Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Otestovanie nedôveryhodného objektívu

LaHr
2020-02-19 09:53:56+01
Ahojte.
Chcel by som sa Vás spýtať aké máte skúsenosti s otestovaním neznámeho objektívu.
Ide o to. Dostal sa mi do ruky objektív Canon EF L objektív, o ktorom predchádzajúci majiteľ tvrdil, že je nefunkčný, nakoľko bol nasadený na foťáku, ktorý sa pokazil.
Ohmicky na kontaktoch nie je žiadny skrat, po čiastočnom rozobratí vyzerá aj elektronika OK, ale čo sa deje v tej logike netuším.
Moja dilema je ako ten objektív otestovať? Keď ho nasadím na svoj foťák môžem si odpáliť foťák?
Asi by som to prirovnal k situácii "Aaaa šak otestujem tento utopený objektív, či funguje"
Nemáte s tým niekto skúsenosti?

Ďakujem.
 
krispin.pucinko
2020-02-19 11:03:01+01
príspevok od: LaHr
Ahojte.
Chcel by som sa Vás spýtať aké máte skúsenosti s otestovaním neznámeho objektívu.
Ide o to. Dostal sa mi do ruky objektív Canon EF L objektív, o ktorom predchádzajúci majiteľ tvrdil, že je nefunkčný, nakoľko bol nasadený na foťáku, ktorý sa pokazil.
Ohmicky na kontaktoch nie je žiadny skrat, po čiastočnom rozobratí vyzerá aj elektronika OK, ale čo sa deje v tej logike netuším.
Moja dilema je ako ten objektív otestovať? Keď ho nasadím na svoj foťák môžem si odpáliť foťák?
Asi by som to prirovnal k situácii "Aaaa šak otestujem tento utopený objektív, či funguje"
Nemáte s tým niekto skúsenosti?

Ďakujem.
ja by som to neriesil. hned by som to nasadil na fotak a vyskusal a rozoberat by som zacal az po tom ako by nieco nefungovalo.
 
blahoslav J B Art
2020-02-19 16:03:09+01
príspevok od: krispin.pucinko
ja by som to neriesil. hned by som to nasadil na fotak a vyskusal a rozoberat by som zacal az po tom ako by nieco nefungovalo.
Niekto by zase zašiel do predajne a skúsil to tam na cudzom tele
 
Fuser
2020-02-19 16:50:52+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Niekto by zase zašiel do predajne a skúsil to tam na cudzom tele
To je take "slovenske" riesenie ... ze to vobec niekoho napadne.

Ak je v objektive skrat, tak ti to moze odpalit fotak - napr. bol vo vode.
Ak len fotak umrel, a objektiv bol OK, tak kludne vyskusaj.
 
blahoslav J B Art
2020-02-19 19:23:25+01
príspevok od: Fuser
To je take "slovenske" riesenie ... ze to vobec niekoho napadne.

Ak je v objektive skrat, tak ti to moze odpalit fotak - napr. bol vo vode.
Ak len fotak umrel, a objektiv bol OK, tak kludne vyskusaj.
Ja nič skúšať nebudem, ja mám mobil a fotím s ním
 
LaHr
2020-02-19 20:24:40+01
Tak dakujem za rady. Objektiv som nasadil a modlil sa. Tak nakoniec "funguje". Fotak ho rozoznal, info o nom nacital, ale nezaostruje, ani na manual. Takze ho rozoberem a kuknem o co ide.
 
LaHr
2020-02-21 07:28:49+01
A presne tohto som sa bál.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()