Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sony 200-600/5,6-6,3

quapor
quapor 2021-11-11 09:39:51+01
ahoj,
chcem mozno na jar menit vybavu (canon 6OOd), nemam neobmedzeny rozpocet, tak som rozmyslal ostat pri canone, mozno D90, sigma 150-600 atd
ale ked som pozeral testy, videa, nema sigma ani zdaleka taku kresbu, detail, ako napr sony 200-600
priklad, jpeg, 1:1
http://www.wildlifefotoforum.cz/viewtopic.php?f=25&t=4567

ten objektiv aktualne stoji 1 736 minus 100e cashback
telo Sony Alpha A7 III stoji aktualne 1754 minus 200e cashback
to je spolu nieco cez 3000e

viem u canonu/nikonu/... vyslkladat za tu cenu rovnaku kvalitnu zostavu na tych 600mm?
(autom ostrenie na oko aj zvierata)

d.
 
jozef84
2021-11-18 20:20:34+01
príspevok od: patrac00
Dám príklad:
Sony FF (napr. A7) + 200-600 = 200-600
Nikon DX (napr. 5300) + 100-400 = 150-600
alebo tomu fakt nerozumiem?
Správne.Máš to dobre.
 
patrac00
2021-11-18 20:24:06+01
Takže počítať viem.... To mi odľahlo...
 
fatality
2021-11-20 20:47:01+01
príspevok od: MagickVamp
No ja nemam moznost ich skusat vsetky vedla seba...skusal som vedla seba R, Z6, 200D, 90D....200D ako vieme nie je ziadna svetoborna zrkadlovka, ale nie je ani zla, ostrenie ma rovnake ako malo 100D. 9 bodov a jeden krizovy bod. A aj 100D som mal, nevidel som rozdiel medzi 200D a 100D. Citlivost ostrenia od -0,5 EV. Takze z toho titulu hadzem 600D do vreca s 200D.

Asi chapes ze na vela veci sa da prist analogicky. Ked mas love a cas, tak skusaj, ja si ale takto setrim cas a peniaze. Ked raz mam porovnane fotaky fyzicky tie o ktorych som pisal. Nasledne najdem nie jednu recenziu kde sa pise ze A7mkIII ma horsie BODOVE ostrenie ako R, /i ked lepsie ostrenie na oko/. Tak nemam dovod teraz to spochybnovat a kupovat si A7mkIII, v principe mi to je jedno, aj keby mala rovnake je to o hovne. Neviem co je zle na tom ze kamaratka skusala A9, foti roky wildlife a ma skvele fotky. Bodovym ostrenim bola zhrozena. Jasne ambasador vysvetli, ved neostri priamo na zviera ked ti nejde, ostri na nieco co je vedla...ako dik...Ci ako jej nemam verit? Aj tu jeden typek na ephoto pisal co sam vlastni A9, ze ano je to pravda, bodove ostrenie je BIEDA oproti bezzrkadlam. Ci teraz co? Spochybnujes co vravim, spochybnujes co vravia ludia o ktorych ti vravim. Tak mas jedinu sancu skusit si to sam.

Nevravim to z titulu ze chcem hanit bezzrkadla, ja fotim bezzrkadlom. A aj ked som fotil R-kom, co sa tyka ludi, bolo to fajn. NIKDE som nenapisal ze zrkadla maju LEPSIE OSTRENIE, vsade pisem ze maju LEPSIE BODOVE OSTRENIE....a pokial automatika nechyta este spolahlivo oko...tak si nuteny fotit nim...a nasledne si tam kde nechces.

Vravim fotil som R zvierata, dalo sa. Ale ovela istejsie by som sa v lese citil aj so 100D ako s R. Bez srandy.... Necitil by som sa vobec znevyhodneny, keby som mal stare 6D a dakto vedla mna Sony A9mkII.....fakt pri wildlife by mi to bolo ukradnute, dokonca by som sa citil vo vyhode. Su bezzrkadla ktore uz spolahlivo chytaju oko zvierata...ak to takto updatnu, tak beriem, inak by som bral hoc aj stare zrkadlo. Toto su moje prakticke skusenosti. Postupne prechadzam na bezzrkadla, zbavujem sa EF skiel atd....keby ta 100-500 nebola tak strasne draha, tak zrkadlo uz ani nevlastnim....lebo mam R6...a uz nemusim mat dilemy...
ale ved klidek len debatime
ja tvoju osobnu skusenost nespochybnujem, len niektore postupy a zavery
pre mna automaticky neznamenaju to, co pre teba..
to ze canon pouziva ten isty ostriaci modul z 2011 roku este aj dnes, som nevedel,
a je to dost smutne
tie modely, co si poronaval, ok, to ma vypovednu hodnotu, ale napr. to ze sa v nejakom
teste nechytala a7m3 neznamena, ze v tej TVOJEJ situacii v lese, by sa nechytila lepsie nez Rko..
takisto ked kamoske s jej narokmi nestaci a9, to neznamena, ze by sa v tych "tvojich" situaciach
nechytala lepsie nez Rko (+v predchadzjucom prispevku si nepisal,ze ide o wildliferku,to je skor rarita , tak som tomu velku vypovednu hodnotu nedaval)..
no a nasledne si k tomu este pridal xt4ku,m1mk2,ktore si tiez priamo neskusal...
ako ved ja viem, cim fotis, aj o co ti ide, citavam tu tvoje prispevky, ale v ramci zachovania
urciteho levelu serioznosti,by sme sa mali vyhnut zovseobecnovaniu.. ..
a ja samozrejme nic kupovat a testovat nebudem, nefotim ziadne extremne zanre a druhogeneracne
csc a tri pevne skla mi uplne stacia
 
MagickVamp
2021-11-21 11:01:01+01
príspevok od: fatality
ale ved klidek len debatime
ja tvoju osobnu skusenost nespochybnujem, len niektore postupy a zavery
pre mna automaticky neznamenaju to, co pre teba..
to ze canon pouziva ten isty ostriaci modul z 2011 roku este aj dnes, som nevedel,
a je to dost smutne
tie modely, co si poronaval, ok, to ma vypovednu hodnotu, ale napr. to ze sa v nejakom
teste nechytala a7m3 neznamena, ze v tej TVOJEJ situacii v lese, by sa nechytila lepsie nez Rko..
takisto ked kamoske s jej narokmi nestaci a9, to neznamena, ze by sa v tych "tvojich" situaciach
nechytala lepsie nez Rko (+v predchadzjucom prispevku si nepisal,ze ide o wildliferku,to je skor rarita , tak som tomu velku vypovednu hodnotu nedaval)..
no a nasledne si k tomu este pridal xt4ku,m1mk2,ktore si tiez priamo neskusal...
ako ved ja viem, cim fotis, aj o co ti ide, citavam tu tvoje prispevky, ale v ramci zachovania
urciteho levelu serioznosti,by sme sa mali vyhnut zovseobecnovaniu.. ..
a ja samozrejme nic kupovat a testovat nebudem, nefotim ziadne extremne zanre a druhogeneracne
csc a tri pevne skla mi uplne stacia
No ale teraz uz vies ze je wildliferka. A ked A9 bodovo nestaci, asi ani A7mkIII. A nestacila by mi A9 ked nestaci jej, pri zrkadle ani ja a ani ona sme tento problem nemali. A pisal to tu aj jeden pan raz ze ma A9 a aj zrkadlo a to bodove proste funguje slabsie. Vtedy sa debatovalo aj to ci to nemoze byt tym ze nemaju krizove body, az na vlajkove lode Olympusu, tie myslim krizove maju. Test ich bodoveho ostrenia som myslim nevidel, ak ano uz si nepametam, ale ostrenie na oko zas mali poslabsie. Ked som pozeral test boli uplne na chvoste. Jop, kazdym firmwarom sa to meni. Ale meni sa to ako fotak chyta oko, bodove moc upravit nevedia. Chapem ze sa ti nepaci ze zovseobecnujem, z mojho pohladu len analogicky odvodzujem. Ak mam ja vyskusane ze v bunde A mi je zima, nasledne kamarat spravi test perovej bundy A a perovej bundy B a povie ze A je teplejsia, tak viem ze bundu B budem kupovat zbytocne ak chcem aby mi bolo teplo. Ano mozes povedat ale tu bundu B si nemal....nepotrebujem ak poznam cloveka co test robil a viem ze nie je debil, alebo ak vidim vysoko objektivny test. Napriklad taky brckaty uz neviem jak sa vola take robi. Da si vedla seba viac fotakov a rovnakymi objektivmy najviac ako sa da, pri rovnakej clone...zapne napr automaticke ostrenie a beha tam...a ty pekne vidis ktory sa ako chyta...ani slova netreba.... Testy kde nejaky pan rozprava aky je fotak XY paradny ma moc nezaujimaju ak to nie je porovnavacka, lebo presne ako pises aj ty, pre kazdeho je paradne nieco ine. Pre niekoho je skvela ostrenim aj SONY A7mkII. To ale neznamena ze bezzrkadla skutocne nie su buducnost, tak ako svojho casu to ze Canon a Nikon nemali FF bezzrkadlo, to ale neznamenalo ze ked prisiel cas a vhodny HW, tak rovno nevydali bezzrkadla ktore konkurovali aktualnym modelom znaciek co v tomto segmente uz boli dlho. Aj na to ze budu bezzrkadla absolutne lepsie cas pride, este tu ale nie je. Zrkadlo aj to lacnucke ma lepsiu vydrz, prijemnejsi pohlad do hladacika, lepsie bodove ostrenie. Zatial...
 
fatality
2021-12-04 15:43:47+01
príspevok od: MagickVamp
No ale teraz uz vies ze je wildliferka. A ked A9 bodovo nestaci, asi ani A7mkIII. A nestacila by mi A9 ked nestaci jej, pri zrkadle ani ja a ani ona sme tento problem nemali. A pisal to tu aj jeden pan raz ze ma A9 a aj zrkadlo a to bodove proste funguje slabsie. Vtedy sa debatovalo aj to ci to nemoze byt tym ze nemaju krizove body, az na vlajkove lode Olympusu, tie myslim krizove maju. Test ich bodoveho ostrenia som myslim nevidel, ak ano uz si nepametam, ale ostrenie na oko zas mali poslabsie. Ked som pozeral test boli uplne na chvoste. Jop, kazdym firmwarom sa to meni. Ale meni sa to ako fotak chyta oko, bodove moc upravit nevedia. Chapem ze sa ti nepaci ze zovseobecnujem, z mojho pohladu len analogicky odvodzujem. Ak mam ja vyskusane ze v bunde A mi je zima, nasledne kamarat spravi test perovej bundy A a perovej bundy B a povie ze A je teplejsia, tak viem ze bundu B budem kupovat zbytocne ak chcem aby mi bolo teplo. Ano mozes povedat ale tu bundu B si nemal....nepotrebujem ak poznam cloveka co test robil a viem ze nie je debil, alebo ak vidim vysoko objektivny test. Napriklad taky brckaty uz neviem jak sa vola take robi. Da si vedla seba viac fotakov a rovnakymi objektivmy najviac ako sa da, pri rovnakej clone...zapne napr automaticke ostrenie a beha tam...a ty pekne vidis ktory sa ako chyta...ani slova netreba.... Testy kde nejaky pan rozprava aky je fotak XY paradny ma moc nezaujimaju ak to nie je porovnavacka, lebo presne ako pises aj ty, pre kazdeho je paradne nieco ine. Pre niekoho je skvela ostrenim aj SONY A7mkII. To ale neznamena ze bezzrkadla skutocne nie su buducnost, tak ako svojho casu to ze Canon a Nikon nemali FF bezzrkadlo, to ale neznamenalo ze ked prisiel cas a vhodny HW, tak rovno nevydali bezzrkadla ktore konkurovali aktualnym modelom znaciek co v tomto segmente uz boli dlho. Aj na to ze budu bezzrkadla absolutne lepsie cas pride, este tu ale nie je. Zrkadlo aj to lacnucke ma lepsiu vydrz, prijemnejsi pohlad do hladacika, lepsie bodove ostrenie. Zatial...
noo sak.. tak dufam ze raz najdes svoj svaty gral techniky ..len ci.. ..
lebo pre niekoho je cesta ciel
 
MagickVamp
2021-12-04 17:37:07+01
príspevok od: fatality
noo sak.. tak dufam ze raz najdes svoj svaty gral techniky ..len ci.. ..
lebo pre niekoho je cesta ciel
Aj pre mna je cesta ciel. 😜 Ale R6 sice nie je vo vsetkom lepsia jak zarkadlo, ale je to pre mna prvy fotak na ktory mozem aj s odstupom casu povedat ze som spoko 😇 klady uz prevysuju nad zapormi.
 
stokinger
2021-12-06 09:39:52+01
príspevok od: MagickVamp
Aj pre mna je cesta ciel. 😜 Ale R6 sice nie je vo vsetkom lepsia jak zarkadlo, ale je to pre mna prvy fotak na ktory mozem aj s odstupom casu povedat ze som spoko 😇 klady uz prevysuju nad zapormi.
ahoj mna by zaujimai tie zapory..... co ti vadi alebo nevyhovuje na R6??? všimol som si že nie si moc nakloneny bezzrkadla...podla mna je R6 na mile daleko od zrkadiel....
 
MagickVamp
2021-12-06 10:13:41+01
príspevok od: stokinger
ahoj mna by zaujimai tie zapory..... co ti vadi alebo nevyhovuje na R6??? všimol som si že nie si moc nakloneny bezzrkadla...podla mna je R6 na mile daleko od zrkadiel....
Ahoj, no prave ze tych zaporov uz vela nie je. Za mna asi uz len dva. Hladacik a vydrz. Aj ked na pomery bezzrkadiel ma R6 hladacik vyborny. Ja budem asi vzdy vidiet rozdiel medzi zrkadlovym hladacikom a digitalnym. Prejavuje sa to len pri foteni wildlife, ked niekde sedim, tak do zrkadla pozeram doslova rad, ako do dalekohladu, prezeram si okolie. Kdezto pri bezzrkadle, akosi citim ze je to displej a ked nemusim tak do neho nekukam. A vydrz, ano ked fotim svadbu, staci mi jedna baterka na ktoru spravim cez 1000 fotiek a to nefotim seriovo. Ale pri wildlife dakedy len obhliadam teren a baterka je takmer v cudu. Niekedy sa mi tak stane ze nafotim 200 fotiek a musim menit baterku. No ak dam na jednu stranu plusy a na druhu minusy, ano R6 je uz neporovnatelne lepsia a ako som uz pisal, je to prvy fotak s ktorym som spokojny a za mna patri aj k tym par bezzrkadlam ktore by som uz uprednostnil pred zrkadlom aj pri foteni wildlife aj napriek tym spominanym minusom.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()