Hore

ePhoto.sk v roku 2009

Portál ePhoto.sk vznikol v júli 2007 a od tohto obdobia si získava čoraz viac priaznivcov. Už rok 2008 bol prekvapujúco úrodný či už vašou účasťou v galérii, súťažiach alebo pod článkami. Vďaka vám, našim verným čitateľom, sme získali a stále si držíme pozíciu najnavštevovanejšieho fotografického portálu na Slovensku, za čo vám chceme srdečne poďakovať.

 

V uplynulom roku 2009 sme podobne, ako v predošlých, pokračovali v trende rastu návštevnosti.      

 

Prinášame vám prehľad štatistík (medziročné porovnanie a mesačné štatistiky za rok 2009) vývoja návštevnosti ePhoto.sk:

Návštevníci

 

Pozn.: Návštevník - unikátny návštevník (osoba), ktorý navštívil meraný web aspoň jedenkrát v danom období.

 

 

K dnešnému dňu je posledná štatistika návštevníkov 90 167 za mesiac (január 2010)

 

 

Návštevy

 

Pozn.: Návšteva - súbor požiadaviek na meraný web z jedného prehliadača,

pričom posledná požiadavka nasledovala maximálne za 30 minút od predchádzajúcej požiadavky.

Pokiaľ medzi dvoma požiadavkami uplynulo viac než 30 minút, ide už o novú návštevu.

 

K dnešnému dňu náš portál eviduje 306 655 návštev za mesiac (január 2010)

 

 

Zobrazené stránky

 

Pozn.: Zobrazená stránka - každá stránka, ktorú si vyžiadal návštevník daného serveru.

 

 

K dnešnému dňu sa mesačne zobrazí v rámci ePhoto.sk 2 990 372 stránok (január 2010)

 

 

Priemerný čas na stránke

 

ePhoto.sk si v konkurencii slovenských webov dlhodobo udržiava 7. pozíciu v dĺžke pobytu návštevníka na stránke.

 

Pozn.: Priemerný čas na stránke - priemerná dĺžka jednej návštevy.

Svedčí o tom, že k nám návštevníci nechodia náhodne, omylom z nejakého linku,

ale že sem chodia cieľavedome.

 

 

Noví verzus vracajúci sa návštevníci

 

Pozn.: Nový návštevník - návštevník, ktorý v danom období navštívil web jedenkrát

Vracajúci sa návštevník - návštevník, ktorý v danom období navštívil web dvakrát a viac.

Z pomeru nových a vracajúcich sa návštevníkov sa môžeme tešiť,

lebo pri štvrtinovom príleve nových návštevníkov tu existujú tri štvrtiny spokojných užívateľov,

ktorý sa k nám opakovane vracajú či už pre články alebo obsah galérie.

 

 

Podiel návštevníkov z jednotlivých miest

 

 

Graf ukazuje, ktoré mestá sa podieľajú najvyšším percentom na návštevnosti portálu. Na prvom mieste je logicky Bratislava, no výrazné množstvá priaznivcov máme aj v Žiline a Košiciach a ďalších mestách našej krajiny.

 

 

* údaje za obdobie júl až december 2007

 

Zdroj: Google Analytics

 

 

Aktivity ePhoto.sk

 

Na ePhoto.sk bolo v roku 2009 publikovaných 677 článkov. Do tohto počtu sú zahrnuté novinky, recenzie, fotoškola, reporty, photopointy...

 

Do konca roku 2009 malo ePhoto.sk 11976 registrovaných užívateľov, ktorí mesačne dostávajú náš newsletter a ktorí do galérie nahrali 43 182 fotografií!

 

V októbri sme spustili internetový obchod s predajným štúdiom. Ephotoshop.sk má slúžiť ako dôveryhodný obchod s poradenstvom od skúsených fotografov, recenziami našich redaktorov a tiež ako miesto vyzdvihnutia vašich objednávok. Pod heslom „najlepšie nakúpite u fotografov" nemyslíme len snahu o dobré ceny, ale aj zaujímavé akcie, rady a sortiment, ktorý budeme pre vás neustále dopĺňať. Pripravili sme a budeme naďalej pripravovať špeciálne týždne s firmami, kedy si budeme môcť prísť a vyskúšať si fototechniku a príslušenstvo a získať naň zľavu či špeciálny bonus.

 

Portálu sa podarilo zaviesť (pevne v to veríme) tradíciu veľkého fotografického podujatia Foto Slovakia. Je to celoslovenské stretnutie fotografov s bohatým vzdelávacím programom (17 prednášok a prezentácií) a výstavou fototechniky. Uskutočnilo sa 17. októbra 2009 v Dome kultúry Ružinov v Bratislave. Zúčastnilo sa na ňom takmer 2000 fotografických nadšencov z celého Slovenska a niektorí pricestovali aj zo zahraničia. 

 

V našej najväčšej celoročnej súťaži Foto Slovakia súťažilo o 52 cien 1316 súťažiacich, ktorí do 10 súťažných kategórií (tém) prihlásili 5464 fotografií.

 

V súčasnosti prebieha ďalšia celoročná súťaž Lumix Travel Photo o neuveriteľné cestovateľské a vecné ceny. Veríme, že aj do tejto súťaže sa zapojíte v takom hojnom počte.

 

Počas roka absolvuje niekoľko desiatok užívateľov workshopy s našimi redaktormi - fotografmi a tiež s externými fotografmi na rôzne témy a fotografické žánre. Koncom leta sa nám podaril prvý veľký ePhoto fotovýlet do Rakúskych Álp. Aj s týmito aktivitami budeme pokračovať, lebo platí, lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť (čítať) a najlepšie je vyskúšať si to v praxi.

 

 

Doslov redakcie

 

Ako vidíte, náš spoločný projekt (tvoríte ho vy takisto ako my) opäť pokročil obsahom, návštevnosťou a aj vašou aktivitou. Sme radi, že na mnohých miestach Slovenska sa stretávajú skupinky fanúšikov ePhoto a fotografie. Je to vaša zásluha a vaša aktivita, ktorú my vítame a úprimne sa z nej tešíme. Podarilo sa vám stretnúť v Košiciach, Prešove, Žiline, Bratislave a možno aj na iných miestach. Prosím, dajte nám vedieť o vašich stretnutiach. Reporty z nich radi zverejníme a ak nám dáte včas vedieť, na niektoré z nich sa radi prídeme pozrieť. Naše virtuálne priateľstvá a rozhovory tak môžu dostať aj reálnu podobu.

 

No a na záver nezabúdajte, že virtuálna komunikácia je trochu ťažšia, ako reálna, pri ktorej môžete do komunikácie zapojiť všetkých päť zmyslov. Buďme teda k sebe tolerantní a s radosťou a odhodlaním pokračujme v snahe zlepšiť svoje fotografické videnie, cítenie a praktické zručnosti.

 

Redakcia a tím ePhoto vám aj tento rok prajú dobré svetlo a pevnú ruku!

 

 

Grafy a spracovanie štatistík podľa Google Analytics:  Majka Kotusová

 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
jake
2010-02-10 08:52:08
gratulujem! akurat - ten rychlejsi pristup by sa dal spravit? - mam ephoto ako domovsku stranku, vymenil som po dlhych rokoch povodnu.
 
leto
2010-02-10 09:28:26
Pripájam sa ku gratulácii,a som rád,že som súčasťou tejto ´rodiny´ verím že čísla pôjdu iba hore,, :))
 
duroslav
2010-02-10 09:29:42
príspevok od: jake
gratulujem! akurat - ten rychlejsi pristup by sa dal spravit? - mam ephoto ako domovsku stranku, vymenil som po dlhych rokoch povodnu.
Akú si mal pôvodnú?
Moja obľúbená domovská stránka je ´about:blank´ :-)
 
maciakba
2010-02-10 12:37:18
zaujimave statistiky, taketo veci ma pritahuju ]:->
inak dobra home page je igoogle rss tam ma aj Dpreview
 
zelovoc
2010-02-10 14:37:14
zaujimave statistiky, ma prekvapilo kolko ludi je tu z BA. este by ma zaujimalo kolko ludi ma dynamicku ip adresu ako ja. ale to asi nezisti nikto. tak hadam este poprajem este viac uspechov, noviniek a recenzii do dalsich rokov.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2010-02-10 14:43:44
príspevok od: zelovoc
zaujimave statistiky, ma prekvapilo kolko ludi je tu z BA. este by ma zaujimalo kolko ludi ma dynamicku ip adresu ako ja. ale to asi nezisti nikto. tak hadam este poprajem este viac uspechov, noviniek a recenzii do dalsich rokov.
okrem IP adresy sa sleduju aj cookies (pokial tato otazka smerovala k statistike navstevnikov).
 
dodo_bb
2010-02-10 15:48:02
Gratulujem, sú to pekné čísla. Som tu len asi vyše roka, ale občas mrknem na čísielko prítomných a ozaj to rástlo... Rastie počet foto, rastie počet článkov a stále tu je čo čítať a pozerať. Nech sa darí a naďalej si Vás nechávam ako domovskú stránku - to je môj najvyšší stupeň pochvaly :-)))
Mám však pocit, že klesá trochu kvalita fotiek. Je to asi tým, že spočiatku to bola úzka komunita nadšených a viacmenej dobrých fotografov. Časom návštevníkov portálu pribúda, ale ich priemerná fotografická zručnosť samozrejme klesá, dobrých fotografov je len málo v bežnej populácii (štatistika nepustí). Ale to nie je vina ephota, v takto smerovanom webe sa to inak nedá. Nech sa darí celému kolektívu.
 
kralik_j
2010-02-10 16:43:48
Chcem sa i ja podakovat Julovi, ze vyslisal i moje podnety na taky nejaky suhr. Verim ze priebehy tych grafov maju peknu vypovedaciu hodnotu nielen pre nas, ale i pre tvorcov a udrziavatelov ephota a su i nejakym zadostucinenim za ich pracu, prispievanie.
Ten proges je neodskriepitelny a narast je ohromujuci skoro v kazdom sledovani.Urobili ste kus prace a dufam ze ze to pojde dalej.
Tiez som tu nie dlho, a uz som sa tu udomacnil a mam ephoto lognute skoro kazdy den, i moje portfolio sa zaplna. Som teda rad ze patrim medzi tych uz niekolko tisic uzivatelov tohoto webu a dufam ze i svojou nastevnostou, ale komentami budem v ramci svojich sil, vedomosti a moznosti dvihat sledovanost, citatelnost tohoto webu.
Drzim palce a este raz vdaka za sumarizaciu minuleho roka
 
kralik_j
2010-02-10 17:12:43
Este zopar postrehov:
- je zaujimave ze vyvoj pobytu navtevnika na stranke - cas straveny je najdlhsi jun, jul, august. Co som prekvapeny, asi sa dlhsie citali stranky prave v letnych obdobiach, alebo boli zaujimavejsie clanky, recenzie...
- v zimnych mesiacoch sa zase viac klikalo na strankach ephota
- zaujimava info by mohla byt ze z kolkych navstevnikov celkovo za rok 09 bolo zostavajucich, kolko novych a kolko odidenych.. Ze aka je i fluktuacia navstevnikov. Ale i tak je to cislo novych navstevnikov vysoke, co je pozitivne
- este vidim velky potencial (v tom grafe lojality)az 23,6% jednej opakovanej navstevy jedneho navstevnika za rok 09. Velky pocet uzivatelov sa zastavil len raz za rok..

 
pavel
2010-02-10 18:09:31
Škoda, že som tieto info nemal skôr... ;-) Držím palce... a chcem sa aktívne podieľať na prosperovaní tohoto super portálu ... už len tým, že budem prispievať... ;-)
 
till1987
2010-02-10 19:00:36
na Slovensku je to v podstate jediny portal venujuci sa fotografii, ktory sa posuva dalej .... a to rapidnym tempom.... Gratulujem
 
pekelnikivan
2010-02-10 19:10:58
Som rád že som jeho súčasťou, aj keď malinkou ale myslím že o tom to je. A že boli aj stretnutia v Žiline tak to ma prekvapilo. Budem sa snažiť nabudúce zučastniť. Je fajn že tak rastiete. Držím palce do budúcnosti ...ale je to predovšetkým na nás...o tej budúcnosti.
 
slavik74
2010-02-10 19:50:52
vdaka kazdemu kto prispel k rozvoju ephota. Kazdy den som na tejto stranke a ziadne ine cesko-slovenske foto stranky nenavstevujem, lebo tu sa dozviem vsetko co potrebujem :)
Osobitne by som chcel podakovat Karolovi za to ze vzdy ked som ho poprosil o radu mi fundovane a dobre poradil, v dnesnej dobe je to uz vzacne.
Prajem vsetkym ephotakom vela uspechov nie len pri foteni.
 
Slavo Jancisin
2010-02-10 20:15:27
už viac ako dva roky je ephoto mojou home page a som rád, že to takto pekne napreduje. Moja vďaka patrí celej redakcii a držím palce do ďalšej práce!
 
morak
2010-02-10 21:11:03
Ephoto.sk navštevujem od roku 2007 takmer každý deň a úspech tejto stránky ma veľmi teší. Gratulujem a držím palec...
 
beholder
2010-02-10 21:47:00
...prajem veľa zdaru do budúcnosti....a udržanie takto vysoko položenej latky:)

 
ONEHALF
2010-02-10 23:02:45
Aj ja prajem celej redakcii vsetko dobre... Som tu kazdy den. Dakujem za vsetky informacie. Cenim sa Vasu pracu...
 
jozef.balara
2010-02-11 11:58:46
Teší ma že máme kvalitný slovenský portál venovaný fotografii a prajem ešte veľa nových návštevníkov, ktorí vás doteraz neobjavili. Vďaka za všetky príjemné články, testy, informácie. Držím palce
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované