Hore

Youngnuo ST-E2 pre Canon

Canon má v ponuke vlastný Canon ST-E2, ale ten je v ponuke už tak dlho, že ho posledné generácie zrkadloviek odmietajú a pri pokuse o riadenie cez menu fotoaparátu považujú za nekompatibilný blesk a do menu External flash control vás fotoaparát nepustí. Zdalo by sa, že zabudovaním funkcie riadenia do nových zrkadloviek sa význam externej jednotky stráca, ale nie je to tak a externá jednotka v niektorých oblastiach stále poskytuje viac ako interný blesk:
- možnosť blýskať kratšími časmi v režime HSS
- premietnutie pomocnej mriežky pre zaostrovanie
- odlesky riadiaceho záblesku su na lesklých povrchoch menej viditeľné

Čínsky výrobca lacných bleskov Youngnuo, ktorý je populárny medzi strobistami, najmä pre nízku cenu (menej už pre nízku spoľahlivosť) predstavil podobnú riadiacu jednotku pre Canon. Nie je to len klon, ale má aj zopár vylepšení.

Najviditeľnejším vylepšením je možnosť otáčať hlavu riadiacej jednotky v rozsahu +- 135 stupňov.Batérie
Canon používa batérie 2CR5, youngnuo využíva 2 AA batérie, rovnaké, ako sa používajú do zábleskov, takže nie je potrebné so sebou nosiť ďalší typ batérii a nabíjačiek. Toto bol hlavný dôvod prečo som si kúpil youngnuo. S Canonom sa mi veľmi často stávalo, že batéria bola vybitá, keď som ju potreboval.

Výkon
Riadiaci záblesk je cca 4x silnejší, to znamená dvojnásobný dosah, ale má to aj negatíva. Dobíjanie kondenzátoru je pomalšie a je tak možné spraviť len asi 1 záblesk za sekundu a je ho aj viac vidieť na lesklých predmetoch.

V exteréri
Najmä pri využití v exteríri má Youngnuo výrazne navrch a to nie len pre vyšší vykon, ale najmä pre možnosť smetovať hlavu a využiť tak dosah oveľa efektívnejšie.

Odpálenie blexkov v exteriéri mi fungovalo aj keď ich senzory neboli natočené priamo k vysielaču. Fungovalo mi to ale len s Canon bleskami. Sigma blesk bol pri vonkajšom osvetlení na E-TTL riadenie takmer slepý.V interéri
V interéri som zatial žiadne obmedzenie dosahu nepostrehol (v naozaj veľkých priestoroch som s ním zatial nefotil). V tmavých interéroch pomôže oveľa silnejší a kontrastnejší obraz pruhov premietaných pre pomoc AF systému.

Kompatibilita
Ako som už spomínal, youngnuo lepšie funguje s novými fotoaparátmi a tam sa tvári ako kompatibilný blesk. Ale o úplne 100% kompatibilite sa hovoriť nedá. Funguje mi na 5D, 5D mark II, 7D. Na 5D mark III funguje len v rezime HSS a na 1100D nefunguje.

Fyzické porovnanie

Vlavo Youngnuo ST-E2, vpravo Canon ST-E2:Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
nev3r
2011-10-09 13:19:54
Též nad ním uvažuji. taky mám origoš Canon, ale tenhle číňan se mi zamlouvá víc,..

No, když to bude minimálně stejně dobré, další odpalovač do domu, se vždycky hodí

Mohl bys prosím hodit odkaz, kde jsi ho zakoupil? Moc díky!
 
bear
2011-10-09 13:27:46
príspevok od: nev3r
Též nad ním uvažuji. taky mám origoš Canon, ale tenhle číňan se mi zamlouvá víc,..

No, když to bude minimálně stejně dobré, další odpalovač do domu, se vždycky hodí

Mohl bys prosím hodit odkaz, kde jsi ho zakoupil? Moc díky!
kupil som ho cez ebay este niekdy zaciatkom roka.
 

Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.