Hore

Viva Musica! Festival

Nigel Kennedy Quintet — koncert

„Majster“ Nigel Kennedy patrí už niekoľko rokov k najlepším svetovým huslistom nielen vo fenomenálnej virtuozite a absolútnom ovládaní nástroja ale i v hudobnom biznise: nahrávka Vivaldiho Štyroch ročných období je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov ako najpredávanejší CD albub z oblasti klasickej hudby všetkých čias.
Z albumu sa predalo viac ako dva milióny nosičov a necelé dva roky obsadzoval prvé priečky podľa UK Classical ChartsUK.Začiatkom leta sa predstavil v Bratislave v Starej tržnici interpretáciou diel Johanna Sebastiana Bacha, v druhej polovici koncertu ponúkol vlastné aranžmány skladieb (Where all paths meet, Transfigurations, Hills of Saturn).Na otázku, čo pre neho znamená „dostať sa do Guinessovej knihy rekordov“ odpovedal:
„Viete, čo je na tom najsmutnejšie? Nedali mi ani jeden Guinness. Keď ste v Guinessovej knihe rekordov, mali by ste predsa dostať doživotné zásoby!“Prvú časť koncertu odohral v klasickom čiernom oblečení, v druhej polovici nastúpil na pódium oblečený do trička fanúšika futbalového klubu Aston Villa, objednal si na javisko pivo a v štýle jazz-rocku produkoval nádhernú muziku.Nigel Kennedy je nielen „postrach promotérov, neriadená strela“ ale predovšetkým vynikajúci huslista.Od usporiadateľov platil zákaz fotografovania počas celého koncertu, okrem prvej skladby po prestávke. Presne po odznení asi šesť minútovej skladby nás „vypratali“ spod pódia.Myslím si že koncerty sú hlavne pre tých, čo si zaplatili vstupenky, prišli na hudobný sviatok a nechcú sa pozerať na zhrbených, pod pódiom pohybujúcich sa fotografov :)Vďaka usporiadateľom aj za šesť minút, keď sme mohli legálne fotografovať.
Na záver ešte jedna odpoveď Nigela Kennedyho:
— Koncerty ktoré „musíte“ odohrať, teda neberiete ako prácu?
Nie. Lebo si myslím, že je dobré „musieť“ niečo odovzdávať. Hudba nie je len súkromnou meditáciou pre hudobníka. A koncerty sú dobrou pripomienkou toho, že hudba sa má zdieľať. Netreba si ju nechávať iba pre seba.Že má na všetkých fotografiách zažmúrené obe oči? Áno má!
No čo už, je to úžasný interprét, hrá na klasické i elektronické husle, je pohodový a veľmi priateľský k publiku - keď po prestávke išiel stredovou uličkou na javisko, oblečený vo futbalovom drese, neváhal si päsťou buchnúť do iných našich (diváckych) pästí:)


Iva Bittová — koncert

Fotografovanie: od usporiadateľov platil zákaz fotografovať a tlieskať počas celého koncertu (!). Pani Iva Bittová nemá nič proti fotografom ale prednesená skladba od Vladimíra Godára "Mater" je taká dynamická že si vyžaduje absolútny kľud počas najtichších častí. Mala pravdu, predvedené hudobné dielo bolo úžasné.
Fotografie vznikli len pred a po koncerte.

Pred koncertom 01


Pred koncertom 02

Iva Bittová po koncerte


Operné gala na Bratislavskom hrade

Posledný koncert hudobného festivali Viva Musica patril hviezdam Domingovej speváckej súťaže Operalia, vystúpili a zaspievali očarujúca Sonya Yoncheva a vynikajúci Stefan Pop.

Sonya Yoncheva a Stefan Pop

Pred koncertom

Torzo harfyKomentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.