Hore

CES 2018 - Sony RX0

Sony predstavuje kompaktný fotoaparát RX0 s novými rozšírenými funkciami snímania z viacerých strán.

Nové riešenia pre viac fotoaparátov, v klasickom aj bezdrôtovom prevedení, umožňujú väčšiu flexibilitu a podporujú tvorivosť.

Spoločnosť Sony, svetová jednotka v oblasti digitálneho spracovania obrazu a najväčší svetový výrobca snímačov obrazu, dnes predstavila svoj všestranný model RX0 s novými, klasickými aj bezdrôtovými riešeniami pre viac fotoaparátov. Výsledkom je väčšia flexibilita, kreativita a využiteľnosť pre súčasných tvorcov.

Model RX0, predstavený na veľtrhu IFA 2017, prináša pokročilé funkcie kvality obrazu známej série fotoaparátov Sony RX v robustnom, vodotesnom a veľmi kompaktnom tele s rozmermi 59 mm x 40,5 mm x 29,8 mm (Š x V x H)[i] a s hmotnosťou len 110 g[ii]. Či už ho použijete samostatne, alebo v kombinácii s ďalšími fotoaparátmi RX0 na snímanie z rôznych smerov a uhlov, vďaka svojej miniatúrnej veľkosti a všestrannému využití je tento nový fotoaparát výkonným nástrojom. Prístroj sa vyznačuje plne symetrickou polohou objektívu a funkciou stranového prevrátenia obrazu (image flip). Získate tak väčšiu flexibilitu pri montáži v stiesnených priestoroch, a navyše rozšírite svoj tvorivý potenciál.

Kompaktný fotoaparát RX0 ponúka dva typy riešení na snímanie viacerými fotoaparátmi a na ich ovládanie: riešenie s komunikáciu po drôte pre dokonale presné ovládanie a synchronizáciu fotoaparátov a bezdrôtové riešenia pre väčšie pohodlie a flexibilitu.

Nové snímanie z viacerých strán s a ovládač fotoaparátu pre RX0

Spoločnosť Sony predstavila nový prídavný ovládač fotoaparátu (model CCB-WD1), ktorý je možné pripojiť k fotoaparátu RX0[iii] a umožňuje ovládanie pomocou internetového prehliadača na počítači[iv] prostredníctvom pevného pripojenia cez protokol IP. Vďaka prevedeniu ovládacieho signálu do formátu IP sa dá spoľahlivo ovládať nastavenie fotoaparátu[v] z akéhokoľvek umiestenia pomocou jedného pripojeného počítača. Pevné pripojenie ovládača fotoaparátu taktiež umožňuje omnoho stabilnejšie ovládanie a synchronizáciu viacerých párov fotoaparátov RX0 a ich ovládačov. Je možné pripojiť až 100 jednotiek[vi], tvorcovia tak môžu vytvárať špičkové filmové efekty, vrátane efektu „bullet-time“ či virtuálnej reality, a fotografovať kľúčové momenty z jedinečných uhlov.

Ak používate viac dvojíc fotoaparátov RX0 a tiež ovládačov fotoaparátu, môžete na všetkých pripojených prístrojoch zároveň spustiť nastavenie a púšťať a zastavovať záznam. K dispozícii je navyše funkcia synchronizácie videa, ktorá dovoľuje nastaviť časovanie snímok, a umožňuje tak jednoduchú synchronizáciu medzi všetkými pripojenými fotoaparátmi. Výsledkom je redukcia časových odstupov medzi jednotlivými fotoaparátmi a jednoduchšie spájanie viacerých snímok dohromady pri vytváraní špeciálnych efektov.

Súbory je taktiež možné prenášať priamo do pripojeného počítača[vii], zároveň ich môžete ľubovoľne pomenovať či premenovať a zabrániť tak ich zámene pri práci s viacerými fotoaparátmi. Celkovo sa dá vzájomne prepojiť až 100vii rôznych fotoaparátov RX0 a ovládačov fotoaparátov CCB-WD1 a získať tak video prenos z viacerých prístrojov so živým náhľadom. Užívateľ si navyše pomocou ovládacieho panelu fotoaparátu môže jednoducho upraviť užívateľské nastavenia a režimy fotografovania pre všetky pripojené fotoaparáty.

Vylepšené snímanie z viacerých strán s bezdrôtovým prenosom a novou aplikáciou PlayMemories™ Mobile

Aplikácia PlayMemories Mobile od Sony vo svojej najnovšej verzii 6.2 rozširuje možnosti ovládania viacerých fotoaparátov v kombinácii s modelom RX0iv. Nová verzia mobilnej aplikácie umožňuje užívateľom prepojiť smartfón alebo tablet prostredníctvom prístupového bodu s až 50 fotoaparátmi RX0[viii] a všetky ich ovládať súčasne[ix]. Okrem už existujúcej možnosti meniť hlavné nastavenia fotoaparátov je teraz možné všetky prístroje súčasne zapínať a vypínať[x]. Užívatelia tak môžu priradiť jednotlivé fotoaparáty k zvláštnym ‚skupinám‘ a prostredníctvom nich ich ovládať či nimi robiť snímky.

Nová aplikácia PlayMemories Mobile, verzia 6.2 bude k dispozícii tento mesiac.


[i] Rozmery sú približné
[ii] Približná hmotnosť vrátane batérie a pamäťového média
[iii] Je vyžadovaná aktualizácia systémového softwaru pre RX0 (plánované vydanie: január 2018)
[iv] Odporúčaná počítačová zostava OS: Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10, Mac OS X 10.11 / macOS 10.12–10.13; Internetový prehliadač: Google Chrome, Internet Explorer, Safari
[v] Používajte len v zabezpečených sieťach
[vi] Skutočný počet pripojiteľných zariadení je závislý na špecifikáciách použitého vybavenia. Overili sme prepojenie až 100 jednotiek (v rámci testov spoločnosti Sony)
[vii] Je možné prenášať dáta veľkosti až 4 GB na súbor
[viii] Skutočný počet pripojiteľných zariadení je závislý na špecifikáciách použitého prístupového bodu smartfónu či tabletu a na stupni rušenia rádiovými vlnami v mieste inštalácie. Overili sme prepojenie až 50 jednotiek (v rámci testov spoločnosti Sony)
[ix] Používajte len zabezpečené pripojenia Wi-Fi®
[x] Je vyžadované pripojenie cez Bluetooth®. Skutočný počet ovládateľných zariadení závisí na špecifikáciách použitého smartfónu alebo tabletu.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Fuser
2018-01-09 16:08:14
Dost "divny preklad" z kamery spravit fotoaparat. Ved takto je ta "reklama" neucinna.
 
blahoslav J B Art
2018-01-09 16:29:30
nielenze Sony nevie dodat na testovanie fototechniku do Ephota, nevie ani zabezpecit poriadne prelozenu tlacovu spravu z cestiny
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia