Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

ePhoto pripomienky 3

Stratený Stano
Stratený Stano ocenenie redakciou 2015-04-10 13:38:09+02
Pripomienkovacie fórum č.2 bolo zamknuté a preto zakladám nové, v poradí tretie, aby bolo kde pripomienkovať...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-09-24 14:22:42+02
príspevok od: duroslav
Mne zase dnes pre zmenu nefunguje zobrazovanie obrázkov v komentároch.
Ale zaujímavé na tom je, že mi nezobrazuje iba fotky pridané dnes. Keď sa po kliknutí na fotku pošle request na server na stiahnutie obrázka, tak to vráti HTTP 403 Forbidden.
Ale v rovnakom vlákne týždeň, v týždeň starom príspevku to fotku stiahne bez problémov.
Mohlo ist o nejaku momentalnu chybu. Mne sa fotku podarilo nahrat.
Ak sa to stane prosim poslat na podpora@ephoto.sk fotku aj link na stranku, kde sa ju nepodarilo nahrat + prehliadac, ktory pouzivate.

Dakujeme.
 
duroslav
2015-09-24 14:46:46+02
príspevok od: admin
Mohlo ist o nejaku momentalnu chybu. Mne sa fotku podarilo nahrat.
Ak sa to stane prosim poslat na podpora@ephoto.sk fotku aj link na stranku, kde sa ju nepodarilo nahrat + prehliadac, ktory pouzivate.

Dakujeme.
Tak ešte raz:

Otvorím si túto stránku:

ephoto.sk/forum/2/3941/fotograficke-vtipy/strana-52/

Kliknem na 11. Príspevok od vrchu (pričom nerátam úvodný nultý príspevok zakladateľa vlákna). Náhľad na obrázok vidím a po kliknutí na náhľad sa zobrazí okienko s textom „This image failed to load.“.

Po kliknutí na obrázok browser pošle na váš server požiadavku

GET http://img.ephoto.sk/data/forum/ef97d8c1046d9ab301da4d1513bd7b93bbc16ae7.jpg

Váš server mu odpovie chybou
HTTP 403 Forbidden
Môžete si to odskúšať jednoducho tak, že si skúsite samostatnú linku na obrázok otvoriť v prehliadači. Takisto to vráti chybu 403.
Naposledy som to skúšal s Firefox-om 40.0.3, ale dajte si už konečne povedať, že chyba nie je v prehliadači.




 
zvonec
2015-09-25 22:53:51+02
príspevok od: admin
Mohlo ist o nejaku momentalnu chybu. Mne sa fotku podarilo nahrat.
Ak sa to stane prosim poslat na podpora@ephoto.sk fotku aj link na stranku, kde sa ju nepodarilo nahrat + prehliadac, ktory pouzivate.

Dakujeme.
Problem nebol v nahravani, ale v prezerani pridanych obrazkov k jednotlivym prispevkom. Vyzera to tak, ze je to uz ok...
 
seifi
2015-09-26 21:01:59+02
príspevok od: admin
Takyto system sme uz mali. Neosvedcilo sa to, kedze, kto chcel autora si vyhladal, najma ak to bol jeho priatel. Tiez podpisy a ramiky vo fotkach tomu nepomohli. Vyskusali sme uz niekolko systemov hodnotenia, ani jeden nebol taky, aby s tym boli spokojni vsetci.
milý admin, mali, ale kedy ? a to tu tak bude naveky ? vy stále dookola a svet ide ďalej, aj na Fb pripravujú tlačítko nepáči, ...
 
seifi
2015-09-26 21:04:24+02
a tiež je zaujímavé, je vidieť, ako máte záujem "o názor diváka", že admin nemá priradené tlačítko palec hore a palec dolu; to kvôli čomu ?
 
blahoslav J B Art
2015-09-26 21:35:07+02
príspevok od: seifi
milý admin, mali, ale kedy ? a to tu tak bude naveky ? vy stále dookola a svet ide ďalej, aj na Fb pripravujú tlačítko nepáči, ...
to vazne? ... lebo som povedal, ze ucet na fuckbooku si zriadim az vtedy, ked tam budu mat tlacitko Nepaci
 
seifi
2015-09-26 21:45:52+02
príspevok od: blahoslav J B Art
to vazne? ... lebo som povedal, ze ucet na fuckbooku si zriadim az vtedy, ked tam budu mat tlacitko Nepaci
pogugli, určite to nájdeš, ...
 
kralik_j
2015-09-27 12:31:09+02
Ucet na FB nemam a ani nepotrebujem, hodnotenia tu su umerne systemu ktory je nastaveny a podobne je to i s ucinnostou hodnotenia..

