Hore

Mölltalský ľadovec má najlepší sneh na juhu Rakúska

Na Möllim zažijú lyžiari „modrý“ zjazd na bielom: Na vysokú záruku snehovej pokrývky v jedinej ľadovcovej oblasti Korutánska sa jednoducho môžete spoľahnúť, a to priebežne až do 7. mája 2018.

„100 % snehu, slnka a zábavy na lyžiach“ robí z Mölltalského ľadovca „Tajný tip medzi najlepšími lyžiarskymi oblasťami so zjazdovkami do 20 km“ na stránke skiresort.de.


Mölltalský ľadovec 

„Mölli“ so svojimi 3.122 metrami je najvyšší lyžiarsky vrch v Korutánsku a súčasne je to jediná ľadovcová oblasť tejto najjužnejšej rakúskej spolkovej krajiny. Ľadovec patrí k ôsmim strediskám značky Ski)Hit vo Východnom Tirolsku a Korutánsku a vďaka pravidelným investíciám do zabezpečenia snehovej pokrývky a kvality zjazdoviek si zachováva vynikajúcu formu aj vtedy, ak inde už vládne nedostatok snehu.

Záruku 330 dňovej prevádzky oceňujú aj národné tímy svetového pohára, ktoré si Mölltalský ľadovec zvolili za svoju tréningovú oblasť číslo 1. Nezriedka sa teda stane, že milovníci lyžovania sedia počas oddychu v panoramatickej reštaurácii Eissee hneď vedľa stola niektorej z lyžiarskych hviezd. V tejto najvyššie položenej zimnej záhrade Rakúska vo výške 2.800 metrov sa oplatí pozrieť nielen na 30 trojtisícoviek, ale aj do jedálneho lístka. „Raňajky na ľadovci“ a korutánske špeciality šéfkuchára Klausa Labera sú legendárne a takmer bezkonkurenčné.

To posledné platí aj pre rodinné ceny vo všetkých východotirolských regiónoch Ski)Hit: deti do 6 rokov lyžujú zdarma, lyžiari od 6 do 18 rokov majú v celom Rakúsku nárok na jedinečnú zľavu 50 %. Tip pre veľké rodiny: za skipas zaplatia iba rodičia a dve najstaršie deti do 18 rokov, každé ďalšie dieťa do 18 rokov má skipas zadarmo.


© FRANZGERDL NPHT Moelltaler Gletscher


Mölltal

Bližšie informácie

Bližšie informácie

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
catchcash
2017-12-14 09:33:07
Mozem sa spytat? ako je to s cakanim na vleky/lanovky? Chystame sa zaciatkom Marca a trosku sa obavam kedze ich tam je menej ze sa budu tvorit rady. Este som pocul ze tam dost casto fuka silny vietor pripadne je velka hmla a neda sa prakticky lyzovat (samozrejme, ze cenu skipassu nevratia). Ma niekto nejake skusenosti? Dakujem.
 
klobuk
2017-12-14 18:52:27
V marci 2017 som vychytal krásne tri dni ,ale štvrtý bol katastrofa ,behom pol hodiny januar- sneh hmla vietor postupne uzatvárali zjazdovky-difzne svetlo.Rady neboli vôbec lyžba super.Moltaler je vždy riziko mám kamaratov .ktorí tam boli niekoľkokrát a aj týždeń vôbec nelyžovali je to loteria.
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia