Hore

Panasonic predstavuje nové prírastky do radu kamier

Panasonic HC-WX970, HC-VX870 a HC-V770: kamery s rozlíšením 4K a Full-HD pre domáce natáčanie

Novinkou je možnosť natáčania HDR záznamov[1], nechýba ani funkcia Twin Camera alebo druhý objektív s alternatívnym uhlom záberu.

Spoločnosť Panasonic predstavila tri nové prírastky do európskeho radu kamier vyššej triedy pre domáce využitie - HC-WX970, HC-VX870 a HC-V770. Ako prvé kamery s rozlíšením Full-HD umožňujú tieto novinky natáčanie v režime HDR (s rozšíreným dynamickým rozsahom). Okrem toho ponúkajú špičkovú kvalitu aj funkčnú výbavu nielen pre natáčanie, ale aj pre fotografovanie, pričom výrobca nezabudol ani na bohaté možnosti konektivity. Nároční amatérski filmári tak vďaka nim budú môcť naplno rozvinúť svoj kreatívny potenciál.

Profesionálna kvalita záznamu a dokonale ostrý obraz

Modely HC-WX970 a HC-VX870 sú vybavené funkciou 4K Video Recording a 4K Photo, čo znamená štvornásobné rozlíšenie v porovnaní s Full HD. Na prvý pohľad zaujme aj veľmi štýlový dizajn a malé rozmery. Medzi ďalšie prednosti patrí  špičkový objektív Leica Dicomar, snímač so spätným osvetlením s rozlíšením 8,29 MPix (technológia BSI) a obrazový procesor Crystal Engine 4K. Výsledkom je mimoriadne kvalitný obraz pripomínajúci film na plátne v kine.

Modely Panasonic HC-WX970, HC-VX870 i HC-V770 sú ako prvé amatérske kamery na svete vybavené funkciou HDR Movie, umožňujú teda natáčanie s rozšíreným dynamickým rozsahom. Prístroj v tomto režime vyhotovuje dvojaký záznam s rôznymi expozičnými hodnotami a automaticky ich spája dohromady. Výsledkom je jasnejší obraz s väčším množstvom detailov v jasoch aj tieňoch, so zníženým rizikom preexponovaných alebo, naopak, podexponovaných oblastí. Výrazný kontrast medzi jasmi a tieňmi pritom zostáva zachovaný.

Modely HC-WX970 a HC-VX870 sú vybavené optickým systémom 4-Drive Lens Systém s 20x zoomom pri rozlíšení 4K. Medzi ďalšie prednosti patrí aj rýchle a presné automatické zaostrovanie, vďaka ktorému sa kamery výborne hodia na natáčanie dramatických akčných záberov.

Jeden záznam dvojakým pohľadom

Ďalšou novinkou modelu HC-WX970 je funkcia Advanced Twin Camera, umožňujúca natáčať súčasne s dvoma rôznymi uhlami záberu. Môžete tak zachytiť scénu pred sebou a zároveň aj svoje vlastné reakcie na dianie. Slúži na to druhý objektív umiestnený na okraji LCD displeja. Objektív s dvojnásobným zoomom možno naklápať o 20 stupňov v dvoch smeroch, zachytený obraz sa premieta do hlavného obrazu formou PiP (picture-in-picture).

Možnosti, ktoré vyplývajú z prítomnosti druhého objektívu, pri modeli HC-WX970 ešte rozširuje režim rozprávača a funkcia zálohovania. V režime rozprávača sa vo zvukovej stope zvýrazní komentár používateľa, vďaka funkcii zálohovania možno obrazové záznamy z oboch objektívov rozdeliť a uložiť ako dva úplne samostatné filmy.

Všetky tri modely okrem toho podporujú funkciu Wireless Twin Camera, vďaka ktorej ako druhý objektív môže fungovať telefón alebo tablet pripojený cez Wi-Fi. Scénu tak možno natáčať z dvoch rôznych uhlov a oba zábery potom spojiť formou PiP.

Dokonale v rovnováhe za akýchkoľvek okolností

Do výbavy všetkých troch modelov ďalej patrí originálna funkcia Panasonic Level Shot, teda virtuálna vodováha, ktorá automaticky vyrovnáva naklonený obraz. Funkciu je možné nastaviť v troch polohách (vypnutá, normálná a intenzívna). Optický stabilizátor HYBRID OIS+ funguje v piatich osiach a účinne tak bráni rozostreniu obrazu vplyvom chvenia prístroja na každom ohnisku. Vďaka tomu sa majitelia môžu tešiť na ostrý a jasný obraz takmer za akýchkoľvek podmienok.

Bohaté možnosti konektivity

Kamery Panasonic HC-WX970, HC-VX870 i HC-V770 sú okrem toho vybavené funkciou detskej pestúnky, umožňujúcou monitorovanie postieľky dieťaťa v kombinácii s telefónom po pripojení do domácej siete. Prostredníctvom telefónu môžete dieťa osloviť, na telefón sa zase prenáša obraz a zvuk v prípade, že sa dieťa zobudí a začne plakať alebo sa inak ozývať. Pomocou funkcie Ustream možno videozáznam aj naživo streamovať cez internet.

HC-WX970, HC-VX870 a HC-V770 – technické údaje

Vlastnost

HC-WX970

HC-VX870

HC-V770

Natáčanie a fotografovanie  v rozlišení 4K

ü

ü

-

Objektív LEICA Dicomar

ü

ü

-

Automatické ostrenie 4K High Precision

ü

ü

-

Funkcia HDR Movie (rozšířený dynamický rozsah)

ü

ü

ü

Funkcia Advanced Twin Camera

ü

-

-

Funkcia Wireless Twin Camera

ü

ü

ü

Optický zoom

20x

20x

20x

Funkcia Level Shot a 5-osý stabilizátor

ü

ü

ü

Snímač

8 MPix BSI

8 MPix BSI

6 MPix BSI[1] Platí pre amatérské videokamery s rozlišením Full HD. K 5. januáru 2015.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
total empty
2015-01-08 13:05:32
Pozeral som tu http://www.panasonic.com/sk/consumer/fotoaparaty-a-videokamery/videokamery/hc-v770ep-k.html na videjka ohľadom HDR a ďalších funkcií,čiže nových možnosti a je to zaujímave.
To HDR treba v softe pri spracovaní asi trocha doladiť,lebo to má dosť vybľutý obraz.
Aj tá druha kamera je dobrý počin,ako filmovať aj sám seba,čo určite ocenia dokumentaristi.
120 obrázkou v sekunde vo FULLHD to je tiež pekné.
Stabilizátori a vyrovnávanie horizontu parada ale funkcia detskej pestúnky ? .........toto nejak nechápem a vôbec ku kamere mi to nepasuje.
Skôr by som bral infra snímanie pri nula luxoch.
 
JohnNewton
2015-01-08 13:28:55
No obrazovo sa mi to zdá dosť pozadu voči 3 x MOS snímačom.
 
total empty
2015-01-08 15:21:20
príspevok od: JohnNewton
No obrazovo sa mi to zdá dosť pozadu voči 3 x MOS snímačom.
cenovo je pod 500 eura. 3mos snímače mali 3x3mega (niektorej typy menej niektoré viac).
A cenovo boli kamerky od 1000euri hore.
Panasonic sa snaží zlúčiť vysokú kvalitu a potreby obyčajných ľudí v takéto kompromisi za ľudové ceny, či je to dobrá cesta,to neviem.
A čo to je vlastne za snímač BSI?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-08 16:01:39
príspevok od: total empty
cenovo je pod 500 eura. 3mos snímače mali 3x3mega (niektorej typy menej niektoré viac).
A cenovo boli kamerky od 1000euri hore.
Panasonic sa snaží zlúčiť vysokú kvalitu a potreby obyčajných ľudí v takéto kompromisi za ľudové ceny, či je to dobrá cesta,to neviem.
A čo to je vlastne za snímač BSI?
http://en.wikipedia.org/wiki/Back-illuminated_sensor
http://www.extremetech.com/extreme/149742-how-back-illuminated-sensors-work-and-why-theyre-the-future-of-digital-photography
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované