Hore

Canon predstavuje kameru EOS C500 Mark II a televízny objektív CJ15ex4.3B

Univerzálna kompaktná plnoformátová filmová kamera novej generácie z radu Cinema EOS System s rozlíšením 5.9K

Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila filmovú kameru novej generácie EOS C500 Mark II systému Cinema EOS. EOS C500 Mark II je kompaktná, univerzálna plnoformátová kamera s rozlíšením 5.9K založená na systéme Cinema EOS, ktorá ponúka inovácie vychádzajúce zo skúseností a technických znalostí spoločnosti Canon. Výkonný plnoformátový snímač kamery EOS C500 Mark II, vyvinutý a vyrábaný spoločnosťou Canon, spolupracuje s novým obrazovým procesorom Canon DIGIC DV 7. Kamera dokáže interne ukladať záznam vo formáte 5.9K Cinema RAW Light a desaťbitovom 4K 4:2:2 XF-AVC a profesionálnym filmárom umožňuje kreatívnu plnoformátovú prácu. Ide o prvú kameru tohto radu s možnosťou záznamu vo formáte 5.9K Cinema RAW Light na nové, rýchlejšie ukladacie médium – kartu CFexpress. Profesionálom poskytuje väčšiu flexibilitu a efektivitu vďaka záznamu rovnakého formátu na dve karty CFexpress súčasne.

Kompaktné prevedenie kamery znamená pre filmárov bezkonkurenčnú tvorivú slobodu. Flexibilný modulárny koncept umožňuje prispôsobiť kameru pomocou rôznych rozširujúcich jednotiek a príslušenstva podľa potrieb produkcie. EOS C500 Mark II je prvá kamera systému Cinema EOS s možnosťou výmeny bajonetu používateľom. Na výber sú bajonety EF Cinema Lock a PL, takže kameraman má možnosť voľby zo skutočne širokého spektra objektívov. Ide tiež o prvú kameru systému Cinema EOS s elektronickou stabilizáciou obrazu.

Špičková kvalita plnoformátového obrazu

Kamera EOS C500 Mark II je osadená vlastným plnoformátovým snímačom typu CMOS spoločnosti Canon s rozlíšením 5.9K. Vďaka nemu poskytuje dokonale prekreslený obraz s verným podaním farieb a jemnou tonalitou pleti. Vďaka 5.9K snímaču a novo vyvinutému procesoru DIGIC DV 7 je EOS C500 Mark II ideálnou voľbou pre profesionálnych filmárov, ktorí chcú produkovať video obsah v špičkovej kvalite 4K, pretože pri prevzorkovaní z 5.9K na 4K využíva vysoko kvalitný algoritmus pre debayering. Ten potláča moaré a znižuje šum. Výsledkom je mimoriadne kvalitný obraz. Vzhľadom k šírke expozície 15 EV a širokému farebnému priestoru je EOS C500 Mark II skvelou voľbou pre natáčanie s vysokým dynamickým rozsahom. Okrem toho je kamera vybavená vstavanou motorizovanou ND jednotkou (s hodnotami 2, 4, 6, 8[1] a 10[2]), ktorá umožňuje kreatívne zábery s nízkou hĺbkou ostrosti aj za denného svetla.

Efektívne uloženie a spracovanie záznamu

Schopnosť ukladať v rôznych formátoch podľa požiadaviek produkcie znamená väčšiu efektivitu pracovných postupov. Nový obrazový procesor Canon DIGIC DV 7 umožňuje ukladať záznam interne vo formáte Cinema RAW Light v rozlíšení 5.9K. Formát Cinema RAW Light si zachováva všetky výhody formátu RAW z hľadiska flexibility pri postprodukcii, ale umožňuje vysoko kvalitný záznam s menšou veľkosťou výsledných súborov.

Vedľa interného ukladania na karty CFexpress vo formáte XF-AVC 4K 4:2:2 s 10-bitovou hĺbkou ponúka kamera aj simultánny záznam a ukladanie proxy videa. Vďaka tomu majú profesionálni filmári maximálnu flexibilitu pri výbere formátu záznamu podľa svojich zámerov a zamýšľaného spôsobu spracovania. Kamera je vybavená pokročilým rozhraním 12G-SDI, ktoré má štyrikrát vyššiu prenosovú rýchlosť ako 3G-SDI. Toto rozhranie 12G-SDI umožňuje výstup vo formáte 4K 50/60p cez jediný kábel, čím zjednodušuje pracovné postupy v rozlíšení 4K. HDMI výstup takisto prenáša 4K 50/60p jedným káblom.

Mimoriadne možnosti rozšírenia a všestrannosť uspokojí široké spektrum požiadaviek na natáčanie

Filmári si môžu prispôsobiť kameru na niektorú z dvoch rozširujúcich jednotiek – EÚ-V1 a EÚ-V2. Voliteľne sú k dispozícii aj dva hľadáčiky (EVF-V70 a EVF-V50). Možnosť prispôsobiť si kameru pomocou rozširujúcich jednotiek spolu s kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou dáva filmárom väčšiu flexibilitu pri natáčaní.

Rozširujúca jednotka EÚ-V1 pridáva rozhranie Genlock/Sync BNC, rozhranie Remote B pre voliteľný diaľkový ovládač RC-V100 a Ethernetové rozhranie pre streamovanie záznamu alebo diaľkové ovládanie z webového prehliadača. Rozširujúca jednotka EÚ-V2 obsahuje všetky tieto rozhrania a navyše ďalšie dva vstupy XLR a dvanásťpólové rozhranie Lens. Okrem toho je vybavená úchytom pre batériu V-Lock s konektorom D-tap a výstupom 24 V.

Zábery bez záchvevu vďaka elektronickej stabilizácii obrazu a pokroková technológia automatického ostrenia

EOS C500 Mark II je prvá kamera radu Cinema EOS s elektronickou stabilizáciou obrazu, konkrétne v piatich osiach. S nasadeným objektívom, ktorý podporuje prenos dát, kamera automaticky preberá údaje o ohniskovej vzdialenosti. V prípade objektívov bez dátovej komunikácie je možné ohniskovú vzdialenosť pre potreby elektronickej stabilizácie obrazu zadať ručne. Popri tom je elektronická stabilizácia obrazu kompatibilná s anamorfickými objektívmi.

Rovnako ako aj ostatné kamery tohto radu je aj model EOS C500 Mark II vybavený preslávenou technológiou automatického ostrenia spoločnosti Canon Dual Pixel CMOS Auto Focus. Tá ponúka automatické zaostrenie stlačením tlačidla a tiež funkciu priebežného ostrenia. Ostriť je možné tiež jednoducho dotykom na novom LCD monitore LM-V2. Ukazovateľ ostrosti označuje oblasť, kam je aktuálne zaostrené a pomáha dosiahnuť precízneho výsledku. Ďalej EOS C500 Mark II ponúka funkcie automatického zaostrenia na tvár a sledovanie objektu, ktoré umožňujú ovládať zaostrenie v rôznych situáciách. Pre jemné vyladenie automatického ostrenia kamera ponúka možnosť nastaviť rýchlosť posunu zaostrenia sa sledovaným objektom a citlivosť.

Ďalšie funkcie pre úplnú slobodu v tvorbe

EOS C500 Mark II podporuje používateľské vyhľadávacie tabuľky (LUT), takže filmári môžu aplikovať alebo upravovať svoje vlastné. Do kamery ich môžu nahrať viac a aplikovať pre každý terminál individuálne pre presné sledovanie záznamu. Flexibilitu pri prevádzke zvyšuje samostatné tlačidlo LUT. EOS C500 Mark II tiež podporuje vysokú snímkovú frekvenciu – až 50/60 sn./s pri rozlíšení 5.9K s využitím kodeku Cinema RAW Light.

Spoločnosť Canon dnes predstavila tiež monitor DP-V3120 a televízny objektív CJ15ex4.3B. Všetky tieto produkty bude prvýkrát celosvetovo vystavovať na svojom stánku na veľtrhu IBC 2019 (hala 12, stánok D60). Nová filmová kamera EOS C500 Mark II bude na trhu od decembra.

Hlavné vlastnosti kamery EOS C500 Mark II:

 • Špičková kvalita plnoformátového obrazu

Plnoformátový snímač 5.9K
Úchvatný obraz
Verné podanie farieb v nastavení spoločnosti Canon
Prirodzený a jemný tón pokožky
Podpora HDR podľa štandardov PQ/HLG a Canon Log 2/3

 • Interný záznam na karty CFexpress vo formátoch Cinema RAW Light a XF-AVC
 • Kompaktné a robustné telo
Ľahké telo s hmotnosťou 1750 g

  Robustná konštrukcia
  Spoľahlivé v náročných podmienkach

  • Modulárny systém

  Vymeniteľný bajonet používateľom
  Rozširujúce jednotky a elektronické hľadáčiky

  • Priekopnícka technológia automatického ostrenia
  • Elektronická stabilizácia obrazu
  • Ďalšie funkcie a vlastnosti
   Práca s tabuľkami LUT
   Interná ND (2/4/6/8/10)
   Kontrola prepalov a falošných farieb/nastaviteľná úroveň zobrazenia


   [1] Pokiaľ používateľ aktivuje rozšírený rozsah ND
   [2] Pokiaľ používateľ aktivuje rozšírený rozsah ND


   Televízny objektív CJ15ex4.3B pre 4K prenosy s bezkonkurenčnými hodnotami transfokácie

   Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila objektív CJ15ex4.3B, ktorý rozširuje jej ponuku špičkových televíznych objektívov pre 4K kamery so snímačom s uhlopriečkou 2/3 palca. Objektív CJ15ex4.3B s 15-násobným zoomom a najkratšou ohniskovou vzdialenosťou 4,3 mm ponúka vynikajúce optické parametre typické pre rad Canon UHDxs a radí sa k špičke vo svojej triede. Ľahký (2,19 kg) a kompaktný objektív CJ15ex4.3B pokrýva všetky potreby televízneho natáčania. Umožňuje natáčať v rozlíšení 4K aj so vstavaným dvojnásobným telekonvertorom a zabezpečuje maximálne rozlíšenie od stredu až po okraj záberu. Vzhľadom na stúpajúci divácky dopyt po filmovom obsahu v 4K je CJ15ex4.3B ideálnou voľbou pre filmárov, ktorí chcú prechodom na systémy a procesy 4K dosiahnuť dlhodobo udržateľnú kvality záznamu.

   Prekonáva bežné štandardy kvality obrazu

   Spoločnosť Canon oslávila minulý rok 60. výročie začatia výroby televíznych objektívov. Uvedením objektívu CJ15ex4.3B Canon pokračuje vo svojej dlhodobej snahe dodávať na trh televíznej techniky inovatívne produkty špičkovej optickej kvality. CJ15ex4.3B zabezpečuje verné podanie farieb a pri nasadení na kompatibilnú 4K kameru podporuje korekciu farebných odchýlok podľa štandardu BT.2020. Je s ním možné dosiahnuť širšieho farebného gamutu než u bežne používaného štandardu ITU-R BT.709. Výsledkom je jasnejší, živší a prirodzenejší obraz s vynikajúcou tonalitou, realistickou textúrou a hĺbkou – presne podľa dopytu divákov po pôsobivejších televíznych zážitkoch.

   Optimalizované usporiadanie fluoritových, UD a Super UD¹ optických prvkov tiež opticky koriguje farebnú vadu. Vďaka tejto technológii vyvinutej spoločnosťou Canon objektív poskytuje nádherné snímky s menej rozpitými farbami a menej výraznými chromatickými odchýlkami. Ide tiež o prvý prenosný televízny objektív s antireflexnou povrchovou úpravou ASC (Air Sphere Coating) založenou na novej technológii pre potlačenie svetelných odleskov a závojov, vďaka ktorej dosahuje autentickejšie podanie pri natáčaní s vysokým dynamickým rozsahom.

   Bezkonkurenčná transfokačná schopnosť

   Transfokačná funkcia objektívu CJ15ex4.3B na princípe posunu optických skupín a asférických šošoviek zabezpečuje konzistentný a spoľahlivý optický výkon. Rozlíšenie 4K je dosiahnuté aj pri použití vstavaného dvojnásobného telekonvertora. Zdokonalený vnútorný systém ostrenia navyše koriguje zmenu zaostrenia so zmenou ohniska a zlepšuje rozlíšenie v periférnych oblastiach záberu – výsledkom je stabilnejší, čistejší a ostrejší obraz.

   CJ15ex4.3B – dokonalý objektív pre dynamické natáčanie

   Vďaka širokému uhlu záberu a transfokačnému pomeru je objektív CJ15ex4.3B ideálny pre scény ako sú napríklad športové štadióny alebo otvorená krajina. Vďaka týmto vlastnostiam a ľahkému kompaktnému prevedeniu je objektív vhodný pre natáčanie v stiesnených podmienkach alebo z krátkej vzdialenosti, kedy je nutné držať kameru na ramene. Konštrukcia vykazuje odolnosť na úrovni konvenčných HD objektívov a spĺňa vysoké nároky na mobilitu požadovanú v reportážnom a dokumentárnom žánre. Objektív CJ15ex4.3B sa vyznačuje ergonomickou konštrukciou pre kameramanov, pri dlhšom natáčaní z ramena. Pohodlný grip znižuje únavu a dáva neobmedzené možnosti natáčania.

   Spoločnosť Canon dnes predstavila nový prírastok do rodiny filmových prístrojov EOS – kompaktnú, všestrannú plnoformátovú kameru novej generácie EOS C500 Mark II a profesionálny referenčný displej DP-V3120 s rozlíšením 4K, podporou HDR a jasom 2000 cd/m². Canon bude tieto produkty spolu s objektívom CJ15ex4.3B prvýkrát celosvetovo vystavovať na svojom stánku na veľtrhu IBC 2019 (hala 12, stánok D60).

   Hlavné vlastnosti objektívu CJ15ex4.3B:

   • Najväčšie priblíženie (15x) a najširší uhol záberu (ohnisková vzdialenosť 4,3 mm) v prípade prenosného širokouhlého zoomového objektívu
   • Rozlíšenie 4K od stredu po okraje záberu
   • Povrchová úprava ASC
   • Optické prvky s veľmi nízkym (UD) a ultra nízkym rozptylom (Super UD)
   • Široký farebný gamut BT.2020 a podpora vysokého dynamického rozsahu
   • Výkonná digitálna motorová jednotka (e-Xs IV)
   • Ľahké a kompaktné prevedenie pre ľahkú manipuláciu
   • Vstavaný 2x telekonvertor

   Komentáre

   Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

   Ďalší článok z kategórie

   Inzercia