Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Skvelý servis Nikon!

Plyšiak
Plyšiak 2013-02-19 09:26:17+01
Takže, možno sa to niekomu bude zdať divné, nezmyselné, paranoidné, neviem čo všetko... no servis Nikon mi už lezie krkom. Pred cca 3-rokmi som tam poslal 16-85, objektív prišiel rozbitý, dobre to je už passe. Druhýkrát som riešil Nikon 105mm micro VR, objektív sa po týždni fotenia doslova rozpadol, našiel som pár ľudí ktorím sa to stalo tiež no servis povedal že som to spravil ja. Tiež je to už za nami. No a teraz pre istotu riešim skvelú vec - prach v objektíve. Nieje to nič zvyčajné, no jedná sa o Nikon 70-200 f2.8G VR II, kde by sa ten prach vo veľkom množstve objavovať nemal. No po priloženej fotografii uvidíte v akom stave je. Tak a k veci: presne pred 30 dňami som objektív dal na reklamáciu, tam mi povedali že sa jedná o kovové lupy - klasická chyba starších modelov tohto skla. Včera, to je po 29 dňoch mi prišiel objektív naspäť aj spolu so zoznamom vykonaných prác - iba to vyčistili, nič iné neriešili. Objektív som prebral v 100% stave, opäť som dal inzerát na predaj. No večer som si všimol znova nastupujúci bordel pod predným členom, objektív som potom preskúmal lepšie a všimol som si že tie čistené sklá sú úpackané. Ďalej som našiel niečo mastné na okrajoch tela objektívu a predná šošovka bola taká mastná že sa to nedalo vyčistiť. Pomaly som si myslel že technik tam asi nechal svoje geňo. No a ako bonus, prach už bol teraz v kompletne celom tubuse, nie len medzi prvými členmi.

Takže dnes som to bol znova dať reklamovať, dúfam že si Nikon dá zas tých 29 dní času a možno mi to pošle. Ako som spomínal objektív som chcel predať, no tým že cena za 100% kus je cca 1800€ bola predajná cena tohto tak 1300-400€ max., za čo sa aj ospravedlňujem tím čo pozerali inzerát. Chcem sa spýtať, mali ste aj vy takéto problémy, či to len ja mám na to šťastie? Ešte podotýkam, tí čo ma osobne poznajú tak vedia že o techniku sa starám a pravidelne absolvuje čistenie, tak to aby moja 24-70 bola v stave horúceho kusu z výroby a 70-200 ktorá má 6 mesiacov je v stave 7-8 ročného kusu je dosť divné. Prikladám fotografie aby ste si pozreli v akom stave som ho posielal a v akom stave mi prišiel (stav v akom mi prišiel zo servisu je totožný so stavom toho objektívu cca po týždni od kúpy, možno sa vám to bude zdať smiešne - reklamovať kvôli 1 kúsku prachu, no akeďže tam znova je, tak je dosť pravdepodobné že tam bude mať po 6 mesiacoch aj pár tuctov bratov tak ako prvýkrát).
 
Napster050
2013-03-03 23:11:40+01
ešte, že mám Canon
...musím poklopať, ešte som nemusel nič dávať do servisu... Ba ! pokazený objektív (17-85) chceli za opravu 100€, tak som si to opravil sám za 10€...
 
Edison11
2013-03-03 23:24:42+01
príspevok od: North510
Ale co som pogooglil, canon servis ma tiez problemy....boze, boze ...2 velke renomovane znacky a take problemy so servisom :/
Odporucam dobre otestovat priamo pri kupe, pretoze si nemyslim, ze by komplikacie nastavali samovolne (teda vacsinou)... Avsak tie servisy ozaj stoja za to...
 
blondak
2013-03-04 02:07:53+01
príspevok od: majkyke
Tiez mam nie velmi dobru skusenost s Nikonom-Praha.
Moja 70-200 VRI prestala ostrit,focus behalo hore dole,kupovana v Canade,komplet papiere,zarucny list,faktura.
Telefonicky som si vsetko dohodol a poslal ho do Prahy.
Po dvoch tyzdnoch ked neprisla ziadna odpoved,tak som sa rozhodol ze tam zavolam,a zistil som ze moj objektiv lezi na polici este nerozbaleny.....
Ked sa na neho konecne pozreli,tak mi odpisali ze to nebude zarucna oprava,pretoze nemam potvrdeny zarucny list od predajcu,tak som im pisal nech mi ho poslu,ze ho dam potvrdit.
Nasledne na to dalsi mail,ze faktura nie je na moje meno,takze aj tak by to neuznali.....to uz som bol bez objektivu viac ako mesiac. Vycislenie opravy na nejakych 90Euro,nechal som to spravit ako pozarucny servis,a nakoniec aj suma bola cez 100Euro,od vtedy som povedal ze koncim s Prahou nadobro......
Od kúpy v Canade bolo menej ako rok?? Lebo celosvetová záruka platí vraj len toľko (napr.aj z UK, mám osobnú skúsenosť)...ak som im poslal niečo čo som kupoval na SK-CZ tak nebol problém ani so službami ani s dvojročnou zárukou, je možné že sa snažia "uprednostňovať" "ich" zákazníkov, teda kupcov tej techniky kde bol Nikon CZ importér do CZ-SK...aspoň také som počul..a možno ich aj trocha chápem
 
blondak
2013-03-04 02:11:42+01
príspevok od: Paulie
Na každom foťáku rozdrbú kryt displeja, to čo je za servis, nejaká garážofka?
Mne na D3 nerozbili aj ked nebol originálny, ale nejaká Čína z Nemecka (slovenský predajca mi povedal že na SK sa nedá originálny objednať...)
 
blondak
2013-03-04 02:18:16+01
príspevok od: Edison11
takze moja D7K sa vratila po ladeni AF v dosledku BF s abnormalnym front focusom (AF fine tuning sa nechyta...) Katastrofa - asi to najvystiznejsie k servisu Nikon Praha...
Vedeli by ste mi odporucit niekoho v okoli BA, kto by toto vedel napravit? Cena uz nehra rolu (pozn. do Viedne sa nedostanem..)
Dakujem
Z back focusu ti "urobili" front? ta divné inak, info pre všetkých majiteľov D7000, predal som ju po piatich mesiacoch so stratou 150€ práve kvôli katastrofálnemu FF a BF, hlavne s D-čkovými objektívmi, net boha to dajak doladiť...na D3 a D300+300s+D90 som nevedel čo to FF a BF je... ten ostriaci systém je vec, ktorá ma asi najviac odrádza od D600...
 
blondak
2013-03-04 02:21:35+01
príspevok od: martin9113
este jedno riesenie, posli to do pentask.sk mali bi bit zberna techniky nikon, oni mozno budu ochotny to poslat aj do viedne, alebo najst kamarata co vie jazyk a bol by ochotny to tam zaniest osobne.
ale dávaš tomu slovenčinovi po bokovi...
p.s. servis nie je až 40 km za Viedňou?
 
Plyšiak
2013-03-04 07:30:45+01
takže update: v servise mi bolo povedané že to urýchlia... prd, znova ten istý scenár. Objektív v utorok (po týždni, asi sa naň v servise pozerali aký krásny je na poličke ) poslali do Nemecka. Písal som na reklamace Nikon, či je možnosť vrátenia peňazí a bez odpovede. Takisto som písal mail na SOI či je nejaká možnosť, no tá sa neuráčila ani odpísať. Dúfam že s tým Canonom také problémy mať už nebudem
 
Edison11
2013-03-04 09:01:52+01
príspevok od: blondak
Z back focusu ti "urobili" front? ta divné inak, info pre všetkých majiteľov D7000, predal som ju po piatich mesiacoch so stratou 150€ práve kvôli katastrofálnemu FF a BF, hlavne s D-čkovými objektívmi, net boha to dajak doladiť...na D3 a D300+300s+D90 som nevedel čo to FF a BF je... ten ostriaci systém je vec, ktorá ma asi najviac odrádza od D600...
tak tak, tiež som neveril vlastným očiam (a to som to tam zasielal na základe toho, že väčšinu objektívov bolo nutné ladiť okolo +15 až+ 17, teraz ani -20 nestačí)... pravdu povediac hlavne netuším ako prišli na to, že tento výsledok je v poriadku, keďže podľa počítadla a EXIF nebol robený ani jeden skúšobný snímok... už som aj ja premýšľal ju predať a ísť do D600, avšak momentálne zvažujem, že by som vymenil kompletne celú zostavu a šiel do inej značky...
 
steve2211
2013-03-04 09:40:43+01
príspevok od: North510
Ale co som pogooglil, canon servis ma tiez problemy....boze, boze ...2 velke renomovane znacky a take problemy so servisom :/
Treba kúpiť Canon v AQTčku a servis máš vo Viedni. Žiadny problém s ničím.
 
PeterMacko
2013-03-04 11:05:55+01
kratka poznamka k CANON servisu vo Viedni.mal som tam 70-200 L s poruchou AF.AF opravili,objektiv vratili pekne zabaleny,prisiel som domov,krabicu otvorim...a nasiel som skrabanec na zadnej sosovke,ktory som tam na 100 % nemal.Moja chyba,mal som si to skontrolovat este vo Viedni.Nabuduce budem mudrejsi,servis som vyuzival 1.krat v zivote.Inak objektiv funguje super a na fotkach ziadne skrabance nie su.fotim na APS-C,skrabanec je viac-menej na okraji sosovky,na FF som to neskusal (nemam kde)
 
trnavsky
2013-03-04 17:38:17+01
príspevok od: Edison11
takze moja D7K sa vratila po ladeni AF v dosledku BF s abnormalnym front focusom (AF fine tuning sa nechyta...) Katastrofa - asi to najvystiznejsie k servisu Nikon Praha...
Vedeli by ste mi odporucit niekoho v okoli BA, kto by toto vedel napravit? Cena uz nehra rolu (pozn. do Viedne sa nedostanem..)
Dakujem
ja som mal podobnú skúsenosť v Prahe s D90 pred cca 2 r. (píše sa o tom tu: www.ephoto.sk/forum/12/7763/d90-front-focus-oprava-svojpomocne/strana-1/ ), tiež ma to nakoniec prestalo s posielaním do Prahy baviť a šiel som ešte v záruke osobne autom do Rakúska - Nikon Servis point : Traiskirchen, Josef Ferschner Str. 19, za 12 dní bolo po všetkom. Ja som exif po prvom servise nekontroloval, ale presne ako Ty, mal som z Prahy pocit, že vo foťáku otočili šróbikom tak od oka a poslali v najdlhšom možnom termíne späť.
 
Edison11
2013-03-05 08:29:15+01
príspevok od: trnavsky
ja som mal podobnú skúsenosť v Prahe s D90 pred cca 2 r. (píše sa o tom tu: www.ephoto.sk/forum/12/7763/d90-front-focus-oprava-svojpomocne/strana-1/ ), tiež ma to nakoniec prestalo s posielaním do Prahy baviť a šiel som ešte v záruke osobne autom do Rakúska - Nikon Servis point : Traiskirchen, Josef Ferschner Str. 19, za 12 dní bolo po všetkom. Ja som exif po prvom servise nekontroloval, ale presne ako Ty, mal som z Prahy pocit, že vo foťáku otočili šróbikom tak od oka a poslali v najdlhšom možnom termíne späť.
tak ozaj vidím, že nie som sám, ktorý mal to "šťastie"... včera som už kontaktoval nakoniec aj ten AT servis, tak som zvedavý, či sa dočkám odpovede...
 
paoravec
2013-03-05 10:38:31+01
A co tak skusit WWW.MATUNAK.SK v Nove Zamky ???
 
romanh2
2013-03-05 21:29:10+01
Zdravím, dnes 05.03.2013 mi prišla D600-tovka zo servisu, skúsil som na F22 kontrolnú fotku, čip mal by vyčistený. Tu je ukážka
http://www.uctovnictvo-bb.eu/data/A77_7092_8275.JPG
Alebo už pri takejto clone je to normálne?
 
peto22
2013-03-05 22:09:46+01
príspevok od: romanh2
Zdravím, dnes 05.03.2013 mi prišla D600-tovka zo servisu, skúsil som na F22 kontrolnú fotku, čip mal by vyčistený. Tu je ukážka
http://www.uctovnictvo-bb.eu/data/A77_7092_8275.JPG
Alebo už pri takejto clone je to normálne?
strašne vysoké clonové číslo...servis myslím, že garantuje do f/8
 
KoCi
2013-03-05 22:22:45+01
Po cisteni je normalne, ze sa nieco vyskytne na f/16. Nie este f/22
 
Edison11
2013-03-05 22:25:36+01
príspevok od: paoravec
A co tak skusit WWW.MATUNAK.SK v Nove Zamky ???
Tohto uz som skusal kontaktovat, avsak povedal, ze nevie ako na tom bude najblizsie 2 tyzdne (ma vela prace)...
Avsak len pre info: stazoval som sa v Prahe, pricom tam mam telo aj s objektivami opatovne zaslat a za pochybenie mi ponukli nahradne telo aj s objektivom, ktore budem mat k dispozicii pocas doby servisovania, tak som zvedavy...
 
Konan
2013-03-06 08:25:07+01
príspevok od: Plyšiak
takže update: v servise mi bolo povedané že to urýchlia... prd, znova ten istý scenár. Objektív v utorok (po týždni, asi sa naň v servise pozerali aký krásny je na poličke ) poslali do Nemecka. Písal som na reklamace Nikon, či je možnosť vrátenia peňazí a bez odpovede. Takisto som písal mail na SOI či je nejaká možnosť, no tá sa neuráčila ani odpísať. Dúfam že s tým Canonom také problémy mať už nebudem
So SOIkou som komunikoval vzdy telefonicly a vzdy ochotne poradili.
 
Plyšiak
2013-03-06 09:28:45+01
príspevok od: Konan
So SOIkou som komunikoval vzdy telefonicly a vzdy ochotne poradili.
skúšal som tam volať, nikto nedvíha na žiadnom čísle pre Odbor na ochranu spotrebiteľa... ach jaj
 
Konan
2013-03-06 18:58:48+01
Tak vytoč hocijaké iné číslo, hoci aj v inom kraji, až pokiaľ to niekto nezdvihne. Veď oni nespokojných zákazníkov potrebujú. Tí dávajú zmysel ich práci.
 
Strana 6 z 10
1 2 ... 4 5 6 7 8 9 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()