Hore

Sony sprístupňuje zdarma aktualizáciu firmvéru

Bezplatná aktualizácia firmvéru vylepšuje odozvu pri fotografovaní a rozširuje kreatívne možnosti s 35 mm full-frame digitálnymi zrkadlovkami α900 a α850 od spoločnosti Sony.

 

Všetkým novým a existujúcim zákazníkom sa odporúča nainštalovať túto aktualizáciu, ktorá je dostupná na stiahnutie v časti ‘Podpora' na web-stránke spoločnosti Sony.

 

Vďaka zdokonalenému ovládaniu motora automatického zaostrovania AF a sofistikovanejšej detekcii neostrých objektov je zaostrovanie ešte rýchlejšie a oveľa precíznejšie ako doteraz.

 

Kreatívne možnosti zdokonaľuje rozšírený rozsah nastavení kompenzácie expozície (EV), ktorú je teraz možné nastavovať v rozmedzí od ±3 EV do ±5 EV. Zvolená hodnota kompenzácie sa pri obidvoch fotoaparátoch zobrazuje v navigačnom zobrazení na hlavnom LCD displeji. Tento rozšírený rozsah kompenzácie expozície EV prináša extra možnosti pri kompozícii extrémne preexponovaných alebo podexponovaných záberov.

 

Sony α850 Sony α900

 

Expozičný bracketing bol tiež rozšírený z pôvodného maximálneho rozsahu 4,0 EV (tri zábery s hodnotou expozície -2 EV, 0 EV, +2 EV) na rozsah 6,0 EV (-3 EV, 0 EV, +3 EV). Tento rozšírený rozsah poskytuje ešte väčšiu flexibilitu počas snímania viacerých záberov pri rôznych hodnotách expozície - napríklad ak chcete získať zábery, ktoré sú ideálne pre ďalšiu následnú úpravu pomocou špeciálnych HDR efektov.

 

Medzi ďalšie vylepšenia taktiež patrí nové nastavenie v ponuke Menu, vďaka ktorému je možné použiť spúšť aj keď telo fotoaparátu nedetekuje nasadený objektív. Toto je užitočné najmä pri astrofotografovaní, kedy je fotoaparát pripevnený k teleskopu.

 

Najnovšia aktualizácia firmvéru spoločnosti Sony je pre zaregistrovaných majiteľov digitálnych zrkadloviek α900 a α850 dostupná zdarma na web-stránke http://support.sony-europe.com/dime/DSLR/dslr.aspx.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Mont01
2010-12-27 06:46:11
tak toto sa mi paci ........ to beriem
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia