Hore

Samsung predstavil modely ST550, ST500 a ST1000

Samsung ST550 A ST500 s LCD displejmi na prednej aj zadnej strane

 

Spoločnosť Samsung Digital Imaging predstavila inovatívne kompaktné digitálne fotoaparáty ST550 a ST500 s dvoma LCD displejmi, jedným na prednej a druhým na zadnej strane zariadenia. Užívateľom tak umožnila doslovne vystúpiť spoza fotoaparátu a ocitnúť sa uprostred obrazu.

 

1,5 - palcový LCD displej na umožňuje vytvárať prvotriedne fotografie, či už fotograf stojí pred alebo za fotoaparátom.

 

Nový model Samsung ST550 je vybavený aj 3,5 - palcovým širokým dotykovým LCD displejom na zadnej strane. Rozlíšenie 1152000 pixelov LCD displeja modelu ST550 je takmer štyrikrát vyššie než u tradičných fotoaparátov. Pre jednoduchšie použitie je vybavený aj vibračnou spätnou väzbou. 12,2 megapixelový CCD prvok a širokouhlý objektív Schneider-KREUZNACH s ohniskovou vzdialenosťou 27 mm a s 4,6 -násobným optickým zoomom umožňuje širší záber s kratšou vzdialenosťou. Výsledné fotografie sú dobre zaostrené s vyváženým rozlíšením od stredu obrazu ku krajom.

 

Medzi ďalšie inovácie patrí užívateľské rozhranie Smart Gesture User Interface (UI) spoločnosti Samsung so vstavaným gravitačným čidlom. Jednoduchým poklepaním sa fotoaparát okamžite zapne do režimu vytvárania fotografií a inovatívne technológie Samsung,  ako napríklad režim Smile Shot (rozpoznanie úsmevu), Smart Face Recognition (rozpoznanie tváre) a Smart Auto (automatické rozpoznanie scény), umožnia jednoducho vytvoriť  perfektnú fotografiu.

 

Poklepanie alebo gesto ruky stačí k tomu, aby ste získali prístup k plnej škále kľúčových funkcií. Inovatívna technológia spoločnosti Samsung rozpoznávanie tváre prispôsobuje zaostrenie a expozíciu až pri 20 tvárach. Užívateľom tak umožňuje rýchlo vyhľadávať vo svojich albumoch fotografie ľudí bez nutnosti prehliadania si každej fotografie.

 

V porovnaní s fotografiou profesionálnej kvality modely ST550 a ST500 umožňujú vytvárať HD videosekvencie s rozlíšením 720p pri rýchlosti 30 snímok za sekundu vo formáte H.264. Vďaka tomu sa kapacita pre vytváranie videosekvencií v porovnaní s formátom MPEG4 zdvojnásobí a v porovnaní s formátom MJPEG zoštvornásobí. To všetko je možné z dlane vašej ruky. Konektivita HDMI umožní, že si svoje HD videosekvencie môžete prezerať na akomkoľvek televízore alebo monitore s vysokým rozlíšením.

 

Samsung ST1000 s možnosťou trojitého bezdrôtového pripojenia

 

Spoločnosť Samsung Digital Imaging predstavila nový model ST1000, ktorý ponúka vstavanú funkciu geo-tagging, možnosť pripojenia cez Bluetooth 2.0, Wi-Fi a kompatibilitu s DLNA. S novým fotoaparátom ST1000 sa užívatelia môžu vizuálne spojiť so svojou rodinou a priateľmi, rýchlo a jednoducho zdieľať  fotografickú pamäť a momentky, aj keď sú práve na cestách.

 

Model ST1000 disponuje 3,5-palcovým širokým dotykovým LCD displejom. S rozlíšením 1152000 pixelov, ktoré je takmer štvornásobné v porovnaní s tradičnými fotoaparátmi, displej ponúka dokonalé zobrazenie. Fotoaparát ST1000 obsahuje aj užívateľské rozhranie Smart Gesture User Interface spoločnosti Samsung. Jednoduchým poklepaním alebo gestom ruky užívatelia ľahko získajú prístup ku kľúčovým funkciám, ako napríklad režim Smart Auto (automatické rozpoznanie scény), ktorý analyzuje kľúčové prvky kompozície a automaticky prispôsobuje nastavenie fotoaparátu tak, aby boli dosiahnuté čo najlepšie výsledky.

 

Model ST1000 je dodávaný s 12,2 megapixelovým CCD prvkom a vysoko kvalitným 35 mm objektívom Schneider-KREUZNACH. Objektív s výkonným interným 5 násobným optickým zoomom vytvára čisté a jasné zábery s vyváženým rozlíšením od stredu obrazu ku krajom.

 

V porovnaní s fotografiou profesionálnej kvality model ST1000 umožňuje vytvárať HD videosekvencie s rozlíšením 720p pri rýchlosti 30 snímok za sekundu vo formáte H.264. Vďaka tomu sa kapacita pre vytváranie videosekvencií v porovnaní s formátom MPEG4 zdvojnásobí a v porovnaní s formátom MJPEG zoštvornásobí. Konektivita HDMI umožní, že si svoje HD videosekvencie môžete prezerať na akomkoľvek televízore alebo monitore s vysokým rozlíšením.

 

Užívateľské rozhranie dotykového displeja fotoaparátu ponúka aj a intuitívny systém Smart Touch Auto Focus. Zaostrenie fotoaparátu je tak úplne v rukách fotografa, ktorý má možnosť jednoduchým dotykom na LCD displeji presne označiť oblasť, na ktorú chce zaostriť. Užívatelia môžu aj automaticky stlačiť spúšť fotoaparátu a vytvoriť záber tým, že prst ponechajú na požadovanom mieste.

 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
wayne
2009-08-14 15:40:45
myslim ze ten prvy najde siroke uplatnenie u dievcat vsetkych vekovych kategorii navstevujucich nemenovany portal :P
 
vlados
2009-08-14 15:45:03
Odvsadial sa na nas rutia nove a novsie kompakty, SOS, SOS.
 
Strhak
2009-08-14 17:44:51
príspevok od: wayne
myslim ze ten prvy najde siroke uplatnenie u dievcat vsetkych vekovych kategorii navstevujucich nemenovany portal :P
No máme sa na čo tešiť 15ky si budú robiť ´´umelecké´´ fotky a zas na druhú stranu pokiaľ sa udržia len na tom portáli tak ma to nejak netentuje ;-)
 
peto94
2009-08-17 14:40:24
príspevok od: Strhak
No máme sa na čo tešiť 15ky si budú robiť ´´umelecké´´ fotky a zas na druhú stranu pokiaľ sa udržia len na tom portáli tak ma to nejak netentuje ;-)
najviac sa mi paci ze uz ma tato autofotografia aj svoje meno podla portalu ****.sk
takze su ****fotky...keby mal aj tento portal efotky:-d
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia