Hore

Lowepro Urban Photo Sling 250 AW

Úplne nová modelová rada brašní typu sling predurčených do mestského prostredia s reverzným otváraním (od tela). Parametrovo spĺňajú nároky ako profesionálov “na vychádzke“ , tak aj nadšených fotoamatérov.

Funkčný dizajn

Podľa dizajnu ihneď vidno, že hlavným zámerom bola nenápadnosť a snaha splynúť s okolím. Na celej brašni nenájdeme ani jeden farebne výraznejší prvok, dokonca aj tradičné oranžové logo bolo nahradené nenápadným všitým čiernym logom na prednej strane. S podobným sme sa už stretli pri modeli DSLR Video Pack 350AW. Na prvý pohľad ani nie je jasné, kde sa brašna otvára.


Pri pohľade z predu nie sú viditeľné žiadne zipsy, pri pohľade zboku je poťažmo viditeľný zips malého predného vrecka. Všetky dôležité prvky a aj zips je totiž ukrytý pod nenápadným lemom, ktorý dodáva celej brašni unikátny nádych kompaktnosti. Pokiaľ by sme sa predsa len do brašne chceli dostať, máme tri možnosti.


Prvou je odklopenie predného veka, ktoré istí suchý zips. Takto sa dostaneme do predného vrecka. Ako som už spomínal, táto brašna má reverzné otváranie, takže druhým spôsobom je odzipsovanie hlavnej komory do prvej pozície, kedy máme podobný prístup, aký ponúkajú brašne typu Toploader. Zipsy je potom možné po odopnutí dvoch bočných praciek stiahnuť až úplne dole, celá predná strana sa odklopí a ponúkne sa nám pohľad na celé útroby brašne.


Veľmi elegantne a nenápadne sú prevedené aj vrecká na bokoch brašne. Jedno väčšie dobre poslúži buď na menšiu fľašku, alebo napríklad systémový blesk, ktorý je tak stále poruke.

Druhé vrecko je menšie istené suchým zipsom, no jeho rozmery ho predurčujú maximálne na jedno balenie AA batérií, alebo pamäťové karty. Zadná stena má príjemné polstrovanie a na spodnom okraji sa ukrýva popruh, ktorým sa brašna dá zaistiť okolo bedier. Samotný veľký popruh jedostatočne široký a pohodlný na to, aby netlačil a nachádza sa na ňom len jeden nenápadný dizajnový prvok, ktorým je parciálne všitie identickej tkaniny z akej je vyhotovený predný kryt brašne. Na spodnej strane nenájdeme pláštenku, ako by ste možno čakali, spodná stena brašne je však dobre vypolstrovaná a o objektívy uložené “nosom dole“ sa báť nemusíte.


Zmestí sa do nej veľa

Brašna má okrem veľkej komory aj predné vrecko, do ktorého môžete zmestiť tak peňaženku, kľúče, mobil a keksík. Do mesta však viac netreba. Skutočná paráda však nastáva pri pohľade dovnútra. Pokiaľ otvoríte len samotné vrchné veko, tak budete mať prístup k telu(aj s gripom), na ktorom môže byť nasadený až objektív 70-200. Pokiaľ však uvoľníte aj bočné pracky celá predná stena sa odklopí a získate prístup ku kompletnej výbave. Mne osobne sa brašnu podarilo naložiť Canonom EOS 5D Mk II s nasadeným 70-200 f/2,8 USM (s opačne nasadenou clonou), 17-40 mm f/4 s clonou (nie nasadenou) a 50mm f/1,4 USM s clonou. Toto všetko bez akéhokoľvek tlačenia, alebo tetris štýlu ukladania. Keď si predstavím, že celú túto výbavu som so sebou mal v NY a všade som sa tam pohyboval s neohrabaným Stealth Reporterom na pleci chce sa mi plakať. Bonusom naviac je zadná priehradka na tablet. Myslelo sa aj na bezpečnosť pri manipulácii s objektívmi, preto je vrchný priečinok na objektívy istený prackou a spodnou sieťkou  na suchý zips. Interiéru brašne nemám čo vytknúť.


Na výber máte viac veľkostí. Tu je pri 250-tke aj menší model Urban Photo Sling150 AW.


Kvalitné šitie a mäkký materiál pre pohodlné nosenie.

Záver

Urban Photo Sling 250 perfektne spĺňa požiadavky, pre ktoré je určený. Nenápadná brašna do mesta s vysokou mierou pasívnej bezpečnosti, ktorá nepôsobí masívne, ale zmestí sa do nej všetko, čo treba. Pravdu povediac na prvý pohľad som si nemyslel, že sa do nej zmestí všetko, čo na deň v meste fotografovi treba.  Ako posledné spomeniem už len jeden parameter – hmotnosť 0,6kg.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
atariak
2012-07-10 10:30:56
"parciálne všitie identickej tkaniny" to je skoro ako by to Lacko Borbely pisal Pekna recenzia!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-10 10:37:46
Keby bola na klasicky popruh cez plece, tak by som ju bral ihned. Dizajn sa mi velmi paci a je to presne co potrebujem na kazdy den, zrkadlovka + iPad.
 
vlasto13
2012-07-10 12:37:52
vyzerá to veľmi dobre, až moc dobre
 
Timotej Jančár
2012-07-11 09:17:36
Je to dobré. Až moc dobré. Onedlho sa asi ocitne v mojej výbave.
 
Romanesko
2012-07-15 16:56:49
Je to fajn brasna no da sa kupit o 30 Eur lacnejsie ako v e-photo 79,-EUR je trosku prestrelene
 
Rado48
2012-08-07 11:19:34
Už je doma. Zrkadlovka dva objektivy , doklady a nejaké € a ide sa.
 
Wolis
2013-02-16 15:03:19
príspevok od: Karol Srnec
Keby bola na klasicky popruh cez plece, tak by som ju bral ihned. Dizajn sa mi velmi paci a je to presne co potrebujem na kazdy den, zrkadlovka + iPad.
Zaujíma ma ako je to s vodeodlnosťou. Či je potrebné dokúpiť pláštenku, alebo použité materiály sú úplne odolné voči nepriaznivým vplyvom počasia.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-17 11:16:25
príspevok od: Wolis
Zaujíma ma ako je to s vodeodlnosťou. Či je potrebné dokúpiť pláštenku, alebo použité materiály sú úplne odolné voči nepriaznivým vplyvom počasia.
Vsetky brasne s oznacenim AW maju plastenku (All weather).
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia