Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Canon Kit lens upgrade

jakabko
jakabko 2020-04-14 21:09:08+02
Zdravím, už nejakú dobu uvažujem o kúpe nového objektívu namiesto základného kitového. Viete niekto z vlastnej skúsenosti odporučiť nejaký konkrétny, s ktorým ste spokojný ? Mám Canon 250D a uvažoval som či by sa neoplatilo aj rovno investovať do full frame objektívu, konkrétne Tamron 24-70 G2, ak by som v budúcnosti prechádzal na full frame.
 
shagy2301
2020-04-18 20:03:36+02
príspevok od: jakabko
Týmto si ma celkom dost presvedčil na Sigmu. ale natáčať video s tým že by som držal foťák v ruke by bol asi celkom problém čo ?
Keď nemá človek príliš trasľavé ruky tak sa to znova dá, nedávno som točil na jednej akcii práve s kombináciou Sigma 18-35 + M50 z ruky a nie je to až tak vidieť na záberoch. Ale to fakt záleží od toho čo sa točí. Stále je možnosť točiť do 4K (pozerám že 250D má 4K) a výsledok renderovať vo FullHD, čím vznikne obrovský priestor na sw stabilizáciu. Ale znova na to treba myslieť už pri natáčaní, že reálne bude obraz povedzme len 70% plochy (to už záleží na tom koľko reálne toho pohybu bude).
 
jakabko
2020-04-19 14:16:18+02
príspevok od: shagy2301
Keď nemá človek príliš trasľavé ruky tak sa to znova dá, nedávno som točil na jednej akcii práve s kombináciou Sigma 18-35 + M50 z ruky a nie je to až tak vidieť na záberoch. Ale to fakt záleží od toho čo sa točí. Stále je možnosť točiť do 4K (pozerám že 250D má 4K) a výsledok renderovať vo FullHD, čím vznikne obrovský priestor na sw stabilizáciu. Ale znova na to treba myslieť už pri natáčaní, že reálne bude obraz povedzme len 70% plochy (to už záleží na tom koľko reálne toho pohybu bude).
250D pri 4K ešte aj oreže obraz čiže obraz by bol o dosť menši. Ale asi nakoniec pôjdem do tej sigmy
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()