Hore

Spoločnosť Sony rozširuje ponuku vlogovacích fotoaparátov o nový model ZV-1F, ktorý podporuje kreativitu používateľov

Spoločnosť Sony predstavila nový model vlogovacieho fotoaparátu ZV-1F. Tento fotoaparát ponúka skvelý výkon podporujúci kreativitu, jednoducho použiteľné funkcie na nakrúcanie vlogov a pokročilú konektivitu, ale myslí aj na životné prostredie.

Nový model je určený vlogerom a tvorcom, ktorí chcú zhotovovať výnimočné snímky a videá. Tento fotoaparát vreckových rozmerov bol optimalizovaný na vlogovanie a je vybavený najnovšími technológiami od spoločnosti Sony, ktoré zabezpečia, aby obsah skutočne vynikol.

Kľúčové vlastnosti ZV-1F:

 • Pevný ultraširoký 20 mm [1] objektív so svetelnosťou F2,0 na zhotovovanie selfie snímok
 • Rozostrenie pozadia a automatické zaostrovanie s prioritou tváre, takže snímané objekty vyniknú
 • Optimalizácia odtieňa pleti vrátane funkcie Soft Skin Effect
 • Vysoko presné ostrenie a Eye AF na ľudí i zvieratá [2]
 • Active Mode (elektronická) stabilizácia obrazu pri nakrúcaní videa [3]
 • Predvoľby Creative Look na dosiahnutie dokonalého vizuálneho efektu
 • Možnosť spomaleného a zrýchleného snímania pre väčšiu kreativitu
 • Nastavenie funkcie Product Showcase na recenzie produktov
 • Vylepšené funkcie dotykového displeja s funkciami Touch Zoom a Step Zoom [4]
 • Čistý záznam hlasu vďaka mikrofónu s tromi vložkami a veternou clonou
 • 4K 30p /FHD 120p
 • Jednoduché pripojenie smartfónu na prenos obsahu na sociálne siete
 • Ekologicky šetrné funkcie na zníženie vplyvu na životné prostredie


„Pri navrhovaní fotoaparátu ZV-1F, ktorý má kompaktné rozmery, sme mysleli predovšetkým na tvorcov,“ hovorí Yann Salmon Legagneur, riaditeľ produktového marketingu divízie Digital Imaging spoločnosti Sony Europe. „Vzhľadom na to, že diváci zvyšujú dopyt po vysoko kvalitnom obsahu, potrebujú tvorcovia univerzálne riešenie, ktoré ponúkne špičkovú kvalitu a kreatívne možnosti. Zároveň sa jednoducho používa a je navrhnuté na bezdrôtové zdieľanie obsahu. Sme tiež hrdí na to, že má model ZV-1F ekologické prvky, pretože udržateľnosť zostáva pre spoločnosť Sony kľúčovou témou.“

Zvýšte svoju kreativitu

Fotoaparát ZV-1F bol navrhnutý tak, aby nechal snímaný objekt vyniknúť v akejkoľvek scéne, a to vďaka ultraširokému 20 mm objektívu na optimálne snímanie selfie a širokému zornému poľu na zachytenie väčšej časti pozadia. Vlogovací fotoaparát ponúka aj funkciu bokeh na rozostrenie pozadia pri fotografiách a videách, ktorá ešte viac zvýrazní fotografovaný objekt a vytvorí jemnejší vzhľad.

Odtieň pleti je možné optimalizovať pri videozáznamoch aj fotografiách pomocou funkcie „Soft Skin Effect“. Tá vyhladzuje a redukuje vrásky pri nakrúcaní videozáznamov a vytvára efekt prirodzeného tónu pleti pri fotografovaní. Funkcia Face Priority AE automaticky upravuje jas pri fotografovaní, aby bolo možné zachytiť tváre s optimálnym jasom aj v situáciách, kedy sa mení svetlo. Fotoaparát ZV-1F sa môže pochváliť tiež vysoko presným ostrením a funkciou Eye AF pre ľudí aj zvieratá. Tieto výhody umožňujú spoľahlivo zaostriť na tvár a oči bez toho, aby dochádzalo k preostreniu na iné predmety. Užívatelia môžu jednoducho meniť zaostrenie na objekty prostredníctvom dotykového displeja fotoaparátu.

Pri nakrúcaní videa je navyše v režime Active Mode [5] k dispozícii elektronická stabilizácia obrazu, ktorá zabezpečuje stabilné a plynulé zábery pri chôdzi.

Nová dostupná funkcia Creative Look ponúka užívateľom niekoľko prednastavených možností na vytvorenie požadovanej atmosféry pri fotografiách a videách s rozdielmi v tóne, jase, farebnej hĺbke a ďalších parametroch. K dispozícii je celkom 10 režimov, ktoré zvyšujú kreativitu a umožňujú používateľom okamžite zdieľať obsah bez nutnosti úprav.

Model ZV-1F je tiež vybavený režimom S&Q [6], ktorý umožňuje snímať rôzne rýchlosti pohybu a zanechať pri nich plynulý záber. Napríklad spomalený pohyb s päťnásobným spomalením [7] , ale aj zrýchlený pohyb so šesťdesiatnásobne vyššou rýchlosťou [8] zrýchlených záberov na dosiahnutie požadovaného efektu.

Okrem fotografií a videa je na zachytenie dokonalého obsahu nevyhnutný aj kvalitný zvuk. Smerový mikrofón s troma vložkami a veterná clona zabezpečujú čistý hlasový záznam a redukujú šum vo veterných vonkajších podmienkach.

Jednoduché kompaktné zariadenie na vlogovanie

Fotoaparát ZV-1F bol navrhnutý na úplne jednoduché použitie, takže sa vloger môže sústrediť na zachytenie obsahu a bez problémov fotoaparát intuitívne používať. Váži iba cca 229g [9], je dostatočne kompaktný a ľahký na každodenné použitie a možno ho nosiť všade so sebou. Je tiež vybavený dotykovým LCD displejom Vari-Angle s funkciami a nastaveniami meniteľnými dotykom, vrátane možnosti zoomovania [10], takže sa ovláda úplne inštinktívne.

Nový vlogovací fotoaparát je vybavený tlačidlom Bokeh Switch, ktoré užívateľom umožňuje rýchlo zapínať a vypínať funkciu rozostreného pozadia (bokeh). Napríklad keď chcú zvýrazniť tvár, a to dokonca aj počas nakrúcania videa. Model ponúka tiež nastavenie Product Showcase, ktoré používateľom umožňuje plynule meniť zaostrenie medzi tvárou a produktmi – ideálne na účely recenzií.

Model ZV-1F je vybavený samospúšťou [11] a nahrávacou kontrolkou, ktoré ešte viac uľahčujú zhotovovanie videozáznamov.

Možnosti pripojenia a príslušenstvo

Vlogovací fotoaparát ZV-1F bol optimalizovaný na použitie so smartfónom. Nová aplikácia spoločnosti Sony pre smartfóny Imaging Edge Mobile Plus™ [12] umožňuje používateľom pripojiť sa ku kamere prostredníctvom rozhrania Bluetooth alebo Wi-Fi a prenášať snímky a video. Zhotovený obsah je možné jednoducho preniesť do smartfónu a následne nahrať na sociálne siete. Užívatelia môžu dokonca označiť zábery na zverejnenie na sociálnych sieťach pomocou značiek záberu [13] počas nakrúcania alebo vo fotoaparáte. Okrem toho môžu užívatelia vystrihnúť a preniesť konkrétne označené 15, 30 alebo 60-sekundové klipy [14] do svojho smartfónu a zverejniť ich priamo na sociálnej sieti bez nutnosti upravovať ich dĺžku tak, aby vyhovovala danej platforme.

Aplikácia Imaging Edge Mobile Plus™ tiež umožňuje používateľom ovládať rôzne nastavenia fotoaparátu, ako je dátum, čas a oblasť, zároveň ponúka aktualizácie softvéru a sprievodcu podporou. Môže diaľkovo ovládať zariadenie ZV-1F a zobrazovať úroveň nabitia batérie a zostávajúcu kapacitu pamäte.

