Hore

Fotoklub GRANUS

Fotoklub Granus založilo formou občianskeho združenia 15 nadšencov pôsobiacich na Horehroní.  Cieľom fotoklubu je  zvyšovať teoretickú, technickú a tvorivú úroveň svojich členov. Vytvárať podmienky pre činnosť svojich členov  v oblasti fotografie, podporovať rozvoj fotoamatérskeho a fotografického umenia. Sprístupniť fotografické umenie širšej verejnosti a prispievať k zachovaniu, dokumentovaniu a rozvíjaniu národného kultúrneho dedičstva a zachovaniu kultúrnych hodnôt. Fotoklub bude pomáhať svojim členom zúčastňovať sa na domácich a zahraničných výstavách a súťažiach a usilovať o zaradenie svojich aktivít do činnosti renomovaných fotoklubov na Slovensku. Ďalšou činnosťou fotoklubu je organizovanie tvorivých a fotografických dielní a seminárov. Jednou z jeho hlavných úloh je nadviazanie kontaktov s domácimi a zahraničnými fotoklubmi a priaznivcami fotografie. Granus bude svojich členov viesť k účasti na fotografických súťažiach a fotosalónoch na Slovensku i v zahraničí.

Členmi fotoklubu Granus sú profesionálni fotografi, cestovatelia, vyznávači folklórneho  umenia, výtvarníci a ľudia venujúci sa rôznym dobrodružným činnostiam i klasickým povolaniam. Tvorba Granusu  je rôzneho tematického i žánrového zamerania a zaujme aj špecifickým technickým spracovaním. Fotografie majú snahu vyvolať úsmev, ale aj úctu a smútok. Zachytávajú rôzne oblasti života ľudí a krajín s ich zvykmi, tradíciami, mravmi, rozdielnou kultúrou a náboženstvom. Všetky fotografie a tvorbu členov Granusu však spája  sloboda v prejave a výpovedi svetla o kráse.

V roku 2010, kedy bol fotoklub oficiálne založený, bolo pod jeho záštitou realizovaných viacero autorských a profilových výstav. V pláne činnosti na rok 2011 je naplánovaných viacero výstav a tvorivých dielní, o ktorých Vás budeme postupne informovať.

Adresa:

Fotoklub GRANUS

Kolkáreň 35

97681 Podbrezová

info@fotogranus.sk

www.fotogranus.sk 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
leto
2011-01-26 09:58:55
krásne fotografie, rozmanité,,,
som členom novozalozeneho bratislavského fotoklubu (nobaf.si) a naše priority sú rovnaké, dúfam že sa v budúcnosti stretneme či už na výstavách alebo pri možných spoločných projektoch.
prajem úspešne smerovanie vazmu fotoklubu a všetko dobre jeho členom!
 
drummer54
2011-01-26 22:12:01
oci som si popasol na tych krasnych fotografiach, prajem vam vela zdaru a aby ste naplnali ciele, kvoli ktorym ste sa zalozili
 
mariohruby
2011-01-28 00:03:38
Držím palec
www.fotoklubpovazie.sk
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia