Hore

FUJIFILM predstavuje novinky

Spoločnosť Fujifilm uvádza fotoaparáty FinePix S9900W a S9800 s 50× optickým zoomom

FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) s radosťou oznamuje uvedenie fotoaparátov FinePix S9900W a S9800, ktoré disponujú objektívom s 50 × optickým zoomom pre maximálne všestranné fotografovanie. Medzi ďalšie význačné funkcie oboch fotoaparátov patrí systém 5-osá stabilizácia obrazu pre záznam videa, nakrúcanie videa v rozlíšení Full HD a výber z efektov kreatívnych filtrov. Model S9900W taktiež ponúka bezdrôtovú komunikáciu v sieti LAN.

Výkonný 50× optický zoom

Pozoruhodnosťou modelov S9900W / S9800 je bezpochyby objektív Fujinon s 50× optickým zoomom. Objektív disponujúci rozsahom svetelnosti F2,9-F6,5 ponúka obrovský optický rozsah 24-1200mm *, ktorý možno rozšíriť na neuveriteľné 100× zväčšenie prostredníctvom technológie inteligentného digitálneho zoomu. Tento rozsah znamená, že fotoaparátu neunikne žiadny objekt; dokonca aj detailné blízke zábery zaobstaráte ľahko vďaka režimu supermakro, ktorý ostrí už od 1cm **.

Kvalita obrazu je zaistená vďaka optickej konštrukcii objektívu. Vzhľadom na použitie 3 asférických a 2 ED prvkov v konštrukcii sa minimalizuje aberácia, takže sa používatelia môžu spoľahnúť na kvalitné výsledky v celom rozsahu. Ostrosť obrazu je zvýšená tiež prostredníctvom systému stabilizácie obrazu s posúvaním objektívu, ktorý znižuje vplyv chvenia fotoaparátu najmä pri dlhšom ohnisku. Ďalšia stabilizácia je zaistená umiestnením páčky zoomu na strane tubusu objektívu. To znamená, že zoom možno ovládať ľavou rukou.

Kvalitný snímač s vysokou citlivosťou

1/2,3palcový 16,2megapixelový snímač BSI CMOS vo fotoaparátoch S9900W / S9800 prepúšťa svetlo na zadnú stranu, čím zaisťuje najlepšie možné výsledky až do maximálnej citlivosti ISO12800. V spojení s vysokou rýchlosťou ostrenia sa používatelia môžu spoľahnúť na dosiahnutie skvelých výsledkov za polovičný čas.

Fotoaparát S9900W / S9800 sa môže zapnúť už za jednu sekundu a automatické ostrenie trvá len 0,15 sekundy; po 0,6 sekundy je pripravený na nasnímanie fotografie. Ak chcete zachytiť sériu snímok vo vysokom rozlíšení v rýchlom slede, môžete využiť rýchleho sériového snímania rýchlosťou 10 snímok za sekundu (maximálne 10 snímok).

Filmy v rozlíšení Full HD s pokročilou stabilizáciou

Fotoaparát S9900W / S9800 je rovnako schopný pri natáčaní videa. Zaznamenáva filmy v rozlíšení Full HD (1920 × 1080) rýchlosťou až 60 sn./s a používa funkciu rozpoznania filmovej scény, ktorá zabezpečuje výber optimálnych nastavení pre čo najlepšie výsledky. Sedem pokročilých filtrov umožňuje užívateľom pridávať do filmov kreatívne efekty. Navyše je k dispozícii režim spomaleného záberu 480 sn./s *** a vyhradené tlačidlo záznamu videa, takže nikdy nezmeškáte žiadnu akciu.

Aby bol zaručený hladký a profesionálny dojem z filmov, vyvinula spoločnosť Fujifilm systém 5-osovej stabilizácie obrazu, ktorý kombinuje funkciu 2-osovej optickej stabilizácie a 3-osovej elektronickej stabilizácie pre zabezpečenie minimálnych nežiaducich pohybov fotoaparátu. Pohyb je dôkladne potláčaný, nech už sa fotoaparát pohybuje vo zvislom, vodorovnom alebo rotačnom smere, a dokonca aj keď osoba ovládajúca fotoaparát chodí.

Po nasnímaní videa sú k dispozícii ďalšie ovládacie prvky s funkciami strihanie a spájanie videosekvencií. Prvý z nich umožňuje jednoduché odstránenie nežiadúcich častí filmu a druhá ponúka užívateľovi možnosť zlúčiť viac filmov do jedného súboru pre strih vo fotoaparáte.

Bezdrôtové snímanie a zdieľanie

Model S9900W taktiež ponúka diaľkové ovládanie fotografovania pomocou telefónu alebo tabletu *4 a pomocou toho istého bezdrôtového pripojenia možno snímky a filmy *5 ľahko odosielať do telefónov a počítačov.

Stačí stiahnuť a nainštalovať aplikáciu Fujifilm Camera Remote, stlačiť vyhradené tlačidlo Wi-Fi na fotoaparáte a plne využiť bezdrôtovej komunikácie v sieti LAN. Používatelia môžu na zariadení nielen používať diaľkovú spúšť, ale aj používať zoom pre doladenie kompozície a robiť videozáznamy.

Snímky možno ľahko odoslať do telefónov a tabletov, kde si ich môžete prezerať. Komunikácia Wi-Fi® *6 na modeli S9900W tiež umožňuje jednoduché zálohovanie snímok a videa do počítača.

     

Rovnako ako ostatné fotoaparáty Fujifilm sú modely S9900W a S9800 vybavené pokročilými filtrami

 • Sketch vytvára snímky, ktoré vyzerajú ako perokresba
 • Dynamic Tone vytvára efekt fantázie
 • Partial Color zachová jednu farbu (vyberte si červenú, oranžovú, žltú, zelenú, modrú alebo purpurovú) a zostávajúca časť snímky zmení na čiernobielu
 • Pop Color zdôrazňuje kontrast a saturáciu farieb
 • Soft Focus vytvorí celkový mäkký vzhľad snímky
 • Low-Key stmavuje tóny
 • High Key zvyšuje jas a znižuje kontrast, čím rozjasní tóny
 • Toy Camera vytvorí zatienený okraj, ako keby bola snímka odfotografovaná detským fotoaparátom
 • Miniature zotrú hornú a dolnú časť záberu, čím vytvorí dojem miniatúry
 • Cross Screen vytvorí odlesky na svetlých objektoch
 • Fish-Eye vytvorí efekt rybieho oka


Okrem týchto filtrov ponúkajú obidva fotoaparáty tiež spracovanie viacerých snímok, ktoré užívateľovi umožňuje zaobstarať dva alebo viac snímok a potom ich zlúčiť do jedného záberu s veľkým dynamickým rozsahom (HDR); navyše je k dispozícii funkcia intervalového snímania, ktorá automaticky aktivuje uzávierku v pravidelných intervaloch definovaných používateľom. Možno zhotovovať snímky s rozostupom až 10 minút, čo poskytuje maximálnu dobu snímania 6 hodín.

Všetky snímky možno buď zlúčiť, alebo prehrať pomocou zadného LCD displeja alebo vstavaného elektronického hľadáčika (EVF). EVF s rozlíšením 920 000 bodov v oboch modeloch je výnimočne jasný, takže snímky môžete prezerať aj za jasných dní.

Hlavné rysy fotoaparátov Fujifilm FinePix S9900W / S9800

 • 50 × optický zoom (24-1200 mm *)
 • 16,2megapixelový 1/2,3palcový snímač BSI CMOS
 • Citlivosť ISO až 12800
 • Sekvenčné snímanie rýchlosťou až 10 sn./s
 • 5-osová stabilizácia obrazu pri zázname videa
 • Záznam videa v rozlíšení Full HD (1920 × 1080, 60i)
 • Elektronický hľadáčik s rozlíšením 920 000 bodov
 • 11 efektov pokročilých filtrov
 • Pohybová panoráma 360°
 • Snímanie s veľkým dynamickým rozsahom
 • Napájanie z batérií AA (pribl. 300 snímok na sadu batérií)
 • Bezdrôtové prepojenie so smartfónmi a tabletmi (len model S9900W)

* Ekvivalent 35mm formátu.

** Na širokom ohnisku 24 mm.

*** Veľkosť záberu je 320 × 120.

* 4 Smartfóny a tablety so systémom Android ™, iPhone / iPad.

* 5 Niektoré súbory s videom nemožno prehrávať na smartfónoch a nemožno ukladať vo verzii aplikácie "FUJIFILM Camera Remote" pre systém iOS. Vyskúšajte s režimom videa s nižším rozlíšením ako HD (1280 × 720).

* 6 Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka organizácie Wi-Fi Alliance®.

FUJIFILM X-A2

Prémiový fotoaparát s výmenným objektívom s vyklápacím LCD displejom v rozsahu 175 ° a novým automatickým zaostrovaním s detekciou očí pre dokonalé selfie!

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) oznámila, že uvedie nový fotoaparát FUJIFILM X-A2. Model X-A2, ponúkne mimoriadnu reprodukciu farieb, vylepšené automatické zaostrovanie a špičkové rozlíšenie, čo fotografom umožní ešte lepšie ako kedykoľvek predtým dosiahnuť vynikajúcu kvalitu obrazu, ktorá sa stala synonymom radu X Series spoločnosti Fujifilm.

Fotoaparát X-A2 disponuje novo vyvinutým automatickým zaostrovaním s detekciou očí, automatickým zaostrovaním v režime makro a "viacnásobným automatickým zaostrovaním" na viac cieľov pre rýchly a presný autofokus. Zároveň ide o prvý model radu X Series vybavený naklápacím LCD displejom v rozsahu 175 stupňov, ktorý umožňuje jednoduché zhotovovanie autoportrétov, a je dodávaný s novým setovým objektívom XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II, ktorý ponúka najlepšiu minimálnu vzdialenosť zaostrenia vo svojej triede od 15 cm (pribl. 7 cm od okraja objektívu) pre makrofotografiu.

Hlavné nové * 1 rysy fotoaparátu X-A2

Automatické ostrenie s detekciou očí, automatické ostrenie v režime makro a "viacnásobné automatické ostrenie" na viac cieľov"

Fotoaparát disponuje automatickým zaostrovaním s detekciou očí, automatickým zaostrovaním v režime makro a "viacnásobné automatické ostrenie" na viac cieľov, ktoré upravujú nastavenie automatického ostrenia podľa fotografovaného objektu. To umožňuje ľahšie fotografovanie rozličných tém.

     

Autoportréty špičkovej kvality s výklopným LCD displejom v rozsahu 175°

X-A2 je prvým modelom v rade X Series, ktorý je vybavený naklápacím LCD displejom v rozsahu 175°, ktorý umožňuje vytváranie kvalitnejších autoportrétov, čiže selfie. Otočením naklápacieho LCD displeja o 175° aktivujete nový režim automatického ostrenia s detekciou očí, ktorý automaticky zaostrí na oči objektu. To vám umožňuje zhotovovať autoportréty, ktoré maximálne využijú povestnej kvality obrazu radu X Series, s dôrazom na reprodukciu rovnomerných a mäkkých pleťových tónov.

Úplne nové setový objektívy s minimálnou ostriacou vzdialenosťou od 15 cm pre fotografovanie v režime makro

Spoločnosť Fujifilm vyvinula dva nové setové objektívy - XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II a XC50-230mm F4.5-6.7 OIS II - ktoré sa vyznačujú inovovaným dizajnom a lepším výkonom. Objektív XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II ponúka minimálnu ostriacu vzdialenosť od 15 cm (pribl. 7 cm od predného okraja objektívu) * 2, najkratší vo svojej triede, pre zhotovovanie úchvatných záberov zblízka. Objektív XC50-230mm F4.5-6.7 OIS II ponúka optickú stabilizáciu obrazu s účinnosťou asi 3,5 EV * 3, ktorý uľahčí robenie snímok v režime teleobjektívu a nočných záberov z ruky.

Unikátny režim simulácie filmu "CLASSIC CHROME"

Bol pridaný najnovší režim simulácie filmu "CLASSIC CHROME" spoločnosti Fujifilm. Vďaka hlbším farbám a bohatším tónom zvyšuje výber reprodukcie farieb a tónov.

     

(* 1) V porovnaní s fotoaparátom FUJIFILM X-A1: (* 2) Pri fotografovaní na širokom konci bola minimálna ostriaca vzdialenosť od snímača skrátená z 30 cm na 15 cm. (* 3) Zlepšenie z pribl. 3 EV na 3,5 EV.

1. Vlastnosti produktu

(1) Mimoriadna kvalita fotografií a všestranné kreatívne funkcie využívajúce technológie reprodukcie farieb vyvíjanej 80 rokov

 • Veľký 16,3 megapixlový snímač APS-C a jednotka spracovania obrazu EXR Processor II vytvárajú špičkovú kvalitu obrazu napriek kompaktným rozmerom fotoaparátu X-A2. Snímač tiež poskytuje nádherne hladký efekt bokeh pre portréty a makrosnímky pri použití nízkej clony.·
 • Technológia projekcie obrazu, vytvorená prostredníctvom vývoja fotografických filmov, poskytuje úchvatnú reprodukciu farieb, ktorá je pre produkty Fujifilm špecifická. Akúkoľvek scénu možno nádherne zachytiť tak, ako ju vidíte vlastnými očami, vrátane teplých tónov ľudskej pleti, jasne modrej oblohy a červených odtieňov zapadajúceho slnka.·
 • Normálny rozsah citlivosti siaha od ISO200 do ISO6400, pričom môžete zvoliť rozšírené nastavenia citlivosti ISO 12800 alebo dokonca ISO25600, ak chcete minimalizovať roztrasenie fotoaparátu. Fotoaparát X-A2 vytvára čisté snímky s úžasne nízkou úrovňou šumu dokonca aj na snímkach nočnej krajiny a v interiéri, kde je vysoká citlivosť ISO nevyhnutná.


(2) Teraz si špičkovú kvalitu obrazu môžu užiť aj noví používatelia fotoaparátov s výmennými objektívmi

 • Volič režimov umožňuje rýchlo vybrať režim fotografovania. Režim Advanced SR Auto zisťuje typ scény a automaticky použije optimálne nastavenie fotografovania pre zábery vysokej kvality.
 • Fotoaparát ponúka režimy automatického ostrenia s detekciou očí, automatického ostrenia v režime makro a "viacnásobného automatického ostrenia" na viac cieľov, aby ste mohli zvoliť najvhodnejšiu možnosť pre váš objekt a súčasne využiť pokročilého výkonu autofokusu vrátane oneskorenia uzávierky len 0,05 sekundy, intervalu snímania 0,4 sekundy * 4 a doby zapnutia 0,5 sekundy * 5, takže nikdy nezmeškáte príležitosť na fotografovanie.
 • Použitie dvoch ovládacích voličov znamená, že k rýchlemu nastaveniu clony, rýchlosti uzávierky a expozície vám stačí len palec. Často používané funkcie, ako vyváženie bielej, kontinuálne snímanie a samospúšť, možno priradiť samostatným funkčným tlačidlám, čím je eliminovaná nutnosť pohybu na obrazovke s ponukou vždy, keď potrebujete zmeniť nastavenia.

(* 4) Pri vypnutom živom náhľade. (* 5) Pri zapnutí režimu rýchleho spustenia.

(3) Naklápací LCD displej v rozsahu 175 stupňov s vysokým rozlíšením umožňuje zhotovovanie kreatívnych snímok z viacerých uhlov

 • Fotoaparát disponuje 3-palcovým LCD displejom s vysokým jasom a vysokým rozlíšením 920 000 bodov, ktorý je možné vyklopiť v uhle 175°. Táto funkcia je užitočná pri fotografovaní detí a domácich maznáčikov z nízkeho uhla, z vysokého uhla nad veľkými davmi alebo prekážkami alebo pre zhotovovanie autoportrétov.
 • Pri úplnom sklopení LCD displeja sa fotoaparát prepne do režimu automatického ostrenia s detekciou očí pre zhotovovanie kvalitných autoportrétov sa zaostrením na vaše oči.


(4) Superinteligentný blesk optimalizuje svetelný výkon podľa príslušnej scény

Vstavaný Superinteligentný blesk presne reguluje svetelný výkon podľa príslušnej scény. Pri fotografovaní portrétov v interiéri za slabého svetla, malých predmetov alebo jedla obmedzí systém blesku prepaly, aby výsledné snímky vyzerali presne tak, ako ich vidia vaše oči. Prirodzených farieb a jasu je dosiahnuté tiež pri fotografovaní scén v protisvetle alebo osôb v silnom slnečnom svetle, ktoré vrhá na tvár výrazné tiene.

(5) Bohatá ponuka režimov snímania: Simulácia filmu, pokročilé filmy a viacnásobná expozícia

 • Fotoaparát X-A2 ponúka unikátne režimy simulácie filmu spoločnosti Fujifilm, ktoré boli vytvorené s použitím skúseností zozbieraných počas viac ako 80 rokov vývoja filmov. Môžete si vybrať zo šiestich možností: realistické farby filmov PROVIA (štandardné), živé tóny a sýte farby filmov Velvia (živé), mäkké tóny filmov ASTIA (mäkké) alebo plnokrvné farby a jemné tiene filmov CLASSIC CHROME. K dispozícii je tiež čiernobiely režim a sépiové odtiene.
 • Funkcia pokročilých filtrov vám umožní pridávať kreatívne efekty priamo vo fotoaparáte. Môžete si vybrať z filtrov TOY CAMERA, MINIATURE, DYNAMIC TONE, POP COLOR, SOCUS, HIGH KEY, LOW KEY a PARTIAL COLOR.
 • Taktiež môžete zlúčiť dva snímky do jedného záberu pomocou režimu viacnásobnej expozície.


(6) Snímanie filmov v rozlíšení Full HD

Fotoaparát je schopný zhotovovať filmy v plnom HD rozlíšení (30 snímok za sekundu) s využitím farebných efektov z režimov simulácie filmu a nádherného rozostrenia bokeh, ktorého je dosiahnuté kombináciou veľkého snímača a nastavení nízkej clony.

(7) Okamžitý prenos špičkových snímok s kvalitou radu X Series do vášho mobilného zariadenia a počítača

 • Stiahnite si bezplatnú aplikáciu FUJIFILM Camera Application do vášho smartphonu alebo tabletu *6, s ktorej pomocou môžete prenášať fotografie a videá do vášho zariadenia jednoduchým jedným dotykom - bez nutnosti zadávať ID alebo heslo! Takisto je možné prezerať a vyberať fotografie a videá vo fotoaparáte a importovať ich do vášho smartfónu alebo tabletu.
 • Snímky tiež môžete z fotoaparátu odoslať priamo na tlačiareň Instax SHARE SP-1 k okamžitému vytlačeniu.

 • Aparát podporuje pripojenie Wi-Fi *7 pre jednoduché zálohovanie dát vo fotoaparáte do vášho počítača * 8.
 • Tiež je možné uložiť do každej snímky geografickej značky s informáciami o polohe, ktoré sú zistené z vášho smartphonu alebo mobilného zariadenia.

(* 6) Smartphony a tablety so systémom Android ™ a tiež zariadenia iPhone a iPad.

(* 7) Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka organizácie Wi-Fi Alliance.

(* 8) Bezplatný softvér FUJIFILM PC AutoSave musí byť vopred nainštalovaný vo vašom počítači.

(8) Dostupné v dvoch sadách s objektívom: Kompaktný a ľahký štandardný zoom objektív ekvivalentný 24 mm *9 na širokom konci a teleobjektív so zoomom s rozsahom ohniskových vzdialeností od 76 mm *9 do 350 mm *9

 • Kompaktný fotoaparát X-A2 je k dispozícii v sade so štandardným zoom objektívom XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II, ktorý využíva 12 celosklenených prvkov v 10 skupinách, vrátane 3 asférických prvkov a 1 prvku ED. Objektív používa clonu so siedmimi zaoblenými lamelami, ktorá umožňuje jemné ovládanie expozície v krokoch po 1/3 (celkom 17 krokov). Vďaka ľahkej zaostrovacej šošovke a presnému motoru dosahuje rýchleho a tichého automatického ostrenia, pričom minimálna ostriaca vzdialenosť od 15 cm umožňuje jednoduché zhotovovanie snímok v režime makro. Funkcia optickej stabilizácie obrazu znižuje chvenie fotoaparátu pri fotografovaní a nahrávaní videa z ruky.
 • Sada s dvoma zoom objektívmi je tiež dodávaná s teleobjektívom XC50-230mm F4.5-6.7 OIS II, ktorý využíva 13 celosklenených prvkov v 10 skupinách, vrátane 1 asférického prvku a 1 prvku ED. Objektív ponúka pokročilý optický výkon v celom rozsahu ostrenia a vytvára čisté snímky aj v prípade, že sa fotografovaný objekt nachádza vo veľkej vzdialenosti. Funkcia optickej stabilizácie obrazu (pribl. 3,5 EV) znižuje chvenie fotoaparátu pri fotografovaní a nahrávaní videa z ruky.

(* 9) ekvivalent 35mm formátu

2. Široká ponuka príslušenstva

・ Kožené puzdro "BLC-XM1": Táto sada púzdra a remienka na plece z pravej kože je dostupná v dvoch farbách (čierna / hnedá). Po vložení fotoaparátu do koženého puzdra možno vymieňať batérie aj pamäťovú kartu alebo upevniť fotoaparát na statív.

     

・ Grip "HG-XM1": Navrhnutá pre optimálne uchopenie

・ Makro medzikrúžky "MCEX-11" a "MCEX-16”: K dispozícii sú dva medzikrúžky (11mm a 16mm), ktoré sa vložia medzi telo fotoaparátu a výmenný objektív a umožňujú zhotovovanie makrosnímok s veľkým zväčšením.

Fotografujte a zdieľajte za každého počasia s fotoaparátom FinePix XP80

FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) s radosťou ohlasuje príchod nového fotoaparátu FinePix XP80, ktorý umožňuje akčným fotografom vytvárať úchvatné snímky a videosekvencie a ich okamžité zdieľanie. 16,4megapixelový vodotesný, nárazuvzdorný, mrazuvzdorný a prachuvzdorný kompaktný fotoaparát je vybavený bezdrôtovým pripojením pre jednoduché zdieľanie a diaľkové ovládanie fotoaparátu smartfónom alebo tabletom.

Maximálne odolný na štyroch rôznych úrovniach

Fotoaparát FinePix XP80, ktorý je ideálny pre snowboarding, lyžovanie, jazdu na horskom bicykli a ďalšie vonkajšie voľnočasové aktivity, vyhovuje normám IP68*. To znamená, že je vodotesný do 15 metrov, vydrží pád z výšky až 1,75m**, bude fungovať aj v teplotách od -10° C a je prachuvzdorný, takže nemôže dôjsť k vniknutiu prachu alebo piesku. Ďalšiu ochranu pred vonkajšími vplyvmi zaisťuje dvojitý uzamykací mechanizmus na priehradke batérie / pamäťovej karty, ktorý zabraňuje náhodnému otvoreniu; navyše je k dispozícii predný grip a miesto na palec, ktoré poskytujú komfortnú manipuláciu.

Diaľkové ovládanie snímania a okamžité zdieľanie snímok a videozáznamov

Fotoaparát FinePix XP80 je vybavený bezdrôtovými funkciami pre diaľkové ovládanie snímania. Stačí stiahnuť a nainštalovať aplikáciu Fujifilm Camera Remote, stlačiť vyhradené tlačidlo Wi-Fi na fotoaparáte a užívatelia môžu plne využiť bezdrôtovej komunikácie v sieti LAN s fotoaparátom, pričom nie je k dispozícii len diaľková spúšť, ale aj funkcie ovládania zoomu pre doladenie kompozície a nahrávanie videa.

Okrem diaľkového ovládania snímania umožňuje bezdrôtové pripojenie modelu XP80 užívateľovi vyberať zábery alebo filmy *** k prenosu do telefónu, tabletu *4 alebo počítača.

     

LCD displej s antireflexnou povrchovou úpravou

Vzhľadom k tomu, že fotoaparát FinePix XP80 budete pravdepodobne používať za jasného slnka aj v drsnom počasí, je LCD opatrený antireflexnou povrchovou úpravou, aby ste mohli prezerať alebo komponovať snímky aj na pláži alebo snehu. LCD displej navyše ponúka funkciu automatickej regulácie jasu, ktorá sa riadi úrovňou okolitého svetla.

Režim Action Camera

Pre vonkajšie aktivity je určený nový režim Action Camera. Tento je dostupný s voliteľným objektívom Action Camera, ktorý premení objektív fotoaparátu XP80 v pevný 18mm *5 objektív, umožňuje snímanie bez použitia rúk, takže môžete fotoaparát upevniť na telo alebo športové vybavenie a preniknúť tak do centra diania. V režime Action Camera sa automaticky vypne LCD displej, aby sa predĺžila doba záznamu.

Pre konvenčnejšia videá ponúka model XP80 záznam videa v rozlíšení Full HD (1920 × 1080) a navyše ponúka funkciu rozpoznania scény pre optimálne nastavenie a pokročilé filtre pre vytváranie pútavých efektov. Šum vetra - častý problém pri nahrávaní vonkajšieho videa - je potlačený vďaka funkcii veterného filtra. Pre nahrávanie filmov má vyhradené tlačidlo videa a dokonca sú k dispozícii niektoré editačné funkcie priamo vo fotoaparáte, vrátane strihu videa pre odstránenie nežiaducich častí a spájanie videosekvencií, ktoré zlúči samostatné videosekvencie do jedného súboru.

Kvalitné a ostré obrázky

Fotoaparát XP80 ponúka objektív s 5× optickým zoomom, ktorý disponuje širokým ohniskom 28mm *5 pre široké zábery krajiny a scén. Rozsah optického zoomu možno zdvojnásobiť na 10× pomocou technológie inteligentného digitálneho zoomu, pričom funkcia optickej stabilizácie obrazu zaručuje, že budú minimalizované vplyvy chvenia fotoaparátu.

16,4megapixelový senzor poskytuje kvalitný výstup

Fotoaparát XP80 je vybavený 1/2,3palcovým 16,4megapixelovým snímačom BSI CMOS. V spojení s výkonným procesorom poskytuje fotoaparát kvalitné snímky s vysokou rýchlosťou; fotografie vyhotovuje rýchlosťou až 10 sn./sekundu v plnom rozlíšení až do neuveriteľných 60 sn./sekundu v zníženom rozlíšení (2 megapix.). Navyše je k dispozícii funkcia intervalového snímania, ktorá automaticky aktivuje spúšť v pravidelných intervaloch definovaných používateľom.

Ďalšie možnosti ponúka režim rozpoznania scény, ktorý rýchlo rozpozná snímanú scénu a optimalizuje zaostrenie, expozíciu a rýchlosť uzávierky pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Akčné možnosti fotoaparátu XP80 podčiarkujú tiež funkcie podvodného fotografovania a podvodného makra.

Kreativitu ponúka 11 funkcií pokročilých filtrov; k dispozícii je aj funkcia spracovania viac snímok, ktorá slúži k nadobudnutie dvoch alebo viacerých snímok pre vytvorenie snímky s veľkým dynamickým rozsahom (HDR), ktorý zachováva detaily v tmavých aj svetlých oblastiach. Funkcia Motion Panorama 360 ° poskytuje možnosť zachytiť úchvatné panoramatické zábery jediným stlačením tlačidla.