Neplatim si tu konto a zatial ani nevidim potrebu ho platit, ked staci ako to bezi, staci i moj postoj k jeho financnej podpore
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-09-27 21:18:56+02
príspevok od: seifi
milý admin, mali, ale kedy ? a to tu tak bude naveky ? vy stále dookola a svet ide ďalej, aj na Fb pripravujú tlačítko nepáči, ...
aj ked sa to neiktorym nezda, neriadime sa FB. Inspirujeme sa portalmi so zameranim na fotografiu, Kazdy sa snazi system hodnotenia zjednodusit a zobjektívnit, co sa pri subjektivnom hodnoteni fotografie, nemoze podarit. Skor nahradime tacitko paci sa niecim inym. Tlacitko nepaci sa nebudeme pridavat.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-09-27 21:23:38+02
príspevok od: seifi
milý admin, mali, ale kedy ? a to tu tak bude naveky ? vy stále dookola a svet ide ďalej, aj na Fb pripravujú tlačítko nepáči, ...
este info mali sme to niekedy v rokoch 2009 - 2010. Nemalo to velky vyznam.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-09-27 21:26:08+02
príspevok od: duroslav
Tak ešte raz:

Otvorím si túto stránku:

ephoto.sk/forum/2/3941/fotograficke-vtipy/strana-52/

Kliknem na 11. Príspevok od vrchu (pričom nerátam úvodný nultý príspevok zakladateľa vlákna). Náhľad na obrázok vidím a po kliknutí na náhľad sa zobrazí okienko s textom „This image failed to load.“.

Po kliknutí na obrázok browser pošle na váš server požiadavku

GET http://img.ephoto.sk/data/forum/ef97d8c1046d9ab301da4d1513bd7b93bbc16ae7.jpg

Váš server mu odpovie chybou
HTTP 403 Forbidden
Môžete si to odskúšať jednoducho tak, že si skúsite samostatnú linku na obrázok otvoriť v prehliadači. Takisto to vráti chybu 403.
Naposledy som to skúšal s Firefox-om 40.0.3, ale dajte si už konečne povedať, že chyba nie je v prehliadači.




Netvrdim, ze chyba je v prehliadaci. Potrebovali sme podrobnejsie info. Dakujem a posrieme sa na to.
 
duroslav
2015-09-27 22:23:46+02
príspevok od: admin
Netvrdim, ze chyba je v prehliadaci. Potrebovali sme podrobnejsie info. Dakujem a posrieme sa na to.
Ja som myslel, že už ste sa, keďže od včera to zase funguje.
 
zvonec
2015-09-28 00:05:55+02
príspevok od: admin
este info mali sme to niekedy v rokoch 2009 - 2010. Nemalo to velky vyznam.
mozno budem naivny, taky maly vykrik do tmy..., ale je mozne nejaku obsirnejsiu spatnu vazbu vo forme nejakeho clanocku, kde by sa trocha objasnilo, ze aky je system hodnotenia fotografii, ze preco nieje alebo sa neuvazuje o takej a onakej forme, atd... Chyba mi tu nejaka spatna vazba ephoto teamu, o tom ako by sa mal portal uberat, atd... Ake su plany do buducnosti
Jedina spatna vazba vo forme tajomneho nicku admin vo fore, nevidim ako dostacuju formu komunikacie....
Jedna vazba je dotiahnute niektorych technickych zalezitosti portalu ako takeho (mnohe boli reportovane, a doteraz neodstranene)
Druha oblast je obsahove, a forma portalu....
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-09-28 09:24:32+02
príspevok od: zvonec
mozno budem naivny, taky maly vykrik do tmy..., ale je mozne nejaku obsirnejsiu spatnu vazbu vo forme nejakeho clanocku, kde by sa trocha objasnilo, ze aky je system hodnotenia fotografii, ze preco nieje alebo sa neuvazuje o takej a onakej forme, atd... Chyba mi tu nejaka spatna vazba ephoto teamu, o tom ako by sa mal portal uberat, atd... Ake su plany do buducnosti
Jedina spatna vazba vo forme tajomneho nicku admin vo fore, nevidim ako dostacuju formu komunikacie....
Jedna vazba je dotiahnute niektorych technickych zalezitosti portalu ako takeho (mnohe boli reportovane, a doteraz neodstranene)
Druha oblast je obsahove, a forma portalu....
Kazdu vacsiu zmenu komunikujeme formou clankov. Bolo publikovanych aj niekolko clankov o hodnoteni. Urcite budeme s uzivatelmi v najblizsom obdobi preberat sposob hodnotenia fotografií
aj zmeny, na ktorych pracujeme. Pokial ide o dotiahnutie technickych veci, snazime sa vsetky pripomienky co najskor zapracovat, mozete prosim konkretne napisat, co nebolo odstranene? Skontrolujeme to. Dakujem
 
zvonec
2015-09-28 12:38:43+02
príspevok od: admin
Kazdu vacsiu zmenu komunikujeme formou clankov. Bolo publikovanych aj niekolko clankov o hodnoteni. Urcite budeme s uzivatelmi v najblizsom obdobi preberat sposob hodnotenia fotografií
aj zmeny, na ktorych pracujeme. Pokial ide o dotiahnutie technickych veci, snazime sa vsetky pripomienky co najskor zapracovat, mozete prosim konkretne napisat, co nebolo odstranene? Skontrolujeme to. Dakujem
zacnem mozno trocha alibisticky, design webstranok nieje moj chlebik, taktiez nie testovanie webstranok.

Niektore veci, co robia problem:
1. Pri pisani komentara pri hodnoteni fotografie, pokial pocas rozpisaneho komentara ku fotografii kliknem na button Paci sa, obsah screen bufferu sa vymaze po obnoveni stranky, resp. po uskutocneni hlasovania. Komentar mozem pisat odznova, alebo to nechat radsej tak.
2. Pouzivanie html tagov pri zadavani prispevkov do fora. V komentaroch pod hodnotenim fotografie, niesu linky na ine fotky vobec konvertovane do hyperlinku, vo fore obcas to zblbne, hlavne pri pouziti znakov ako +, . atd... musel by som dohladat presne. Script ktory robi konverziu textu, tak nespravne interpretuje linky.
3. Nestastne sipky pri prezerani fotografii, raz tam su, raz nie, po viacnasobnej udalosti prejdenim kurzorom mysi, tam uz potom vobec niesu, viac krat reportovane, zatial nie fixnute
4. Vyhladavanie vo fore => velmi nestastne vyhladavanie, nefunguje vzdy spolahlivo, resp. bolo by dobre zaimplementovat priamo google search, a bolo by to ovela spolahlivejsie. Resp. vysledky niesu uplne relevantne. Minimalne by bolo dobre uviest priklady vyhladavania.
5. Linkovanie priamo na prispevky vo fore. Tato funkcionalita tu je, len by bolo dobre doplnit na kazdy prispevok malu ikonu s ID prispevku, aby to bolo lahko pouzitelne, resp. nebolo to potrebne dohladavat.
6. Chybajuca alebo nedostatocna administracia fora. Vela duplikatnych tem, resp. zabiehanie do offtopicu, nie su jasne oznaceni admini fora, atd.
7. Posledny clanok o portali som nasiel z 1.1.2015 od Karola Srnca, kde bolo kratke zhrnutie roku 2014, boli tam spomenute nejake plany, resp. je to nadlhsiu debatu, nemam momentalne priestor na rozpisovanie.
8. Chybajuca mobilna responzivna verzia stranky, resp. responziva.

Z mojej strany len takto namatkovo, som presvedceny, ze pokial bude nejaky seriozny feedback, ze sa urcite vyjadria aj ini, resp. podnetov tu uz bolo spomenutych dost.
 
zvonec
2015-09-28 12:40:34+02
príspevok od: admin
Netvrdim, ze chyba je v prehliadaci. Potrebovali sme podrobnejsie info. Dakujem a posrieme sa na to.
Mily preklep, "posrieme sa nato", nevyhoda, ked sa pouziva qwerty namiesto qwertz...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-09-28 12:50:11+02
príspevok od: zvonec
Mily preklep, "posrieme sa nato", nevyhoda, ked sa pouziva qwerty namiesto qwertz...
asi tak
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-09-28 12:51:41+02
príspevok od: zvonec
zacnem mozno trocha alibisticky, design webstranok nieje moj chlebik, taktiez nie testovanie webstranok.

Niektore veci, co robia problem:
1. Pri pisani komentara pri hodnoteni fotografie, pokial pocas rozpisaneho komentara ku fotografii kliknem na button Paci sa, obsah screen bufferu sa vymaze po obnoveni stranky, resp. po uskutocneni hlasovania. Komentar mozem pisat odznova, alebo to nechat radsej tak.
2. Pouzivanie html tagov pri zadavani prispevkov do fora. V komentaroch pod hodnotenim fotografie, niesu linky na ine fotky vobec konvertovane do hyperlinku, vo fore obcas to zblbne, hlavne pri pouziti znakov ako +, . atd... musel by som dohladat presne. Script ktory robi konverziu textu, tak nespravne interpretuje linky.
3. Nestastne sipky pri prezerani fotografii, raz tam su, raz nie, po viacnasobnej udalosti prejdenim kurzorom mysi, tam uz potom vobec niesu, viac krat reportovane, zatial nie fixnute
4. Vyhladavanie vo fore => velmi nestastne vyhladavanie, nefunguje vzdy spolahlivo, resp. bolo by dobre zaimplementovat priamo google search, a bolo by to ovela spolahlivejsie. Resp. vysledky niesu uplne relevantne. Minimalne by bolo dobre uviest priklady vyhladavania.
5. Linkovanie priamo na prispevky vo fore. Tato funkcionalita tu je, len by bolo dobre doplnit na kazdy prispevok malu ikonu s ID prispevku, aby to bolo lahko pouzitelne, resp. nebolo to potrebne dohladavat.
6. Chybajuca alebo nedostatocna administracia fora. Vela duplikatnych tem, resp. zabiehanie do offtopicu, nie su jasne oznaceni admini fora, atd.
7. Posledny clanok o portali som nasiel z 1.1.2015 od Karola Srnca, kde bolo kratke zhrnutie roku 2014, boli tam spomenute nejake plany, resp. je to nadlhsiu debatu, nemam momentalne priestor na rozpisovanie.
8. Chybajuca mobilna responzivna verzia stranky, resp. responziva.

Z mojej strany len takto namatkovo, som presvedceny, ze pokial bude nejaky seriozny feedback, ze sa urcite vyjadria aj ini, resp. podnetov tu uz bolo spomenutych dost.
Postupne sme menili a doplnali funkcionalitu podla pripomienok uzivatelov, pokial to bolo mozne.
Preberieme si aj tieto pripomienky. Dakujeme.
 
anton julény
2015-09-29 16:36:54+02
príspevok od: admin
Postupne sme menili a doplnali funkcionalitu podla pripomienok uzivatelov, pokial to bolo mozne.
Preberieme si aj tieto pripomienky. Dakujeme.
link
ephoto.sk/forum/8/7593/samyang-fisheye-8mm-f-3-5-kvalita/strana-3/#cid-329216
v tomto okamihu nezobrazuje pridanú fotografiu
 
zvonec
2015-09-29 18:02:34+02
príspevok od: admin
Postupne sme menili a doplnali funkcionalitu podla pripomienok uzivatelov, pokial to bolo mozne.
Preberieme si aj tieto pripomienky. Dakujeme.
takze tuto zase jeden priklad, kde je uvedeny link priamo na prispevok, ktory je ale zle interpretovany:
ephoto.sk/forum/8/7593/samyang-fisheye-8mm-f-3-5-kvalita/strana-3/#cid-329216

a Navrh na zlepsenie funkcionality do riadku pod frame prispevku, kde je moznost nahlasit nevhodny prispevok, ohodnotit prispevok, daj aj link na dany prispevok....
 
Strana 13 z 47
1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 46 47
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()