Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Panasonic 25mm f1,7 vs mobily

Dumbdoj
2022-09-18 18:11:37+02
Zdravím vás už dlhšie uvažujem že si kúpim Panasonc 25mm f1,7. Dôvod prečo som si ho ešte nekúpil je že môj mobil robí tiež pekné fotky a typujem že ohnisková vzdialenosť bude asi podobná a neviem či sa to teda oplatí, dajte vedieť o vaších skúsenostiach s týmto objektívom v porovnaní s mobilmi či ho kúpiť alebo nie
 
blahoslav J B Art
2022-09-18 21:37:53+02
príspevok od: Dumbdoj
Zdravím vás už dlhšie uvažujem že si kúpim Panasonc 25mm f1,7. Dôvod prečo som si ho ešte nekúpil je že môj mobil robí tiež pekné fotky a typujem že ohnisková vzdialenosť bude asi podobná a neviem či sa to teda oplatí, dajte vedieť o vaších skúsenostiach s týmto objektívom v porovnaní s mobilmi či ho kúpiť alebo nie
zalezi, co fotis alebo na co ho chces pouzivat ... ja som mal pancake Panasonic 20mm/1.7, sice pomaly ostril, ale vystup z neho sa mi velmi pacil, na bezne fotenie, street, ci portret v prostredi

napr. tu je z neho fotka...
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/668262/pozorovatelky/?s=photos
 
oldbas
2022-09-18 22:02:28+02
Ohnisková vzdálenost bude dost pravděpodovně jiná. Základní ohnisková vzdálenost většiny moderních mobilů bývá kolem 24-28mm. Tento objektiv je určený pro m3/4 snímač, u kterého se udávaná ohisková vzdálenost musí vynásobit 2x. Říká se tomu crop faktor. Tedy 25mm na m4/3 = 50mm na Full Frame, ke kterému se vše tak nějak ze zvyku přepočítává. Tedy tzv. základní ohnisko už v době filmové.
Za mě oproti mobilům budou fotky lepší, poku víš, jak fotit. Je to optika, tedy opravdová hloubka ostrosti oproti výpočetní fotografii a umělému rozmazání pozadí.
 
seifi
2022-09-19 12:41:27+02
príspevok od: oldbas
Ohnisková vzdálenost bude dost pravděpodovně jiná. Základní ohnisková vzdálenost většiny moderních mobilů bývá kolem 24-28mm. Tento objektiv je určený pro m3/4 snímač, u kterého se udávaná ohisková vzdálenost musí vynásobit 2x. Říká se tomu crop faktor. Tedy 25mm na m4/3 = 50mm na Full Frame, ke kterému se vše tak nějak ze zvyku přepočítává. Tedy tzv. základní ohnisko už v době filmové.
Za mě oproti mobilům budou fotky lepší, poku víš, jak fotit. Je to optika, tedy opravdová hloubka ostrosti oproti výpočetní fotografii a umělému rozmazání pozadí.
Ešte treba pripočítať faktor hľadáčika, t.j. poznámky si môžem robiť mobilom, ale fotím pohľadom cez hľadáčik
 
Dumbdoj
2022-09-19 18:35:34+02
tak som sa rozhodol že ten objektív kúpim fotim kadečo (zvieratá, príroda) jedine v interieroch nefotím pretože moje objektívy s ohniskom 40-150 a 45mm sa tam nehodia
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()