Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Kúpa objektívov cez e-shopy

luudik99
2021-04-28 09:47:41+02
Prosím Vás, aké máte skúsenosti s kúpou objektívov cez eshopy? Nie je to riziko? Plánujem kúpu viacerých drahších objektívov, no bojím sa, či prídu v poriadku a ako sa s nimi narába počas dopravy. Takisto by ma zaujímalo, či objektív nie je už viackrát používaný, keďže platí 14 - dňová lehota na vrátenie. Viete mi poradiť seriózny eshop? Áno, určite si vyberiem overený eshop, ale aj tak mám pochybnosti... predsa ide o hodnotné veci. A v prípade, že by nebolo niečo v poriadku, mohol by vzniknúť problém. Som z KE, čiže kamenných predajní, kde by sa objektív mohol dať vyskúšať je menej... ako to riešite Vy? Ďakujem veľmi pekne za rady a Vaše skúsenosti...
 
vilkoo
2021-04-28 10:32:53+02
Riziko je tu stale ,aj novy obj.moze mat vyrobnu chybu ,je to tazko poradit drzim palce
 
blahoslav J B Art
2021-04-28 10:39:54+02
príspevok od: luudik99
Prosím Vás, aké máte skúsenosti s kúpou objektívov cez eshopy? Nie je to riziko? Plánujem kúpu viacerých drahších objektívov, no bojím sa, či prídu v poriadku a ako sa s nimi narába počas dopravy. Takisto by ma zaujímalo, či objektív nie je už viackrát používaný, keďže platí 14 - dňová lehota na vrátenie. Viete mi poradiť seriózny eshop? Áno, určite si vyberiem overený eshop, ale aj tak mám pochybnosti... predsa ide o hodnotné veci. A v prípade, že by nebolo niečo v poriadku, mohol by vzniknúť problém. Som z KE, čiže kamenných predajní, kde by sa objektív mohol dať vyskúšať je menej... ako to riešite Vy? Ďakujem veľmi pekne za rady a Vaše skúsenosti...
ja som kupoval pouzite objektivy z Ebay a nove z Eglobalu a so ziadnym nebol problem
 
luudik99
2021-04-28 10:58:42+02
Ďakujem... áno, je to riziko, hlavne, keď človek má nový objektív a nevie presne ako má správne fungovať. Pomohlo by mi, ak by mal niekto konkrétne skúsenosti s nejakým eshopom. Myslíte, že kuriéri zaobchádzajú s týmto tovarom naozaj opatrne? Mám veľké pochybnosti...
 
luudik99
2021-04-28 11:09:05+02
blahoslav, ďakujem za tip, pozriem... Eglobal vyzerá zaujímavo, dobré ceny
 
mllpo
2021-04-28 12:23:23+02
príspevok od: luudik99
Ďakujem... áno, je to riziko, hlavne, keď človek má nový objektív a nevie presne ako má správne fungovať. Pomohlo by mi, ak by mal niekto konkrétne skúsenosti s nejakým eshopom. Myslíte, že kuriéri zaobchádzajú s týmto tovarom naozaj opatrne? Mám veľké pochybnosti...
Ak je obava iba ohľadom dopravy, treba si uvedomiť, že aj do kamennej predajne sa tovar nejako musí dostať. Zvyčajne takým istým kuriérom.
 
