Hore

Svetoznámy porotca Yann Arthus-Bertrand prevezme opäť funkciu predsedu poroty v súťaži CEWE Photo Award. V porote je aj český fotograf Martin Rak.

Zúčastniť sa môžete už len do 31.5.2021.

Fotosúťaž CEWE Photo Award je u amatérskych aj profesionálnych fotografov veľmi obľúbená. K dnešnému dňu bolo do súťaže prihlásených vyše 300 000 fotografií, z toho vyše 13 000 zo Slovenska. Vyhrať môžete 1 000 cien v celkovej hodnote 250 000 €.

Za každú zaslanú fotografiu venuje CEWE 10 centov organizácii SOS Children´s Villages International. Na konci súťaže poputujú peniaze do vzdelávacieho projektu na Haiti.

Predsedom poroty je opäť svetoznámy fotograf Yann Arthus-Bertrand. Heslom medzinárodnej fotosúťaže CEWE Photo Award je „Náš svet je krásny“. Krásu nášho sveta zachytávajú profesionálni aj amatérski fotografi z celého sveta, ktorí svoje fotografie prihlásili do desiatich rôznych kategórií.

Organizátori súťaže majú za cieľ sledovať a hodnotiť, ako sa fotografom podarilo zachytiť podtitul súťaže „Náš svet je krásny“. Okrem francúzskeho fotografa Yanna Arthuse-Bertranda, ktorý je najznámejší svojimi veľkolepými leteckými fotografiami a knihou „Zem zhora“, sú v porote ďalší známi fotografi. Napríklad Christie Goodwin z Veľkej Británie, oficiálna fotografka Royal Albert Hall a fotografka spevákov Ed Sheeran a Paul McCartney. Členka poroty Ulla Lohmann z Nemecka má celkom iné zameranie: je fotografkou expedícií pre National Geographic a BBC. Bola prvou ženou na svete, ktorá podnikla vedeckú expedíciu do vnútra sopky. Martin Rak z Českej republiky sa špecializuje na fotografovanie krajiny. Jeho fotky sú publikované po celom svete a získali veľa medzinárodných ocenení, a to je len tridsiatnik. Kai Pfaffenbach, hlavný fotograf tlačovej agentúry Reuters, je tiež členom poroty. Získal veľa ocenení za žurnalistickú fotografiu, napríklad za fotografiu víťazného gólu Maria Götzeho, s ktorým Nemecko zvíťazilo na majstrovstvách sveta vo futbale v roku 2014. Poslednými dvoma členmi poroty sú Petra Horn, členka výkonnej rady SOS Children´s Villages International a Dr. Christian Friege, predseda predstavenstva CEWE.

CEWE sa podarilo získať patronát lokálnych zástupcov medzinárodnej fotografickej organizácie FIAP (International Federation of Photographic Art), na Slovensku ju zastupuje Slovenská federácia fotografov.

Zapojte sa na cewe.sk/cpa


Mark Anthony Agtay, Veľká Británia, kategória Architektúra a technológie


Tony Lütscher, Švajčiarsko, kategória Krajina


Johannes Palm, Nemecko, kategória Architektúra a technológie


Arnaud Gonzales, Francúzsko, kategória Zvieratá


Filip Hrebenda, Slovensko, kategória Krajina


Detlef Hegebarth, Nemecko, kategória Krajina


Lorenzo di Candia, Taliansko, kategória Krajina


Michal Candrák, Slovensko, kategória Zvieratá


Alexandre Rodrigues, Portugalsko, kategória Letecké fotografie


Martin Babarík, Slovensko, kategória Krajina

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia