Hore


Autor: Tomáš Tkáčik

Slovenský fotograf ocenený za najkrajšie fotky Prahy

Slovenský fotograf Tomáš Tkáčik získal prvé miesto v 23. ročníku medzinárodnej fotosúťaže Praha fotografická. Jeho séria fotografií s názvom Prahou po koľajniciach zaujala porotu v kategórii “Krása Prahy a jej premeny”.

Výstava víťazných fotografií je verejnosti prístupná v Staromestskej radnici v Prahe do konca mája. ”Asi sa zhodneme na tom, že málo ktoré mesto je tak fotogenické ako Praha. Som veľmi rád, že existuje súťaž ako je Praha fotografická, v ktorej nám amatérski a profesionálni fotografi ukazujú, že je stále ešte možné vymyslieť nejaký nový pohľad na Prahu a že je možné zachytiť mesto každý rok v jeho premenách, výnimočnosti, jedinečnosti i každodennosti”, priblížil svoj pohľad na výstavu primátor hlavného mesta Prahy Zdeněk Hříb. Porota na víťazných fotografiách ocenila originalitu záberov a individuálny tvorivý prístup autora k stvárneniu témy súťaže. Do súťaže bolo prihlásených 954 prác od 84 autorov.

Fotograf Tomáš Tkáčik sa venuje predovšetkým spravodajskej a dokumentárnej fotografii. Jeho fotky sú pravidelne publikované v českých médiách.


Autor: Tomáš Tkáčik

Autor: Tomáš Tkáčik

Autor: Tomáš Tkáčik

Autor: Tomáš Tkáčik

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
fotorado
2019-04-19 16:32:43
Na fotke tančíciho domu, mi derie oči ten padajúci dom naľavo. Ale inak pekné fotky
 
kubizmus
externý redaktor 2019-05-01 08:59:18
príspevok od: fotorado
Na fotke tančíciho domu, mi derie oči ten padajúci dom naľavo. Ale inak pekné fotky
podla mna sa nechal zviest tancom toho tanciciho domu
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia