Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

objektív vydáva zvláštny zvuk

nemecrobert
2020-05-07 01:42:35+02
ahojte, včera mi dorazil konečne objektív sony 1,8/20G a zostal som nemilo prekvapený. Keď objektív otáčam v ruke, akoby v ňom bolo niečo uvoľnené a naráža to do stien - vydáva to zvuk hrkania/búchania.. pri napojení na telo sa nič nemení, akonáhle ale zapnem fotoaparát, prestane to.. nemáte s tým niekto skúsenosti?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-05-07 09:17:07+02
To je bezne u vela objektivov. Urcite skupiny sosoviek, ktore zabezpecuju zaostrovanie, su volne. Az ked ide do objektivu prud, tak sa aktivuju motorceky a skupina sosoviek sa zafixuje.
 
filip.p3k
2020-05-07 10:14:40+02
príspevok od: nemecrobert
ahojte, včera mi dorazil konečne objektív sony 1,8/20G a zostal som nemilo prekvapený. Keď objektív otáčam v ruke, akoby v ňom bolo niečo uvoľnené a naráža to do stien - vydáva to zvuk hrkania/búchania.. pri napojení na telo sa nič nemení, akonáhle ale zapnem fotoaparát, prestane to.. nemáte s tým niekto skúsenosti?
Je to v pohode a takto to má byť. Je to typ lineárneho motora ktorý zabezpečuje ostrenie. Moja 35/1,8 FE to robí tiež.
 
nemecrobert
2020-05-07 16:23:24+02
Chlapi, ďakujem pekne za vysvetlenie.. zase som o niečo múdrejší. Budem si na ten zvuk musieť zvyknúť. Ďakujem
 
francesco
2020-05-07 19:40:55+02
príspevok od: nemecrobert
Chlapi, ďakujem pekne za vysvetlenie.. zase som o niečo múdrejší. Budem si na ten zvuk musieť zvyknúť. Ďakujem
Chystam sa na tento objektiv, daj casom nejake skusenosti, pretoze tento portal Sony ignoruje.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()