Scout
2021-04-28 15:54:31+02
príspevok od: luudik99
Prosím Vás, aké máte skúsenosti s kúpou objektívov cez eshopy? Nie je to riziko? Plánujem kúpu viacerých drahších objektívov, no bojím sa, či prídu v poriadku a ako sa s nimi narába počas dopravy. Takisto by ma zaujímalo, či objektív nie je už viackrát používaný, keďže platí 14 - dňová lehota na vrátenie. Viete mi poradiť seriózny eshop? Áno, určite si vyberiem overený eshop, ale aj tak mám pochybnosti... predsa ide o hodnotné veci. A v prípade, že by nebolo niečo v poriadku, mohol by vzniknúť problém. Som z KE, čiže kamenných predajní, kde by sa objektív mohol dať vyskúšať je menej... ako to riešite Vy? Ďakujem veľmi pekne za rady a Vaše skúsenosti...
Ja by som sa nákupu cez slovenské e-shopy vôbec nebál. Máš záruku a ak bude problém budeš to riešiť.
Keď som rozpredával techniku, tak som všetko predával cez bazoš. Riešil som dopravy, priplácal za nálepku krehké na balíku a potom mi jeden pán, ktorý odomňa bral objektív vysvetlil jednu vec.
Robil v kuriérskej službe a povedal, že je úplne jedno či je na balíku "krehké" alebo podobné veci. Hádže sa s tým ako so senom, lebo ten človek neprevracia balík z každej strany, či tam nie je náhodou nápis krehké. Ak to človek dobre zabalí, tak aby sa tovar vo vnútri ani nepohol, tak to prepravu prežije bez problémov.
Dokonca povedal, že jednému jeho kolegovi sa otvoril balík a rozbilo sa tam niečo. Pozametal to naspäť do balíka zalepil a šlo sa ďalej.
Toľko moja skúsenosť s prepravnými službami, že sa neoplatí priplácať, ale nech je balík dobre zabalený.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-04-28 18:29:55+02
príspevok od: luudik99
Prosím Vás, aké máte skúsenosti s kúpou objektívov cez eshopy? Nie je to riziko? Plánujem kúpu viacerých drahších objektívov, no bojím sa, či prídu v poriadku a ako sa s nimi narába počas dopravy. Takisto by ma zaujímalo, či objektív nie je už viackrát používaný, keďže platí 14 - dňová lehota na vrátenie. Viete mi poradiť seriózny eshop? Áno, určite si vyberiem overený eshop, ale aj tak mám pochybnosti... predsa ide o hodnotné veci. A v prípade, že by nebolo niečo v poriadku, mohol by vzniknúť problém. Som z KE, čiže kamenných predajní, kde by sa objektív mohol dať vyskúšať je menej... ako to riešite Vy? Ďakujem veľmi pekne za rady a Vaše skúsenosti...
Mnohé kamenné predajne majú aj vlastné e-shopy. Ja posledne 3 roky nakupujem v týchto troch predajniach a komunikácia bola vždy bezproblémová. V jednom prípade trebalo reklamovať tovar a predajná si prostredníctvom kuriéra zásielku prevzala a po dvoch týždňoch bol v rámci reklamácie tovar v poriadku doručený späť ku mne. Odporúčam tieto tri e-shopy: Prolaika.sk, AQT.sk a Fotovideoshop.sk V určitých prípadoch vedia aj zákazníkovi vyjsť v ústrety a pod. Je tu ešte ďalší český e-shop, s ktorým mám výborne skúsenosti a doručenie tovaru je na Slovensko veľmi rýchle. Vedia zákazníkoví tiež dobre poradiť. Jedná sa o Film-technika.com
 
francesco
2021-04-28 23:02:39+02
Ked sa objektiv dostal z Ciny do kamennej predajne, pride snad aj tebe. Vsetko su to seriovky, chrlia to na pase, nejaku vystupnu kontrolu maju, ale kvalita uz nie je ako byvala.
 
Otecadams
2021-04-29 05:10:23+02
Pri preberaní balíka si ho treba poobzerať a ak vyzerá, že sa s ním hádzalo (čo je, ako už bolo spomenuté bežná prax), netreba ho prebrať, alebo podpísať s kuriérom príslušné tlačivo.
Ak prevezmete balík so známkami poškodenia, predajca nieje povinný uznať prípadnú reklamáciu.
 
luudik99
2021-04-30 00:05:06+02
Ďakujem pekne za Vaše rady! Veď áno, balík určite skontrolujem, no to, že obal bude ok, ešte nič neznamená... kolega si objednával počítač, škatuľa bola ok a dnu počítač rozbitý. Ako napísal Scout, kuriér to prebalí a všetko je ok Tak len si naozaj vybrať seriózny obchod a dúfať, že všetko bude ok. Ešte raz všetkým ďakujem za odpovede, hlavne za konkrétne tipy a skúsenosti, vážim si, že ste si našli čas!
 
Scout
2021-04-30 12:58:06+02
príspevok od: luudik99
Ďakujem pekne za Vaše rady! Veď áno, balík určite skontrolujem, no to, že obal bude ok, ešte nič neznamená... kolega si objednával počítač, škatuľa bola ok a dnu počítač rozbitý. Ako napísal Scout, kuriér to prebalí a všetko je ok Tak len si naozaj vybrať seriózny obchod a dúfať, že všetko bude ok. Ešte raz všetkým ďakujem za odpovede, hlavne za konkrétne tipy a skúsenosti, vážim si, že ste si našli čas!
Ono aj seriózny obchod nemôže za to ako sa ku tovaru správa prepravná spoločnosť. Doprava už ide mimo nich. Ale máš záruku, to znamená, že keď tovar príde podrobne ho preskúšaš, keď bude problém posielaš späť.
 
pekelnikivan
2021-04-30 16:15:10+02
Kúpil som všetky objektívy cez net + telo. A ani v jednom prípade nič .... čo by stálo za zmienku.(Kupoval som asi v rozsahu 1,5 roka). Aj na našich stránkach, aj zahraničné ...(e-infinity). Všetko došlo tak ako má byť .... Moja skúsenosť 100%
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()