Čaute. Zohnal som šošovku z akéhosi vojenského pozorovacie ho prístroja. Priemer cca 105 mm a ohnisková vzdialenosť cca 200 mm. Obraz nie je obrátený takže pôjde priamo použiť. Rád by som šošovku použil na zákazkovú výrobu objektívu typu helicoid pre SONY A7S (Očakavam vynikajúcu svetelnosť pre nočné videa prírody). Viete o niekom kto by zvládol návrh aj vyhotovenie objektívu napr. 3D tlačou ? (Polykarbonat, Carbon al. Kov).
Najprv som chcel skúsiť použiť vodoinstalaterske potreby a vyrobiť helicoid ale prvky majú moc veľkú vôľu a presnosť zhotovenia by nespĺňala podmienky optickej presnosti.
Obrovská náhoda je, ze adaptér P6/Sony pasuje to medzikusu makro mechu. Chcel by som to nechať zavariť dokopy pomocou TIG, oba materiály sú hliník. Snáď ale teplo nepoškodí pridruzeny závit. Ak niekto z Trnavského kraja viete zvarať TIG budem rád za pomoc 🙂
Výroba Experimentálneho Objektívu
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom