Hore

Nové zrkadlovky Canon

Canon EOS 750D a 760D

Spoločnosť Canon dnes predstavuje dve pôsobivé zrkadlovky základnej triedy zo série EOS – EOS 760D a EOS 750D – určené pre tvorivých fotografov, ktorí sa opäť chcú posunúť o úroveň vyššie. EOS 750D je ideálna zrkadlovka pre používateľov, ktorí túžia zachytiť vzácne okamihy v podobe špičkových fotografií aj Full HD videa, a v zálohe chcú mať pomoc automatických režimov snímania. Model EOS 760D dáva nadšeným fotografom viac kreatívnej slobody a ponúka im manuálne ovládanie pri spontánnej tvorbe nenapodobiteľných záberov.

Canon EOS 750D.


Canon EOS 760D.Každý záber vo vynikajúcej kvalite

S oboma fotoaparátmi je zvečnenie vašich obľúbených momentov v zodpovedajúcej kvalite – so žiarivými farbami, vysokou ostrosťou a bohatými detailmi – jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Starajú sa o to nový výkonný 24,2-megapixelový snímač a obrazový procesor Canon DIGIC 6. Vďaka rozsahu citlivosti ISO 100 – 12 800 vám fotoaparáty EOS 760D a EOS 750D poskytnú detailné zábery v akomkoľvek osvetlení, za súmraku aj za úsvitu, dokonca aj v interiéri. Okrem toho je tu technológia rozpoznania blikania Flicker Detection, prvýkrát predstavená vo fotoaparáte EOS 7D Mark II, ktorá zaisťuje dobre exponované snímky aj v umelom osvetlení.

Zachytiť rýchlu akciu vám umožní režim sériového fotografovania – môžete použiť rýchlosť snímania až päť snímok za sekundu. Či fotografujete rýchlo sa pohybujúce zvieratá na safari výprave alebo dynamické športové podujatie, modely EOS 760D aj EOS 750D vám vždy poskytnú precízne zaostrenie – postará sa oň výkonný AF systém s 19 bodmi krížového typu, ktorý sa prispôsobí každej kompozícii.

Zachyťte svoj svet na video

Amatérski filmári môžu zvečniť svoje spomienky na videu so špičkovým Full HD rozlíšením vo formáte MP4 – umožňujúcom jednoduché zdieľanie na internete. Správne zaostrenie na snímaný objekt poskytuje pokročilá technológia Hybrid CMOS AF III, ktorá umožňuje zaostrovanie so sledovaním (track) alebo zmenou (swap) snímaného objektu. Vďaka kompatibilite s objektívmi STM s krokovým motorčekom máte k dispozícii tiché a plynulé zaostrovanie, ktoré je navyše mimoriadne presné a rýchle. EOS 760D ponúka nádejným filmárom viacero doplnkových kreatívnych video režimov, ktoré zjednodušujú tvorbu unikátnych videosnímok. Nakrúcajte pôsobivé videá s detailnou kresbou v tmavých aj svetlých oblastiach záberu, používajte režim HDR video alebo Miniatúra, s ktorým okamžite vytvoríte efekt pripomínajúci profesionálne „tilt-shift“ objektívy.

Dobré ovládanie a kreatívne možnosti na dosah vašich prstov

Výkonné funkcie fotoaparátov EOS 760D a EOS 750D sú ukryté v kompaktnom tele s ergonomickým gripom a výklopným displejom, čo umožňuje jednoduché ovládanie v každej situácii. Tieto funkcie môžete naplno využiť v režime plne manuálneho ovládania, aby výsledné snímky čo najlepšie odrážali váš tvorivý zámer. Praktické rozmiestnenie ovládacích prvkov modelu EOS 760D umožňuje ešte lepší prístup k nastaveniam fotoaparátu spôsobom, ktorý je obvyklý pre modely Canon EOS – vrátane zadného kruhového ovládača, horného LCD panela a inteligentného hľadáčika dovoľujúceho rýchlu kontrolu nastavení pre snímanú scénu.

Ihneď po zapnutí ktoréhokoľvek z oboch fotoaparátov môžete začať fotografovať s istotou – stačí nastaviť niektorý z režimov automatického snímania a získate výborné výsledky v každej situácii. Aby vaše snímky vyzerali čo najoriginálnejšie, môžete si vybrať z množstva jednoducho použiteľných režimov a kreatívnych filtrov na jeden dotyk.

Zdieľanie snímok s priateľmi na rôznych mobilných zariadeniach

Hneď ako zhotovíte ten správny záber, môžete ho cez rozhranie Wi-Fi alebo NFC rýchlo a pohodlne zdieľať s priateľmi na rôznych zariadeniach. Zverejňujte svoje najlepšie výtvory na sociálnych sieťach alebo ich ukladajte prostredníctvom cloudových služieb, ako je Canon irista, pomocou priameho Wi-Fi uploadu. Ak sa chystáte snímky zálohovať alebo prezerať, technológia NFC vám umožní jednoduchý a rýchly prenos do stanice Canon Connect Station či do inteligentného zariadenia s podporou NFC.

Základné charakteristiky fotoaparátu EOS 760D:

 • Výkonná zrkadlovka predstavujúca novú úroveň fotografovania
 • Nádherné videá rovnako jednoducho ako statické snímky
 • Kontrola nad každým aspektom záberu
 • Jednoduché pripojenie a zdieľanie vašich výtvorov prostredníctvom Wi-Fi a NFC
 • Pokročilé ovládacie prvky a režimy snímania dávajú priestor kreativite


Základné charakteristiky fotoaparátu EOS 750D:

 • Posuňte sa na novú úroveň s fotoaparátom EOS 750D
 • Bezproblémová tvorba detailných snímok v každej situácii
 • Nakrúcanie videa rovnako jednoduché ako fotografovanie
 • Jednoduché pripojenie a zdieľanie vašich snímok s priateľmi kdekoľvek na svete


Canon EOS 5DS a EOS 5DS R, EF 11-24/4L USM

Spoločnosť Canon dnes obohacuje svoj Systém EOS aj o modely EOS 5DS a EOS 5DS R – novú generáciu plnoformátových
(full-frame) zrkadloviek s ultravysokým rozlíšením. Nové fotoaparáty prelamujú hranice 35 mm snímačov a prinášajú vôbec najvyšší počet megapixelov pre plnoformátový snímač – neuveriteľných 50,6 megapixela. Tieto čo do kvality bezkonkurenčné fotoaparáty predstavujú mimoriadnu kombináciu vysokého rozlíšenia, rýchlej odozvy a skvelej odolnosti, ktoré ocenia profesionálni aj amatérski fotografi krajiny, architektúry, módy či portrétov. Pre situácie, kedy sa vyžaduje ten najostrejší obraz, je model EOS 5DS R vybavený funkciou potlačenia vplyvu dolnopriepustného filtra, aby sa maximálne využilo rozlíšenie snímača a kvalita viditeľného obrazu. Spolu s týmito novými zrkadlovkami Canon predstavuje nový objektív EF 11-24mm f/4L USM – najširokouhlejší zoom typu „rectilinear“ na svete, ktorý sa stane dokonalým spoločníkom pre fotografov krajiny alebo architektúry.

Nový štandard pre plnoformátové zrkadlovky

Modely EOS 5DS a EOS 5DS R predstavujú nový míľnik vo svete plnoformátových zrkadloviek – vďaka kombinácii rýchleho a intuitívneho ovládania s úplne novým 50,6-megapixelovým snímačom CMOS. Fotografi tak získajú flexibilné možnosti pri snímaní širokého spektra scén a objektov určených pre veľkoformátové médiá typu reklamných billboardov alebo titulných strán časopisov, kde záleží na každom obrazovom bode. Pokročilá architektúra snímača ponúka citlivosť ISO 100 – 6400 s možnosťou rozšírenia na 50 – 12800, čo zaručuje vysokokvalitné snímky s nízkym obrazovým šumom, vernými farbami a širokým dynamickým rozsahom. Aby sa dosiahla ešte väčšia flexibilnosť, rozlíšenie fotoaparátu umožňuje tri nové režimy snímania s rôznymi nastaveniami crop faktora – 1,3x, 1,6x a 1:1. Zmeny týchto režimov môžete sledovať v hľadáčiku a prinesú vám vynikajúce výsledky, s možnosťou tvorby 19-megapixelových snímok dokonca aj pri nastavení crop faktora na 1,6x.

Duálne procesory DIGIC 6 modelov EOS 5DS a EOS 5DS R poskytujú skvelý výkon a rýchlu odozvu, ktoré sú nevyhnutné na získanie prvotriednych snímok so špičkovým vykreslením farieb. Oba procesory boli navrhnuté tak, aby si hravo poradili s obrovským objemom obrazových dát získaných z 50,6-megapixelového snímača. Zároveň dokážu znížiť obrazový šum a fotografom dávajú možnosť vytvoriť až päť snímok za sekundu.

Automaticky skvelý

Aby boli všetky detaily vašich výnimočných snímok krajiny či módy vždy správne zaostrené, fotoaparáty EOS 5DS a EOS 5DS R sú vybavené pokročilým 61-bodovým systémom AF. Ten obsahuje 41 bodov krížového typu, čo znamená mimoriadnu úroveň obrazovej ostrosti a presnosti v celej ploche záberu. Oba fotoaparáty dokážu zaistiť ostrosť pohybujúcich sa objektov – pomocou funkcie EOS Intelligent Tracking a Recognition AF (iTR) môžete nastaviť sledovanie tvárí aj farieb. Aby sa znížila pravdepodobnosť rozmazania snímok, systém Mirror Vibration Control z dielne Canon používa vačky na vysúvanie a zasúvanie zrkadla veľmi plynulým pohybom. Tým sa odstránili prudké zastavenia mechanizmu a stíšil sa zvuk uzávierky.

Modely EOS 5DS a EOS 5DS R navyše disponujú 150 000-pixelovým meracím snímačom RGB+IR s rozpoznaním blikania (Flicker Detection), čo zaručuje konzistentnú a presnú expozíciu v rôznych svetelných podmienkach vrátane osvetlenia žiarivkami.

Neuveriteľné detaily a tvorivosť bez hraníc

S fotoaparátmi EOS 5DS a EOS 5DS R máte neprekonateľnú obrazovú kvalitu na dosah prstov – oba obsahujú viacero konfigurovateľných režimov a nastavení, ktoré vám poskytnú úžasné výsledky v každej situácii. Režim Fine Detail Picture Style maximalizuje úroveň detailov, ktoré je možné získať zo snímača, a umožňuje dodatočné úpravy ostrosti bez potreby editačného softvéru.

Obľúbené kreatívne režimy, vrátane viacnásobnej expozície alebo HDR, vám umožnia kreatívne úpravy priamo vo fotoaparáte. Vstavaný časovač zas dovoľuje dlhodobé snímanie a tvorbu zrýchleného videozáznamu bez nutnosti neustáleho držania fotoaparátu a bez dodatočného softvéru či fotografickej výbavy.

Prvotriedna konštrukcia, konfigurovateľné funkcie

Profesionálne navrhnutá konštrukcia modelov EOS 5DS a EOS 5DS R umožňuje rýchle ovládanie bez ohľadu na prostredie, v ktorom sa práve nachádzate. 100 % pokrytie hľadáčika s elektronickým prekrytím zjednodušuje komponovanie záberov a môžete si ho upraviť podľa vlastných požiadaviek. Veľký 8,11 cm (3,2”) displej Clear View II LCD s antireflexnou štruktúrou minimalizuje odlesky aj odrazy počas prezerania záberov. Okrem toho dovoľuje rýchly prístup k najpoužívanejším nastaveniam fotoaparátu. S novým menu na kontrolu používateľských nastavení Custom Quick Control môžete jednoducho upravovať typ, veľkosť a polohu ikon podľa vlastného štýlu fotografovania.

Oba fotoaparáty charakterizuje typický dizajn značky Canon – mimoriadne odolná konštrukcia z najkvalitnejšej zliatiny horčíka chráni prístroj pred nepriazňou počasia. To ocenia najmä krajinári, ktorí sa snažia o dokonalý záber v každom počasí.

EOS 5DS R: Zrkadlovka s najvyššou obrazovou kvalitou

Pre situácie, kedy sa vyžaduje maximálne vykreslenie detailov, je model EOS 5DS R vybavený funkciou potlačenia vplyvu dolnopriepustného filtra, aby sa dosiahli čo najostrejšie výsledky. To je ideálne pri fotografovaní krajiny s komplexnými prírodnými štruktúrami – funkcia potlačenia vplyvu dolnopriepustného filtra sa postará o úroveň detailov, ktorá zmení dobrý záber na vynikajúci.

Základné charakteristiky fotoaparátov EOS 5DS:

 • 50,6-megapixelový snímač CMOS s duálnym procesorom DIGIC 6
 • 150 000-pixelový snímač merania RGB+IR
 • Až 5 snímok za sekundu
 • 61-bodový Systém AF
 • Snímanie s rôznymi nastaveniami crop faktora

Súčasťou EOS 5DS R je tiež:

 • Funkcia potlačenia vplyvu dolnopriepustného filtra

Špičkové optické technológie: nový objektív EF 11-24mm f/4L USM

Fotoaparáty EOS 5DS a EOS 5DS R sú kompatibilné s bohatou ponukou objektívov Canon EF, ktorá zahŕňa 71 modelov. Spoločnosť Canon dnes zároveň predstavuje najširokouhlejší zoom typu „rectilinear“ na svete1 – EF 11-24mm f/4L USM. Objektív EF 11-24mm f/4L USM je ideálnym nástrojom pre fotografov krajiny a architektúry: rozsah ohniskových vzdialeností 11 – 24 mm im otvorí úplne nové kreatívne možnosti. Objektív sa vyznačuje novou optickou štruktúrou. Obsahuje tri asférické optické členy vrátane asférického členu typu „ground“, ktorý maximalizuje obrazovú kvalitu a minimalizuje úroveň skreslenia. Konštrukcia objektívu je pritom dostatočne robustná a odolná, aby odolala aj tým najnepriaznivejším poveternostným podmienkam.

Základné charakteristiky objektívu EF 11-24mm f/4L USM:

 • Ultraširokouhlé zábery krajiny
 • Najširokouhlejší zoom typu „rectilinear“ na svete1
 • Minimálne skreslenie – ideálne na snímky architektúry a interiérov
 • Zdokonalená povrchová vrstva bráni zobrazovaniu tieňov a odleskov
 • Rýchly a takmer nepočuteľný AF, plne manuálne doostrovanie
 • Fotografujte aj v tých najnepriaznivejších poveternostných podmienkach

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Roman Point
2015-02-06 09:00:49
No konečne nastala "5 ročnica" Canonu
 
Roman Point
2015-02-06 09:02:31
A tu sú ceny.

http://www.bhphotovideo.com/c/buy/Canon-5Ds/ci/27159/N/3823164324/Ns/p_PRICE_2%7C1
 
Štefan Káčer
2015-02-06 09:35:18
neviem, ci som spravne pochopil, pri R verzii je jediny rozdiel, ze sa da potlacit (rozumiem vypnut/zapnut) Low-Pass filter, alebo tam vobec nie je ?
 
bear
2015-02-06 10:03:27
príspevok od: Štefan Káčer
neviem, ci som spravne pochopil, pri R verzii je jediny rozdiel, ze sa da potlacit (rozumiem vypnut/zapnut) Low-Pass filter, alebo tam vobec nie je ?
Je to to iste ako boli Nikon D800 a D800 R. 5Ds R ma AA filter, ktory ma mensi/ziadny vplyv. Je tam len z toho dovodu, aby bola zachovana rovnaka konstrukcia. Osobne si myslim, ze ho uz mohli pri tom rozliseni vynechat uplne. Som zvedavy aky to bude mat v praxi vystup.
 
Štefan Káčer
2015-02-06 10:15:51
príspevok od: bear
Je to to iste ako boli Nikon D800 a D800 R. 5Ds R ma AA filter, ktory ma mensi/ziadny vplyv. Je tam len z toho dovodu, aby bola zachovana rovnaka konstrukcia. Osobne si myslim, ze ho uz mohli pri tom rozliseni vynechat uplne. Som zvedavy aky to bude mat v praxi vystup.
dakujem Michal, nemam ziadne skusenosti s fotenim "bez filtra", co to iba precitane, preto ta otazka. Urcite do jedneho z nich pojdem a ten filter je jedina neznama, pretoze neviem, co to urobi npr. pri "dokumentacnych" zaberoch na cca 19M, pretoze iba v pripade zaujimavej lokality a podmienok by som vyuzil plne moznosti fotaka, kde by to malo byt zrejme "lepsie" ... Predpokladam ale, ze rozdiel v zabere nezbadam, resp. pri foteni "bez" filtra si mozno koledujem o "zbytocny" cas za pocitacom ...
 
Rofo
2015-02-06 10:28:44
Len tak cisto pre zaujimavost, neviete niekdo ci ten 50,6 Mpix snimac si Canon vyrobil aj navrhol sam, alebo pouzil od ineho vyrobcu?
 
Robert Simeg
2015-02-06 10:32:11
Ostane 5D mark III v predaji aj nadalej, alebo ho tito borci vystriedaju uplne?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-06 10:34:45
príspevok od: Štefan Káčer
dakujem Michal, nemam ziadne skusenosti s fotenim "bez filtra", co to iba precitane, preto ta otazka. Urcite do jedneho z nich pojdem a ten filter je jedina neznama, pretoze neviem, co to urobi npr. pri "dokumentacnych" zaberoch na cca 19M, pretoze iba v pripade zaujimavej lokality a podmienok by som vyuzil plne moznosti fotaka, kde by to malo byt zrejme "lepsie" ... Predpokladam ale, ze rozdiel v zabere nezbadam, resp. pri foteni "bez" filtra si mozno koledujem o "zbytocny" cas za pocitacom ...
Moire je jav, kedy pri foteni pravidelnej textury vznikne interferencia s mriezkou snimaca. Na fotografii sa objavia interferencne pasy. Posobi to nepekne a a takmer sa to neda odstranit. Moire vidno najcastejsie na textile. AA filter fotku mierne rozostruje a preto bezne fotoaparaty nie su tak citlive na moire. Bez AA filtra su fotografie o malo ostrejsie, ale hrozi riziko vzniku moire. Ked prisiel na trh NIkon D800 a D800E, tiez sa kazdy pytal, ktory model zobrat. Prax ukazala, ze strach z moire je uplne zbytocny. Sam som skusal fotit vsetky mozne druhy textilu a nic. Nikon D800E pouzivam uz dlhsie a nikdy som sa s moire nestretol. Kde sa s moire stretnes urcite je video, ktore ma podtatne mensie rozlisenie ako fotka. Vlastne cim viac Mpx, tym mensie riziko.
Vidno, ze NIkon uz na moire kasle a veselo vyraba fotaky bez AA filtru a nerobi ziadnu druhu verziu. Preto suhlasim s bearom, ze vyrabat dva modeli len kvoli moire je zbytocne. Stacil by model bez AA. Pre vynimocne pripady je tu funkcia potlacenia moire, ma ju aj Photoshop a Lightroom.
Osobne len nechapem ten cenovy rozdiel. O suciastku menej, ale fotak je drahsi.
Ak si kupis lacnejsi model s AA filtrom, staci malo pridat ostrost v RAW konvertore, aby si dosiahol rovnaku ostrost ako u modelu bez AA filtra.
 
dePappa
2015-02-06 10:40:13
príspevok od: Rofo
Len tak cisto pre zaujimavost, neviete niekdo ci ten 50,6 Mpix snimac si Canon vyrobil aj navrhol sam, alebo pouzil od ineho vyrobcu?
podla dpreview ide pravdepodobne "len" o upscalovany senzor z 7d II a co sa tyka DR, tak je na urovni 5DIII, co v praxi znamena, ze je za konkurenciou Sony/Nikon:

It's convenient to think of the new 50MP as essentially an upscaled version of the 20MP sensor inside the EOS 7D Mark II - minus the 7D II's Dual-pixel AF. The pixel pitch of 4.14 microns is certainly very similar across both sensors. Accordingly, Canon tells us that at a pixel level, noise levels should be very similar to the EOS 7D Mark II and slightly better than what we'd expect from a 5D Mark II (note: not a 5D Mark III).

As far as dynamic range is concerned, we're told that the new 5DS and 5DS R should give the same performance as the current EOS 5D Mark III. If true, this means that the new cameras won't be able to offer the same industry-leading dynamic range of Sony's current APS-C and full-frame sensors, but at least it isn't a step backwards. And hey - 50MP!

P.S: vlastnil som obe znacky, ziadna naklonosot... takze poprosim no flame...
 
Robert Simeg
2015-02-06 10:40:19
príspevok od: Karol Srnec
Moire je jav, kedy pri foteni pravidelnej textury vznikne interferencia s mriezkou snimaca. Na fotografii sa objavia interferencne pasy. Posobi to nepekne a a takmer sa to neda odstranit. Moire vidno najcastejsie na textile. AA filter fotku mierne rozostruje a preto bezne fotoaparaty nie su tak citlive na moire. Bez AA filtra su fotografie o malo ostrejsie, ale hrozi riziko vzniku moire. Ked prisiel na trh NIkon D800 a D800E, tiez sa kazdy pytal, ktory model zobrat. Prax ukazala, ze strach z moire je uplne zbytocny. Sam som skusal fotit vsetky mozne druhy textilu a nic. Nikon D800E pouzivam uz dlhsie a nikdy som sa s moire nestretol. Kde sa s moire stretnes urcite je video, ktore ma podtatne mensie rozlisenie ako fotka. Vlastne cim viac Mpx, tym mensie riziko.
Vidno, ze NIkon uz na moire kasle a veselo vyraba fotaky bez AA filtru a nerobi ziadnu druhu verziu. Preto suhlasim s bearom, ze vyrabat dva modeli len kvoli moire je zbytocne. Stacil by model bez AA. Pre vynimocne pripady je tu funkcia potlacenia moire, ma ju aj Photoshop a Lightroom.
Osobne len nechapem ten cenovy rozdiel. O suciastku menej, ale fotak je drahsi.
Ak si kupis lacnejsi model s AA filtrom, staci malo pridat ostrost v RAW konvertore, aby si dosiahol rovnaku ostrost ako u modelu bez AA filtra.
5Ds R teda ten s AA filtrom je naopak drahsi, teda podla BH photo: http://www.bhphotovideo.com/c/buy/Canon-5Ds/ci/27159/N/3823164324/Ns/p_PRICE_2|1
 
Gino
2015-02-06 10:49:21
Má 750D alebo 760D elektronickú vodováhu?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-06 10:53:35
príspevok od: Robert Simeg
5Ds R teda ten s AA filtrom je naopak drahsi, teda podla BH photo: http://www.bhphotovideo.com/c/buy/Canon-5Ds/ci/27159/N/3823164324/Ns/p_PRICE_2|1
Povodne boli v rumoroch ine ceny. Ak su toto realne ceny, ked pride fotak na trh, tak to nie je nijako velky rozdiel.
 
JohnNewton
2015-02-06 11:02:36
Dostupné sample s 5D vyzerajú asi najlepšie z toho čo sa dá vo FF v súčasnosti vidieť .
 
Amko
2015-02-06 11:04:13
príspevok od: JohnNewton
Dostupné sample s 5D vyzerajú asi najlepšie z toho čo sa dá vo FF v súčasnosti vidieť .
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5ds/
 
kozakm
2015-02-06 11:09:26
príspevok od: Amko
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5ds/
Tady je toho víc
https://photographylife.com/canon-5ds-and-5ds-r-image-samples
 
vd
2015-02-06 11:23:18
Kanon valcuje
 
AWESOME
2015-02-06 11:30:06
3000 USD za 11-24 f/4 trochu dosť samotné fotoaparáty, kto využije to rozlíšenie tak si ich zakúpi...
 
MagickVamp
2015-02-06 11:38:27
príspevok od: Robert Simeg
Ostane 5D mark III v predaji aj nadalej, alebo ho tito borci vystriedaju uplne?
Toto nema nic s 5D mark III, ktora nezavisle od toho na cene postupne klesa, ale tento rok ma prist 5D mark IV a potom pojde 5D mark III dole vyraznejsie.
 
Matt83
ocenenie redakciou 2015-02-06 12:02:10
Kanón poriadna delovka
 
IO-NR
2015-02-06 12:31:45
príspevok od: AWESOME
3000 USD za 11-24 f/4 trochu dosť samotné fotoaparáty, kto využije to rozlíšenie tak si ich zakúpi...
Vzhladom k velkosti, konstrukcii a mnozstvu specialnych skiel je to asi adekvatna cena,...aj ked casom o 300-500€ poklesne ako to bolo doteraz u kazdeho noveho skla Canon.
Relativne obrovsky Nikon 14-24/2,8 je proti tomuto sklu krpec
 
alexmenti
2015-02-06 12:50:52
príspevok od: Rofo
Len tak cisto pre zaujimavost, neviete niekdo ci ten 50,6 Mpix snimac si Canon vyrobil aj navrhol sam, alebo pouzil od ineho vyrobcu?
snímač je prvý krát, že vraj, od Sony...
 
Raymond27
2015-02-06 13:08:30
Zdá sa mi že 760D trocha dosť konkuruje 70D, čo myslíte budú výstupy kvalitou porovnateľné, alebo možno lepšie? :p
 
MagickVamp
2015-02-06 13:11:53
príspevok od: Raymond27
Zdá sa mi že 760D trocha dosť konkuruje 70D, čo myslíte budú výstupy kvalitou porovnateľné, alebo možno lepšie? :p
Asi aj lepsie Akurat ze 70D je utesnena voci poveternostnym vplyvom a 760D myslim ze nie je.
 
marcus_labeo
2015-02-06 13:31:44
Po dlhej dobe treba Canon pochváliť. Keď do neho (právom) džubali, že v Rebeloch recykluje ten istý 18 MPx senzor roky (tuším 4 generácie), konečne sa posunul ďalej a dorovnal konkurenciu (minimálne čo do rozlíšenia, či aj DR a pod. sa uvidí). Každopádne nastala paradoxná situácia, že nižšie modely majú viac MPx ako drahšie 70D a 7D. Pri 7D to vcelku chápem, dosiahnuť také brutálne rýchlosti s 24 MPx senzorom by sa asi nedalo (viac dát, viac času na spracovanie). U 70D to už také isté nie je, to nie je akčný foťák ako 7D. A tým, že 760ka má stavový displej a viac profi look sa dotiahla na úroveň 70D, takže tam sa už zákazník zamyslí, či skutočne stojí za to priplatiť za 70D a čo tým získa. Ja brať cropový Canon tak buď 7D a ak by naň nebolo, tak práve novú 760D.
5Ds/5Dsr je zdvihnutá rukavica a odpoveď na D800, síce oneskorená, ale o to silnejšia. 50 MPx je ďalší argument v prospech FF pri dileme FF vs. stredoformát. Na druhej strane tie vyhlásenia Canonu o rovnakej pixelovej hustote a očakávanom šume ako pri 7D II neznejú úplne optimisticky. Zrejme práve preto sekli maximálne ISO iba na 12800 (pritom 5D III má tuším 102400).
Každopádne pekná ofenzíva od Canonu, naraz fakticky 4 modely, dobrá práca. A to 5D Mk III zostáva a dostane riadneho nástupcu Mk IV v auguste (24 MPx, 4K video, ISO 204800): http://www.cameraegg.org/new-rumored-specs-of-canon-5d-mark-iv/
 
Raymond27
2015-02-06 13:40:10
príspevok od: MagickVamp
Asi aj lepsie Akurat ze 70D je utesnena voci poveternostnym vplyvom a 760D myslim ze nie je.
Tiež si myslím. Povedal som si, že najbližší upgrade z mojej 650D bude full frame... ale 760D pokúša Škoda že nerobia zatiaľ dotykový vyklápací displej na žiadnom full frame tele, lebo na to som si veľmi zvykol. A čo sa týka poveternostných vplyvov podľa mňa sa to preceňuje, jemný dážď prežijú aj nižšie rady.
 
MagickVamp
2015-02-06 13:47:56
príspevok od: Raymond27
Tiež si myslím. Povedal som si, že najbližší upgrade z mojej 650D bude full frame... ale 760D pokúša Škoda že nerobia zatiaľ dotykový vyklápací displej na žiadnom full frame tele, lebo na to som si veľmi zvykol. A čo sa týka poveternostných vplyvov podľa mňa sa to preceňuje, jemný dážď prežijú aj nižšie rady.
Vzdy som mal utesneny fotak, a 100D ma priatelka kratko tak neviem ako je to s tesnenim nizsich rad. 750D pokusa zas mna, ale to len preto zeby som chcel crop :-P Ale zas v lese som malokedy s ISO pod 1600 a myslim ze to bude aj pre 750/760D limita Inak 650D ako slape? Skusal si fotit s tym v mrazoch, pri snezeni, alebo slabom dazdi? Ako dlho mas 650D?
 
Roman Point
2015-02-06 14:47:18
príspevok od: Robert Simeg
Ostane 5D mark III v predaji aj nadalej, alebo ho tito borci vystriedaju uplne?
Ja dúfam že zostane aspoň do konca roka kedy má prísť 5DmkIV lebo tiež plánujem kúpiť mkIII
 
Roman Point
2015-02-06 14:53:00
príspevok od: marcus_labeo
Po dlhej dobe treba Canon pochváliť. Keď do neho (právom) džubali, že v Rebeloch recykluje ten istý 18 MPx senzor roky (tuším 4 generácie), konečne sa posunul ďalej a dorovnal konkurenciu (minimálne čo do rozlíšenia, či aj DR a pod. sa uvidí). Každopádne nastala paradoxná situácia, že nižšie modely majú viac MPx ako drahšie 70D a 7D. Pri 7D to vcelku chápem, dosiahnuť také brutálne rýchlosti s 24 MPx senzorom by sa asi nedalo (viac dát, viac času na spracovanie). U 70D to už také isté nie je, to nie je akčný foťák ako 7D. A tým, že 760ka má stavový displej a viac profi look sa dotiahla na úroveň 70D, takže tam sa už zákazník zamyslí, či skutočne stojí za to priplatiť za 70D a čo tým získa. Ja brať cropový Canon tak buď 7D a ak by naň nebolo, tak práve novú 760D.
5Ds/5Dsr je zdvihnutá rukavica a odpoveď na D800, síce oneskorená, ale o to silnejšia. 50 MPx je ďalší argument v prospech FF pri dileme FF vs. stredoformát. Na druhej strane tie vyhlásenia Canonu o rovnakej pixelovej hustote a očakávanom šume ako pri 7D II neznejú úplne optimisticky. Zrejme práve preto sekli maximálne ISO iba na 12800 (pritom 5D III má tuším 102400).
Každopádne pekná ofenzíva od Canonu, naraz fakticky 4 modely, dobrá práca. A to 5D Mk III zostáva a dostane riadneho nástupcu Mk IV v auguste (24 MPx, 4K video, ISO 204800): http://www.cameraegg.org/new-rumored-specs-of-canon-5d-mark-iv/
Rozmýšľal som aj ja nad tým relatívne nízkym ISOm pri 5ds a pravdepodobne aspoň si myslím, komplet všetky iso hodnoty budú použiteľné pre tlač. Preto tam zbytočne nedali vyššie hohodnoty. Môj názor teda.. A 5ds mal by mať väčší snímač než je klasický FF aspoň tu podľa toho článku
 
Pospo
2015-02-06 14:55:07
Fotak ze oka, ale totok je monstrum! Nikonista prave zacal zavidiet.
http://www.dpreview.com/articles/1040695283/canon-introduces-11-24mm-f-4l-usm-wide-angle-zoom
 
Roman Point
2015-02-06 15:01:12
príspevok od: Pospo
Fotak ze oka, ale totok je monstrum! Nikonista prave zacal zavidiet.
http://www.dpreview.com/articles/1040695283/canon-introduces-11-24mm-f-4l-usm-wide-angle-zoom
Uvidí sa po testoch
 
Jozi Mačutek
2015-02-06 15:20:57
Mne sa velmi pači že dali do tej 760D aj stavovy displej i ked je to nižšia trieda, bez toho si už ani robotu s foťakom neviem predstaviť.
 
Pospo
2015-02-06 15:22:43
príspevok od: Roman Point
Uvidí sa po testoch
Jasne, jasne, ale za tri litre to hadam bude ostre aspon v strede Kazdopadne si tych 11mm ani nedokazem predstvit.
 
Marek Kopnický
2015-02-06 15:42:47
Cize stale tu je zahada, ci pouzili svoj senzor, alebo sony
 
Marek Kopnický
2015-02-06 16:04:09
Ale tipujem ze vyrobili vlastny senzor.
 
Roman Point
2015-02-06 16:21:20
príspevok od: Marek Kopnický
Ale tipujem ze vyrobili vlastny senzor.
Ja tipujem že Sony. Aj keď je kusok väčší než FF podľa správy no o koľko neviem..
 
blahoslav J B Art
2015-02-06 16:46:20
okrem novych zrkadloviek je tu aj vynovena bezzrkadlovka Canon
http://www.digineff.cz/clanek/canon/canon-eos-m3
 
Raymond27
2015-02-06 17:04:25
príspevok od: MagickVamp
Vzdy som mal utesneny fotak, a 100D ma priatelka kratko tak neviem ako je to s tesnenim nizsich rad. 750D pokusa zas mna, ale to len preto zeby som chcel crop :-P Ale zas v lese som malokedy s ISO pod 1600 a myslim ze to bude aj pre 750/760D limita Inak 650D ako slape? Skusal si fotit s tym v mrazoch, pri snezeni, alebo slabom dazdi? Ako dlho mas 650D?
Mám ho 2 roky, a šlape veľmi dobre bol som aj teraz fotiť keď bola tá kalamita, pri prenášaní som ho síce kryl čiapkou ale aj tak bol celý premrznutý zarosený a zasnežený ale v pohode, len už po takých 3 hodinách vonku som mal pocit že je troška spomalený. Mal som ho aj na dovolenkách na plážach kde s vodou a pieskom prichádzal bohužiaľ dosť do kontaktu a až na 1x malý fliačik na senzore, to bolo ok.
 
roland.g76
2015-02-06 17:59:46
príspevok od: Marek Kopnický
Ale tipujem ze vyrobili vlastny senzor.
The new 50MP sensor inside the Canon EOS 5Ds camera is not made by Sony

http://photorumors.com/2015/02/06/the-new-50mp-sensor-inside-the-canon-eos-5ds-camera-is-not-made-by-sony/
 
markato1
2015-02-06 18:03:24
príspevok od: Jozi Mačutek
Mne sa velmi pači že dali do tej 760D aj stavovy displej i ked je to nižšia trieda, bez toho si už ani robotu s foťakom neviem predstaviť.
to je podla mna vyborny tah ,tento poacin velmi chvalim..
 
roland.g76
2015-02-06 18:06:36
Ale toto by som povedal že je sklamanie: The new 50MP sensor offers no dynamic range improvements over the previous 5D Mark III sensor.
 
markato1
2015-02-06 18:17:48
príspevok od: Karol Srnec
Moire je jav, kedy pri foteni pravidelnej textury vznikne interferencia s mriezkou snimaca. Na fotografii sa objavia interferencne pasy. Posobi to nepekne a a takmer sa to neda odstranit. Moire vidno najcastejsie na textile. AA filter fotku mierne rozostruje a preto bezne fotoaparaty nie su tak citlive na moire. Bez AA filtra su fotografie o malo ostrejsie, ale hrozi riziko vzniku moire. Ked prisiel na trh NIkon D800 a D800E, tiez sa kazdy pytal, ktory model zobrat. Prax ukazala, ze strach z moire je uplne zbytocny. Sam som skusal fotit vsetky mozne druhy textilu a nic. Nikon D800E pouzivam uz dlhsie a nikdy som sa s moire nestretol. Kde sa s moire stretnes urcite je video, ktore ma podtatne mensie rozlisenie ako fotka. Vlastne cim viac Mpx, tym mensie riziko.
Vidno, ze NIkon uz na moire kasle a veselo vyraba fotaky bez AA filtru a nerobi ziadnu druhu verziu. Preto suhlasim s bearom, ze vyrabat dva modeli len kvoli moire je zbytocne. Stacil by model bez AA. Pre vynimocne pripady je tu funkcia potlacenia moire, ma ju aj Photoshop a Lightroom.
Osobne len nechapem ten cenovy rozdiel. O suciastku menej, ale fotak je drahsi.
Ak si kupis lacnejsi model s AA filtrom, staci malo pridat ostrost v RAW konvertore, aby si dosiahol rovnaku ostrost ako u modelu bez AA filtra.
D 750 ma predsa AA filter ci?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-06 18:30:41
príspevok od: markato1
D 750 ma predsa AA filter ci?
Vsetky 24Mpx snimace v Nikonoch FX maju AA filter. AA filter sa nedava do najnovsich DX a samozrejme nie je v D810.
 
neska
2015-02-06 19:11:35
príspevok od: vd
Kanon valcuje
)) koho ?
 
keso13
2015-02-06 19:13:54
Pekne fotaciky . Skoda ze nikon zase zaspal.
 
roland.g76
2015-02-06 19:26:01
príspevok od: keso13
Pekne fotaciky . Skoda ze nikon zase zaspal.
Nemyslím že Nikon zaspal, iked DR nie je všetko ...
 
neska
2015-02-06 19:26:16
príspevok od: AWESOME
3000 USD za 11-24 f/4 trochu dosť samotné fotoaparáty, kto využije to rozlíšenie tak si ich zakúpi...
3000 samotný foták, potom si musí kúpit aj výkonnejší počítač a aspon 20TB harddisk a to neviem ktorý objektív od canonu bude schopný "pustit" dostatočnú kvalitu na tak citlivý snímač
 
Roman Point
2015-02-06 20:07:08
príspevok od: roland.g76
Nemyslím že Nikon zaspal, iked DR nie je všetko ...
Rozdiel v technologii určite je za tých niekoľko rokov vývoja. Ale neverím tomu že až tak je na tom dobre D750 , alebo tak zle je na tom 5DmkIII
 
Roman Point
2015-02-06 20:08:24
príspevok od: neska
3000 samotný foták, potom si musí kúpit aj výkonnejší počítač a aspon 20TB harddisk a to neviem ktorý objektív od canonu bude schopný "pustit" dostatočnú kvalitu na tak citlivý snímač
Máš zmysel pre humor to sa musí uznať.
 
Roman Point
2015-02-06 20:11:47
príspevok od: keso13
Pekne fotaciky . Skoda ze nikon zase zaspal.
Nesúhlasím aj keď som srdcom aj trenkami canoňák aj keď viac smerom k objektivite.. Nikon doteraz valcoval vo všetkých kategoriach. Nie je síce isté či teraz prevezme štafetu canon, ale ono sa to tak nejak mení možno majú chlapci z N a C dohodu. A raz všetci nakupujú nikon potom zase canon a obrat je zabezpečený lebo ako vieme výmenou tela sa to len začína..
 
AWESOME
2015-02-06 20:12:57
príspevok od: neska
3000 samotný foták, potom si musí kúpit aj výkonnejší počítač a aspon 20TB harddisk a to neviem ktorý objektív od canonu bude schopný "pustit" dostatočnú kvalitu na tak citlivý snímač
Tak pokiaľ nepotrebuješ, tak zbytočne fotiť na full rawko 50mpx, som zvedavý na porovnanie napr. s 5D MkIII
 
Roman Point
2015-02-06 20:13:32
príspevok od: roland.g76
Nemyslím že Nikon zaspal, iked DR nie je všetko ...
Inak sranda že fotka z canonu pôsobí ako z crop snímaču Teda ak boli dodržané aké také rovnaké podmienky pre vznik porovnávacej fotografie. Čo teda minimálne statív musí byť
 
kasko
2015-02-06 20:15:11
príspevok od: neska
3000 samotný foták, potom si musí kúpit aj výkonnejší počítač a aspon 20TB harddisk a to neviem ktorý objektív od canonu bude schopný "pustit" dostatočnú kvalitu na tak citlivý snímač
kanón k tomu fotaku sa chysta vyrobit novu Art PinHole krabičku
 
tomas101
2015-02-06 20:19:23
Vyborne masinky pre profikov a v kombinacii s Zeiss Otus to bude neprekonatelne co sa tyka kvality...ale aj ceny.
 
IO-NR
2015-02-06 21:00:06
príspevok od: tomas101
Vyborne masinky pre profikov a v kombinacii s Zeiss Otus to bude neprekonatelne co sa tyka kvality...ale aj ceny.
Ono staci aj Sigma 50 ci 35 Art, ktora ma velmi podobne rozlisenie... alebo posledna generacia L skiel... vlastne to zvladnu tie objektivy, ktore buduci majitelia 5DS uz davno maju v brasni...
 
markato1
2015-02-06 21:08:28
príspevok od: Roman Point
Inak sranda že fotka z canonu pôsobí ako z crop snímaču Teda ak boli dodržané aké také rovnaké podmienky pre vznik porovnávacej fotografie. Čo teda minimálne statív musí byť
je treba vobec na taketo "porovnania "reagovat..?
 
fatality
2015-02-06 22:08:50
príspevok od: markato1
je treba vobec na taketo "porovnania "reagovat..?
netreba sa hned urazat ta fotka je z tejto recenzie (mimochodom velmi dobrej):
http://www.rossharvey.com/reviews/nikon-d750-review
a ide o extremnu situaciu pri silne podexponovanej fotke..
 
JohnNewton
2015-02-06 22:25:37
Obrazová lahôdka:

http://canon-premium.webcdn.stream.ne.jp/www09/canon-premium/eosd/samples/eos5ds/downloads/01.jpg
 
MagickVamp
2015-02-06 22:40:19
príspevok od: Roman Point
Nesúhlasím aj keď som srdcom aj trenkami canoňák aj keď viac smerom k objektivite.. Nikon doteraz valcoval vo všetkých kategoriach. Nie je síce isté či teraz prevezme štafetu canon, ale ono sa to tak nejak mení možno majú chlapci z N a C dohodu. A raz všetci nakupujú nikon potom zase canon a obrat je zabezpečený lebo ako vieme výmenou tela sa to len začína..
Mozes mi povedat v con Nikon valcoval? Okrem DR na nizkom iso fakt neviem v com. Do prichodu D750 a D810 bol dost mimo aj ostrenim aj kvalitou fotiek na vyssom iso. D750 len dorovnala pouzitelne iso a ostrenim sa zaradila nad 6d a pod 5d mark iii, aby som bol objektivny tesne k nej. Z pohladu krajinkara sa ti to tak zdat moze moze, ale ja som z Nikonu odisiel lebo nemal doslova ziaden normalny Full frame, D600 sa spinila a nikon to zacal riesit po hromadnej zalobe, navyse to ostrenie v nej bol vysmech, ostrenie z entry level zrkadloviek. D800 bola jedina moznost a s tym riedkym cipom, pomalym sekvencnym fotenim a stale silne zaostavajucim ostrenim za 5d mark iii tiez nic moc. Tak fakt neviem o com vravis. Sucasne novinky nikon su fajn ale ziadna revolucia. 5d mark iv zato dava velke prisluby na to, ze by to zas mohol byt poriadny krok vpred.
 
blahoslav J B Art
2015-02-06 22:43:19
príspevok od: JohnNewton
Obrazová lahôdka:

http://canon-premium.webcdn.stream.ne.jp/www09/canon-premium/eosd/samples/eos5ds/downloads/01.jpg
brrrr ... vidiet jej aj ten najmensi chlpok
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-06 23:15:14
príspevok od: MagickVamp
Mozes mi povedat v con Nikon valcoval? Okrem DR na nizkom iso fakt neviem v com. Do prichodu D750 a D810 bol dost mimo aj ostrenim aj kvalitou fotiek na vyssom iso. D750 len dorovnala pouzitelne iso a ostrenim sa zaradila nad 6d a pod 5d mark iii, aby som bol objektivny tesne k nej. Z pohladu krajinkara sa ti to tak zdat moze moze, ale ja som z Nikonu odisiel lebo nemal doslova ziaden normalny Full frame, D600 sa spinila a nikon to zacal riesit po hromadnej zalobe, navyse to ostrenie v nej bol vysmech, ostrenie z entry level zrkadloviek. D800 bola jedina moznost a s tym riedkym cipom, pomalym sekvencnym fotenim a stale silne zaostavajucim ostrenim za 5d mark iii tiez nic moc. Tak fakt neviem o com vravis. Sucasne novinky nikon su fajn ale ziadna revolucia. 5d mark iv zato dava velke prisluby na to, ze by to zas mohol byt poriadny krok vpred.
S tymi Nikonmi sa vlastne vobec neda fotit.
 
alexmenti
2015-02-06 23:39:05
podľa mňa sú výborné ako canony, tak aj nikony...a výborné sú aj iné foťáky...stále mi tieto technické debaty pripomínajú debatu o večnej téme, že čo bolo skôr, vajce, alebo sliepka?...sliepky tvrdia, že canon a vajcia zas, že nikon...pritom všetci vieme, že správnu odpoveď vlastne vôbec nevieme
 
Pospo
2015-02-06 23:40:42
príspevok od: MagickVamp
Mozes mi povedat v con Nikon valcoval? Okrem DR na nizkom iso fakt neviem v com. Do prichodu D750 a D810 bol dost mimo aj ostrenim aj kvalitou fotiek na vyssom iso. D750 len dorovnala pouzitelne iso a ostrenim sa zaradila nad 6d a pod 5d mark iii, aby som bol objektivny tesne k nej. Z pohladu krajinkara sa ti to tak zdat moze moze, ale ja som z Nikonu odisiel lebo nemal doslova ziaden normalny Full frame, D600 sa spinila a nikon to zacal riesit po hromadnej zalobe, navyse to ostrenie v nej bol vysmech, ostrenie z entry level zrkadloviek. D800 bola jedina moznost a s tym riedkym cipom, pomalym sekvencnym fotenim a stale silne zaostavajucim ostrenim za 5d mark iii tiez nic moc. Tak fakt neviem o com vravis. Sucasne novinky nikon su fajn ale ziadna revolucia. 5d mark iv zato dava velke prisluby na to, ze by to zas mohol byt poriadny krok vpred.
Tak veru, okrem lepsieho DR, ISA a autocofusu tie Nikony nic neponukaju.
 
keso13
2015-02-07 04:32:57
príspevok od: roland.g76
Nemyslím že Nikon zaspal, iked DR nie je všetko ...
Som síce nikonista ale stále čakám nástupcu ď7100 alebo d300 a stále nic a to čo som počul uz mali byť predstavne minulý rok.😞
 
MagickVamp
2015-02-07 07:57:35
príspevok od: Pospo
Tak veru, okrem lepsieho DR, ISA a autocofusu tie Nikony nic neponukaju.
Iba DR z toho co si menoval.... autofofusu? HAHA....nedaj sa vysmiat, novinky teraz az dorovnali autofocus, inak to bola bieda. ISA?? ISA nizkeho? Ano mas pravdu, nad ISO 800 bol lepsi Canon, zas az teraz novinkami dorovnali.
 
MagickVamp
2015-02-07 08:08:59
príspevok od: Karol Srnec
S tymi Nikonmi sa vlastne vobec neda fotit.
Joj Karol, to som nepovedal, ved krajinkari si isto s nimi pridu na svoje. Bud aspon kus objektivny a sam si zhodnot ponuku Nikon a Canon. Dobre vies kto "valcoval" v triede sport, wildlife, akcia. Sam si povedal ze ste na to mali len D800 a to zrovna idealny fotak na tento zaner nebol. Bol tam len turbo drahy D4 kde bol zas ISOM aj autofocusom lepsi 1Dx. Teraz prisli novinky, ktore som aj ja uznal ze su fajn a silno narusili teritorium Canon....aj ked z D750 su sami Nikonisti nespokojny ze ma obmedzenia, vraj amaterske telo a strasne niektorym prekaza ze nam 1/8000s, ale v tej cene teraz nic lepsie nie je. A ze profi trieda je D810 tym padom....a D810 mi zas nepride ako fotak vhodnejsi na sport ako stary 5D mark III, alebo sa mylim? Myslim ze 5Dr zas narusil teritorium Nikon. Je zaujimave ze reagujes na to co som pisal ja, ale ked dakto pise ze vlacoval Canon, ked v inych vlaknach pisu aky je Canon na nic, tam si tisko...
 
MagickVamp
2015-02-07 08:27:13
test - 3 roky stary stareho fotaka 5D mark III vs novinka D750, ktora sa pysi asi najlepsim autofocusom Nikon.

https://www.youtube.com/watch?v=EsZtUZvoeO0&list=UUFIdYs7n4i8FKEb0aYhOucA

Ja nechapem tie slova o valcovani jednoducho.....kazda znacka ma svoju klientelu, svje zameranie a mala obdobia v ktorych bola kralom jedne ci druhej triedy. Nikon dlhodobou neschopnostou nahradit D700 o danu triedu prisiel a az teraz sa na nu zacina zas dohanat, ale bojuje s deduskami Canon, ktore maju byt coskoro nahradeni. Canon dlhodobo nemal nic co by uspokojilo ultra krajinkarov a tych co onanuju nad hodnotou DR pri nizkom ISO. 5Dr mozno teraz uspokoji krajinkarov ak je ten cip od sony, ak nie tak uspokoji tych co nahanaju MPx. Nikon davno vzdal vyrobu vlastnych cipov, canon robi konkurenciu Sony a svoj vyvoj stale nezastavil. Ano ak onanujete nad DR pri nizkom ISO, nezaujimal vas autofocus a vyssie ISO, tak canon dlhodobo upadal, no ak pouzivate skvor vyssie ISO, tak tam kraloval Canon dost dlhe obdobie. S prichodom noviniek je pre mna osobne Nikon teraz univerzalnejsi, v D750 si najde svoje aj clovek co foti akcie aj krajinkar....no je to novinka....Nikon valcuje? Dal univerzalny fotak za nizku cenu, z mojho pohladu silna rada na uzemie canon. Ale od fotakov dnesnej doby, ktore maju byt zamerane najme na wildlife, sport, akciu by som uz cakal nieco viac ako dorovnanie autofocusu 5D mark III a cakal by som pouzitelne minimalne ISO 12 800 ak nie 25 600, co bude pri 5D mark IV podla mna velmi realne.
 
MagickVamp
2015-02-07 08:29:48
príspevok od: JohnNewton
Obrazová lahôdka:

http://canon-premium.webcdn.stream.ne.jp/www09/canon-premium/eosd/samples/eos5ds/downloads/01.jpg
nadhera
 
markato1
2015-02-07 09:08:49
príspevok od: fatality
netreba sa hned urazat ta fotka je z tejto recenzie (mimochodom velmi dobrej):
http://www.rossharvey.com/reviews/nikon-d750-review
a ide o extremnu situaciu pri silne podexponovanej fotke..
vobec nejde o urazanie,len ako sme uz zvyknuty,vzdy sa da najst nieco co niekomu viac vyhovuje a niekomu menej toto je jeden z prikladov .realne by takto fotil len blbec
 
markato1
2015-02-07 09:20:45
príspevok od: Pospo
Tak veru, okrem lepsieho DR, ISA a autocofusu tie Nikony nic neponukaju.
minimalne s tym autofocusom by som si nebol prilis isty ..Dr ano, ale len pri nizkom ise..
 
markato1
2015-02-07 09:26:32
príspevok od: MagickVamp
nadhera
detail fajn ,ale vyuzil by som to asi len pri krajinke,retusovat tolko nedostatkov pleti co vytiahnu tieto fotaky z obrazu..no to sa mi nechce
 
JohnNewton
2015-02-07 09:43:07
príspevok od: markato1
detail fajn ,ale vyuzil by som to asi len pri krajinke,retusovat tolko nedostatkov pleti co vytiahnu tieto fotaky z obrazu..no to sa mi nechce
No áno, niekto na inom fóre písal, že by mu bolo ľúto toľko veľa drahých pixelíkov utopiť v bokehu
 
MagickVamp
2015-02-07 10:18:35
príspevok od: markato1
detail fajn ,ale vyuzil by som to asi len pri krajinke,retusovat tolko nedostatkov pleti co vytiahnu tieto fotaky z obrazu..no to sa mi nechce
No ano fotak bude idealny pre krajinkarov, architektov, technikov. Pre ludi co potrebuju robit s velkymi formatmi, ktorym aj D810 je malo, ale nemaju dost penazi na stredoformat.
 
IO-NR
2015-02-07 12:09:12
príspevok od: Karol Srnec
S tymi Nikonmi sa vlastne vobec neda fotit.
Vzhladom k tomu ako sa tu pise o strasnych Canonoch a ich nepouzitelnosti sa az cudujem ako to ludia vobec zvladaju robit podobne uzasne fotky s tak nepouzitelnym naradim
Asi je to vzajomne...
 
fatality
2015-02-07 12:15:36
príspevok od: alexmenti
podľa mňa sú výborné ako canony, tak aj nikony...a výborné sú aj iné foťáky...stále mi tieto technické debaty pripomínajú debatu o večnej téme, že čo bolo skôr, vajce, alebo sliepka?...sliepky tvrdia, že canon a vajcia zas, že nikon...pritom všetci vieme, že správnu odpoveď vlastne vôbec nevieme
kohut
 
rbr69
2015-02-07 12:19:49
krasna veta "dáva nadšeným fotografom viac kreatívnej slobody a ponúka im manuálne ovládanie pri spontánnej tvorbe nenapodobiteľných záberov"
 
alexmenti
2015-02-07 12:24:25
príspevok od: fatality
kohut
môže byť...z pohľadu klasických zrkadloviek je potom kohút pentaxom...
 
fatality
2015-02-07 12:27:40
príspevok od: markato1
vobec nejde o urazanie,len ako sme uz zvyknuty,vzdy sa da najst nieco co niekomu viac vyhovuje a niekomu menej toto je jeden z prikladov .realne by takto fotil len blbec
tak myslim ze velky DR a moznost vyrazne vytahovat z tienov vyhovuje kazdemu..samozrejme to foto vyssie bol vytrhnute z kontextu a typek mal napisat za akych podmienok vzniklo,lebo bez popisu vyzeral na tej foto zaber z 5DM3 ako zo zleho telefonu..
 
bobo01
2015-02-07 13:55:48
Niekoľko postrehov...
- svojho času si pamätám diskusie po predstavení D800/D800E ako z tábora C znelo: veľké súbory, zbytočné rozlíšenie, pomalé a podobné tvrdenia... dnes, hurá máme vyššie rozlíšenie...
- pre tých čo majú nejaké problémy s výstupom medzi C a N pozrite si: http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-7d-mark-ii/12 a http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-7d-mark-ii/13
porovnávajú 7D Mk II s D7000 (D7100 asi nemali po ruke a je predpoklad, že by výstup bol ešte o niečo lepší) tie 100% výrezy vravia svoje... to som bol vo vážnom pokušení prejsť na C a potom ma to prešlo.
Osobne som stále zástancom tvrdenia, je jedno s čím fotíš, dôležitý je výsledok! Technika za nás dobré fotky nespraví.
Pekný deň.
 
roland.g76
2015-02-07 14:00:32
príspevok od: roland.g76
Nemyslím že Nikon zaspal, iked DR nie je všetko ...
Fotene za rovnakých podmienok + statív. Expozícia -5EV a upravene v LR +5EV.
No ale nechcel som tu rozvíriť nejakú brutál debatu o Canon vs Nikon, bol to len príklad vývoja kvality snímačov ... Dobré svetlo všetkým
 
Pospo
2015-02-07 15:01:01
príspevok od: markato1
minimalne s tym autofocusom by som si nebol prilis isty ..Dr ano, ale len pri nizkom ise..
Ja by som si celkom bol Kedze nefotim sport a rychle veci ked je dobre svetlo, tak je pre mna je hlavny parameter low light autofocus, kde ma D750 ostrenie z D4s + ma este vyhodu pomocnej lampy (aj proti 5Dm3). A kratka skusenost bola, ze je to rychle a hlavne superpresne (oproti mojej D800 a D700 ani nehovoriac). Hlavne konence poriadne spolupracuje aj s ART Sigmami 35 aj 50 a na plnej diere je to ostre (aleluja) tam kde ma.
 
Pospo
2015-02-07 15:02:18
príspevok od: MagickVamp
Iba DR z toho co si menoval.... autofofusu? HAHA....nedaj sa vysmiat, novinky teraz az dorovnali autofocus, inak to bola bieda. ISA?? ISA nizkeho? Ano mas pravdu, nad ISO 800 bol lepsi Canon, zas az teraz novinkami dorovnali.
Ja som ta len prisiel pozdravit, bo uz som sa zlakol ze tu bude flamewar bez teba.
 
Martin Školiak
2015-02-07 16:50:00
príspevok od: Pospo
Ja som ta len prisiel pozdravit, bo uz som sa zlakol ze tu bude flamewar bez teba.
Sorry som omylom stlačil palček dole.
 
Roman Point
2015-02-07 16:59:40
príspevok od: roland.g76
Fotene za rovnakých podmienok + statív. Expozícia -5EV a upravene v LR +5EV.
No ale nechcel som tu rozvíriť nejakú brutál debatu o Canon vs Nikon, bol to len príklad vývoja kvality snímačov ... Dobré svetlo všetkým
Ako som písal foto s označením 5d3 je ako crop výrez. Ak už teda testujem tak buď rovnaké ( kvalitné sklo ) čo sa robí aj pre N a aj pre C a nie použiť okrem iných skiel ešte aj inú ohniskovu vzdialenosť. Pokiaľ tam nebol spraveny orez prípadne zrovna pri fotení s 5d3 nepadal statív smerom k objektu fotenia..
Videl som iné porovnania kde malo 750 rovnako navrh ale kvôli profesionálnemu a minimálne rozdielnemu testovaniu boli rozdiely minimálne.
Rovnako som videl aj video priameho testovania 5d3 a d750 Jednalo sa o ostrenie beziacej ženy z ľaľaváa do prava a naopak, smerom k fotaku a od fotaku plus v protisvetle. 8 z 10 foto mal 5d3 ostré a správne exponovane a 750 mala 6 zlých z 10. A vravím 5d3 nie je určený na športovú fotografiu ale jednoducho nikon sa na autofocus nechytá a ani asi nikdy nebude keďže sa canon tomu stále venuje. Ale to je jedno.. Ja mám 7D ktoré je vyhlásené ako sumienka číslo jedna no problém s tým veru nemám a sumu mám minimum. Tak neviem či je to tým že mám japonskú verziu alebo nastaveniami..
 
JohnNewton
2015-02-07 18:24:22
príspevok od: Roman Point
Ako som písal foto s označením 5d3 je ako crop výrez. Ak už teda testujem tak buď rovnaké ( kvalitné sklo ) čo sa robí aj pre N a aj pre C a nie použiť okrem iných skiel ešte aj inú ohniskovu vzdialenosť. Pokiaľ tam nebol spraveny orez prípadne zrovna pri fotení s 5d3 nepadal statív smerom k objektu fotenia..
Videl som iné porovnania kde malo 750 rovnako navrh ale kvôli profesionálnemu a minimálne rozdielnemu testovaniu boli rozdiely minimálne.
Rovnako som videl aj video priameho testovania 5d3 a d750 Jednalo sa o ostrenie beziacej ženy z ľaľaváa do prava a naopak, smerom k fotaku a od fotaku plus v protisvetle. 8 z 10 foto mal 5d3 ostré a správne exponovane a 750 mala 6 zlých z 10. A vravím 5d3 nie je určený na športovú fotografiu ale jednoducho nikon sa na autofocus nechytá a ani asi nikdy nebude keďže sa canon tomu stále venuje. Ale to je jedno.. Ja mám 7D ktoré je vyhlásené ako sumienka číslo jedna no problém s tým veru nemám a sumu mám minimum. Tak neviem či je to tým že mám japonskú verziu alebo nastaveniami..
Ty si dostal geneticky upravenú 7D čku, potom to zákonom zakázali.......
 
markato1
2015-02-07 18:27:47
príspevok od: JohnNewton
Ty si dostal geneticky upravenú 7D čku, potom to zákonom zakázali.......
ja sa tiez na 7D nemozem stazovat ,vecsinou s nou maju problem ti co ju ani nikdy v ruke nemali ,len citali recenzie
 
calven
2015-02-07 18:32:27
príspevok od: markato1
ja sa tiez na 7D nemozem stazovat ,vecsinou s nou maju problem ti co ju ani nikdy v ruke nemali ,len citali recenzie
Svätá pravda...
 
JohnNewton
2015-02-07 18:35:15
príspevok od: markato1
ja sa tiez na 7D nemozem stazovat ,vecsinou s nou maju problem ti co ju ani nikdy v ruke nemali ,len citali recenzie
Čo Ti ja viem, ja nemám problém s tým čo nemám, iba s tým čo mám ....napr. teraz mám chrípku
 
neska
2015-02-07 18:54:28
príspevok od: Roman Point
Máš zmysel pre humor to sa musí uznať.
Toto čítanie tu sa inak ako s humorom ani brat nedá,stačí si pozriet kto s čím tu fotí a aké má výsledky a humoru na mraky
 
Roman Point
2015-02-07 19:45:13
príspevok od: JohnNewton
Ty si dostal geneticky upravenú 7D čku, potom to zákonom zakázali.......
Aj to je možné ale ako prechod ( v rámci cropu ) zo 600Dčka neľutujem
 
Roman Point
2015-02-07 19:45:55
príspevok od: JohnNewton
Čo Ti ja viem, ja nemám problém s tým čo nemám, iba s tým čo mám ....napr. teraz mám chrípku
Ideš treba to tu odľahčiť. +++
 
markato1
2015-02-07 19:48:42
príspevok od: JohnNewton
Čo Ti ja viem, ja nemám problém s tým čo nemám, iba s tým čo mám ....napr. teraz mám chrípku

 
Roman Point
2015-02-07 19:50:00
príspevok od: bobo01
Niekoľko postrehov...
- svojho času si pamätám diskusie po predstavení D800/D800E ako z tábora C znelo: veľké súbory, zbytočné rozlíšenie, pomalé a podobné tvrdenia... dnes, hurá máme vyššie rozlíšenie...
- pre tých čo majú nejaké problémy s výstupom medzi C a N pozrite si: http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-7d-mark-ii/12 a http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-7d-mark-ii/13
porovnávajú 7D Mk II s D7000 (D7100 asi nemali po ruke a je predpoklad, že by výstup bol ešte o niečo lepší) tie 100% výrezy vravia svoje... to som bol vo vážnom pokušení prejsť na C a potom ma to prešlo.
Osobne som stále zástancom tvrdenia, je jedno s čím fotíš, dôležitý je výsledok! Technika za nás dobré fotky nespraví.
Pekný deň.
Markantný rozdiel
 
HomerSimpson
2015-02-07 20:38:08
príspevok od: Roman Point
Ako som písal foto s označením 5d3 je ako crop výrez. Ak už teda testujem tak buď rovnaké ( kvalitné sklo ) čo sa robí aj pre N a aj pre C a nie použiť okrem iných skiel ešte aj inú ohniskovu vzdialenosť. Pokiaľ tam nebol spraveny orez prípadne zrovna pri fotení s 5d3 nepadal statív smerom k objektu fotenia..
Videl som iné porovnania kde malo 750 rovnako navrh ale kvôli profesionálnemu a minimálne rozdielnemu testovaniu boli rozdiely minimálne.
Rovnako som videl aj video priameho testovania 5d3 a d750 Jednalo sa o ostrenie beziacej ženy z ľaľaváa do prava a naopak, smerom k fotaku a od fotaku plus v protisvetle. 8 z 10 foto mal 5d3 ostré a správne exponovane a 750 mala 6 zlých z 10. A vravím 5d3 nie je určený na športovú fotografiu ale jednoducho nikon sa na autofocus nechytá a ani asi nikdy nebude keďže sa canon tomu stále venuje. Ale to je jedno.. Ja mám 7D ktoré je vyhlásené ako sumienka číslo jedna no problém s tým veru nemám a sumu mám minimum. Tak neviem či je to tým že mám japonskú verziu alebo nastaveniami..
Videl si video na nete a hned si si spravil svoj zaver? Aj keby tomu tak bolo, tak ti nevadi, ze porovnavas ine triedy fotoaparátov? Akoze chapem, ze ak mam C nebudem chvalit N a naopak, ale zaslepene verit kadekomu, kto posklada nejake video na YT a na zaklade toho usudit, ze "nikon sa na autofocus nechytá a ani asi nikdy nebude" to sa mi zda uz dost mimo. A ze D750 spravi 6/10 foto zlych? Zobud sa do reality...
Len pre tvoju info ma D750 funkciu kedy mozes exponovat kedykolvek(nezavisle na tom ci je zaostrene), alebo az po zaostreni. Takze pokial fotak nezaostry, ani neexponuje. Ale o tom si urcite vedel, ked si pisal svoj príspevok...
Inac som si vsimol, ze najvacsi odporcovia/zástancovia su ty, ktory s danymi modelmi, ani neprisli do kontaktu...smutne ze na zaklade toho sa potom rozhoduju potencionalny zaujemci...
 
Roman Point
2015-02-07 21:15:27
príspevok od: HomerSimpson
Videl si video na nete a hned si si spravil svoj zaver? Aj keby tomu tak bolo, tak ti nevadi, ze porovnavas ine triedy fotoaparátov? Akoze chapem, ze ak mam C nebudem chvalit N a naopak, ale zaslepene verit kadekomu, kto posklada nejake video na YT a na zaklade toho usudit, ze "nikon sa na autofocus nechytá a ani asi nikdy nebude" to sa mi zda uz dost mimo. A ze D750 spravi 6/10 foto zlych? Zobud sa do reality...
Len pre tvoju info ma D750 funkciu kedy mozes exponovat kedykolvek(nezavisle na tom ci je zaostrene), alebo az po zaostreni. Takze pokial fotak nezaostry, ani neexponuje. Ale o tom si urcite vedel, ked si pisal svoj príspevok...
Inac som si vsimol, ze najvacsi odporcovia/zástancovia su ty, ktory s danymi modelmi, ani neprisli do kontaktu...smutne ze na zaklade toho sa potom rozhoduju potencionalny zaujemci...
On ostril ale na pozadie a to ten čo robil test nepotreboval To že zaostril je super no fotografa nezaujíma okolie za "bežiacou" slečnou. Jeho zaujímala práve ona
A keď ma chceš súdiť tak si tu prečítaj moje všetky odpovede aby si vedel aký som ja "oddaný kanoňák"
Som ale mám logické rozmýšlanie preto si nemyslím že canon je TOP aj keď je to moja srdcovka. A mrzí ma, ale ak si sa chcel hádať tak u mňa nepochodíš. Keď tak počkaj na Vampa ten ti to vysvetlí tak ako potrebuješ
 
Roman Point
2015-02-07 21:19:57
príspevok od: HomerSimpson
Videl si video na nete a hned si si spravil svoj zaver? Aj keby tomu tak bolo, tak ti nevadi, ze porovnavas ine triedy fotoaparátov? Akoze chapem, ze ak mam C nebudem chvalit N a naopak, ale zaslepene verit kadekomu, kto posklada nejake video na YT a na zaklade toho usudit, ze "nikon sa na autofocus nechytá a ani asi nikdy nebude" to sa mi zda uz dost mimo. A ze D750 spravi 6/10 foto zlych? Zobud sa do reality...
Len pre tvoju info ma D750 funkciu kedy mozes exponovat kedykolvek(nezavisle na tom ci je zaostrene), alebo az po zaostreni. Takze pokial fotak nezaostry, ani neexponuje. Ale o tom si urcite vedel, ked si pisal svoj príspevok...
Inac som si vsimol, ze najvacsi odporcovia/zástancovia su ty, ktory s danymi modelmi, ani neprisli do kontaktu...smutne ze na zaklade toho sa potom rozhoduju potencionalny zaujemci...
A čo sa týka prechodu, plánujem ísť do FF a držal som v rukách veľmi veľa modelov od N aj od Sony, pretože mne je jedno s čím budem fotiť. No jednoducho Nko a Sko nie je pre moje ruky mal som pocit že mi to z rúk vypadne a pocit akoby som držal diaľkové od televízora No otras fakt.. Možno otázka zvyku, ale ja už som naučený na komfortné a presné držanie zrkadlovky, lebo okrem fotenia ju musíš komfortne a bezpečne držať pri prechádzkach ( popruhy nepoužívam takže len v ruke ho mám )
 
rasto.tn
2015-02-07 21:47:43
príspevok od: Roman Point
A čo sa týka prechodu, plánujem ísť do FF a držal som v rukách veľmi veľa modelov od N aj od Sony, pretože mne je jedno s čím budem fotiť. No jednoducho Nko a Sko nie je pre moje ruky mal som pocit že mi to z rúk vypadne a pocit akoby som držal diaľkové od televízora No otras fakt.. Možno otázka zvyku, ale ja už som naučený na komfortné a presné držanie zrkadlovky, lebo okrem fotenia ju musíš komfortne a bezpečne držať pri prechádzkach ( popruhy nepoužívam takže len v ruke ho mám )
BTW, si prvý človek, o ktorom som kedy počul (z tvojich vlastných slov), čo nemá popruh na foťáku. Popravde, neviem si to ani len technicky predstaviť (prechádzku, výlet, fotenie...).
 
markato1
2015-02-07 21:53:50
príspevok od: rasto.tn
BTW, si prvý človek, o ktorom som kedy počul (z tvojich vlastných slov), čo nemá popruh na foťáku. Popravde, neviem si to ani len technicky predstaviť (prechádzku, výlet, fotenie...).
osobne by mi to tiez chybalo,minimalne popruh na zapestie
 
Roman Point
2015-02-07 21:56:11
príspevok od: rasto.tn
BTW, si prvý človek, o ktorom som kedy počul (z tvojich vlastných slov), čo nemá popruh na foťáku. Popravde, neviem si to ani len technicky predstaviť (prechádzku, výlet, fotenie...).
Mno tak sa Vám predstavujem Volám sa Roman a nenosím absolútne žiadny popruh na fotoaparáte Tak dobre sa drží Canon 7D že mi na to stačia 2 max 3 prsty a nemám žiadny strach úžasný grip to má
 
HomerSimpson
2015-02-07 22:44:21
príspevok od: Roman Point
On ostril ale na pozadie a to ten čo robil test nepotreboval To že zaostril je super no fotografa nezaujíma okolie za "bežiacou" slečnou. Jeho zaujímala práve ona
A keď ma chceš súdiť tak si tu prečítaj moje všetky odpovede aby si vedel aký som ja "oddaný kanoňák"
Som ale mám logické rozmýšlanie preto si nemyslím že canon je TOP aj keď je to moja srdcovka. A mrzí ma, ale ak si sa chcel hádať tak u mňa nepochodíš. Keď tak počkaj na Vampa ten ti to vysvetlí tak ako potrebuješ
To že je niekto "mantinel" neznamená, že má v rukách zlý foťák...
Odsudzovať a hádať sa? Na co by som to robil? Stratil som dosť času písaním týchto dvoch príspevkov, nie ešte hádať sa o niečom čo sme ani nevideli obaja A neviem preco sem zatahujes Vampa? Som rád, že máš logické rozmýšľanie, ale podľa tvojej logiky 6/10 by sa podobná fotka, akú prikladám ani nedala odfotiť, alebo len so šťastím...Je to jpg bez uprav priamo z foťáku cez wifi...
A tým druhým komentom neviem čo si chcel vyjadriť, ale akurát si potvrdil že si D750 v rukách nedržal...
Ináč ani ja nemám popruh a v pohode. D750 + 70-200 držím iba za grip pri prenášaní...
 
Roman Point
2015-02-08 00:39:45
príspevok od: HomerSimpson
To že je niekto "mantinel" neznamená, že má v rukách zlý foťák...
Odsudzovať a hádať sa? Na co by som to robil? Stratil som dosť času písaním týchto dvoch príspevkov, nie ešte hádať sa o niečom čo sme ani nevideli obaja A neviem preco sem zatahujes Vampa? Som rád, že máš logické rozmýšľanie, ale podľa tvojej logiky 6/10 by sa podobná fotka, akú prikladám ani nedala odfotiť, alebo len so šťastím...Je to jpg bez uprav priamo z foťáku cez wifi...
A tým druhým komentom neviem čo si chcel vyjadriť, ale akurát si potvrdil že si D750 v rukách nedržal...
Ináč ani ja nemám popruh a v pohode. D750 + 70-200 držím iba za grip pri prenášaní...
Vidíš aspoň si sa priznal že si neni objektívny a že vlastníš D750. A garantujem ti že som ho mal v rukách skôr než ty A stojí za hovno ( snáď ťa ešte trošku vytočím ) keď už si sa priznal
btw. ten pes má ostré možno tak pol metrom pred čumákom aj to trávu na zemi. A nečudujem sa že fotené do jpg lebo čajový búfrik v 750ke prekoná ešte aj tá nová hrkálka od canonu 760D
 
HomerSimpson
2015-02-08 07:27:30
Ze vlasnim D750 mam aj v profile...Za to som menej objektivny ako ty, ktory sudi techniku na zaklade kdeakeho videa?...len preto, ze s nim mam uz co to nafotene, tvrdim ze tvoja teoria 6/10 je vymyslena(rozumej blud, ako polka toho co tu pises) Ty si mal urcite v rukach D750 a urcite ti vypadaval z ruky... a urcite je zaostrene pol metra pred psom ked ma ostre oci(f2,8)...A podla teba cajovi bufik, ma este neobmedzil a to fotim RAW+JPG aj sport okrem ineho. Iba sem som postol jpg bez uprav...
Ty si dobry obmedzenec.. za hov.o stoja tvoje argumenty ktore tu prezentujes...
A nie som vytoceny...skor znechuteny z tych bullshitov co tu dokola pises...Mal by si si miesto spamovania fora, nastudovat zaklady vo fotoskole....Aspon by ti nico hovorila hlbka ostrosti a rovina zaostrenia...
 
Marián Kuric
2015-02-08 10:35:48
takze od dnes, by kazda pekna fotka fotena Nikonom mala byt vazenejsia, kedze s canonom sa foti jednoduchsie, to sa im foti potom canonistom, to len prides na miesto a foti to samo , cudujem sa vam vsetkym co tu pisete a riesite kraviny, bezte fotit, oba znacky fotia skvelo, ved si pozrite fotografov ci uz svadobnych ci uplne inych, jeden ma nikon, dalsi sony, dalsi canon, a? bud fotit vedia alebo nevedia, nahananie ISA ci ostrenia, ci co ja viem coho Vam fotky nezlepsi ani jednemu, iba tu dehonestujete skvelu techniku blbymi recami...hawk
 
Roman Point
2015-02-08 10:39:18
príspevok od: HomerSimpson
Ze vlasnim D750 mam aj v profile...Za to som menej objektivny ako ty, ktory sudi techniku na zaklade kdeakeho videa?...len preto, ze s nim mam uz co to nafotene, tvrdim ze tvoja teoria 6/10 je vymyslena(rozumej blud, ako polka toho co tu pises) Ty si mal urcite v rukach D750 a urcite ti vypadaval z ruky... a urcite je zaostrene pol metra pred psom ked ma ostre oci(f2,8)...A podla teba cajovi bufik, ma este neobmedzil a to fotim RAW+JPG aj sport okrem ineho. Iba sem som postol jpg bez uprav...
Ty si dobry obmedzenec.. za hov.o stoja tvoje argumenty ktore tu prezentujes...
A nie som vytoceny...skor znechuteny z tych bullshitov co tu dokola pises...Mal by si si miesto spamovania fora, nastudovat zaklady vo fotoskole....Aspon by ti nico hovorila hlbka ostrosti a rovina zaostrenia...
No aj tak sa neznížim na tvoju úroveň a nebudem ti nadávať. To že si sním spokojný ti neberiem. Ja som neni 100% spokojný zo svojim canonom preto sa nebudem za nehobiť a vychvalovat ho. Nemá síce žiadne výrobné nedostatky ale aj tak spokojnosť tam nie je. Ak by si mi chcel niečo dokazovať ( ja to nepotrebujem ) tak by si sem dal alebo mne poslal sériu snímkov tvojej beziacej mačky a nie jednu fotku z koľko? To je jedno. Držal som 750ku dlho predtým než bola na slovensku dostupná. A mal som v rukách aj iné modely od Nikonu pretože som kvôli SONY senzorom zvazol prechod k Nku. Ale jednoducho mi to nesedí v rukách. Kamarát čo mal nikon teraz má canon mi tvrdil že je to otázka zvyku. No ja dám asi na prvý dojem. Keď mi raz niečo nesedí v rukách tak to neriešim. Ešte aj prtava hrkalka menom 1000D sa mi držala lepšie v rukách než 7100ka, 750ka. Ale to je už môj osobný názor. Možno väčšie číslo rúk za to môže no ťažko povedať. Po obrazovej stránke ma nikon presvedčil ale nevedel by som ho používať takže ostávam pri canone. A od koho znie kritika na test 750ky a 5d3 lepšie od toho čo má 7D alebo obhajovanie testu od toho čo ma 750ku ? Odpoveď poznáš
 
HomerSimpson
2015-02-08 12:17:48
Ospravedlnujem sa za toho obmedzenca. Este raz prepac
Asi prestanem citat tieto komentáre pod clankami o technike... Zase som sa nechal vtiahnut do nekonecneho kolotoca urazania a obhajovania techniky...Idem radsej citat knihu o kompozicii od vyborneho fotografa. Zla kompozicia, je u mna totiz niekolkonasobne castejsi dovod mazania fotiek, ako zle zaostrenie Dobre svetlo vsetkym
 
neska
2015-02-08 13:20:38
príspevok od: Marián Kuric
takze od dnes, by kazda pekna fotka fotena Nikonom mala byt vazenejsia, kedze s canonom sa foti jednoduchsie, to sa im foti potom canonistom, to len prides na miesto a foti to samo , cudujem sa vam vsetkym co tu pisete a riesite kraviny, bezte fotit, oba znacky fotia skvelo, ved si pozrite fotografov ci uz svadobnych ci uplne inych, jeden ma nikon, dalsi sony, dalsi canon, a? bud fotit vedia alebo nevedia, nahananie ISA ci ostrenia, ci co ja viem coho Vam fotky nezlepsi ani jednemu, iba tu dehonestujete skvelu techniku blbymi recami...hawk
SUPER KOMENT ! ! !
 
Roman Point
2015-02-08 13:44:47
príspevok od: Marián Kuric
takze od dnes, by kazda pekna fotka fotena Nikonom mala byt vazenejsia, kedze s canonom sa foti jednoduchsie, to sa im foti potom canonistom, to len prides na miesto a foti to samo , cudujem sa vam vsetkym co tu pisete a riesite kraviny, bezte fotit, oba znacky fotia skvelo, ved si pozrite fotografov ci uz svadobnych ci uplne inych, jeden ma nikon, dalsi sony, dalsi canon, a? bud fotit vedia alebo nevedia, nahananie ISA ci ostrenia, ci co ja viem coho Vam fotky nezlepsi ani jednemu, iba tu dehonestujete skvelu techniku blbymi recami...hawk
Plne súhlasím. To či máš Nikon alebo Canon alebo Sony je jedno. Fotky z toho dostaneš tak dobre ako vieš spraviť kompo a ako dokážeš zvládnuť postprocessing. Na druhej strane je potom otázka koľko času stráviš za PC pri PP. Z nikonom a sony je to určite menej čo sa týka šumu a úpravy dr. Lebo sú vďaka chipu Sony zo sumom a dynamickým rozsahom na tom lepšie než Canon. Čo sa týka práci v teréne tak zaostrovanie canonu, trakcia, pomoc aj pri natáčaní videa je jeho jasná záležitosť či sa to niekomu páči alebo nie. A nie je to preto, že by jeden nevedel spraviť to čo ten druhy, ale je to o tom že oni sú tak dohodnuty myslím si. Aby si rozdelili klientelu. Aspoň tak to na mňa pôsobí.
Na akciu canon ( wl, šport, street z nadsazkou aj svadba, video ) a na úplne všetko ostatné Nikon.. Bohužiaľ sa to nikdy nezmení podľa mňa. Je to buď alebo. A výhodné je to pre obe strany.
Trepem blbosti?
 
poto73
2015-02-08 16:37:22
Existuje vôbec sklo schopné preniesť 50Mpx ?
 
Roman Point
2015-02-08 18:43:35
Ak ťa zaujíma len to tak sleduj video od 12tej minúty máš tam zopár skiel ich pixelovu priepustnosť porovnavane je 5d3 5ds a 5dsr
5dsr má o veľmi dosť pixelov vyššiu priepustnosť z rovnakými sklami než 5ds...

Canon 5DS & 5DS-R Technical Review: http://youtu.be/Ww6QGpryrLM
 
Marián Kuric
2015-02-08 18:52:21
príspevok od: Roman Point
Plne súhlasím. To či máš Nikon alebo Canon alebo Sony je jedno. Fotky z toho dostaneš tak dobre ako vieš spraviť kompo a ako dokážeš zvládnuť postprocessing. Na druhej strane je potom otázka koľko času stráviš za PC pri PP. Z nikonom a sony je to určite menej čo sa týka šumu a úpravy dr. Lebo sú vďaka chipu Sony zo sumom a dynamickým rozsahom na tom lepšie než Canon. Čo sa týka práci v teréne tak zaostrovanie canonu, trakcia, pomoc aj pri natáčaní videa je jeho jasná záležitosť či sa to niekomu páči alebo nie. A nie je to preto, že by jeden nevedel spraviť to čo ten druhy, ale je to o tom že oni sú tak dohodnuty myslím si. Aby si rozdelili klientelu. Aspoň tak to na mňa pôsobí.
Na akciu canon ( wl, šport, street z nadsazkou aj svadba, video ) a na úplne všetko ostatné Nikon.. Bohužiaľ sa to nikdy nezmení podľa mňa. Je to buď alebo. A výhodné je to pre obe strany.
Trepem blbosti?
Ahoj, vazne sa do tejto debaty nejdem pustat, ja verim v to, ze moj fotak je najlepsi na svete, a viem ze ho obmedzujem ja, bez ohladu na to aky zaner fotim.
 
MagickVamp
2015-02-08 21:02:16
príspevok od: Roman Point
Plne súhlasím. To či máš Nikon alebo Canon alebo Sony je jedno. Fotky z toho dostaneš tak dobre ako vieš spraviť kompo a ako dokážeš zvládnuť postprocessing. Na druhej strane je potom otázka koľko času stráviš za PC pri PP. Z nikonom a sony je to určite menej čo sa týka šumu a úpravy dr. Lebo sú vďaka chipu Sony zo sumom a dynamickým rozsahom na tom lepšie než Canon. Čo sa týka práci v teréne tak zaostrovanie canonu, trakcia, pomoc aj pri natáčaní videa je jeho jasná záležitosť či sa to niekomu páči alebo nie. A nie je to preto, že by jeden nevedel spraviť to čo ten druhy, ale je to o tom že oni sú tak dohodnuty myslím si. Aby si rozdelili klientelu. Aspoň tak to na mňa pôsobí.
Na akciu canon ( wl, šport, street z nadsazkou aj svadba, video ) a na úplne všetko ostatné Nikon.. Bohužiaľ sa to nikdy nezmení podľa mňa. Je to buď alebo. A výhodné je to pre obe strany.
Trepem blbosti?
Netrepes, presne tak to bolo posledne tri roky. Canon daval fotografom naskok pri foteni akcii, sportu atd... a Nikon zas pri foteni krajiniek. Nebolo to tak ale vzdy, jeden cas to bolo presne naopak (5D mark II vs Nikon D700). Nikon sa z mojho pohladu stal strasne komercny, kvalitu dal bokom, zato si ale vytvoril silnu predajnu siet, vynikajuci marketing a zacal robit lubive modeli, ktore na prvy pohlad totalne porazali konkurenciu (mnozstvo ostriacich bodov, vela MPx), ak by sa v tom dakto zacal vrtat tak zrazu vytiahli Dxomark a vysvetlili ze na celom fotaku je najdvolezitejsie DR na nizkom ISO. Malokto siel este viac do hlbky, pretoze to bolo o pocite a o tom ze drviva vacsina ludi ma Nikon a ludia radi zapadnu do nejakej komunity, ma to aj prakticke dvovody, moznost poziciavania si skiel atd. Mne sa nepaci len to zavadzanie ludi predajcami Nikon, ale chapem ich, je to ich chlebik. Uz ale viac sa divim ludom, ktori do toho uz zacnu aj vidiet, ale ego im nedovoli povedat, no ano Nikon je lepsi na krajinky a Canon na akciu. No aj tu plati, ze sikovny fotograf dokaze s Nikonom v sporte viac ako menej sikovny s Canonom. A sikovny s Canonom dokaze pri foteni krajiniek viac ako menej sikovny s Nikonom. Canon mi prisiel trochu arogantny, vedel ze ma kvalitnejsie skla na sport a akciu, vedel ze ma lepsie ostrenie atd., ale akosi zabudol na marketing a predajne siete, doslova kasle na predajcov....................tolko k technike, prakticky ale ak clovek nefoti profesionalne sportove akcie je dnes uplne jedno aky fotak ma a to foti z tohto fora mozno 0,1 percenta ludi.
 
Roman Point
2015-02-08 21:14:14
V ponuke aj na slovenských eshopoch..

http://www.aqt.sk/foto-video/cid/0/addonsearchsubmit/1/action/addonsearch/addon-126/6/addoncheck-126/1.xhtml
3000 po odrátaní je dobrá cena až ma začína lámať
 
rumpeak
2015-02-09 06:42:07
príspevok od: dePappa
podla dpreview ide pravdepodobne "len" o upscalovany senzor z 7d II a co sa tyka DR, tak je na urovni 5DIII, co v praxi znamena, ze je za konkurenciou Sony/Nikon:

It's convenient to think of the new 50MP as essentially an upscaled version of the 20MP sensor inside the EOS 7D Mark II - minus the 7D II's Dual-pixel AF. The pixel pitch of 4.14 microns is certainly very similar across both sensors. Accordingly, Canon tells us that at a pixel level, noise levels should be very similar to the EOS 7D Mark II and slightly better than what we'd expect from a 5D Mark II (note: not a 5D Mark III).

As far as dynamic range is concerned, we're told that the new 5DS and 5DS R should give the same performance as the current EOS 5D Mark III. If true, this means that the new cameras won't be able to offer the same industry-leading dynamic range of Sony's current APS-C and full-frame sensors, but at least it isn't a step backwards. And hey - 50MP!

P.S: vlastnil som obe znacky, ziadna naklonosot... takze poprosim no flame...
A já si říkal, že se Canon konečně probral...
 
MagickVamp
2015-02-09 07:57:35
Myslel som, ze to mal byt fotak pre krajinkarov a ono fakt je tam upscalovany senzor z 7d II, potvrdil to aj Canon, primarne zameranie je teda asi ine, alebo Canon nepochopil ze dusa krajinkarov pisti po DR. :-/ Fotak si uplatnenie urcite najde a sluzi k cti Canon, ze sa nevzdava a ze si aj taketo cipy vyraba stale sam, ale celkom nerozumiem prednostiam tohto fotaka teraz. Mozno by to mohol vysvetlit niekto kto si chce taky fotak kupit...
 
JohnNewton
2015-02-09 08:11:55
Žiaľ, nízke DR ostalo a aspoň k čiastočnámu využitiu 50 Mpx treba extrémne drahé sklá .
 
JohnNewton
2015-02-09 08:19:18
príspevok od: rumpeak
A já si říkal, že se Canon konečně probral...
Tiež som si myslel, zákazníkom by to len prospelo keby bolo čím tlačiť na Nikon...
 
MagickVamp
2015-02-09 08:57:47
príspevok od: JohnNewton
Tiež som si myslel, zákazníkom by to len prospelo keby bolo čím tlačiť na Nikon...
No Canon tlaci na Nikon, aby sa zlepsil v triede fotakov urcenych na sport a akcie. A Nikon zas na Canon aby nieco robil aj pre krajinkarov. Mat vyssie DR by bolo fajn, ale pre mna je dvolezitejsie ostrenie a krajsie vyssie ISO a tam Nikon len dobieha stale. No ak by som bol krajinkar, asi by som mal opacne priority. Mozno prave takto je ta konkurencia dobra. Uvidime s cim pride 5D mark IV.......................... Odhliadnuc od tychto natahovaciek a uhlov pohladu. Myslis ze keby aj Canon zacal brat cipy od Sony, zacali by sme z toho tazit vseci? Ja sa prave obavam ze Sony tym strati konkurenciu a ceny porastu vsetkym...
 
JohnNewton
2015-02-09 10:48:50
príspevok od: MagickVamp
No Canon tlaci na Nikon, aby sa zlepsil v triede fotakov urcenych na sport a akcie. A Nikon zas na Canon aby nieco robil aj pre krajinkarov. Mat vyssie DR by bolo fajn, ale pre mna je dvolezitejsie ostrenie a krajsie vyssie ISO a tam Nikon len dobieha stale. No ak by som bol krajinkar, asi by som mal opacne priority. Mozno prave takto je ta konkurencia dobra. Uvidime s cim pride 5D mark IV.......................... Odhliadnuc od tychto natahovaciek a uhlov pohladu. Myslis ze keby aj Canon zacal brat cipy od Sony, zacali by sme z toho tazit vseci? Ja sa prave obavam ze Sony tym strati konkurenciu a ceny porastu vsetkym...
Možno nie som v obraze, ale uvítal by som odkaz, kde je to vyššie ISO ako Ty píšeš "krajšie" . Keď porovnám RAWy v dprewiev, a adekvátne FF snímače neviem sa nijako k tomuto tvrdeniu dopracovať.
 
samophoto
2015-02-09 11:11:11
príspevok od: Marián Kuric
takze od dnes, by kazda pekna fotka fotena Nikonom mala byt vazenejsia, kedze s canonom sa foti jednoduchsie, to sa im foti potom canonistom, to len prides na miesto a foti to samo , cudujem sa vam vsetkym co tu pisete a riesite kraviny, bezte fotit, oba znacky fotia skvelo, ved si pozrite fotografov ci uz svadobnych ci uplne inych, jeden ma nikon, dalsi sony, dalsi canon, a? bud fotit vedia alebo nevedia, nahananie ISA ci ostrenia, ci co ja viem coho Vam fotky nezlepsi ani jednemu, iba tu dehonestujete skvelu techniku blbymi recami...hawk
Prosím ťa, mňa do toho neťahaj, ja som tam nebol.....

( " to len prides na miesto a foti to samo" )
 
MagickVamp
2015-02-09 11:42:47
príspevok od: JohnNewton
Možno nie som v obraze, ale uvítal by som odkaz, kde je to vyššie ISO ako Ty píšeš "krajšie" . Keď porovnám RAWy v dprewiev, a adekvátne FF snímače neviem sa nijako k tomuto tvrdeniu dopracovať.
uz som to argumentoval vela krat a dokladal k tomu recenzie aj od Karola, aj od inych. (Nevravim o novinkach, tie to dorovnali) a tiez vlastna skusenost D600 vs D800 vs 6D a 5D mark III. Takze nejdem uz plytvat casom. Skvor ma naozaj zaujima ci si myslis ze by bolo dobre keby to vzdal aj Canon a zacal by brat aj on cipy od Sony? Sony by nic nemotivovalo robit coraz lepsie cipy a navyse by ziskal vlastne monopol. Zacal by boj v oblastiach ostrenia, co by tiez nebolo zle, ale cipy by zacali stagnovat.
 
blahoslav J B Art
2015-02-09 12:20:49
vacsina nas tu na ephoto su technofilni pedofili, ktori chcu mat stale mladsie a mladsie ... cipy
 
marcus_labeo
2015-02-09 12:23:07
Rád čítam všetky tieto komentáre, amatéra ako ja to obohatí a dozvie sa veľa nového. Napríklad že ak chcem odfotiť, ako sa moje dieťa kolobežkuje pred domom, potrebujem minimálne Canon 1D X a keď chcem odfotiť na prechádzke lúku, potrebujem minimálne 36 MPx fullframe s dynamickým rozsahom 25 RV (ale ešte lepšie 50 MPx stredoformát). Ešte raz díky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-09 12:29:42
príspevok od: MagickVamp
uz som to argumentoval vela krat a dokladal k tomu recenzie aj od Karola, aj od inych. (Nevravim o novinkach, tie to dorovnali) a tiez vlastna skusenost D600 vs D800 vs 6D a 5D mark III. Takze nejdem uz plytvat casom. Skvor ma naozaj zaujima ci si myslis ze by bolo dobre keby to vzdal aj Canon a zacal by brat aj on cipy od Sony? Sony by nic nemotivovalo robit coraz lepsie cipy a navyse by ziskal vlastne monopol. Zacal by boj v oblastiach ostrenia, co by tiez nebolo zle, ale cipy by zacali stagnovat.
Snimac je len jeden diel sladacky. Nikon pouziva vacsinou nim navrhnute snimace, ktore si necha vyrobit vo fabrike Sony, vybavenej Nikon vybavou na vyrobu snimacov. Dokonca ja Canon pouziva vo svojej fabrike Nikon mikroskopy na kontrolu kvality snimacov.
Rovnako dolezity ako snimac je AD prevodnik, procesor, graficky cip a softver. Az cely tento balicek urcuje kvalitu obrazoveho vystupu.
Myslim, ze je uplne fuk, kto snimace vyraba, ale dolezite je, co z nich ktora znacka vydoluje.
Keby snimace do tychto novych Canonov vyrabala napr. Toshiba, boli by zrazu zle?
 
IceDive1
2015-02-09 13:01:58
príspevok od: MagickVamp
No Canon tlaci na Nikon, aby sa zlepsil v triede fotakov urcenych na sport a akcie. A Nikon zas na Canon aby nieco robil aj pre krajinkarov. Mat vyssie DR by bolo fajn, ale pre mna je dvolezitejsie ostrenie a krajsie vyssie ISO a tam Nikon len dobieha stale. No ak by som bol krajinkar, asi by som mal opacne priority. Mozno prave takto je ta konkurencia dobra. Uvidime s cim pride 5D mark IV.......................... Odhliadnuc od tychto natahovaciek a uhlov pohladu. Myslis ze keby aj Canon zacal brat cipy od Sony, zacali by sme z toho tazit vseci? Ja sa prave obavam ze Sony tym strati konkurenciu a ceny porastu vsetkym...
Podla tvojich fotiek z galerky mi pride ze zrovna vyssi DR by ti prisiel viac vhod ako ultra rychle ostrenie.

A k teme, masinky a aj to sklicko vyzeraju skvele. Len tak dalej, konkurenciu nam treba.
 
MagickVamp
2015-02-09 13:19:50
príspevok od: Karol Srnec
Snimac je len jeden diel sladacky. Nikon pouziva vacsinou nim navrhnute snimace, ktore si necha vyrobit vo fabrike Sony, vybavenej Nikon vybavou na vyrobu snimacov. Dokonca ja Canon pouziva vo svojej fabrike Nikon mikroskopy na kontrolu kvality snimacov.
Rovnako dolezity ako snimac je AD prevodnik, procesor, graficky cip a softver. Az cely tento balicek urcuje kvalitu obrazoveho vystupu.
Myslim, ze je uplne fuk, kto snimace vyraba, ale dolezite je, co z nich ktora znacka vydoluje.
Keby snimace do tychto novych Canonov vyrabala napr. Toshiba, boli by zrazu zle?
Samozrejme ze by nemuseli byt zle. Skvor narazam na to, ze ci bude dobre ked Sony ziska monopolne postavenie v oblasti cipov. Zacne brzdit vyvoj...kym sa budu cipy predavat a nevytvori sa ina silna konkurencia, tak nebude mat dovod robit nejake revolucne kroky. Zacne sa spravat viac ekonomicky....napriklad robit vacsie mnozstva rovnakych cipov a kym pojdu na odbyt nebude uvadzat nove a bude ich pchat vsade bez zmeny, ovela dlhsiu dobu. Minimalne v Dx triede by som cipy od Sony velmi privital aj ja (D7100 - cena/vykon bez konkurencie).
 
MagickVamp
2015-02-09 13:32:42
príspevok od: IceDive1
Podla tvojich fotiek z galerky mi pride ze zrovna vyssi DR by ti prisiel viac vhod ako ultra rychle ostrenie.

A k teme, masinky a aj to sklicko vyzeraju skvele. Len tak dalej, konkurenciu nam treba.
Casto krat ano, ale ked fotis krajinku mas cas dobre naexponovat, pripadne spravit so stativu dve foto a spojit. Ake ked fotis akciu tam sa cas vratit spat neda. Ked fotis zvierata tiez nie. Navyse som mal problem s pletovkami ked som fotil Nikonom, za co som bol aj kritizovany. Do toho problemy so servisom Nikon, kauza s D600 a nepekny postoj Nikonu k svojim zakaznikom, priame zrovnania D600, D800 a 6D a 5D mark III a siel som do Canonu, aj napriek tomu ze som prisiel o moznost poziciavat si skla.
 
bear
2015-02-09 13:34:47
So snimacmi Canonu je ten problem, ze ich asi stale vyrabaju na starej linke (ekvivalent nm pri vyrobe CPU - menej nm je novsia technologia). Canon uz ma fabriky, kde je schopny vyrabat pokrocilejsie senzory, ale asi sa snazi na maximum vytazit uz existujuce vyrobne kapacity a novsie fabriky pouziva na vyrobu ziskovejsich cipov (RAM/CPU....). Nova technologia je extremne draha a urcite sa ju neoplati vymienat kazdu generaciu. Ked sa konecne rozhybu k presunu vyroby, tak to pravdepodobne bude na to najnovsie, co bude k dispozicii, co ich na 2-3 roky mozno da na vrchol.
 
JohnNewton
2015-02-09 14:05:03
príspevok od: MagickVamp
uz som to argumentoval vela krat a dokladal k tomu recenzie aj od Karola, aj od inych. (Nevravim o novinkach, tie to dorovnali) a tiez vlastna skusenost D600 vs D800 vs 6D a 5D mark III. Takze nejdem uz plytvat casom. Skvor ma naozaj zaujima ci si myslis ze by bolo dobre keby to vzdal aj Canon a zacal by brat aj on cipy od Sony? Sony by nic nemotivovalo robit coraz lepsie cipy a navyse by ziskal vlastne monopol. Zacal by boj v oblastiach ostrenia, co by tiez nebolo zle, ale cipy by zacali stagnovat.
Ono je možné že cesta na spoluprácu Canon - Sony je zarúbaná, mám na mysli skôr zlepšenie čipu Canon vo vlastnej výrobe.
 
rumpeak
2015-02-09 18:47:43
príspevok od: keso13
Pekne fotaciky . Skoda ze nikon zase zaspal.
Počkal bych si na výsledky DR. Podle rumorsů to vypadá od Canonu opět na trefu vedle. Ale počkejme na DXOmark.
 
markato1
2015-02-09 19:09:48
príspevok od: rumpeak
Počkal bych si na výsledky DR. Podle rumorsů to vypadá od Canonu opět na trefu vedle. Ale počkejme na DXOmark.
a nieje uplne jedno ako dopadnu Dxomark DR testy? ukazkove obrazky vyzerali skvele,inak to nebude ani v realite.co potrebujes vidiet?Ved v dnesnej dobe sikovny typek urobi lepsie fotky s 1100D ako niekto s D800..vlastne vzdy to bolo tak..kto vedel, vedel ,kto nie ,potreboval len to najlepsie a fotky aj tak neboli nijako vynimocne..mozno tk bude u nejakeho modelu lepsia, ano,ale to nieje vsetko,ani zdaleka.
 
markato1
2015-02-09 19:24:52
príspevok od: bobo01
Niekoľko postrehov...
- svojho času si pamätám diskusie po predstavení D800/D800E ako z tábora C znelo: veľké súbory, zbytočné rozlíšenie, pomalé a podobné tvrdenia... dnes, hurá máme vyššie rozlíšenie...
- pre tých čo majú nejaké problémy s výstupom medzi C a N pozrite si: http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-7d-mark-ii/12 a http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-7d-mark-ii/13
porovnávajú 7D Mk II s D7000 (D7100 asi nemali po ruke a je predpoklad, že by výstup bol ešte o niečo lepší) tie 100% výrezy vravia svoje... to som bol vo vážnom pokušení prejsť na C a potom ma to prešlo.
Osobne som stále zástancom tvrdenia, je jedno s čím fotíš, dôležitý je výsledok! Technika za nás dobré fotky nespraví.
Pekný deň.
aj ste si niekto stiahli tie fotky a skusili pridat rovnako jas..mne to v prospech D 7000 nijako nevyslo..na miestach kde ma 7D mk II kresbu,nema nikon nic(zameral som sa najme na oznaceny vyber)..kazdy si to moze vyskusat..mozno niekto bude mat ine vysledky.. ,co sa tyka expozicie samozrejme nieje rovnaka,aj ked parametre su priblizne rovnako nastavene,ale predsa kazdy system funguje trosku inac,ale to asi vieme ze .
 
rumpeak
2015-02-09 20:02:37
príspevok od: markato1
a nieje uplne jedno ako dopadnu Dxomark DR testy? ukazkove obrazky vyzerali skvele,inak to nebude ani v realite.co potrebujes vidiet?Ved v dnesnej dobe sikovny typek urobi lepsie fotky s 1100D ako niekto s D800..vlastne vzdy to bolo tak..kto vedel, vedel ,kto nie ,potreboval len to najlepsie a fotky aj tak neboli nijako vynimocne..mozno tk bude u nejakeho modelu lepsia, ano,ale to nieje vsetko,ani zdaleka.
Na ukázkových fotkách jsme neviděl ani jednu s takovým kontrastem, aby testovala DR. Je to jako testovat spotřebu auta na základě jeho spotřeby na dálnici. Při nízkých otáčkách na šestku bude bát 4 litry, ale když s ním pak začne jezdit po městě.... Asi nikdo by nedělal ukázkové fotky tak, aby vypdali šptně. Ale jak jsem psal výše - nechme se překvapit. Přeci jen Canon už s něčím musel přijít.
 
JohnNewton
2015-02-09 20:03:51
príspevok od: markato1
a nieje uplne jedno ako dopadnu Dxomark DR testy? ukazkove obrazky vyzerali skvele,inak to nebude ani v realite.co potrebujes vidiet?Ved v dnesnej dobe sikovny typek urobi lepsie fotky s 1100D ako niekto s D800..vlastne vzdy to bolo tak..kto vedel, vedel ,kto nie ,potreboval len to najlepsie a fotky aj tak neboli nijako vynimocne..mozno tk bude u nejakeho modelu lepsia, ano,ale to nieje vsetko,ani zdaleka.
No pri 3600 € by ma DR určite zaujímalo....viacej ako počet Mpx.
 
blahoslav J B Art
2015-02-09 20:18:08
príspevok od: JohnNewton
No pri 3600 € by ma DR určite zaujímalo....viacej ako počet Mpx.
tak ale co by zase clovek mohol chcet za 1 mesacnu vyplatu, ze?
 
JohnNewton
2015-02-09 20:27:55
príspevok od: blahoslav J B Art
tak ale co by zase clovek mohol chcet za 1 mesacnu vyplatu, ze?
Pravdu máš, v tom prípade by som tomu neprikladal takú vážnosť ...
 
markato1
2015-02-09 20:37:41
príspevok od: JohnNewton
No pri 3600 € by ma DR určite zaujímalo....viacej ako počet Mpx.
ale toto je fotak nato, aby mal viacej Mpx.Netvrdim ze by mi vecsi DR vadil,ale DR sa da v krajinkarskej fotografii architekture,atd lahko vykonpenzovat bracketingom.ziadny fotak neponuka taky rozsah ako pouzitie bracketingu npr...,ale pockajme si na fotky a na reakcie pouzivatelov..mna osobne DxOmark nezaujima ,zaujima ma skor, ako budu spokojny ludia co ho budu realne pouzivat..(o kvalite fotografii nepochybujem )..
 
Jerry C.
2015-02-09 21:55:32
príspevok od: Karol Srnec
S tymi Nikonmi sa vlastne vobec neda fotit.
 
Roman Point
2015-02-09 22:23:02
príspevok od: blahoslav J B Art
tak ale co by zase clovek mohol chcet za 1 mesacnu vyplatu, ze?
bohužiaľ dvojmesačnú ale už šetrím škoda že sa 13 a 14 plat nedáva naraz k normálnej výplate už by som kupoval terrové a terrové HDD nech mám kde dávať fotky z 5DsR
Ale má to aj výhodu počkám si na 5dIV a potom sa rozhodnem..
 
Roman Point
2015-02-09 22:26:23
príspevok od: rumpeak
Počkal bych si na výsledky DR. Podle rumorsů to vypadá od Canonu opět na trefu vedle. Ale počkejme na DXOmark.
 
Roman Point
2015-02-10 13:48:33
príspevok od: rumpeak
Počkal bych si na výsledky DR. Podle rumorsů to vypadá od Canonu opět na trefu vedle. Ale počkejme na DXOmark.
Prečítaj si vyššie koment čo pridal Pán Fotograf do slova a do písmena Karol Srnec. Viem že pre niekoho je dôležité vidieť počet bodov na doxo ale myslím že úplne iné faktory budú rozhodujúce.
U mňa aj tak zatiaľ vyhráva 5d3, ale ešte počkám na 5d4 do augusta a snáď aj 5dsr bude mať už kopec testov za sebou. Testom mám namysli reálny test toho čo fotak má robiť to jest fotiek. Nejak ma dátová priepustnosť nezaujíma a myslím že nie som jediný, takže test snímača je úplne zbytočný hlavne keď samotný Canon sa vyjadril s tým že nové 5ds je s DR na tom približne ako 5d3 možno len chcú prekvapit, ale o tom pochybujem. Takže hodnoty podobné k 5d3 no horšie ako D3300 a aj tak výstup bude 1000x lepší sranda že?
 
JohnNewton
2015-02-10 14:15:57
príspevok od: Roman Point
Prečítaj si vyššie koment čo pridal Pán Fotograf do slova a do písmena Karol Srnec. Viem že pre niekoho je dôležité vidieť počet bodov na doxo ale myslím že úplne iné faktory budú rozhodujúce.
U mňa aj tak zatiaľ vyhráva 5d3, ale ešte počkám na 5d4 do augusta a snáď aj 5dsr bude mať už kopec testov za sebou. Testom mám namysli reálny test toho čo fotak má robiť to jest fotiek. Nejak ma dátová priepustnosť nezaujíma a myslím že nie som jediný, takže test snímača je úplne zbytočný hlavne keď samotný Canon sa vyjadril s tým že nové 5ds je s DR na tom približne ako 5d3 možno len chcú prekvapit, ale o tom pochybujem. Takže hodnoty podobné k 5d3 no horšie ako D3300 a aj tak výstup bude 1000x lepší sranda že?
Len sa utešuj s tým DR , ja to vidím tak že N810 zatiaľ nie je v ohrození a to vravím napriek tomu, že ani jeden nepotrebujem a nevyužijem ho. Čiste pragmaticky. Bez emócií. Iba som v kútiku duše dúfal, že Canon zapracuje na snímači, pre blaho nás všetkých
 
MagickVamp
2015-02-10 14:58:01
príspevok od: markato1
ale toto je fotak nato, aby mal viacej Mpx.Netvrdim ze by mi vecsi DR vadil,ale DR sa da v krajinkarskej fotografii architekture,atd lahko vykonpenzovat bracketingom.ziadny fotak neponuka taky rozsah ako pouzitie bracketingu npr...,ale pockajme si na fotky a na reakcie pouzivatelov..mna osobne DxOmark nezaujima ,zaujima ma skor, ako budu spokojny ludia co ho budu realne pouzivat..(o kvalite fotografii nepochybujem )..
A toto si tak malo ludi uvedomuje. Pri foteni krajinky mas ovela viac casu ako pri foteni akcii, takze mas cas sa s tym vyhrat. Pri wildlife, akciach a sporte potrebujes rychle a presne ostrenie daleko viac ako DR a tiez kvalitne vyssie ISO. (A aby bolo jasne v reali sa malokedy stane, zeby DR nestacil ak clovek dobre exponuje) Inak povedane nech si niekto skusi zobrat D610 alebo D800 a 5D mark III a ist fotit sportove akcie, rychlo by presiel na Canon ak by to bol jeho chlebik. Na druhej strane ak ides fotit krajinku, tak mas cas sa vyhrat a spravis s 5D mark III rovnako kvalitnu foto ako s D800. No ak si architekt, ci technik a potrebujes dokumentovat. Tak Canon nemal nic cim by konkuroval D800 a novej D810. Teraz uz ma... a myslim ze vyrazne lepsiu volbu. Pre krajinkarov je to stale na zvazenie viac Mpx vs vacsi DR.
 
rumpeak
2015-02-10 15:10:29
príspevok od: Roman Point
Prečítaj si vyššie koment čo pridal Pán Fotograf do slova a do písmena Karol Srnec. Viem že pre niekoho je dôležité vidieť počet bodov na doxo ale myslím že úplne iné faktory budú rozhodujúce.
U mňa aj tak zatiaľ vyhráva 5d3, ale ešte počkám na 5d4 do augusta a snáď aj 5dsr bude mať už kopec testov za sebou. Testom mám namysli reálny test toho čo fotak má robiť to jest fotiek. Nejak ma dátová priepustnosť nezaujíma a myslím že nie som jediný, takže test snímača je úplne zbytočný hlavne keď samotný Canon sa vyjadril s tým že nové 5ds je s DR na tom približne ako 5d3 možno len chcú prekvapit, ale o tom pochybujem. Takže hodnoty podobné k 5d3 no horšie ako D3300 a aj tak výstup bude 1000x lepší sranda že?
Je jasné, že výstup bude horší než D3300. To není foťák s kterým se má srovnávat. Stejně jako nemůžež srovnávat Hasselblad H5 s 35mm. Foťák, s kterým se bude srovnávat, ať už cenou nebo výstupem je D810. A chtě nechtě je výstup to hlavní, proč investici do foťáku děláš. Takže jak říkám, počkejme si na DXoMark. Přeci jen lepší srovnání není (i když to prostě Canoňáci slyšet nechtějí). To že to fotku nedělá je taky pravda, ta se dá udělat i dírkovou komorou. Za dírkovou komoru ale většina lidí neutrácí 80 000 CZK...
 
Roman Point
2015-02-10 20:20:05
príspevok od: JohnNewton
Len sa utešuj s tým DR , ja to vidím tak že N810 zatiaľ nie je v ohrození a to vravím napriek tomu, že ani jeden nepotrebujem a nevyužijem ho. Čiste pragmaticky. Bez emócií. Iba som v kútiku duše dúfal, že Canon zapracuje na snímači, pre blaho nás všetkých
No ved som písal. Bolo to oficiálne stanovisko manažéra z canonu že DR je približne rovnaké ako 5D3 keď to bude horšie tak potom ešte len nastane sranda
 
Roman Point
2015-02-10 20:29:52
príspevok od: rumpeak
Je jasné, že výstup bude horší než D3300. To není foťák s kterým se má srovnávat. Stejně jako nemůžež srovnávat Hasselblad H5 s 35mm. Foťák, s kterým se bude srovnávat, ať už cenou nebo výstupem je D810. A chtě nechtě je výstup to hlavní, proč investici do foťáku děláš. Takže jak říkám, počkejme si na DXoMark. Přeci jen lepší srovnání není (i když to prostě Canoňáci slyšet nechtějí). To že to fotku nedělá je taky pravda, ta se dá udělat i dírkovou komorou. Za dírkovou komoru ale většina lidí neutrácí 80 000 CZK...
Ako napísal Karol. Si myslím že je to správne. Snímač je len jedna súčiastka zodeo sto. Nezáleží len na nom. Áno doxo nám dá presnú hodnotu na základe nejakých meraní. Ak sa mýlim tak ma oprav dxo meria len snímač podľa určitých algoritmov správne? Ak áno tak znova píšem uvidíme na základe reálnych a potrebných testov ako to vlastne bude. Možno je to fakt len fotak na výrobu plagátov a reklám čomu aj to iso celkom nasvedčuje no do "terénu" bude stále lepšia 5d3. Bohvie..
poslednú dobu čo sledujem videá ohladne modelov 5ds spolu z vyhláseniami ľudí priamo z canonu mám pocit že tieto dva "skorostredoformaty" vyšli len preto že canon bol 2-3 roky mŕtva ryba v profi triede zrkadloviek..
Možno dával priveľa času ziskovejsim veciam ako sú tlačiarne, dockovacie stanice atd atd. Má naozaj mimoriadne portfolio produktov ktoré možno zabíja jeho podstatu..

Čo inak vravíš na 11-24ku novú? Nezavidis?
 
jan21
2015-02-11 13:50:44
príspevok od: Roman Point
Ako napísal Karol. Si myslím že je to správne. Snímač je len jedna súčiastka zodeo sto. Nezáleží len na nom. Áno doxo nám dá presnú hodnotu na základe nejakých meraní. Ak sa mýlim tak ma oprav dxo meria len snímač podľa určitých algoritmov správne? Ak áno tak znova píšem uvidíme na základe reálnych a potrebných testov ako to vlastne bude. Možno je to fakt len fotak na výrobu plagátov a reklám čomu aj to iso celkom nasvedčuje no do "terénu" bude stále lepšia 5d3. Bohvie..
poslednú dobu čo sledujem videá ohladne modelov 5ds spolu z vyhláseniami ľudí priamo z canonu mám pocit že tieto dva "skorostredoformaty" vyšli len preto že canon bol 2-3 roky mŕtva ryba v profi triede zrkadloviek..
Možno dával priveľa času ziskovejsim veciam ako sú tlačiarne, dockovacie stanice atd atd. Má naozaj mimoriadne portfolio produktov ktoré možno zabíja jeho podstatu..

Čo inak vravíš na 11-24ku novú? Nezavidis?
nova 11-24...aj ked f4...zavidím a čudne pukukujem či pevnu 14 f2,8 alebo túto "bublinu"...
 
Roman Point
2015-02-11 14:06:05
príspevok od: jan21
nova 11-24...aj ked f4...zavidím a čudne pukukujem či pevnu 14 f2,8 alebo túto "bublinu"...
Keď si už konečne vyberiem z troch variant telo tak ďalší krok bude táto nová 11-24ka to som rozhodnutý. Len mi canon prekazil trošku plány lebo som bol rozhodnutý pre 5D3
 
Štefan Káčer
2015-02-12 11:52:13
zaujímavá diskusia
poznám pár skvelých fotografov krajiny, ktorí majú rôzne európske aj svetové ocenenia, fotia 5DII a 5DIII a nemám pocit, že by ich npr. DR a podobné technické veci, (čo tu niektorí rozoberajú ako niečo hrozné) nejak v tvorbe obmedzovali a ich fotky sú proste nádherné ...
Viem o dvoch osobne, že tie megapixle pri ich plagátoch využijú (bola to ich jediná "závisť" k D810) ...
budú to určite fotoaparáty, kedy bude patriť pravidlo, že hmota víťazí nad duchom
pekný deň všetkým a super svetlo pri fotení ...
 
Roman Point
2015-02-12 20:39:57
11-24 f4L

https://www.youtube.com/watch?v=jXTSrxuZ43A
 
Roman Point
2015-02-12 20:41:14
A tu je na 5Dsku 11-24 f4L Je to monštrum obrovské bez možnosti nasadiť akýkoľvek filter.. Možno na to existuje, ale neviem si predstaviť ako ho tam dať..


https://www.youtube.com/watch?v=5j0ELqC-_lA
 
Anti
2015-02-14 13:22:55
príspevok od: MagickVamp
test - 3 roky stary stareho fotaka 5D mark III vs novinka D750, ktora sa pysi asi najlepsim autofocusom Nikon.

https://www.youtube.com/watch?v=EsZtUZvoeO0&list=UUFIdYs7n4i8FKEb0aYhOucA

Ja nechapem tie slova o valcovani jednoducho.....kazda znacka ma svoju klientelu, svje zameranie a mala obdobia v ktorych bola kralom jedne ci druhej triedy. Nikon dlhodobou neschopnostou nahradit D700 o danu triedu prisiel a az teraz sa na nu zacina zas dohanat, ale bojuje s deduskami Canon, ktore maju byt coskoro nahradeni. Canon dlhodobo nemal nic co by uspokojilo ultra krajinkarov a tych co onanuju nad hodnotou DR pri nizkom ISO. 5Dr mozno teraz uspokoji krajinkarov ak je ten cip od sony, ak nie tak uspokoji tych co nahanaju MPx. Nikon davno vzdal vyrobu vlastnych cipov, canon robi konkurenciu Sony a svoj vyvoj stale nezastavil. Ano ak onanujete nad DR pri nizkom ISO, nezaujimal vas autofocus a vyssie ISO, tak canon dlhodobo upadal, no ak pouzivate skvor vyssie ISO, tak tam kraloval Canon dost dlhe obdobie. S prichodom noviniek je pre mna osobne Nikon teraz univerzalnejsi, v D750 si najde svoje aj clovek co foti akcie aj krajinkar....no je to novinka....Nikon valcuje? Dal univerzalny fotak za nizku cenu, z mojho pohladu silna rada na uzemie canon. Ale od fotakov dnesnej doby, ktore maju byt zamerane najme na wildlife, sport, akciu by som uz cakal nieco viac ako dorovnanie autofocusu 5D mark III a cakal by som pouzitelne minimalne ISO 12 800 ak nie 25 600, co bude pri 5D mark IV podla mna velmi realne.
U mna vyhrava Canon 11:2
 
Roman Point
2015-03-19 19:19:17
Tým pre ktorých sa zdalo, že canon 50MPx kamera je príliš a že nemá na to rozlíšenie vhodné sklá dávam do pozornosti, že Zeiss bude mať roboty a roboty
Samozrejme to beriem ako srandu a ak to niekto nezachytil tak si to môže pozrieť.

Sony 50MPx camera

http://www.sonyalpharumors.com/sr4-sony-to-announced-the-new-50-megapixel-camera-within-weeks-image-quality-outperforms-the-canon-5ds/
 
aeon3
2016-01-11 20:48:26
Mal by som záujem o kúpu Canon eos760D, chcel by som sa opýtať či je vhodné zakúpiť objektív CANON EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM ?

Na stránke : http://www.canon.sk/for_home/product_finder/cameras/ef_lenses/lens-selector/
Po zadaní tohto modelu objektívu k telu je s červeným krížkom označené :
Efektívna ohnisková vzdialenosť pri upevnení na váš fotoaparát: nie je k dispozícii
Efektívna ohnisková vzdialenosť (širokouhlá) pri upevnení na váš fotoaparát: 27 mm
Čo to v praxi znamená ?
Jedná sa o objektív staršieho vydania z roku 2006, oplatí sa do neho investovať alebo si počkať na nový model objektívu ?
 
blahoslav J B Art
2016-01-11 21:40:31
príspevok od: aeon3
Mal by som záujem o kúpu Canon eos760D, chcel by som sa opýtať či je vhodné zakúpiť objektív CANON EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM ?

Na stránke : http://www.canon.sk/for_home/product_finder/cameras/ef_lenses/lens-selector/
Po zadaní tohto modelu objektívu k telu je s červeným krížkom označené :
Efektívna ohnisková vzdialenosť pri upevnení na váš fotoaparát: nie je k dispozícii
Efektívna ohnisková vzdialenosť (širokouhlá) pri upevnení na váš fotoaparát: 27 mm
Čo to v praxi znamená ?
Jedná sa o objektív staršieho vydania z roku 2006, oplatí sa do neho investovať alebo si počkať na nový model objektívu ?
v praxi to znamena, ze vsetky cisla, ktore su uvedene na objektive (okrem priemeru zavitu na filter) treba vynasobit x1,6 (APS-C krop faktor):
17x1,6
55x1,6
2,8x1,6
ak si nekupis objektiv, cim budes fotit? a kto ma vediet okrem vestice Zany, ci novy objektiv bude lepsi a oplati sa cakat a priplatit?
 
odysseus
2016-01-11 22:30:23
príspevok od: blahoslav J B Art
v praxi to znamena, ze vsetky cisla, ktore su uvedene na objektive (okrem priemeru zavitu na filter) treba vynasobit x1,6 (APS-C krop faktor):
17x1,6
55x1,6
2,8x1,6
ak si nekupis objektiv, cim budes fotit? a kto ma vediet okrem vestice Zany, ci novy objektiv bude lepsi a oplati sa cakat a priplatit?
760ka je aps-c foťák a ef-s objektívy sú určené práve pre aps-c foťáky, čiže žiadny crop faktor netreba zohľadňovať - uvedené ohniská sú reálne... a ten objektív je vraj super, keby som naň mal, tak si ho kúpim aj ja
 
blahoslav J B Art
2016-01-11 22:46:36
príspevok od: odysseus
760ka je aps-c foťák a ef-s objektívy sú určené práve pre aps-c foťáky, čiže žiadny crop faktor netreba zohľadňovať - uvedené ohniská sú reálne... a ten objektív je vraj super, keby som naň mal, tak si ho kúpim aj ja
ako hovorieval moj byvaly kolega: vzdy su najmenej 2 moznosti ... bud sa mylis ty, alebo stranka Canon.sk
 
aeon3
2016-01-11 22:47:08
príspevok od: blahoslav J B Art
v praxi to znamena, ze vsetky cisla, ktore su uvedene na objektive (okrem priemeru zavitu na filter) treba vynasobit x1,6 (APS-C krop faktor):
17x1,6
55x1,6
2,8x1,6
ak si nekupis objektiv, cim budes fotit? a kto ma vediet okrem vestice Zany, ci novy objektiv bude lepsi a oplati sa cakat a priplatit?
Ďakujem za objasnenie. Mám Canon d600, zatiaľ si ho ponecham a investujem radšej do tohto objektívu.
 
Johnnny
2016-01-12 07:14:37
príspevok od: odysseus
760ka je aps-c foťák a ef-s objektívy sú určené práve pre aps-c foťáky, čiže žiadny crop faktor netreba zohľadňovať - uvedené ohniská sú reálne... a ten objektív je vraj super, keby som naň mal, tak si ho kúpim aj ja
Tymto si nie som uplne isty ...
 
calven
2016-01-12 08:10:34
príspevok od: odysseus
760ka je aps-c foťák a ef-s objektívy sú určené práve pre aps-c foťáky, čiže žiadny crop faktor netreba zohľadňovať - uvedené ohniská sú reálne... a ten objektív je vraj super, keby som naň mal, tak si ho kúpim aj ja
Uff, tak presne kvôli takýmto "radám" je v dnešnej dobe, niečo sa pýtať na akomkoľvek fóre, len strata času...
 
jan21
2016-01-12 08:35:04
príspevok od: odysseus
760ka je aps-c foťák a ef-s objektívy sú určené práve pre aps-c foťáky, čiže žiadny crop faktor netreba zohľadňovať - uvedené ohniská sú reálne... a ten objektív je vraj super, keby som naň mal, tak si ho kúpim aj ja
Prepočítací faktor samozrejme učinkuje, prepočítavať ohnisko, hlbku ostrosti...všetko (fyzika nepusti).
Rozdiel je iba v tom že EF-S objektívy su objektívy pre APS-C, menšie, menší priemer. jednoducho osvietujú menší priemer, menšií čip --aps-c.
 
lamid
2016-01-12 09:00:20
Nechcem obhajovať príspevok od odysseus, ale 400 mm je 400mm na APS-C, DX, FF alebo 6x6.
Vždy je to reálne 400 mm, tak chápem vetu od odysseus.
To, že sú iné uhly záberu pre to iste ohnisko pri rôznych formátoch je dané geometriou. Crop faktor je len barlička, ktorá umožňuje predstaviť si, ako sa javí objektív na danom formáte oproti FF.
Skôr ma zaráža na tomto fóre, že keď je uvedený uhol záberu objektívu napr. 46° u 50mm sa to tu berie ako horizontálny uhol pohľadu a nie ako by malo byť správne 46° je diagonálny uhol pohľadu na FF.
 
lamid
2016-01-12 09:25:45
Teraz som sa pozrel na Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM a ma uvádzaný uhol záberu na snímač APS-C, čiže fakt tam netreba prepočítavať uhol záberu crop faktorom.
 
jan21
2016-01-12 11:04:06
príspevok od: lamid
Teraz som sa pozrel na Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM a ma uvádzaný uhol záberu na snímač APS-C, čiže fakt tam netreba prepočítavať uhol záberu crop faktorom.
Presne tak, sam si si to potvrdil, resp. potvrdíš ked zistíš že podobný uhol záberu má EF 100 f/2...24° a ten EF-S 60 f/2,8 ná 24°30'....(60×1,6=96 ).

Inak tu vedľa je pekný sraší serial o objektívoch:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/objektivy-telekonvertory-predsadky/objektivy-ii-parametre/
 
lamid
2016-01-12 11:50:28
Jan21 ja viem, že EF 60 mm na APS-C je ako 96mm na FF.

Ja som písal že odysseus má pravdu, že údaje na stránke Canonu udávajú pri objektívoch EF-S veľkosť uhla na APS-C. Nič netreba násobiť.

Čiže EF-S 60mm má uhol 24°30' a EF 60mm by dala 39,7° na FF, ak by bola.
 
calven
2016-01-12 12:40:20
príspevok od: lamid
Jan21 ja viem, že EF 60 mm na APS-C je ako 96mm na FF.

Ja som písal že odysseus má pravdu, že údaje na stránke Canonu udávajú pri objektívoch EF-S veľkosť uhla na APS-C. Nič netreba násobiť.

Čiže EF-S 60mm má uhol 24°30' a EF 60mm by dala 39,7° na FF, ak by bola.
To je všetko pravda. V špecifikáciach sa udáva reálny uhol. Ale aj na APSC objektívoch je udávaná ohnisková vzdialenosť pre FF. Takže prepočítavanie ohniska je na mieste. Čiže vetza "ef-s objektívy sú určené práve pre aps-c foťáky, čiže žiadny crop faktor netreba zohľadňovať - uvedené ohniská sú reálne." jednoducho nie je pravdivá. Chápem a súhlasím s tým, že zobrazovací uhol by bol ideálnym riešením. Ale skúsi niekde povedať, že si chceš kúpiť macro objektív od Canonu s uhlom záberu 24°30'.
 
lamid
2016-01-12 12:51:59
Aby nedošlo k nedorozumeniu
EF 50mm uhol zaberu 47°, ak ho dám na APS-C tak musím deliť uhol záberu crop faktorom 1,6
/alebo ohnisko vynásobiť 1,6 a pozrieť aký uhol záberu má 80mm/
Ale ak by sa vyrábala EF-S 50mm a má uvedné:
EF-S 50mm uhol zaberu 30°
Tak s nou fotím a nezaujíma ma, že na full frame je to 80mm, lebo ju tam nedám.
Tak som pochopil odysseov príspevok.
 
calven
2016-01-12 13:02:17
príspevok od: lamid
Aby nedošlo k nedorozumeniu
EF 50mm uhol zaberu 47°, ak ho dám na APS-C tak musím deliť uhol záberu crop faktorom 1,6
/alebo ohnisko vynásobiť 1,6 a pozrieť aký uhol záberu má 80mm/
Ale ak by sa vyrábala EF-S 50mm a má uvedné:
EF-S 50mm uhol zaberu 30°
Tak s nou fotím a nezaujíma ma, že na full frame je to 80mm, lebo ju tam nedám.
Tak som pochopil odysseov príspevok.
Ak by sa vyrábal EFS50, tak má úplne rovnaké ohnisko ako EF 50. Jediný rozdiel by bol, že EFS by si na FF nenasadil - fyzicky.
Odysseov prispevok hovoril, že mám Canon 17-55 a teda že toto ohnisko má uhol REÁLNE 17-55 na APSC. A to nie je pravda. Canon EF 17-55 je 17-55 len na FF. Na APSC má tento objektív uhly ekvivalentné cca 27-88 na FF.

Na záver posledná veta - na objektívoch sa uvádzajú ohniská pre FF z jednoduchého dôvodu: aby v tom nebol bordel.

A toto "Tak s nou fotím a nezaujíma ma, že na full frame je to 80mm" je samozrejme nezmysel.
 
lamid
2016-01-12 14:46:14
Ak by sa vyrábal EFS50, tak má úplne rovnaké ohnisko ako EF 50
Súhlas 50 mm.
Ale aj na APSC objektívoch je udávaná ohnisková vzdialenosť pre FF
lebo je to jedno, stále je to fyzicky rovnaký rozmer v mm. Lepšie povedané ohnisková vzdialenosť je v mm. Bez ohľadu na formát snímača. A 50 mm je u APSC, DX snímača aj u FF stále 50mm fyzicky tých istých 50 mm.
A áno, 17-55 na APSC je ako 27-88 na FF, ale fyzicky má 17-55mm, len uhol záberu je menší, lebo kreslí sa len na časť plochy FF o veľkosti APSC
Odysseus:
760ka je aps-c foťák a ef-s objektívy sú určené práve pre aps-c foťáky, čiže žiadny crop faktor netreba zohľadňovať - uvedené ohniská sú reálne..
V jeho vete vidím ef-s objektívy, nie EF 17-55. Ja som reagoval len na hore uvedenú vetu.
A toto "Tak s nou fotím a nezaujíma ma, že na full frame je to 80mm" je samozrejme nezmysel
Je to pritiahnuté za vlasy /môj výrok/, ale začiatočníka to len pletie. Keď chce fotiť na určitý žáner tak na 4/3 takéto ohniska, keď na APSC tak tieto a keď na FF tak tieto /ten už nepotrebuje poradiť/ .
 
MagickVamp
2016-01-13 13:46:55
Chyba asi je, ze sa crop vnima zjednodusene ako zoom a ohniska sa prepocitavaju, pritom je to len zuzeny uhol pohladu, ktory sa zachyti v XY megapixloch daneho snimaca do konkretneho formatu, co ludi myli, pretoze skutocne ked odfotia zaber s 24Mpx FF a 24Mpx Dx na napriklad pevnom 100mm skle. Tak Dx bude mat viac detailov na odfotenom objekte, kym FF bude mat sirsi zaber, ale ani po zvacseni objektu v pc neziskame tolko detailov kolko mal za tych istych podmienok vystup z Dx a to prave preto ze Dx do toho vyrezu investuje 24Mpx kym FF investuje svojich 24 Mpx do ovela vacsieho uhla zaberu. No ak by som mal FF s 54Mpx, tak by som z nej kludne spravil 24 Mpx vyrez, ktory by mal rovnako vela detailov ako 24 Mpx foto z Dx. Crop nie je zoom. Nikdy som to nevyskusal, ale myslim, ze bude platit ze: ak na D800 nasadim objektiv a spravim foto a potom prepnem D800 do crop modu tak ak porovnam hlavny objekt na tychto dvoch foto tak bude mat rovnako vela detailov, lebo je jedno ci objekt odfotim v FF mode s 36Mpx rozlisenim, alebo to prepnem do crop modu so 16Mpx rozlisenim. A analogicky to plati aj pre Canony. A neplati ze FF ma so 150mm, tolko detailov co Dx na 100mm, lebo vlastne na Dx je to tiez 150mm. FF bude mat detailov viac...a bude ich tym viac cim lepsie sklo mat budeme.
 
jan21
2016-01-13 15:15:22
príspevok od: MagickVamp
Chyba asi je, ze sa crop vnima zjednodusene ako zoom a ohniska sa prepocitavaju, pritom je to len zuzeny uhol pohladu, ktory sa zachyti v XY megapixloch daneho snimaca do konkretneho formatu, co ludi myli, pretoze skutocne ked odfotia zaber s 24Mpx FF a 24Mpx Dx na napriklad pevnom 100mm skle. Tak Dx bude mat viac detailov na odfotenom objekte, kym FF bude mat sirsi zaber, ale ani po zvacseni objektu v pc neziskame tolko detailov kolko mal za tych istych podmienok vystup z Dx a to prave preto ze Dx do toho vyrezu investuje 24Mpx kym FF investuje svojich 24 Mpx do ovela vacsieho uhla zaberu. No ak by som mal FF s 54Mpx, tak by som z nej kludne spravil 24 Mpx vyrez, ktory by mal rovnako vela detailov ako 24 Mpx foto z Dx. Crop nie je zoom. Nikdy som to nevyskusal, ale myslim, ze bude platit ze: ak na D800 nasadim objektiv a spravim foto a potom prepnem D800 do crop modu tak ak porovnam hlavny objekt na tychto dvoch foto tak bude mat rovnako vela detailov, lebo je jedno ci objekt odfotim v FF mode s 36Mpx rozlisenim, alebo to prepnem do crop modu so 16Mpx rozlisenim. A analogicky to plati aj pre Canony. A neplati ze FF ma so 150mm, tolko detailov co Dx na 100mm, lebo vlastne na Dx je to tiez 150mm. FF bude mat detailov viac...a bude ich tym viac cim lepsie sklo mat budeme.
Napriklad na Canon 5DS a DSR crop funguje vedomo a cielene a vieš si zapnúť crop 1.3 a 1.6. Potom sa ti zmeni rozlíšenie zo štandartných
FF ................24 x 36 mm - 50 megapixel; 8 688 x 5 792 px
1,3 ...............19.1 x 28.7 mm - 30 megapixel; 6 768 x 4 512 px
1.6x (APS-C).14.8 x 22.2 mm - 19 megapixel; 5 424 x 3 616 px

Využitie je fajnové ... fotenie menej náročných výstupov, využite zaostrovacích bodov (sú viac na kraji)...

Crop v ponímaní na objektívy...je nevhodné..treba brať uhol záberu!
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia