvo detailov o akych v APSC ci mensich snimacoch mozme len snivat a ak potrebujeme fotit vzdialenejsie veci, jednoducho sa z nich da spravit APSC a vyuzijeme tie dve vyhody co som spominal - presnejsie zaostrenie a lepsie vyhodnotenie expozicie.

Viem ze ty to vies, len upresnujem pre tych co citaju ,-)
vdaka za upresnenie, ano, technicky mas samozrejme pravdu ale je tu este omnoho viac vyhod cropovania vo fotaku nez spominas:
- samotne komponovanie je lepsie ked vidis vyrez, nez ked ho robis dodatocne
- metering vyrezu je presnejsi, kedze fotak berie do uvahy len vyrezanu oblast
- kedze fotak pracuje v 18mpix mode tak je citelne rychlejsi (to platilo hlavne u a7r2 kde akoby fotak zrychlil o dva prevodove stupne, u a7r3 to az tak citelne neni)
-buffer sa zasadne zvysi (u a7r2 kde je buffer pri 42mpix naozaj zalostny to bol brutal narast, u a7r3 je to narast z cca 70 na 140), taktiez sa rychlesie vyprazdni
-mensie subory znamenaju setrenie miestom: na kartu vlezie dva krat tolko zaberov, editacia v pocitaci je tiez znatelne rychlejsia
-crop mod je velke plus pri videu, tam to jednoducho v post procese nejde cropovat (bez toho aby utrpelo rozlisenie, kedze vysledne mas uz navolene pocas natacania)
-moznost pouzitia malych E mount APSC objektivov (taktiez velmi zaujimave pri videu)
 
MagickVamp
2019-06-19 09:47:43+02
príspevok od: Jozef Macák
vdaka za upresnenie, ano, technicky mas samozrejme pravdu ale je tu este omnoho viac vyhod cropovania vo fotaku nez spominas:
- samotne komponovanie je lepsie ked vidis vyrez, nez ked ho robis dodatocne
- metering vyrezu je presnejsi, kedze fotak berie do uvahy len vyrezanu oblast
- kedze fotak pracuje v 18mpix mode tak je citelne rychlejsi (to platilo hlavne u a7r2 kde akoby fotak zrychlil o dva prevodove stupne, u a7r3 to az tak citelne neni)
-buffer sa zasadne zvysi (u a7r2 kde je buffer pri 42mpix naozaj zalostny to bol brutal narast, u a7r3 je to narast z cca 70 na 140), taktiez sa rychlesie vyprazdni
-mensie subory znamenaju setrenie miestom: na kartu vlezie dva krat tolko zaberov, editacia v pocitaci je tiez znatelne rychlejsia
-crop mod je velke plus pri videu, tam to jednoducho v post procese nejde cropovat (bez toho aby utrpelo rozlisenie, kedze vysledne mas uz navolene pocas natacania)
-moznost pouzitia malych E mount APSC objektivov (taktiez velmi zaujimave pri videu)
jo, keby som si mal vybrat tak na wl pre to vsetko co sa spominalo beriem A7RIII...... mam FF a APSC v jednom. Ked sa vratim k tomu sklu 200-600 je otazka ake dobre bude a ci sa oplati oproti vybornej ostrej kompaktnej 100-400. To by muselo byt na 600 razantne ostrejsie ako ovela tazsia sigma 150-600 sport. Lebo zatial ziadna 150-600vka neposkytuje takmer ziadnu vyhodu ani len oproti canon 100-400L2 a verzia sony by mala byt este o kusocek lepsia. Ak by na 600vke dosiahli ostrost aku ma na 400mm ta vasa sony 100-400....bol by to asi prvy zoom so 600mm ohniskom co dava zmysel a skutocne uzitocnych 200mm naviac a nie len takmer mrtva vaha
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()