Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Pentacon auto 2.8/135 MC

xbajnox
2011-05-15 16:09:30+02
Chcel by som sa spýtať, či niekto z vás nemá skúsenosť s týmto objektívom na DSLR zrkadlovkách. Po nasadení adaptéra M42/EOS zaostruje do nejakých 3 metrov. Viete mi poradiť ako by sa to dalo vyriešiť aby to ostrilo "do nekončna". Ďakujem
 
fokso
2011-05-15 17:17:36+02
Pouzivam podobny (aj ked nie celkom rovnaky), bez problemov. Problem moze byt s adapterom, ak nedodrziava spravnu vzdialenost objektivu. Pri niektorych kombinaciach zrkadlovka - objektiv to ani nie je bez pridavnej optiky mozne, ale v pripade EOS - M42 by to malo ist.
http://www.bobatkins.com/photography/eosfaq/manual_focus_EOS.html
 
xbajnox
2011-05-15 23:21:52+02
Práve tá vzdialenosť bude asi problém, ale neviem ako to vyriešiť. Chcel som sa dozvedieť či náhodou neexistuje dáky adaptér, ktorý by to sfunkčnil. Už jeden objektív M42 mám a tam adaptér funguje bez problémov.
 
Iygor
2011-05-16 07:39:02+02
príspevok od: xbajnox
Práve tá vzdialenosť bude asi problém, ale neviem ako to vyriešiť. Chcel som sa dozvedieť či náhodou neexistuje dáky adaptér, ktorý by to sfunkčnil. Už jeden objektív M42 mám a tam adaptér funguje bez problémov.
Ak ti ten istý adaptér s iným objektívom ostí do nekonečna tak skôr by som hľadal chybu v objektíve. Pri starších M42 objektívoch ktoré neboli dlho používané môže zatuhnúť mazivo a prstenec ostrenia sa nedá otáčať, prípadne ide len po určitý bod. Objektív treba rozobrať, vyčistiť, premazať a všetko bude ok, v servise to vyjde cca 15-20€.
 
xbajnox
2011-05-16 07:59:10+02
príspevok od: Iygor
Ak ti ten istý adaptér s iným objektívom ostí do nekonečna tak skôr by som hľadal chybu v objektíve. Pri starších M42 objektívoch ktoré neboli dlho používané môže zatuhnúť mazivo a prstenec ostrenia sa nedá otáčať, prípadne ide len po určitý bod. Objektív treba rozobrať, vyčistiť, premazať a všetko bude ok, v servise to vyjde cca 15-20€.
Prstenec ostrenia ide konštantne na celom rozsahu, clona taktiež. Niekde na nete som čítal, že sa tam má dať nejaká predsádka, ktorá má oddialiť objektív od tela a malo by to ísť. Len nemôžem tu predsádku nikde nájsť.
 
_PK_
2011-05-16 08:39:30+02
príspevok od: xbajnox
Prstenec ostrenia ide konštantne na celom rozsahu, clona taktiež. Niekde na nete som čítal, že sa tam má dať nejaká predsádka, ktorá má oddialiť objektív od tela a malo by to ísť. Len nemôžem tu predsádku nikde nájsť.
Ak zvacsis vzdialenost medzi senzorom a objektivom, tak bude ostrit este blizsie. Ty by si potreboval presny opak, cize zmensit vzdialenost telo - objektiv.
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2011-05-16 09:18:47+02
pokial mas m42jku nema byt preco proeblem, adapter je dostatocnetenky, ja mam aj s bajonetom praktika-b a tam je ta redukcia moc hruba a ostri max do takych 20metrov a s tym sa neda nic robit. v tvojom pripade je najskor chyba v skle.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-16 09:24:31+02
V kombinacii M42 a Canon EOS by nemal byt ziaden problem. AK objektiv nezaostri na dlhsie vzdialenosti a pritom je OK, tak je chyba v redukcii. Na EOS nemusi mat ziaden opticky clen. Odporucam kupit inu, mozno drahsiu a kvalitnejsiu redukciu u ktorej vyrobca dorzi presnu hrubku.
 
xbajnox
2011-05-16 10:46:26+02
Ďakujem za zastevenie a rady, skúsim ho dať niekam skontrolovať či nebude teda chybný ten objektív, a skúsim zohnať aj tenšiu redukciu.
 
FajlajpB
2011-05-27 13:21:44+02
mam tiež tento pentacon a neviem ako rozchodit to ostrenie vobec to neostrí neviete poradit ?...mam Nikon D90
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-27 13:32:20+02
príspevok od: FajlajpB
mam tiež tento pentacon a neviem ako rozchodit to ostrenie vobec to neostrí neviete poradit ?...mam Nikon D90
Mas redukciu so sosovkou?
 
FajlajpB
2011-05-27 14:13:52+02
príspevok od: Karol Srnec
Mas redukciu so sosovkou?
áno mam tam aj sosovku
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-27 14:22:51+02
príspevok od: FajlajpB
áno mam tam aj sosovku
Pokial nie je pokazeny prstenec ostrenia, tak by to malo fungovat. Mozno sa teraz spytam blbo, ale ostris dufam rucne a v rozsahu vzdialenosti, ktore su napisane na objektive?
 
FajlajpB
2011-05-27 14:30:31+02
príspevok od: Karol Srnec
Pokial nie je pokazeny prstenec ostrenia, tak by to malo fungovat. Mozno sa teraz spytam blbo, ale ostris dufam rucne a v rozsahu vzdialenosti, ktore su napisane na objektive?
no musim priznat ze ostriaci prtenec ide celkom ztuha skusim ho premazat mozno tam je chyba. a ano rucne a v rozsahu. Dakujem pozrem sa este na to a potom uvidím dufam ze to pojde
 
vlcimak
2011-05-27 19:15:53+02
príspevok od: xbajnox
Práve tá vzdialenosť bude asi problém, ale neviem ako to vyriešiť. Chcel som sa dozvedieť či náhodou neexistuje dáky adaptér, ktorý by to sfunkčnil. Už jeden objektív M42 mám a tam adaptér funguje bez problémov.
S akym objektivom funguje redukcia bez problemov? Ak ide o velmi sirokouhly objektiv, je mozne, ze i napriek posunutiu dosadacej plochy sa zaostrenie pri nom este stale pohybuje v rozmedzi hlbky ostrosti, pri strednom teleobjektive sa nespravne zaostrovanie vsak uz prejavi...
 
xbajnox
2011-05-27 19:49:06+02
príspevok od: vlcimak
S akym objektivom funguje redukcia bez problemov? Ak ide o velmi sirokouhly objektiv, je mozne, ze i napriek posunutiu dosadacej plochy sa zaostrenie pri nom este stale pohybuje v rozmedzi hlbky ostrosti, pri strednom teleobjektive sa nespravne zaostrovanie vsak uz prejavi...
Správne pracuje s 500mm teleobjektívom.
 
atlantel
2011-05-27 20:38:08+02
príspevok od: xbajnox
Správne pracuje s 500mm teleobjektívom.
Bajonet M42 nepotrebuje redukciu na EOS so sosovkou. Register M42 je 45.46mm a Canon EOS ma 44mm. To je dost na to aby sa dal vsunut adapter s hrubkou max. 1.45mm. Kupil si adapter , ktory je prilis hruby - casto sa objavuju M42 adaptery 1.72mm tluste - tie su viac-menej na vyhodenie. Vsetky co mam , maju okolo 1.32-1.43 mm. Opticka sustava sa pri ostreni na nekonecno musi zasunut hlbsie do tela a tomu Tvoj adapter zabranuje.
 
flanker
2011-05-27 23:43:14+02
Nasad redukciu na objektiv. Nenasadzuj to na fotak. Chyt to do ruk a ostri od spodku po nekonecno. Sleduj, ci tam nedochadza k mechanickemu kontaktu. Mal som podobny problem. Objektiv M42 Pentax ma mechanicky dotyk-packu, ktora ovlada myslim clonu. Pri nasadeni redukcie na tento objektiv a pri ostreni v urcitej polohe tento dotyk-packa zacal branit dalsiemu vysuvaniu clena - ostreniu. Pomohla jednoducha mechanicka uprava adapteru - zbrusenie vnutorneho priemeru na istom mieste, tak aby tam bola dostatocna medzera.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()