Užívatelia môžu model ZV-1F používať aj ako vysoko kvalitné zariadenie na živé vysielanie [15]. S vhodnou aplikáciou určenou na videokonferencie alebo podobným softwarom môže ZV-1F po pripojení k počítaču alebo chytrému telefónu cez USB [16] fungovať ako vysoko výkonná webová kamera.

Model ZV-1F je kompatibilný s gripom GP-VPT2BT[17] s bezdrôtovým diaľkovým ovládačom, ktorý ponúka bezkáblové ovládanie zoomu, záznamu a ďalšie funkcie. Je možné ho použiť aj ako mini statív na stabilné zábery bez použitia rúk. Do pätice na príslušenstvo je možné tiež jednoducho pripojiť externý mikrofón [18] na čistý záznam zvuku.

Podpora udržateľnej budúcnosti

Model ZV-1F bol navrhnutý s ohľadom na životné prostredie a technológie, ktoré zabezpečujú udržateľnú budúcnosť. Recyklované materiály [19] vrátane materiálu SORPLASTM [20] boli použité ako na telo fotoaparátu, tak na príslušenstvo. Napríklad aj na novo vyvinutú veternú clonu [21], ktorá bola upravená tak, aby si zachovávala svoj výkon. Vrecká na výrobky sú zhotovené z netkanej textílie na rastlinnej báze, ktoré znižujú množstvo plastových obalov.

Cena a dostupnosť

Nový model ZV-1F bude v predaji na konci októbra 2022 u mnohých autorizovaných predajcov spoločnosti Sony za odhadovanú maloobchodnú cenu 649 EUR.

Podrobné informácie o produkte nájdete TU.

Produktové video nového modelu ZV-1F si môžete pozrieť TU.

TU nájdete množstvo exkluzívnych príbehov, videí a vzrušujúceho nového obsahu zhotoveného najnovšími fotoaparátmi a ďalšími produktmi Sony. Európske fotografické centrum spoločnosti Sony je k dispozícii v 22 jazykoch a obsahuje podrobné informácie o produktových novinkách, súťažiacich a aktuálny zoznam akcií Sony v jednotlivých krajinách.


[1] Ekvivalent formátu 35 mm.

[2] Iba statické snímky. Nefunguje pri všetkých druhov zvierat.

[3] Mierne orezanie snímky v aktívnom režime. Aktívny režim nie je k dispozícii, ak je snímková frekvencia záznamu 120 (100)p pri normálnom filme a snímková frekvencia 120 (100) fps pri S&Q.

[4] Užívatelia si môžu vybrať zo zoomov 1,0/1,5/2,0/4,0x a rýchlo meniť uhol záberu. V rozlíšení FHD sa pri priblížení 1,5x a 2,0x používa Clear Image Zoom a pri priblížení 4,0x digitálny zoom; v rozlíšení 4K sa pri priblížení 1,5x používa Clear Image Zoom a pri priblížení 2,0x a 4,0x digitálny zoom.

[5] Mierne orezanie snímky v aktívnom režime. Aktívny režim nie je k dispozícii, ak je snímková frekvencia záznamu 120 (100)p pri normálnych filmoch a snímková frekvencia 120 (100) fps pri S&Q.

[6] Formát záznamu v režime S&Q je XAVC S HD. Záznam zvuku nie je možný. Je vyžadovaná karta SDHC/SDXC triedy 10 alebo vyššia. Na záznam rýchlosťou 100 Mb/s je vyžadovaná rýchlostná trieda UHS 3 alebo vyššia.

[7] S&Q režim nahrávania pri 120 fps (snímková frekvencia) 24p (snímková frekvencia nahrávania).

[8] Záznam v režime S&Q pri 1 snímke za sekundu (snímková frekvencia) 60p (snímková frekvencia záznamu).

[9] Približne 229 g iba telo / Približne 256 g vrátane batérie a pamäťovej karty.

[10] Užívatelia si môžu vybrať zo zoomov 1,0/1,5/2,0/4,0x a rýchlo meniť uhol záberu. V rozlíšení FHD sa pri priblížení 1,5x a 2,0x používa Clear Image Zoom a pri priblížení 4,0x digitálny zoom; v rozlíšení 4K sa pri priblížení 1,5x používa Clear Image Zoom a pri priblížení 2,0x a 4,0x digitálny zoom.

[11] Nie je k dispozícii pri nakrúcaní videa v režime statických snímok stlačením tlačidla MOVIE.

[12] Aplikáciu Imaging Edge Mobile Plus si môžete stiahnuť z nasledujúcej stránky. Používajte aplikáciu Imaging Edge Mobile Plus verzie 1.0 alebo novšiu. www.sony.net/ca/

[13] Dva typy označenia snímok: Shot Mark1 a Shot Mark2.

[14] V závislosti od miesta pridania značky záberu môže byť dĺžka vystrihnutého videa kratšia ako nastavená dĺžka.

[15] Pri streamovaní cez USB je rozlíšenie 1280 x 720 a snímková frekvencia 30 snímok za sekundu.

[16] Aby bolo možné túto funkciu používať, musí operačný systém v počítači alebo smartfóne podporovať UVC/UAC. Pri pripojení k mobilnému zariadeniu vybavenému portom USB typu C(R) použite komerčne dostupný kábel USB alebo konverzný terminálový adaptér.

[17] Predáva sa samostatne.

[18] Vzhľadom na to, že pätica na pripojenie príslušenstva tohto modelu nemá elektronické kontakty, nepodporuje prevádzku externého blesku, zvukového vstupu atď.

[19] V závislosti od doby výroby nemusia byť recyklované materiály k dispozícii.

[20] „SORPLAS“ je ochranná známka spoločnosti Sony Group Corporation. „SORPLAS“ je udržateľný nehorľavý plast vyvinutý a dodávaný spoločnosťou Sony Semiconductor Solutions Corporation.

[21] Vlákna použité na výrobu veternej clony sú vyrobené výhradne z recyklovaného polyesteru. V závislosti od doby výroby nemusí byť recyklovaný polyester k dispozícii.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Johnnny
2022-10-20 12:33:44
Celkom fajn, skoda toho pevneho objektivu. Uz dlho tuzim po kompakte s 1" snimacom a najsirsim ohniskom 20mm eq. Ale chcelo by to zoom
 
z80
2022-10-20 17:45:08
príspevok od: Johnnny
Celkom fajn, skoda toho pevneho objektivu. Uz dlho tuzim po kompakte s 1" snimacom a najsirsim ohniskom 20mm eq. Ale chcelo by to zoom
Objektív so zoomom začínajúci na 20 mm (a rozmerovo aj cenovo patriaci do tejto kategórie) by musel používať brutálnu SW korekciu, čo by sa prejavilo aj na kresbe. Mám Canon G7 X II a tam, ak sa vypne SW korekcia, je z toho na 24 mm rybie oko.
 
fatality
2022-10-21 09:45:05
príspevok od: Johnnny
Celkom fajn, skoda toho pevneho objektivu. Uz dlho tuzim po kompakte s 1" snimacom a najsirsim ohniskom 20mm eq. Ale chcelo by to zoom
myslel si snimac Typu 1?
 
fatality
2022-10-21 09:46:56
príspevok od: z80
Objektív so zoomom začínajúci na 20 mm (a rozmerovo aj cenovo patriaci do tejto kategórie) by musel používať brutálnu SW korekciu, čo by sa prejavilo aj na kresbe. Mám Canon G7 X II a tam, ak sa vypne SW korekcia, je z toho na 24 mm rybie oko.
Nikdy nevydany Nikon 18-50 mal taky byt..skoda, podla mna
by sa predaval..
 
z80
2022-10-21 09:57:50
príspevok od: fatality
Nikdy nevydany Nikon 18-50 mal taky byt..skoda, podla mna
by sa predaval..
Rád by som aspoň videl ten objektív 18-50 eq., na širokom konci, bez korekcie.
 
fatality
2022-10-21 10:12:28
príspevok od: z80
Rád by som aspoň videl ten objektív 18-50 eq., na širokom konci, bez korekcie.
Boli nejake predprodukcne kusy v placi, ale rawy sa asi nezachovali
btw.Sony(Zeiss) zvladli tych 24mm (rx100iii) omnoho lepsie, nez Canon..mozno preto ze to bolo len 24-70 vs 24-100.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované