Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nikon objektivy problem/ Japan

smindo
2011-05-06 17:47:51+02
Len pre info a zaujimavost.
Pracujem pre firmu v ktorej pouzivame nikon objektivy. Hlavne 50 1.8.
Mesacne je to okolo 3000-4000 kusov. Dnes sme obdrzali email priamo od Nikon Japan.
Skody po zemetraseni su obrosvske. Maju problemy s vyrobou skiel do objektivov.
Zasoby sa rychlo koncia. Nie su schopny pre nas vyrabat pozadovane mnozstvo. Vraj do normalu sa produkcia dostane o 6 mes.Nam neostava nic ine len zmenit trochu technologiu strojov a najst ineho vyrobcu.Cize ak niekto planuje kupit objektiv nikon mal by tak urobit co najskor.
 
NemesiS
2011-05-06 18:13:38+02
toto je dosť zaujímavá informácia.
hlavne že predstavili 50/1.8 AF-S

no zaujíma ma, čo s tými objektívmi robíte, keďže potrebujete každý mesiac nové
 
Plyšiak
2011-05-06 19:32:21+02
Zamestnanec Digitalrev.com. Asi ich farbí na ružovo
 
WildSammy
2011-05-06 22:22:30+02
tovaren, ktora je zasiahnuta vyrabala profi tela d3s/d3x/d700/d300s a tiez profi skla.. Nikon presunul cast vyroby do Malajzie, kde maju podiel v dakej firme a maju v plane to tam kupit cele a presunut tam vacsiu cast vyroby zo Sendai. V Sendai po odstraneni poruch s elektrinou a opravy tovarne bude nadalej pokracovat produkcia. Co sa tyka profi skiel a profi tiel s tymi bude v blizkej dobre problem, ale nezda sa mi, ze by tam vyrabali aj 50/1.8 D
 
Gino
2011-05-06 23:59:43+02
Nikon 50 1.8 je vyrábaný v Číne.
 
Miro Bartánus
2011-05-07 00:53:39+02
príspevok od: Gino
Nikon 50 1.8 je vyrábaný v Číne.
Povedal by som, že sa montuje v Číne. Kľúčovou vecou pre Nikon sú šošovky, predpokladám že tie sa tavili a búsili priamo v Japonsku, takže tam môže byť problém. Trochu by som sa obával okrem nedostatku aj zníženia kvality (presun vecí do Číny, japonskí subdodávatelia budú majú zrejme také isté problémy, ...)
 
dodo_bb
2011-05-07 08:35:10+02
príspevok od: Miro Bartánus
Povedal by som, že sa montuje v Číne. Kľúčovou vecou pre Nikon sú šošovky, predpokladám že tie sa tavili a búsili priamo v Japonsku, takže tam môže byť problém. Trochu by som sa obával okrem nedostatku aj zníženia kvality (presun vecí do Číny, japonskí subdodávatelia budú majú zrejme také isté problémy, ...)
Väčšina lacnejšej optiky sa už dávno vyrába v Číne, Singapure a Thajsku. Dnešní zákazníci výrazne znížili svoje predstavy kvality (len nech je to lacné) a Aziati sa zas výrazne posunuli v kvalite vpred. Okrem toho sú tieto výrobky vyrábané v týchto krajinách v špeciálnych fabrikách, riadených po japonsky. Takže sa asi v hobby sfére nič vážne neudeje Predávam podobné "japonské" výrobky, vyrobené v Číne a dávam na ne bez obavy 5 ročnú záruku
 
samusko
2011-05-07 08:41:18+02
pracujem pre jednu nemenovnu najvasiu cinsku IT firmu a mame dost velke problemy s dodavanim suciastok z cinskeho Foxconnu. niektore budu az o pol roka resp. /august-september najskor. dovod je ten ze niektoe castitych suciastok su z japonksa.


a btw. cina vobec nevyraba nekvalitne veci. oni vyrobia to za co zaplatis


prajem prijemny den
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()