Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

UV filter

jmpo
2011-03-10 14:11:58+01
Ospravedlňujem sa ak som zbytočne založil novú tému, ale preluskal som to tu a fakt nic vhodne mi nenapadlo.
Uvažujem nad kúpou UV filtra Hoya UV HMC na Canon 18-55
shop.ephoto.sk/katalog/filtre/uv/hoya-filter-uv-hmc-58-mm.html
Pozrel som si aj recenziu
http://www.lenstip.com/113.1-article-UV_filters_test.html
Potreboval by som poradiť. Som ešte začiatočník, tak sú mi niektoré veci neznáme. Filter by som si chcel kúpiť hlavne kôli ochrannej funkcii pred poškrabaním keby náhodou niečo ... Chcem sa opýtať ak si kúpim tento UV filter a našrubujem ho, ako je to potom s prednou krytkou objektívu. Nasadím ju potom na objektív ako teraz keď je bez filtra? A ako je to so slnečnou clonou? Naštubujem ju keď tam bude filter?ˇ
Dik za cenné rady.
 
Lukas237
2011-03-10 14:25:23+01
slnečnú clonu nasadíš a krytku tiež
 
lubodugas
2011-03-10 14:30:23+01
krytku nasadis no aspon ked budes mat filter co to posporuje- niektore slim obruce to neumoznuju ale vecinou hej .... ja mam 70-300 usm is od canonu a mam aj UV aj clonu uple v pohode a na zakladny das tie clonu v pohode ...

aj ja by som mal otasku ale bolo by asi zbitocne zakladat kôli nej forum ..... zaujimalo by ma aky je rozdiel medzi
//// Hoya Filter CIR-PL HD 72 mm a Hoya Filter CIR-PL Pro1 Digital 72 mm ////
??? ktory by bol lepši na tamron 17-50 vc
 
Paulie
2011-03-10 15:03:01+01
príspevok od: lubodugas
krytku nasadis no aspon ked budes mat filter co to posporuje- niektore slim obruce to neumoznuju ale vecinou hej .... ja mam 70-300 usm is od canonu a mam aj UV aj clonu uple v pohode a na zakladny das tie clonu v pohode ...

aj ja by som mal otasku ale bolo by asi zbitocne zakladat kôli nej forum ..... zaujimalo by ma aky je rozdiel medzi
//// Hoya Filter CIR-PL HD 72 mm a Hoya Filter CIR-PL Pro1 Digital 72 mm ////
??? ktory by bol lepši na tamron 17-50 vc
Medzi Pro1Digital a HD nieje nejaký závratný optický rozdiel, HD verzia má sklo chemicky vytvrdzované a podla výrobcu by malo byť cca 4x pevnejšie / odolnejšie voči poškriabaniu či rozbitiu. http://www.hoyafilter.com/products/hoya/HD-01.html
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-10 15:22:31+01
Na 18-55 ti bohate staci filter, ktory si vybral. Je to vysokokvalitny filter s velmi dobrou antireflexnou upravou. Das nan bez problemov aj krytku. Drahsi filter by bol uz zbytocny.
 
lubodugas
2011-03-10 15:23:01+01
dix Paulie .... tak si teda kupim HD
 
Paulie
2011-03-10 15:37:25+01
príspevok od: lubodugas
dix Paulie .... tak si teda kupim HD
Inak kludne stačí aj tenPro1digital, je to kvalitný a cenovo dostupný filter, HD možno keby si fotil MX kde lietajú šutre a tak.
 
lubodugas
2011-03-10 16:31:25+01
ale hd je asi iba o 4e dahsi nez pri1d tak so si uz doplatim
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-03-10 16:33:46+01
príspevok od: lubodugas
dix Paulie .... tak si teda kupim HD
HMC je úplne dostačujúci.
 
Kaiman81
2011-03-10 18:13:59+01
na seták sú za UVčko vyhodené peniaze.
 
pizvizdik
2011-03-10 18:48:10+01
ked sme pri UVcku, nebudem zakladat novu temu.. predvcerom mi prisli konecne filtre UV aj CPL, ma zmysel na CPL filter davat este UVckovy?
 
mato.draho
2011-03-10 18:57:26+01
príspevok od: pizvizdik
ked sme pri UVcku, nebudem zakladat novu temu.. predvcerom mi prisli konecne filtre UV aj CPL, ma zmysel na CPL filter davat este UVckovy?
Určite nemá. Buď jeden, alebo druhý...
 
rbr69
2011-03-10 19:26:48+01
http://www.lenstip.com/120.8-article-UV_filters_test_-_supplement_Samyang_HMC_UV_72_mm.html
 
_Vlado_
2011-06-24 21:03:13+02
Pozna niekto filtre ProTama? narazil som na ne na ebay ale nikde som sa k nim nejako vela nedocital ...
 
martxe
2011-06-27 14:08:32+02
príspevok od: Karol Srnec
Na 18-55 ti bohate staci filter, ktory si vybral. Je to vysokokvalitny filter s velmi dobrou antireflexnou upravou. Das nan bez problemov aj krytku. Drahsi filter by bol uz zbytocny.
Karol mám na teba otázku. Použival som na Tamron 17-50 UV filter Cockin, ale mal som problémy z ostením a farby boli výrazne potlačené z nasadeným filtrom. Teraz používam obj. Tokina 11-16 f2,8 a Nikon 105m F2,8 a uvažujem o kúpe UV filtrov od Hoya. Obávam sa však rovnakého problému. Viac menej ich chcem na ochranu pred pieskom a poveternostnými v vplyvmi. Odporuč-is mi kúpu ,alebo je to zbytočná vec. Pýtam sa aj preto ze 77mm filter sa pohybuje už na hranici 80 eur. A to by som už radšej siahol po PLC HD filre alebo otupujúcom Didiomovom. Dík vopred za radu.
 
martxe
2011-06-27 14:11:45+02
príspevok od: pizvizdik
ked sme pri UVcku, nebudem zakladat novu temu.. predvcerom mi prisli konecne filtre UV aj CPL, ma zmysel na CPL filter davat este UVckovy?
UV + CPL znižuje svetelnosť objektívu , zbytočné tmavé rohy fotografie a horšie ostrenie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-27 14:28:43+02
príspevok od: martxe
Karol mám na teba otázku. Použival som na Tamron 17-50 UV filter Cockin, ale mal som problémy z ostením a farby boli výrazne potlačené z nasadeným filtrom. Teraz používam obj. Tokina 11-16 f2,8 a Nikon 105m F2,8 a uvažujem o kúpe UV filtrov od Hoya. Obávam sa však rovnakého problému. Viac menej ich chcem na ochranu pred pieskom a poveternostnými v vplyvmi. Odporuč-is mi kúpu ,alebo je to zbytočná vec. Pýtam sa aj preto ze 77mm filter sa pohybuje už na hranici 80 eur. A to by som už radšej siahol po PLC HD filre alebo otupujúcom Didiomovom. Dík vopred za radu.
Cokin robi kruhove filtre uplne mizerne. Vsetky Hoya filtre u nas v obchode su profi s viacnasobnou antireflexnou upravou. Ja osobne mam na kazdom objektive ochranny UV, na bezne objektivy dava Super HMC a na na najdrahsie objektivy davam HD. Didimiovy filter som skusal, nepresvedcil ma o tom, ze by som ho potreboval.
 
Fotograf77
2011-06-27 15:19:55+02
príspevok od: jmpo
Ospravedlňujem sa ak som zbytočne založil novú tému, ale preluskal som to tu a fakt nic vhodne mi nenapadlo.
Uvažujem nad kúpou UV filtra Hoya UV HMC na Canon 18-55
shop.ephoto.sk/katalog/filtre/uv/hoya-filter-uv-hmc-58-mm.html
Pozrel som si aj recenziu
http://www.lenstip.com/113.1-article-UV_filters_test.html
Potreboval by som poradiť. Som ešte začiatočník, tak sú mi niektoré veci neznáme. Filter by som si chcel kúpiť hlavne kôli ochrannej funkcii pred poškrabaním keby náhodou niečo ... Chcem sa opýtať ak si kúpim tento UV filter a našrubujem ho, ako je to potom s prednou krytkou objektívu. Nasadím ju potom na objektív ako teraz keď je bez filtra? A ako je to so slnečnou clonou? Naštubujem ju keď tam bude filter?ˇ
Dik za cenné rady.
Polož si otázku


skutočne potrebujem na seťák UV filter?


ja nepoužívam filtre ako ochranu ani na L sklách.. . .ja totižto v brašni, alebo vo fotoruksaku neprenášam hrdzavé šróby a ani nič podobné. . .ty azda hej? )
 
Fotograf77
2011-06-27 15:24:28+02
príspevok od: jmpo
Ospravedlňujem sa ak som zbytočne založil novú tému, ale preluskal som to tu a fakt nic vhodne mi nenapadlo.
Uvažujem nad kúpou UV filtra Hoya UV HMC na Canon 18-55
shop.ephoto.sk/katalog/filtre/uv/hoya-filter-uv-hmc-58-mm.html
Pozrel som si aj recenziu
http://www.lenstip.com/113.1-article-UV_filters_test.html
Potreboval by som poradiť. Som ešte začiatočník, tak sú mi niektoré veci neznáme. Filter by som si chcel kúpiť hlavne kôli ochrannej funkcii pred poškrabaním keby náhodou niečo ... Chcem sa opýtať ak si kúpim tento UV filter a našrubujem ho, ako je to potom s prednou krytkou objektívu. Nasadím ju potom na objektív ako teraz keď je bez filtra? A ako je to so slnečnou clonou? Naštubujem ju keď tam bude filter?ˇ
Dik za cenné rady.
Hop. . . sorry. . . reagoval som na už pár mesiacov starý príspevok .. .
 
engineer
2013-03-29 09:55:36+01
Nechcem zakladať novú tému, tak pokračujem v tejto (2 roky starej). Tiež zháňam UV filter a neviem sa rozhodnúť aký, resp. bol by som rád, keby ste mi dali nejaké (osvedčené) tipy, keďže tých filtrov je naozaj dosť (Hoya HMC, Braun MC Proline, Sigma DG, Hama UV atd.) Ide mi skôr o to, že koľko je vhodné investovať do UV-čka vzhľadom na objektív - ide o objektív Nikkor 50mm 1.8g. Ďakujem.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()