Hore

Funny Fellows

S Fujifilm X-T20 a Fujinon XF 50/2 R WR som si užil jedno z predstavení bratislavského Kultúrneho leta.

Občas sa mi po recenzovaní nejaká technika dostane ešte občas do rúk. Môžem tak s odstupom, bez časového stresu a neustáleho preskúmavania, vyskúšať techniku už ako bežný fotograf. Tentokrát som mohol do mesta vyraziť s Fujifilm X-T20 a Fujinon XF 50/2 R WR. Jún v Bratislave je v znamení akcií. Jedna za druhou, mnohé časovo kolidujú, jeden nevie, ktorú skôr navštíviť. Čo sa ale sťažujem? To je predsa ten lepší prípad, ako keby sa nedialo nič. V rámci podujatia Cestovanie časom vystúpila moja obľúbená kapela Funny Fellows, na čele s Romanom Féderom, ktorého si pamätníci možno vybavia ako moderátora televíznej súťaže Koleso šťastia.


Roman Féder v akcii.

Prvá polovica fotografií je snímaná, keď skupina hrala v altánku. Keďže to nie sú žiadni rockeri, fotil som so zaostrovaním nastaveným na AF-S, nepoužil som ani sériové zábery. Expozičný program A som dopĺňal korekciou expozície, ktorú som nastavoval na základe obrazu v hľadáčiku.

Na pódiu.


Neskôr sa kapela vydala na krátky pochod k hotelu Carlton, to som prepol na AF-C. Ide to rýchlo prepínačom na prednej strane objektívu. Fotil som za chôdze, ale fotoaparát s objektívom si s tým poradili.

Za pochodu.


Vzhľadom na svetelné podmienky som musel silnejšie pracovať s dynamickým rozsahom, vrátane Clarity (zvýraznenie lokálneho kontrastu). Fotografie som upravoval v Lightroome, kde som pomocou efektu Vignetting pridal rámik, fotografie som zatónoval funkciou Split Toning a nakoniec som pridal efekt filmového zrna.

Viem, že aj keď do recenzií dávam pomerne veľa fotografií, pre tých, čo si chcú techniku kúpiť, to nie je nikdy dosť. Preto v galérii nájdete fotografie v plnom rozlíšení.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Marcel Rebro
2017-07-06 09:10:13
Dobrá práca Karol. Pekná ukážka toho, že zaujímavá reportáž sa dá nafotiť aj jedným pevným sklom.
 
seifi
2017-07-06 20:48:47
palec hore
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia