Hore

Panasonic LUMIX DMC-GH4R

Spoločnosť Panasonic predstavila na medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA 2015 nový systémový kompakt LUMIX DMC-GH4R, vylepšenú verziu obľúbeného modelu DMC-GH4. Majitelia staršieho typu ho budú môcť vybaviť novými funkciami prostredníctvom aktualizácie softwaru

 

Nový LUMIX DMC-GH4R nadväzuje na obľúbený a oceňovaný typ DMC-GH4, prináša ale zásadné vylepšenia predovšetkým pre náročných milovníkov videozáznamov, prípadne pre profesionálnych filmárov. Hybridný model na pomedzí fotoaparátu a kamery teraz umožňuje neobmedzené (pri natáčaní s vzorkovaciou frekvenciou 100 Mb/s alebo vyššou je nutné použiť pamäťovú kartu SDXC/SDHC triedy UHS Speed Class 3 (U3)) natáčanie v ultravysokom rozlíšení 4K (Cinema 4K: 4096x2160 pri 24 obr/s, resp. QFHD 4K: 3840x2160 až pri 30 obr/s vo formáte MOV/MP4). Daľšia novinka je podpora systému gama kriviek V-Log L. Samozrejmosťou je aj daľšia bohatá funkčná výbava a vysoký výkon typický pre systémové kompakty radu LUMIX G.

Nové funkcie sú k dispozícií aj pre majiteľov starších modelov LUMIX DMC-GH4, stačí iba nainštalovať platenú softwarovú aktualizáciu. Po zakúpení softwarového kľúča DMW-SFU1 je možné aktualizovať firmware prístroja na verziu 2.3, čím majitelia DMC-GH4 získajú okrem iného aj prístup k systému V-Log L.

Nový model (alebo LUMIX DMC-GH4 s aktualizáciou softwaru) je špičkovým nástrojom predovšetkým pre profesionálných alebo náročných amatérskych filmárov. Rozlíšenie 4K umožňuje natáčať videozáznamy v doposiaľ nevídanej kvalite, vďaka systému V-Log sa môžu uživatelia tešiť na špičkové farebné podanie a presnosť doteraz vyhradenú iba profesionálnym kameramanom.

Nový model ponúka okrem bohatšej funkčnej výbavy aj rozšírený dynamický rozsah, umožňujúci flexibilnejšiu prácu s farbami pri postprodukcií. V kombinácií so snímačom kategórie 4/3 ponúka systém V-Log L prácu s gama krivkami v rozsahu 12 EV, čo znamená účinnú elimináciu prepaľov aj kresby utopené v tieňoch.

LUMIX DMC-GH4R naviac podporuje systém kamier Panasonic Varicam, používaných pri profesionálnej filmárskej a televíznej práci. Gamma krivky V-Log L systému Varicam a modelu DMC-GH4R totiž majú charakteristiku podobnú krivkám Cineon, ktoré predstavujú uznávaný štandard pre digitalizáciu filmov. Pri všetkých je teda možné používať rovnakú referenčnú farebnú tabuľku LUT.

Panasonic LUMIX DMC-GH4R je kompaktný, ľahký a pritom robustný fotoaparát, technické údaje zodpovedajú staršiemu modelu DMC-GH4.

Postup pri aktualizácií firmwaru modelu LUMIX DMC-GH4

  1. Zakúpte aktualizačný softwarový kľúč DMW-SFU1.
  2. Aktualizujte firmware GH4 na verziu 2.3.
  3. Uložte sériové číslo modelu GH4 na pamäťovú kartu SD do súboru SERIAL.LST.
  4. Uploadujte súbor SERIAL.LST spoločne so zakúpeným aktualizačným softwarovým kľúčom na zadanú webovú stránku. Získate aktivačný kľúč (súbor ACTIVE.LST).
  5. Uložte súbor ACTIVE.LST na pamäťovú kartu SD pre import do fotoaparátu.
  6. Uistite se, že v menu fotoaparátu (Photo Style) pribudla položka V-Log L.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
JohnNewton
2015-09-08 18:30:13
No náš drahý Panasonic, z tohoto už krv nepotečie, všetci čakajú na GH 5
 
pa10
2018-08-29 12:05:16
/retrospektiva// Ale ze nakoniec co-to potieklo, ze? GH5 bola uvedena na trh az v marci 2017. Pekny pristroj, ale mozno uz prilis profesionalny a videocentricky. Zaroven sa stale predava (a asi aj vyraba?) aj GH4 a GH4R.

To je len take casove okienko, prisiel som sem z clanku o LX100II v 8/2018, nakolko sa mi ako prvy clanok "Z kategorie" zjavil tento relikt
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované