Hore

Lowepro ProTactic AW II

Batohy ProTactic AW prvej generácie sa rýchlo stali veľmi populárne. Užívatelia oceňovali výbornú ochranu techniky, praktický dizajn i armádny systém upevňovania doplnkových puzdier.

Teraz tu máme druhú generáciu, ktorá prináša najmä väčšie využitie doplnkových puzdier. Heslom návrhárov je “modularita”.

Do redakcie sme dostali na otestovanie menší model 350 AW, ktorý bude vyhovovať majiteľom bezzrkadlovkovej výbavy. Základný dizajn sa oproti predchodcovi takmer nezmenil. Máme tu jednokomorový batoh so štyrmi prístupovými otvormi. Dva bočné slúžia na rýchle vyberanie a vkladanie techniky bez toho, aby ste museli batoh položiť na zem, stačí ak ho zvesíte z jedného ramena. Vrchný prístupový otvor je spevnený tuhou škrupinou. Oproti predchodcovi je horný otvor väčší. Celý vnútorný priestor sa odhalí ak otvoríte naplno chrbtovú časť. Kde sa dalo, tam dal výrobca pútka na upevnenie doplnkového príslušenstva. V tomto sú batohy inšpirované vojenským vybavením.


Batohy sú inšpirované vojenským vybavením. Môžete na ne navešať puzdra a brašničky.


Chrbtová časť s odvetrávaním ActivZone.

Cez vrchný a zadný prístupový otvor bez problémov vložíte profesionálnu bezzrkadlovku, alebo zrkadlovku s gripom (napr. Nikon D7200, Canon EOS 80D a pod.). Bočné otvory sú však na fotoaparát s gripom malé, takže ak máte fotoaparát s gripom, buď ho dáte dole, alebo bočné prístupy použijete len na objektívy.


Prístup cez vrchnú časť, chránenú tvrdým škrupinovým krytom.


Otvory pre rýchly prístup sú na obidvoch bokoch.


Celý priestor je prístupný zozadu.

Vylepšené sú popruhy, ktoré sú širšie, lepšie polstrované a pribudli na nich úchyty pre puzdra. Mínusom je, že už na ne neupevníte Capture clip od Peak Designu. Súčasťou popruhov je aj nastaviteľný hrudný popruh. Bedrový pás je tiež širší s mohutnejšou sponou. Je odnímateľný a tiež na ňom pribudli pútka pre upevnenie puzdier. Práve to je najväčšia inovácia, ktorú druhá generácia prináša. Predstavené bolo zároveň rozširujúce príslušenstvo.


Bedrový pás sa dá používať samostatne, na obrázku aj dodávané puzdra.

Hore je pohodlná rukoväť. Po stranách sú kapsičky pre drobné príslušenstvo.

Zadná časť je prepracovaná s odvetrávaním ActivZone. Pribudol pás pre ľahšie upevnenie na trolej cestovného kufra. V spodnej časti sa nachádza pláštenka do dažďa.


Pri batohoch s označením AW nechýba pláštenka do dažďa.

Vnútorný priestor je rozdelený nastaviteľnými prepážkami najnovšej generácie, ktoré sa ľahšie prestavujú. V hornom veku sa nachádza kapsa pre príslušenstvo a kapsička pre pamäťové karty. Na vnútornej strane chrbtovej časti batohu je priestor pre notebook a dve priehľadné kapsy pre príslušenstvo, napr. filtre.


Priestor pre notebook je v chrbtovej časti batohov.

Vo výbave nájdete univerzálnu brašničku pre príslušenstvo, puzdro na fľašu, a držiak statívu. Ďalšie doplnky si môžete prikúpiť. Nájdete medzi nimi puzdra na objektívy, blesk, telefón a väčšie univerzálne puzdra. Kompletný rad batohov, brašní a doplnkov ProTactic nájdete na stránkach Lowepro.

Lowepro ProTactic 350 AW II

Batoh je určený pre amatérske zrkadlovky a profesionálne bezzrkadlovky aj s gripom. Zmestia sa doň 2 fotoaparáty a 4-5 objektívov, vrátane objektívov typu 70-200/2,8 alebo 100-400, príslušenstvo a notebook o veľkosti 13".

  • Vonkajšie rozmery: 30 x 18 x 47 cm
  • Vnútorné rozmery: 26 x 12,5 x 40 cm
  • Rozmery priestoru pre notebook: 24 x 1,8 x 34,5 cm
  • Hmotnosť: 2,22 kg


https://www.lowepro.com/uk-en/protactic-bp-350-aw-ii-black-lp37176-pww/

Lowepro ProTactic 450 AW II

Batoh je určený pre profesionálne zrkadlovky aj s gripom. Zmestia sa doň 2 fotoaparáty a 4-5 objektívov, vrátane objektívov typu 70-200/2,8 alebo 100-400, príslušenstvo a notebook o veľkosti 15".

  • Vonkajšie rozmery: 36 x 22 x 52 cm
  • Vnútorné rozmery: 30 x 16 x 44 cm
  • Rozmery priestoru pre notebook: 29 x 2,2 x 37 cm
  • Hmotnosť: 2,84 kg

https://www.lowepro.com/uk-en/protactic-bp-450-aw-ii-black-lp37177-pww/

Porovnanie rozmerov druhej a prvej generácie:


ProTactic 350 AW II

ProTactic 350 AW

Vonkajšie (š-h-v, cm)

30 x 18 x 47

30,8 x 19 x 45

Vnútorné (š-h-v, cm)

26 x 12,5 x 40

27 x 13,5 x 36


ProTactic 450 AW II

ProTactic 450 AW

Vonkajšie (š-h-v, cm)

36 x 22 x 52

34 x 24,5 x 49,5

Vnútorné (š-h-v, cm)

30 x 16 x 44

31,5 x 17,2 x 43

Záver

Druhá generácia batohov ProTactic 350 a 450 AW II je komfortnejšia a praktickejšia. Popruhy sú lepšie polstrované a širšie. Horné tuhé veko umožňuje lepší prístup do batohov. Polstrovanie zadnej časti je z nového penového materiálu. Pribudli pútka na upevnenie doplnkových puzdier a pás pre upevnenie na rukoväť cestovného kufra. Puzdro na príslušenstvo je väčšie a upevňovacie popruhy sú dlhšie.

Významným vylepšením je odnímateľný bedrový pás, ktorý teraz umožňuje samostatné nosenie doplnkových puzdier rovnako, ako to kedysi umožňoval systém Street & Field.

Plusom je modularita a odolnosť, mínusom väčšia hmotnosť daná pevnou konštrukciou.

Ak si idete kupovať prvý fotobatoh, spíšte si, čo od neho očakávate a ako ho budete používať. Batohy ProTactic sú jednokomorové, je v nich priestor len pre techniku a pár osobných vecí. Ak potrebujete so sebou nosiť aj stravu a oblečenie, vyberajte medzi trekovými fotobatohmi, napr. Lowepro Flipside Trek.

Osobne používam model 350 AW prvej generácie a som s ním spokojný. Novinka je však citeľne komfortnejšia. Väčšiu modularitu nevyužijem, ale páči sa mi lepšie rozvrhnutie vnútorného priestoru s väčším množstvom priečok a aj lepší prístup k technike. Inovácie nie sú len kozmetické aj keď sa mi páči aj hranatejší dizajn.

Novinka pôjde u nás do predaja v novembri.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Marcel Rebro
2018-10-03 08:18:19
Ak beriem do úvahy, že váhový limit pre príručnú batožinu je 8 (10) kg, tak bágel s hmotnosťou 2,2 (2,8) kg je fakt zverina.

PS : áno, stáva(lo) sa mi že mi zvážia príručku. Ale odkedy nosím celý výbavu v PD Sling 10 tak ani nie
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované