Hore

Lowepro FreeLine 350 AW

Tento nový batoh sa objavil najprv na amerických stránkach Lowepro a vyzeralo to, že k nám ani nedorazí.

Bola by to škoda, lebo už podľa fotografií vyzerá zaujímavo. Nemožno poprieť podobnosť s batohmi Peak Design Everyday Backpack. Podobný tvar i riešenie vnútorného priestoru s charakteristickými “krídlami” po stranách. Základná koncepcia je podobná, detaily sú však odlišné.
Batoh sa vyrába v dvoch farbách. Futuristickejšej polo-lesklej čiernej a v tradičnejšej prskanej šedej.

Lowepro FreeLine 350 AW je jednokomorový batoh, šikovne rozdelený vyberateľným policovým systémom QuickShelf™, ktorý z neho robí zároveň batoh dvojkomorový. Vnútro je možné ľahko vybrať a urobiť z fotobatohu batoh univerzálny.


QuickShelf™ je jednoducho vyberateľný a nastaviteľný policový systém.


Konfiguráciu rozdelenia priestoru si môžete vyskúšať, aj keď je QuickShelf™ vybraný z batohu.

QuickShelf™ policový systém tvoria dve nosné police a tri nastaviteľné horizontálne priečky. Priestor je možné rozčleniť ešte oranžovými vertikálnymi priečkami.

Hlavným konštrukčným materiálom je High-grade Nylon 66, vodeodolný a oteruvzdorný. Zipsy YKK sú vodeodolné. Ako býva pri Lowepre zvykom, nechýba ochranná pláštenka.


Zipsy YKK sú vodeodolné. Vodeodolný a oteruvzdorný je aj materiál, z ktorého je batoh vyrobený.


Batoh má aj ochrannú pláštenku.

Z vrchnej časti je prístup do priestoru pre príslušenstvo a osobné potreby. K technike je prístup z obidvoch bočných strán, čo poteší pravákov i ľavákov. Vpredu je menšie vrecko pre doklady, peňaženku a pod. Po stranách sú dve kapsy, ideálne pre statív alebo fľašku. Zhora je prístup do priestoru pre notebook.


Zvrchu je prístup do priestoru pre osobné potreby a príslušenstvo.


V prednej časti je vrecko pre doklady, peňaženku a pod.


K technike sa pristupuje zo strán.


Priestor pre až 15" notebook je v chrbtovej časti.


Po stranách sú praktické kapsy pre fľašu alebo menší statív.

V prednej časti je dvojica popruhov na statív, kovové prvky sú z anodizovaného hliníku.

Zadná časť je polstrovaná s odvetrávaním ActivZone™. Nechýba pás pre upevnenie na kufor s rukoväťou. Batoh má až tri rúčky, jednu hore a dve po stranách.

Popruhy sú dôkladne polstrované, pre odľahčenie a zafixovanie sú tu aj hrudný a bedrový pás. V jednom z ramenných popruhov je aj kapsa na mobilný telefón.


Veľký statív môžete upevniť popruhmi na prednú časť.


Chrbtová časť je dobre polstrovaná a odvetrávaná, kvalitne polstrované sú aj ramenné popruhy.


Praktická kapsa na mobil je v ľavom ramennom popruhu.

Súčasťou výbavy je praktické puzdro Gearbox, do ktorého môžete uložiť príslušenstvo, ako nabíjačku, batérie, káble a pod. Vrchná časť puzdra je polopriehľadná, takže vidíte, čo v ňom máte uložené. Po stranách sú pútka pre ľahšie vyťahovanie z batohu. Priestor pre drobné príslušenstvo, napr. karty a filtre, nájdete z vnútornej strany “krídiel”.


Vďaka Gearboxu budete mať nabíjačky a káble pekne zorganizované.

Priestor pre techniku nie je veľký. Batoh je navrhnutý pre bezzrkadlovky a amatérske zrkadlovky. Ak používate grip, odporúčam pred kúpou batoh vyskúšať, či sa vám tam fotoaparát aj s gripom zmestí. Okrem fotoaparátu sa do batohu zmestia 3/4 objektívy. Nájde sa tu dosť miesta aj pre svetelný telezoom typu 70-200/2,8.


Vonkajšie rozmery: 29,3 x 20,8 x 48,7 cm
Vnútorné rozmery: 25,5 x 18 x 47 cm
Rozmery priestoru pre fototechniku: 25 x 16 x 32 cm
Rozmery priestoru pre osobné potreby: 25 x 15 x 15 cm
Hmotnosť: 1,86 kg
Veľkosť notebooku: max. 15"
Rozmery priestoru pre notebook: 25 x 1.5 x 40 cm 

https://www.lowepro.sk/katalog/batohy/freeline-aw-559662/lowepro-batoh-freeline-350-aw-cerna-ART15880

Záver

Nový batoh od Lowepro sa vyznačuje elegantným dizajnom a premysleným členením vnútra. Budúcich majiteľov poteší použitie kvalitných materiálov a vodeodolných zipsov. Je to skôr mestský batoh, alebo batoh pre cestovateľov, ktorí nepotrebujú vláčiť veľké množstvo techniky.

Systém QuickShelf™ je na jednu stranu praktický, na druhú však pevne vymedzuje hĺbku batohu. Preto odporúčam pred kúpou vyskúšať, či sa vám do batohu všetko pohodlne zmestí.

Lowepro FreeLine 350 AW v čiernej farbe je u nás už v predaji za odporúčanú MOC 229€. Šedá verzia sa začne predávať v januári.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované