Hore
Fórum » Canon fórum
 

A je to tu! Canon EOS 5Ds 50.6MPx

Roman Point
Roman Point 2015-01-30 08:10:17+01
To čo vrabčeky čvirikali prichádza. Tu sú bližšie špecifikácie. A čo sa týka DR a šumu použitý je Exmor senzor od Sony

http://www.cameraegg.org/50-6mp-canon-eos-5ds-5ds-r-leaked-image-specs/
 
neuhadnes
2015-02-24 18:38:28+01
príspevok od: _kurato_
za prve ano viem ze je to stredoformat
za druhe ten multishot je zo 6 fotiek
a za tretie komentujes fotak s ktorym si v zivote nefotil... ked budes drzat ten fotak v rukach a nieco s nim odfotis a budes vidiet vysledok potom hovor aky ten fotak je.. inac je to ciste teoretizovanie povedal by som ze az taranie.....


Super, že si si to pozrel Akurát, že keď si vytiahol to prirovnanie k Hasselbladu, mal som pocitt, že porovnávaš neporovnateľné, tak preto ten sarkazmus (nič v zlom). Vychádzam zo všeobecne známych princípov. Veľa vecí si nedržal v rukách a vieš ako fungujú Ale OK, pokiaľ bude Canon dávať k 5Ds R ako seťák Zeiss Otus, tak nemám ďalšie námietky. S inými objektívmi žiadna pridaná hodnota.
 
Roman Point
2015-02-24 19:38:22+01
príspevok od: JohnNewton
Niekto sem dával fajné video s akým objektívom to dá maximum. Ten Otus z toho vyšiel naj. Ale samozrejme 50 Mpx to nebolo, s inými sklami hlboko pod. Tuším še do klesalo až na cca 22 Mpx.
37 alebo až 38mpx to malo myslím z 24-70 f2.8L II ja som pridával to video.
 
Roman Point
2015-02-24 19:42:10+01
príspevok od: JohnNewton
Bolo to niekde tu, skúsim pohľadať, trvalo to viacej ako 30 min, chlap skúšal rôzne sklá od Canonu ale aj Nikon 810 so sklami Nikon. Najlepšie vyšiel Otus.
Presne tak..

Tu je to video ja som ho pridával predtým...


https://www.youtube.com/watch?v=Ww6QGpryrLM
 
Roman Point
2015-02-24 19:44:05+01
príspevok od: neuhadnes
A čím chceš tých 50 Mpix vykresliť na fullframe snímači, keď aj Zeiss Otus vykresľuje len okolo 30 Mpix? V kategórii fullframe skrátka taký objektív nenájdeš v súčasnosti, tak postrádam zmysel tých 50 Mpix. Pokiaľ by prišli so stredoformátom a adekvátnymi objektívmi napr. ako Pentax 645Z, tak áno, to by malo zmysel a zatlieskal by som im. Takže reálne to bude iba na úrovni Nikon D810, pokiaľ neprídu s novými objektívmi.
tak napríklad pre architektov a krajinkárov určená nová 11-24ka vykreslí koľko? Ešte to nebolo zverejnené ale canon vyrába aj sklá nie len telá
 
Roman Point
2015-02-24 19:54:13+01
príspevok od: neuhadnes
Super, že si si to pozrel Akurát, že keď si vytiahol to prirovnanie k Hasselbladu, mal som pocitt, že porovnávaš neporovnateľné, tak preto ten sarkazmus (nič v zlom). Vychádzam zo všeobecne známych princípov. Veľa vecí si nedržal v rukách a vieš ako fungujú Ale OK, pokiaľ bude Canon dávať k 5Ds R ako seťák Zeiss Otus, tak nemám ďalšie námietky. S inými objektívmi žiadna pridaná hodnota.
5Ds + 24-70 = 32Mpx
5Dsr + 24-70 = 39Mpx

5Ds + 70-200 f2.8L II = 32Mpx
5Dsr + 70-200 f2.8L II = 39Mpx

5Ds + Otus 85mm = 39Mpx
5Dsr + Otus 85mm = 47Mpx
 
MagickVamp
2015-02-24 20:13:26+01
príspevok od: neuhadnes
A čím chceš tých 50 Mpix vykresliť na fullframe snímači, keď aj Zeiss Otus vykresľuje len okolo 30 Mpix? V kategórii fullframe skrátka taký objektív nenájdeš v súčasnosti, tak postrádam zmysel tých 50 Mpix. Pokiaľ by prišli so stredoformátom a adekvátnymi objektívmi napr. ako Pentax 645Z, tak áno, to by malo zmysel a zatlieskal by som im. Takže reálne to bude iba na úrovni Nikon D810, pokiaľ neprídu s novými objektívmi.
Napriklad aj tou novou sigmou 50 art a vela dalsimi. A na zaklade toho co som pisal vyssie bude mat s 5Dr realne viac detailov ako s D810. Ja ti teraz len argumentujem, ja nie som zastanaca vela mpx snimacov. 5Ds a 5Dr je nieco co ma uplne minie, ale myslim ze plati co som napisal vyssie...ten princip.
 
MagickVamp
2015-02-24 20:48:12+01
Nechapem naco sa tu dakto pride rozplyvat nad tym ze 5Ds a 5Dr nema ziadnu pridanu hodnotu bez drahych objektivov....... to je ako prist sa stazovat ze porsche je dost onicom ked nemas na benzin...

Kazdemu musi byt jasne ze to nie su fotaky pre beznych ludi a ti co si to kupia tak budu vediet preco a budu mat na to. Myslim ze je jasne ze nebudu mat o 40 percent viac detailov ako D810, bude to ovela menej ale bude a ak je to pre niekoho priorita, nech sa paci, ma alternativu, ktoru doteraz nemal a to za super cenu oproti stredoformatom. Pre mna ma aj D810 uplne zbytocne vela Mpx (a to Nikon ine profi telo ani nema ak neratam D4)......no su ludia, ktorym to je tak akurat a su ludia ktorym to je malo. Ja som pochopil ze Nikon je prioritne pre krajinkarov a ze tie Mpx ocenia aj architekti, technici atd. kde su mpx dolezite a tym ludom staci ze je tych objektivov co to ako tak prenesu len par.

 
neuhadnes
2015-02-24 20:53:46+01
príspevok od: Roman Point
5Ds + 24-70 = 32Mpx
5Dsr + 24-70 = 39Mpx

5Ds + 70-200 f2.8L II = 32Mpx
5Dsr + 70-200 f2.8L II = 39Mpx

5Ds + Otus 85mm = 39Mpx
5Dsr + Otus 85mm = 47Mpx
Ale použil v tom videu slovo "expected" Čiže nie na základe meraní, ale na základe subjektívnych dohadov. Otázne je, či sa také rozlíšenie vzhľadom na menší rozmer pixelu neutopí v difrakcii na vyšších clonách. Potom aj Otus by mal limitované použitie.
http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/diffraction-photography.htm
 
Roman Point
2015-02-24 21:22:12+01
príspevok od: neuhadnes
Ale použil v tom videu slovo "expected" Čiže nie na základe meraní, ale na základe subjektívnych dohadov. Otázne je, či sa také rozlíšenie vzhľadom na menší rozmer pixelu neutopí v difrakcii na vyšších clonách. Potom aj Otus by mal limitované použitie.
http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/diffraction-photography.htm
To máš pravdu. No na základe predchádzajúcich meraní dospel k tým hodnotám a možno budú dokonca vyššie. Ťažko povedať. Každopádne ujo Tony nie je jeden z tých zbrklých čo si naserú do úst. Na to má až veľkú klientelu.. Ale ja predpokladám že 5Dsr + 11-24ka ( 3800€ + 3000€ ) bude presne tá kombinácia pri ktorej dosiahneš minimálne 95% rozlíšenia snímača. Preto s tým aj vyšli naraz. Aby ludia mali v hlave 5Ds a 11-24 pospájané.. Uvidíme
 
neuhadnes
2015-02-24 21:46:00+01
príspevok od: MagickVamp
Nechapem naco sa tu dakto pride rozplyvat nad tym ze 5Ds a 5Dr nema ziadnu pridanu hodnotu bez drahych objektivov....... to je ako prist sa stazovat ze porsche je dost onicom ked nemas na benzin...

Kazdemu musi byt jasne ze to nie su fotaky pre beznych ludi a ti co si to kupia tak budu vediet preco a budu mat na to. Myslim ze je jasne ze nebudu mat o 40 percent viac detailov ako D810, bude to ovela menej ale bude a ak je to pre niekoho priorita, nech sa paci, ma alternativu, ktoru doteraz nemal a to za super cenu oproti stredoformatom. Pre mna ma aj D810 uplne zbytocne vela Mpx (a to Nikon ine profi telo ani nema ak neratam D4)......no su ludia, ktorym to je tak akurat a su ludia ktorym to je malo. Ja som pochopil ze Nikon je prioritne pre krajinkarov a ze tie Mpx ocenia aj architekti, technici atd. kde su mpx dolezite a tym ludom staci ze je tych objektivov co to ako tak prenesu len par.

No myslím, že si nepoužil adekvátne prirovnanie s tým benzínom. Určite je veľa ľudí, čo by mali finančne aj na top objektív pre 5Ds-R, ale skrátka nemajú moc na výber okrem Otusu. To je skôr, ako keby si si kúpil Porsche v krajine, kde sú iba poľné cesty. Pre mňa je alternatíva najlacnejší stredoformát s CMOS senzorom Pentax 645Z. Keby som sa mal rozhodnúť pre snímač s rozlíšením 51 Mpix, určite by to bola kombinácia Pentax 645Z + 150 mm f/2,8 (ekvivalent 118 na FF). Oproti kombinácii 5Ds-R + Otus je rozdiel iba 1900 EUR. To už by stálo za to trochu našetriť Pretože 51 Mpix na stredoformáte je iná pesnička oproti prehustenému fullframe. A vôbec by mi nechýbalo tých 61 AF bodov
 
neuhadnes
2015-02-24 21:48:10+01
príspevok od: Roman Point
To máš pravdu. No na základe predchádzajúcich meraní dospel k tým hodnotám a možno budú dokonca vyššie. Ťažko povedať. Každopádne ujo Tony nie je jeden z tých zbrklých čo si naserú do úst. Na to má až veľkú klientelu.. Ale ja predpokladám že 5Dsr + 11-24ka ( 3800€ + 3000€ ) bude presne tá kombinácia pri ktorej dosiahneš minimálne 95% rozlíšenia snímača. Preto s tým aj vyšli naraz. Aby ludia mali v hlave 5Ds a 11-24 pospájané.. Uvidíme
Fullframe s 51 Mpix ešte nebol predtým vyrobený, tak tie predchádzajúce merania sú dosť otázne.
Uvidíme.
 
blahoslav J B Art
2015-02-24 22:25:40+01
príspevok od: neuhadnes
Fullframe s 51 Mpix ešte nebol predtým vyrobený, tak tie predchádzajúce merania sú dosť otázne.
Uvidíme.
Začíná nám nová megapixelová válka?
http://www.fotoaparat.cz/article/11500/1
 
Roman Point
2015-02-24 23:47:12+01
A tu máte realny výstup pri ISO 400/800/1600/3200/6400 mne osobne spadla sánka ešte nižšie než na podlahu.. Btw. 5DSr je na tom ešte podstatne lepšie..
Ako som písal vyššie načo dávať nezmyselnú hodnotu ISO do foťáku ktorá sa nedá ani realne využiť.. A tu je to tak že vo foťáku je len to čo sa dá na 100% použiť. A vdaka 50.6Mpx zostala aj kresba, detaily veľmi slušné aj pri ISO 6400

Pána "NikonGuy" isto poznáte

https://www.youtube.com/watch?v=n8L2bljfLiU
 
neuhadnes
2015-02-25 00:24:33+01
príspevok od: Roman Point
A tu máte realny výstup pri ISO 400/800/1600/3200/6400 mne osobne spadla sánka ešte nižšie než na podlahu.. Btw. 5DSr je na tom ešte podstatne lepšie..
Ako som písal vyššie načo dávať nezmyselnú hodnotu ISO do foťáku ktorá sa nedá ani realne využiť.. A tu je to tak že vo foťáku je len to čo sa dá na 100% použiť. A vdaka 50.6Mpx zostala aj kresba, detaily veľmi slušné aj pri ISO 6400

Pána "NikonGuy" isto poznáte

https://www.youtube.com/watch?v=n8L2bljfLiU
Ja som to už videl pred pár hodinami a nespadla mi sánka Aj tá ukážková fotka v článku na fotoaparat.cz dosť sklamanie, ale to asi bude tou clonou F11 difrakciou, dosť mäkká kresba, proste nič moc. Presne podľa predpokladov, fyziku nikto neoklame.
 
Roman Point
2015-02-25 08:44:47+01
príspevok od: neuhadnes
Ja som to už videl pred pár hodinami a nespadla mi sánka Aj tá ukážková fotka v článku na fotoaparat.cz dosť sklamanie, ale to asi bude tou clonou F11 difrakciou, dosť mäkká kresba, proste nič moc. Presne podľa predpokladov, fyziku nikto neoklame.
No ja som úprimne od canonu nečakal taký obraz pri takom ise. Neviem na akom monitore si to pozeral ty. No jedna vec je fotka v PC a druhá video na YT a to je jo sakra rozdiel. Keď nie je predstavivosť a nezahrňajú sa do sledovania ďaľšie aspekty tak.. Ale ty si to predpokladal takže budeš väčší odborník než ja alebo ktokoľvek tu na fore
 
MagickVamp
2015-02-25 11:18:09+01
Canon si moze dovolit sa specializovat. Ludia fotiaci s 50Mpx, pozadujuci maximalne mnozstvo detailov, asi budu tak ci tak fotit na nizkom ISO a budu mat na pozadovane skla. Ludia ktorym to je vela a preferuju kvalitne vyssie ISO a nieco na akciu, sport a wildlife maju v Canone moznost dalsieho profi tela (5D mark III), ktore nema na dany zaner konkurenciu a to v auguste pride uz dokonca nastupca. Chapem ze keby D810 mala 50 Mpx tak by to bolo asi prestrelene, vzhladom na to ze je to jedine profi telo co Nikon ma ak neratam D4. Pre mna a vela ludi je aj 36 Mpx vela, ale budiz Nikon nedava inu volbu. Canon ano, tak komu sa nepaci nie je odkazany riesit 50Mpx a ludi pre ktorych je mat dolezite co najviac Mpx.
 
neuhadnes
2015-02-25 16:00:58+01
príspevok od: MagickVamp
Canon si moze dovolit sa specializovat. Ludia fotiaci s 50Mpx, pozadujuci maximalne mnozstvo detailov, asi budu tak ci tak fotit na nizkom ISO a budu mat na pozadovane skla. Ludia ktorym to je vela a preferuju kvalitne vyssie ISO a nieco na akciu, sport a wildlife maju v Canone moznost dalsieho profi tela (5D mark III), ktore nema na dany zaner konkurenciu a to v auguste pride uz dokonca nastupca. Chapem ze keby D810 mala 50 Mpx tak by to bolo asi prestrelene, vzhladom na to ze je to jedine profi telo co Nikon ma ak neratam D4. Pre mna a vela ludi je aj 36 Mpx vela, ale budiz Nikon nedava inu volbu. Canon ano, tak komu sa nepaci nie je odkazany riesit 50Mpx a ludi pre ktorych je mat dolezite co najviac Mpx.
Zle sme sa rozumeli. Nemam nic proti 51 Mpix. Sam by som masinu s 50 Mpix kupil, lebo jasne ze ma zmysel na specialne zakazky. Ale nie na fullframe snimaci. Preto som ti ako zmysluplnu alternativu napisal Pentax 645Z, ale zrejme si to necital. Aj po vzhliadnuti tych fotiek z 5DS-R ma to sklamalo. Ludia, co maju kvalitne objektivy Canon si to mozno kupia, ale keby som sa mal ja rozhodovat, co kupim ako 51 Mpix stroj, tak by to bol ten Pentax.
 
bear
- moderator
2015-02-25 16:02:26+01
Velmi to tu nesledujem (odhady a dohady ma nezaujimaju), tak napisem len zopar postrehov z prveho kontaktu s 5DsR. Mal som v rukach par minut predprodukcnu vzorku (zalepeny slot na kartu), tak som sa s nou pohral len trocha mechanicky a rychlo prebehol menu.

Zaostrovanie cez LiveView je rychlejsie, crop mody su pekne viditele v hladaciku. My menu ma moznost nadefinovania viacerych stranok rovnako ako na 7D mark II.

Fyzicka poloha tlacidiel je identicka s 5D mark III, presne pasuje do vodotesneho puzdra a je plne ovladatelna (7D mark II ma sice tiez rovnako rozlozene tlacidla, ale ich poloha je o 2-3 mm posunuta a uz vyzaduje vlastne puzdro).
 
neuhadnes
2015-02-25 16:03:39+01
príspevok od: Roman Point
No ja som úprimne od canonu nečakal taký obraz pri takom ise. Neviem na akom monitore si to pozeral ty. No jedna vec je fotka v PC a druhá video na YT a to je jo sakra rozdiel. Keď nie je predstavivosť a nezahrňajú sa do sledovania ďaľšie aspekty tak.. Ale ty si to predpokladal takže budeš väčší odborník než ja alebo ktokoľvek tu na fore
To je jedno, lebo som pozeral aj fotky z Pentaxu 645Z a inych stredoformatov, z Nikonu D810, takze tu ide o vzajomne porovnanie a fotky z Canonu boli proste fail. Neviem, mozno su aj lepsie fotky, ked tak posli link
 
markato1
2015-02-25 16:25:13+01
príspevok od: neuhadnes
To je jedno, lebo som pozeral aj fotky z Pentaxu 645Z a inych stredoformatov, z Nikonu D810, takze tu ide o vzajomne porovnanie a fotky z Canonu boli proste fail. Neviem, mozno su aj lepsie fotky, ked tak posli link
Taketo teoretizovanie je tak pre deti co nemaju co robit,len vysedavaju za pc..Realita ukaze a potom je vhodnejsie sa k tomu vyjadrovat,takto je to len taranie ,dohadovanie a vestenie z krystalovej gule..
 
Strana 5 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()