Hore

Smerové mikrofóny BOYA

Smerové mikrofóny zaznamenávajú zvuk toho, čo sa deje pred objektívom. Okolité ruchy sú potlačené.

Je to niečo ako teleobjektív medzi mikrofónmi. Tieto mikrofóny sú monofónne mikrofóny, schopné zaznamenať zvuk produkovaný bližšími i vzdialenejšími objektami/subjektami. Tento typ mikrofónov je u videotvorcov najobľúbenejší. Hodia sa pre snímanie ruchov, dialógov, hudby. Prednosťou je, že nezaznamenávajú ruchy spôsobené obsluhou fotoaparátu a zvuky z okolia, ktoré nie je na zábere. Samozrejme majú lepšiu frekvenčnú charakteristiku ako vstavané mikrofóny. V exteriéri oceníte protiveternú ochranu.

Predstavíme si trojicu mikrofónov v rôznej cenovej kategórii, najprv si ale ozrejmime smerovú charakteristiku mikrofónov. Dva sú typu cardiod a jeden super-cardiod. Cardiodová charakteristika má srdcovitý tvar, zvuk je zaznamenávaný prevažne z priestoru pred mikrofónom, potlačené je nahrávanie zvuku zo strán a hlavne spoza mikrofónu. Super-cardiod mikrofóny majú ešte užší uhol záberu, sú smerovejšie. Musia byť presne nasmerované na zdroj zvuku. Sú vhodné na zachytávanie zvukov z jednotlivých zdrojov a to aj v hlasnom prostredí. Sú odolné voči spätnej väzbe.

BY-MM1+

Prvý mikrofón nepotrebuje batériu, napájaný je z fotoaparátu alebo mobilu. U niektorých fotoaparátov je nutné nastaviť napájanie cez audio vstup. Mikrofón je kompaktný a vzhľadom na to, že nepotrebuje batériu, ho môžete mať bez obáv stále pri sebe. Podľa obrázkov sa môže zdať, že sa jedná o lacné prevedenie, ale opak je pravdou, samotný mikrofón je kovový. Uloženie mikrofónu je odpružené. Súčasťou balenia je dvojica káblov, jeden pre fotoaparáty, druhý pre chytré zariadenia. Nechýba “ded cat” protiveterná ochrana a mäkké puzdro. Pätica je vybavená statívovým závitom.Prevodník: kondenzátor

Smerová charakteristika: Super-cardioid

Frekvenčný rozsah: 20Hz-18kHz

Odstup signálu od šumu: 78dB

Pätica: Cold Shue ISO

Výstup: 3,5 mm

Rozmery: Ф26×100mm

Hmotnosť: 60g

Kompaktný smerový mikrofón pre fotoaparáty a chytré zariadenia. Nevyžaduje napájanie z batérie. Super-cardioidná charakteristika ho predurčuje na snímanie jednotlivých zdrojov zvuku a nahrávanie v hlučnom prostredí.

Mikrofón BY-MM1+ som použil pri testovaní zrkadlovky Canon EOS 90D.


http://www.boya-mic.com/shotgunmicrophonesystem/1731.html

BY-BM3011

Tento mikrofón je tiež kompaktnej konštrukcie. Určený je amatérskym videotvorcom. Použité sú odolné ABS plasty. Má vysoký odstup signálu od šumu a integrované odpruženie potláčajúce prenos vibrácií. Mikrofón je napájaný dvojicou AAA batérií (nie sú súčasťou balenia). Súčasťou balenia je dvojica káblov, jeden pre fotoaparáty, druhý pre chytré zariadenia, penový návlek “ded cat” protiveterná ochrana. Pätica je vybavená statívovým závitom.

Prevodník: kondenzátor

Smerová charakteristika: Cardioid

Frekvenčný rozsah: 38 Hz - 20kHz

Odstup signálu od šumu: 75dB

Napájanie: 2x AAA

Pätica: Cold Shue ISO

Výstup: 3,5 mm

Rozmery: 12.9×8.7×4.1cm

Hmotnosť: 70,5g

Ľahký a kompaktný smerový mikrofón s výborným pomerom výkon/cena. Vhodný pre amatérskych videotvorcom, ktorým záleží na kvalitnejšom zvuku, napríklad z výletu do prírody, dovolenky, alebo pri nakrúcaní pouličných umelcov.

http://www.boya-mic.com/shotgunmicrophonesystem/1447.html

BY-BM3031

Tento mikrofón je určený pokročilým videotvorcom a profesionálom. Poskytuje kvalitný zvuk pre broadcasting. V konštrukcii sú použité odolné ABS plasty. Mikrofón sa vyznačuje vysokou citlivosťou a vysokým odstupom signálu od šumu. Umožňuje nastaviť zisk a má dvojstupňový hornopriepustný filter (indikácia nastavenia modrými LED diódami). Upevnenie je odpružené (Shockmount & Shoe). Napájanie zabezpečuje dvojica AA batérií (nie sú súčasťou balenia), výdrž batérií je až 120 hodín nahrávania. Súčasťou balenia je audio kábel, penový návlek “ded cat” protiveterná ochrana, mäkké puzdro. Pätica je vybavená statívovým závitom. Priamo na mikrofóne je aj výstup pre slúchadlá.Prevodník: kondenzátor

Smerová charakteristika: Super-cardioid

Frekvenčný rozsah: 40 Hz - 20kHz

Odstup signálu od šumu: 80dB

Dynamický rozsah: 120dB

Prepínač PAD: -10 dB, 0 dB, + 20 dB

Hornopriepustný filter: Dvojstupňový

Napájanie: 2xAA

Pätica: Cold Shue ISO

Vstup: 3,5 mm

Výstup: 3,5 mm

Rozmery: 1209,7 x 103,3 x 50 mm

Hmotnosť: 132g

Broadcastingový smerový mikrofón, priama konkurencia pre RØDE VideoMic Pro Rycote, ale za takmer polovičnú cenu. V balení je naviac aj “ded cat” a protiveterná ochrana.

http://www.boya-mic.com/shotgunmicrophonesystem/987.html

Ak by ste potrebovali užšiu super-cardiod charakteristiku, má ju funkčne zhodný mikrofón BY-BM3032. Má ju aj model BY-BM3030, je to jednoduchší model bez nastavenia zisku a high-pass filtra.


Ďakujem zoskupeniu Pressburg Saxophone Quartet, že som mohol na ich skúške vyskúšať vymenované smerové mikrofóny BOYA.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
blahoslav J B Art
2020-07-22 11:01:34
Boya BY-MM1 mam este z mojej bezzrkadlovkovej ery, celkom slusny za menej nez polovicnu cenu oproti Rode ekvivalentu, sem tam ho pouzijem pri natacani videa na mobil ... a teraz sa zide zase, idem tocit svadbu mobilom ... znami ma zavolali, chceli by nieco neokukane, extravagantne, nie ako tie nudne svadobne videa so spomalovackami, ktore sa podobaju ako vajce vajcu, ale nieco sucasne pre mladych ludi ... tak sme sa dohodli, ze im to natocim mobilom na vysku ... obrad aj hostina vonku, takze to bude vpohode
 
Porubo
2020-07-22 13:51:02
To verim ze bude nieco neokukane, lebo malokto si da svadbu tocit mobilom (to je len moja domienka mozem sa mylit). Aj fotky chcu mat mobilom?
 
blahoslav J B Art
2020-07-22 15:17:07
príspevok od: Porubo
To verim ze bude nieco neokukane, lebo malokto si da svadbu tocit mobilom (to je len moja domienka mozem sa mylit). Aj fotky chcu mat mobilom?
Mobil je len nástroj pre filmara, ako lopata pre hrobara 😁

Mladí nechcú tie súčasné gycoviny, spomalovaky, rozostrene pozadie, portréty z nejakého miesta na lúke, v lese alebo inde, kde predtým v živote neboli. To sa im nepáči.
Chcú klip, kde bude iba obrad a hostina. Možno ešte z miesta kde sa spoznali.
No a fotiť nebudem, keďže budem točiť. Ale nebol by problém ani s mobilom.
 
marianr
2020-07-22 17:26:43
príspevok od: blahoslav J B Art
Mobil je len nástroj pre filmara, ako lopata pre hrobara 😁

Mladí nechcú tie súčasné gycoviny, spomalovaky, rozostrene pozadie, portréty z nejakého miesta na lúke, v lese alebo inde, kde predtým v živote neboli. To sa im nepáči.
Chcú klip, kde bude iba obrad a hostina. Možno ešte z miesta kde sa spoznali.
No a fotiť nebudem, keďže budem točiť. Ale nebol by problém ani s mobilom.
stačilo napísať mobilom na výšku
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia