Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

poškodenie objektívu

slavik74
2020-02-06 10:41:36+01
Pri kontrole objektívu som si všimol pri jednom okraji poškodenie - viď priložené foto. Nie je to na vrchnej šošovke ale na tej pod ňou. Na objektíve bol celý čas nasadený filter. Nie som si vedomí toho žeby mi niekedy spadol. Ani zvonku na plaste nevidno žiadne poškodenie. Jedno male poškodenie rovnakého charakteru je aj oproti, na druhej strane. Neviete ako to mohlo vzniknúť? Prípadne má to zmysel reklamovať. Záruka končí o 2 týždne. Ďakujem za radu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-02-06 11:05:20+01
Teoreticky to nemusi byt poskodenie sosovky, ale plesen, ktora sa mohla vytvorit v dosledku vlhkosti (napr. kondenzacia pri prechode zo zimy do tepla.).
 
spokar
2020-02-06 12:31:21+01
Na plíseň to nevypadá. Tvrzené sklo má tendenci v případě i miniaturní vady při výrobě časem samovolně prasknout. Reklamoval bych to dokud je čas. Měl jsem podobné poškození zadní čočky zevnitř po přepravě v dobře vystlaném balíku. Krabice nepoškozená.
 
Fuser
2020-02-06 16:01:57+01
To ti z velkou pravdepodobnostou neuznaju - mechanicke poskodenie. Nemusi byt poskodene telo.

Skus pohladat na webe ci niekto nema rovnaky problem, ak ANO skus napisat do officialneho servisu/distributor kludne aj zahranicneho ci to uznavaju.

Ak to neuznaju nezufaj da sa stym fotit mozno to nebude na fotke vidno, kedze chip je stvorec/obdlznik. Pripadne z 100-300mm budes mat 120-300mm.

 
spokar
2020-02-07 01:00:38+01
Stejně bych to dal do toho servisu. Bez vady ve skle by se to nejspíš nestalo. Objektiv není poškozen, prasklina je uvnitř. Na mechanické poškození se vymlouvat nemohou. A když to neuznaj, tak se rozhodnout podle ceny. Já to měl po záruce, takže jsem to platil, ale většinou maj na opravy objektivů nějakej paušál ať je tomu cokoli, takže mě to stálo 60 eur. U objektivu za 900 eur Fuji.
 
Marek Janicko
2020-02-07 10:26:26+01
Z fotky sa tazko usudzuje ci to je plesen alebo prasknutie.
Na sklo, ako take posobi vnutorne pnutie. Moze sa stat, ze samovolne praskne.
Po technickej stranke to neviem blizsie popisat, no riesil som to raz pri aute. Z nicoho nic mi v noci prasklo celne sklo na aute. Prasknutie bolo v takej podobe, ze vylucovalo poskodenie napr. od inej osoby.
Bolo mi oznamene, ze i po vyrobe celneho skla maju vyrobcovia nejake to % odpadu. Sklo, ktore je na sklade samovolne praskne. Potvrdil mi to i sklár, ktorý vytvára sklenené produkty.Nieje toho veľa ale z času na čas sa to stane. A nezohráva pri tom vek skla.

Napíš po reklamácii, ako bola tvoja požiadavka vyriešenia. Zaujíma ma to.
 
slavik74
2020-02-28 17:51:04+01
príspevok od: Marek Janicko
Z fotky sa tazko usudzuje ci to je plesen alebo prasknutie.
Na sklo, ako take posobi vnutorne pnutie. Moze sa stat, ze samovolne praskne.
Po technickej stranke to neviem blizsie popisat, no riesil som to raz pri aute. Z nicoho nic mi v noci prasklo celne sklo na aute. Prasknutie bolo v takej podobe, ze vylucovalo poskodenie napr. od inej osoby.
Bolo mi oznamene, ze i po vyrobe celneho skla maju vyrobcovia nejake to % odpadu. Sklo, ktore je na sklade samovolne praskne. Potvrdil mi to i sklár, ktorý vytvára sklenené produkty.Nieje toho veľa ale z času na čas sa to stane. A nezohráva pri tom vek skla.

Napíš po reklamácii, ako bola tvoja požiadavka vyriešenia. Zaujíma ma to.
Reklamáciu predajca zaslal do servisu v Opave a bola vybavená výmenou šošovky.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()