Fotoaparát XP80 ponúka nasledujúce funkcie pokročilých filtrov

Sketch vytvára snímky, ktoré vyzerajú ako perokresba

Pop Color zdôrazňuje kontrast a saturáciu farieb

Soft Focus vytvorí celkový mäkký vzhľad snímky

Low-Key stmavuje tóny

High-Key zvyšuje jas a znižuje kontrast, čím rozjasní tóny

Toy Camera vytvorí zatienený okraj, ako keby bola snímka urobená detským fotoaparátom

Miniature zotrú hornú a dolnú časť záberu, čím vytvorí dojem miniatúry

Cross Screen vytvorí odlesky na svetlých objektoch

Dynamic Tone vytvorí efekt fantázie

Fish-Eye vytvorí efekt rybieho oka

Partial Color zachová jednu farbu (vyberte si červenú, oranžovú, žltú, zelenú, modrú alebo nachovú) a zostávajúca časť snímky sa zmení na čiernobielu

Hlavné rysy fotoaparátu Fujifilm FinePix XP80

 • Vodotesnosť do hĺbky 15m, nárazuvzdornosť do výšky 1,75m, mrazuvzdornosť do teploty -10°C, prachuvzdornosť
 • 16,4megapixelový 1/ 2,3-palcový snímač BSI CMOS
 • 5× optický zoom so širokým ohniskom 28 mm
 • Bezdrôtové prepojenie s telefónmi a tabletmi
 • Záznam videa v rozlíšení Full HD
 • Režim Action Camera
 • Optická stabilizácia obrazu
 • 11 pokročilých filtrov
 • Snímanie s veľkým dynamickým rozsahom (HDR)
 • Motion Panorama 360 °

* Normy ochrany vodotesnosti a prachuodolnosti stanovenej komisiou IEC (International Electrotechnical Commission).

** Je použitý spôsob merania podľa normy MIL 810F Method5 16.5-Shock "normy MIL", špecifikujúci trvanlivosť materiálu americkou armádou, stanovené Ministerstvom obrany Spojených štátov amerických.

*** Niektoré súbory s videom nemožno prehrávať na smarfónoch a nemožno ukladať vo verzii aplikácie "FUJIFILM Camera Remote" pre systém iOS. Vyskúšajte s režimom videa s nižším rozlíšením ako HD (1280 × 720).

* 4 Smartfóny a tablety so systémom Android ™, iPhone / iPad.

* 5 Ekvivalent 35mm formáte.

Spoločnosť FUJIFILM predstavuje XQ2 - kompaktný a ultraľahký prémiový fotoaparát série X

     

FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) s hrdosťou oznamuje uvedenie nového luxusného kompaktného digitálneho fotoaparátu FUJIFILM XQ2, najmenšieho fotoaparátu v prémiovej rady X.

Model XQ2 je výkonný fotoaparát ponúkajúci pokročilú kvalitu obrazu a funkčnosť radu X vo veľmi malom tele. Fotoaparát XQ2, vhodný pre amatérov i nadšencov, je dostatočne kompaktný, aby ste ho so sebou mohli nosiť stále, vyhotovuje nádherné zábery a ponúka rad kreatívnych efektov.

 • Vreckový fotoaparát XQ2 je vybavený všestranným objektívom so 4-násobným zoomom a svetelnosťou F1,8 vedľa mnohých funkcií, ktoré ponúka nedávno uvedený a vysoko oceňovaný fotoaparát FUJIFILM X30, vrátane toho istého 2/3 "snímača X-Trans *1 CMOS II, procesora EXR II, zdokonaleného automatického ostrenia a nového režimu simulácie filmu "Classic Chrome".
 • 2/3 "snímač fotoaparátu XQ2 je asi dvakrát *2 väčší ako snímače v bežných kompaktných digitálnych fotoaparátoch a takisto je schopný poskytovať najvyššiu *3 rýchlosť automatického ostrenia na svete len 0,06 sekundy.
 • Vďaka mimoriadne malým rozmerom 100×58,5×33,3mm ide o jeden z najkompaktnejších pokročilých fotoaparátov na trhu, pritom však nijako nezľavuje z výkonu alebo kvality obrazu. XQ2 vyniká elegantným dizajnom a prvotriednou povrchovou úpravou. Fotoaparát je dostupný v luxusnom čiernom, striebornom alebo bielom prevedení a je ideálnym prémiovým kompaktom pre náročných fotografov.

Unikátna technológia snímača a kvalita obrazu radu X

2/3 "snímač X-Trans ™ CMOS II vo fotoaparáte XQ2 ponúka unikátne náhodné usporiadanie pixelov, vďaka ktorému lepšie potláča efekt moiré a nesprávne farby bez nutnosti optického low-pass filtra. To umožňuje svetlu prechádzať z objektívu priamo na snímač, ktorý tak poskytuje vynikajúce rozlíšenie a nízky šum.

Objektív s vysokou svetelnosťou F1,8

Objektív fotoaparátu XQ2 s veľmi vysokou svetelnosťou disponuje nízkym clonovým číslom F1,8 a 4× zoomom (25-100mm *4) a je skonštruovaný zo štyroch asférických prvkov a troch prvkov s veľmi nízkym rozptylom, pričom povrchy všetkých šošoviek sú opatrené vrstvou Fujinon HT-EBC pre zníženie odleskov a duchov. Nízke clonové číslo F1,8 poskytuje prirodzený efekt rozostrenia pozadia a vytvára tak nádherný kontrast s fotografovaným objektom. Optická stabilizácia objektívu s účinnosťou 3EV *5 zaisťuje ostré snímky pri použití fotoaparátu v zhoršených svetelných podmienkach.

Navyše je k dispozícii jedinečná technológia spracovania obrazu "Lens Modulation Optimizer" spoločnosti Fujifilm, ktorá maximalizuje využitie objektívu pomocou korekcie optických javov, ako je difrakcia, na základe jedinečnej účinnosti zachytávania svetla a vlastností jednotlivých nastavení objektívu.

Rýchle a pohotové fotografovanie

Vďaka inštinktívnemu zaostrovaniu a rýchlemu zapnutiu vás fotoaparát XQ2 nesklame, keď potrebujete zachytiť prchavý okamih. Chváli sa najrýchlejším automatickým zaostrovaním na svete – len 0,06 sekundy a intervalom snímania 0,3 sekundy do nasnímania fotografie. Oneskorenie uzávierky je pritom takmer nepostrehnuteľných 0,015 sekundy.

Vďaka zdokonalenému algoritmu pre zvýšenie výkonu skúma systém automatického ostrenia každý objekt a scénu a automaticky prepína medzi režimom kontrastného automatického ostrenia, ktoré je presné aj pri slabom osvetlení, a režimom automatického ostrenia s fázovou detekciou, ktoré je rýchlejšie pri fotografovaní pohybujúcich sa objektov. Tým je zaručené rýchle a presné automatické zaostrovanie pre akýkoľvek druh záberu alebo objektu. Nové viacnásobné automatické ostrenie automaticky vyberá až deväť oblastí ostrenia pre presné zaostrenie v celom zábere a jeho presnosť ešte viac zlepšuje schopnosť detekcie ľudských tvárí.

Jednoduché ovládanie a skvelá obsluha

Prémiová povrchová úprava tela fotoaparátu a jednoduchá obsluha poskytuje fotoaparátu XQ2 skutočne sofistikovaný dojem. Rad funkcií, či už ide o pokročilé filtre alebo ručné ostrenie či nastavenie clony a rýchlosti uzávierky, možno nastavovať otáčaním ovládacieho krúžku s povrchovou štruktúrou z opracovaného hliníka, ktorý je okolo objektívu. Tento predchádza nutnosti vstupovať do ponuky a urýchľuje ovládanie.

     

Bezdrôtový prenos snímok

Bezdrôtový prenos snímok z telefónu XQ2 do smartfónu alebo tabletu je po inštalácii bezplatnej aplikácie FUJIFILM Camera Application jednoduchý. Nemusíte sa potýkať s obťažujúcim nastavením ID a hesla; stačí stlačiť tlačidlo Wi-Fi® *6 na fotoaparáte a okamžite pridávať snímky do vášho blogu alebo ich zdieľať s priateľmi prostredníctvom sociálnych sietí. Užívatelia môžu tiež nastaviť fotoaparát XQ2, aby zisťoval svoju polohu z telefónu alebo tabletu, a umožňuje im tak mať evidenciu o tom, kde snímky urobili. Prenos prostredníctvom pripojenia Wi-Fi tiež umožňuje bezdrôtové zálohovanie fotografií a filmov do počítača *7 a jednoduchá je aj tlač - stačí odoslať snímky do tlačiarne Instax SHARE Smartphone Printer SP-1 a vytlačiť tak okamžite fotografie.

Komfortné ostrenie a prezeranie

XQ2 má 3"LCD displej s 920 000 bodmi umožňuje jednoduché prehliadanie i za jasného svetla vďaka vysokému kontrastu, antireflexnému sklu a 85° pozorovacím uhlom vo zvislom i vodorovnom smere. Displej LCD taktiež pomáha používateľom dosiahnuť ostrých snímok pri použití ručného ostrenia vďaka režimu Focus Peak Highlight, kedy môžu byť zaostrené oblasti objektu okamžite zvýraznené výrazne kontrastným obrysom.

Dokonalé farby a kreatívne možnosti

Bezprecedentná kvalita obrazu od spoločnosti Fujifilm vznikala pri vývoji fotografických filmov v priebehu posledných 80 rokov a reprodukuje teplé pleťové tóny, jasne modrú oblohu a sýto zelené stromy presne tak, ako si fotografi scénu pamätajú. Fotoaparát XQ2 ponúka na základe týchto rozsiahlych skúseností nový režim simulácie filmu, "Classic Chrome", ktorý prináša tlmené tóny a hlbokú reprodukciu farieb. Classic Chrome je len jedným z deviatich rôznych režimov, ktoré simulujú efekt tradičných filmov Fujifilm, vrátane efektov negatívnych farebných filmov (Velvia / PROVIA / ASTIA), čiernobielych filtrov (MONOCHROME, filter Ye, filter R a filter G) a SEPIA.

Fotoaparát XQ2 poskytuje ďalšie kreatívne možnosti prostredníctvom ôsmich pokročilých filtrov

Pop Color - zdôrazňuje kontrast a sýtosť farieb

Toy Camera - vytvára tieňované okraje, ako by ste fotografovali hračkárskym fotografickým prístrojom.

Miniature - pridáva rozostrenie hore a dole a vzniká efekt diorámy alebo miniatúry

Dynamic Tone - vytvára efekt fantázia, zdôraznením určitých tónov

Partial Color - uchová jednu zvolenú pôvodnú farbu a zmení zvyšok fotografie na čiernobiely. Možno zvoliť červenú, oranžovú, žltú, zelenú, modrú a purpurovú farbu

High Key - zvyšuje jas a znižuje kontrast, čím rozjasní tonálnu reprodukciu

Low Key - vytvára jednotne temné tóny s niekoľkými málo oblasťami zdôraznených detailov

Soft Focus - vytvára mäkký vzhľad celého obrazu

     

       Toy Camera.                                                                                       Miniature.


     

  Pop Color.                                                                              High Key.


     

        Low Key.                                                                                  Dynamic Tone.

     

     

Soft Focus.Partial Color
(Red, Orange, Yellow, Green, Blue, Purple).Samostatná funkcia Multiple Exposure ponúka užívateľom možnosť skombinovať dva samostatné objekty do jednej snímky. Ďalšie kreatívne využitie ponúka zmenu pomeru strán medzi možnosťami 4:3, 3:2, 16:9 a 1:1 (štvorec), ktoré umožnia zapojenie širokej škály štýlov fotografovania. Fotoaparát XQ2 tiež disponuje režimom ADVANCED SR AUTO, ktorý rozpoznáva tváre a druhy scén a umožňuje užívateľom fotografovať čokoľvek, od portrétov po krajiny, a dokonca aj pohybujúce sa objekty, pričom fotoaparát optimalizuje ostrenie, expozíciu, ISO a ďalšie nastavenia.

Inteligentný blesk

Vstavaný Super-Inteligentný blesk presne nastavuje potrebný výkon blesku pre ľubovoľnú scénu, takže možno fotografovať prirodzene vyzerajúce portréty v interiéri, objekty v režime makro alebo obrázky jedál, pričom je starostlivo potlačované preexponovanie. Tá istá funkcia zabezpečuje, že budú nádherne a prirodzene osvetlené aj objekty v silnom protisvetle, ako portréty, kedy vyniknú všetky požadované detaily v tmavých oblastiach.

Spracovanie snímok RAW na cestách

XQ2 umožňuje spracovanie snímok RAW priamo vo fotoaparáte bez potreby ďalšieho softvéru a počítača.

Natáčanie videa v rozlíšení HD

Filmy je možné natáčať v rozlíšení Full HD pri 60 snímkach za sekundu a funkcia stabilizácie obrazu pomáha zachovať plynulosť videa pri natáčaní z ruky. Ak chcete objavovať filmového režiséra, ktorý vo vás drieme, vyskúšajte režimy simulácie filmu, ktoré vašim videozáznamom poskytnú kreatívny vzhľad.

* 1 "X-Trans" je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti FUJIFILM Corporation.

* 2 V porovnaní so snímačom veľkosti 1 / 2,3 ". Približne 1,3-násobok snímače veľkosti 1 / 1,7".

* 3 Výskum spoločnosti Fujifilm z decembra 2014. V porovnaní s ostatnými digitálnymi fotoaparátmi, vybavenými 2/3-palcovým či väčším snímačom, podľa štandardov CIPA, a v režime Vysokého výkonu.

* 4 Ekvivalent 35mm formáte.

* 5 Štandardy CIPA.

* 6 Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka organizácie Wi-Fi Alliance.

* 7 Táto funkcia vyžaduje inštaláciu zadarmo dostupné aplikácie FUJIFILM PC AutoSave vo vašom počítači.

Zoznam hlavných rysov fotoaparátu FUJIFILM XQ2

 • 12megapix. 2/3-palcový snímač X-Trans CMOS II
 • Originálne usporiadanie farebných filtrov pre potlačenie moiré a nesprávnych farieb bez optického low-pass filtra
 • EXR Processor II
 • Objektív so 4× optickým zoomom a svetelnosťou F1,8 - F4,9 (ekvivalent 25-100mm pre 35mm formát)
 • 4× inteligentný digitálny zoom (16× v kombinácii s optickým zoomom)
 • Technológia Lens Modulation Optimizer pre lepšiu kvalitu obrazu
 • Bezdrôtový prenos snímok pomocou aplikácie FUJIFILM Camera Application
 • 3-palcový špičkový LCD displej s rozlíšením 920 000 bodov s 85° pozorovacími uhlami vo zvislom i vodorovnom smere
 • Vstavaný prevodník RAW
 • ISO100 – 12800
 • Super Intelligentný blesk
 • Pokročilé kreatívne funkcie:
  • Simulácie filmu: PROVIA, Velvia, ASTIA, CLASSIC CHROME, MONOCHROME, Ye filter, R filter and G filter, Sepia
  • Efektové filtre: Toy Camera, Miniature, Dynamic Tone, Pop Color, Soft Focus, High Key, Low Key, and Partial Color
  • Full HD video

Dostupné príslušenstvo

 • Kožené puzdro (čierne BLC-XQ1 BC a hnedé BLC-XQ1 BW)
 • Podvodné puzdro WP-XQ1 – do 40 metrov
 • Tesniace krúžky ORK-XQ1

     

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Bpali
2015-01-18 00:54:56
kde ste nechali objektiv 16-55mm f2.8?
http://www.fujifilm.eu/sk/novinky/article/news/fujifilm-launches-the-fujinon-xf16-55mmf28-r-lm-wr/
 
Vixen
2015-01-19 07:09:46
príspevok od: Bpali
kde ste nechali objektiv 16-55mm f2.8?
http://www.fujifilm.eu/sk/novinky/article/news/fujifilm-launches-the-fujinon-xf16-55mmf28-r-lm-wr/
Ten tu už bol predstavený samostatne 6.1.2015!
www.ephoto.sk/fototechnika/tlacove-spravy/fujinon-xf16-55mmf28-r-lm-wr/
 
vrak01
2015-01-29 15:42:12
tento rok vo vysej triede nic nove nebude ?
 
PeCh
2015-01-29 20:25:25
príspevok od: vrak01
tento rok vo vysej triede nic nove nebude ?
Neboj. Očakáva sa 16/1.4 a 140-400 a asi aj X-Pro2.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované