Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D90 vs Nikon D3200 ???

tinja_s
tinja_s 2012-07-02 15:52:44+02
Dobrý deň, som begginer, chcem si kúpiť 1. zrkadlovku a neviem si vybrať, ktorý z týchto 2 modelov je lepšia voľba, prečítala som si už všetky možné recenzie, aj tak sa stále neviem rozhodnúť, nechcem však kupovať niečo, čo by som po čase chcela meniť kvôli tomu, že by som sa prepracovala do vyššej triedy a už by to nespĺňalo moje nároky. Na jednej strane ma láka D3200 kvôli kvalitnému snímaču, ISO citlivosti, rýchlosti procesora, na D90 zase fakt, že je to predsa len o niečo vyššia trieda, ostriaci motorček v tele, ergonómia, pokročilé funkcie, stavový displej, ale je to predsa len starší model a nie je pretesnený proti prachu (čo je asi dosť dôležité), ani ISO citlivosť nie je taká ako na D3200. Čo sa týka môjho zamerania, tak uprednostňujem krajinárske foto, makro, prírodu celkovo, ale, samozrejme, aj iné príležitostné žánre.
Za každú radu a názor od skúsenejších budem povďačná
 
mirosz
2012-07-02 18:56:42+02
príspevok od: JanTchi
d90, preto že keď som mal d3xxx v rukách tak som mal pocit že som vystúpil z bugatti a dal si korčule.
Treba ale uznat ze zo starsieho Bugatti a dal si najnovsie korcule
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-02 18:57:31+02
Nikon ma takmer kompletne portfolio novych vybornych cenovo dostupnych objektivov s AF-S motorcekom. Uz neplati, ze ked chces makrac, ci zakladak, alebo portretak, tak musis mat v tele motorcek. Tato moznost je dolezita skor pre majitelov AF-D objektivov, ktori si chcu kupit nove telo.

Takze sa skutocne rozhoduj podla toho, co som ti napisal.
D3200 - sakra vyssia kvalita obrazu a videa. Na DXO Mark vedie medzi APS-C. Na krajinu a makro nepotrebujes super ergonomiu. DIsplej je lepsi, fotak je tichucky, AF prakticky rovnaky. Ak sa zmieris s horsou ergonomiou, tak jedinym minusom je absenia CLS - dialkove odpalovanie bleskov. To ti ale mozno nebude chybat. A ak bude, tak o par rokov a to prejdes na D7000, ci jej nastupcu.
D90 - prikladna ergonomia, porpora CLS a starsich AF objektivov. SNimac dobry, ale dnes uz prekonany. Meranie a WB o nieco horsi. Na fotoaparate poznat, ze za 3-4 roky ide vyvoj kupredu. Stale je ale tak dobry, aby to bol predajny bestseller. Patri medzi najuspesnejsie DSLR vsetkych cias. Vsetky posledne reporty (auta, korunovacia, napoleoni...) som fotil s D90.

Za posledne roky som testoval asi vsetky zrkadlovky Nikon, aj najnizsie modely. Aj ked som zvyknuty na dobru ergonomiu, po par dnoch som zistil, ze si viem poradit dobre aj s najnizsim modelom, pokial od neho nechcem akcnu fotografiu. Ved pri beznom foteni aj tak potrebujem vacsinou len menit clonu, korekciu expozicie a obcas ISO.
 
tibor22
2012-07-02 19:06:23+02
ja mam teraz nikon d5100 ale lutujem, že som si nekupil d90.. pretože pri kúpe obejktívov musím kupovať af-s a tie sú aj o niečo drahšie.. volil by som d90.
 
markato1
2012-07-02 19:07:13+02
príspevok od: tinja_s
aj to som už pozerala len ani tam nie je zhodnotené, že ktoré klady a ktoré zápory sú menej a ktoré viac závažné
taketo porovnania ber z velkym nadhladom,to co tebe moze vyhovovat, tam moze byt uvedene ako minus pre potencionalny vyber,alebo opacne ,to co tam pripadne nemusis chciet ( zbytocne vela pixelov) moze byt ako plus pre danny aparat.osobne by som bral D90..,ktora je stale uspesne pouzivana ..
 
JanTchi
2012-07-02 19:17:46+02
príspevok od: mirosz
Treba ale uznat ze zo starsieho Bugatti a dal si najnovsie korcule
Nekompromisne súhlasím, dokonca v technologickej mierke z veterána bugatti
 
bobo222
2012-07-02 22:17:43+02
treba to ohmatať! Mne osobne D3XXX nesadla ani náhodou. A ak má byť fotenie utrpením, tak to nevytrhne ani najlepší čip. (Mimochodom bude naň stačiť seťák? Lebo zavesiť na malé telo nejaký väčší objektív - nič moc....)
Ale zasa pre malé ženské ruky možno geniálny, osobná skúsenosť je neprenosná. Skús!
 
Narfyk
2012-07-02 23:08:01+02
príspevok od: tinja_s
aj to som už pozerala len ani tam nie je zhodnotené, že ktoré klady a ktoré zápory sú menej a ktoré viac závažné
tak to už potom asi už len sama musiš zhodnotiť čo potrebuješ viac a čo menej a podľa toho sa rozhodni prajem "štastnú ruku"
 
wlad
2012-07-03 00:05:13+02
príspevok od: JanTchi
d90, preto že keď som mal d3xxx v rukách tak som mal pocit že som vystúpil z bugatti a dal si korčule.
analogia s autami moc nevysla - skor to je prechod z 10 rocnej octavie RS, na sucasne polo GTI s dvojnasobnym vykonom a automatickou prevodovkou.
 
combat113
2012-07-03 00:42:34+02
D 90 sa neustále vyrába, už asi 3 roky, drží si cenu a mimo iného ho mám aj ja, takže odpoveď je jasná. Keď prišiel na trh bol to TOP foťák medzi APS-C a je najkomplexnejšie vybavený, vlastne sa hovorilo o akejsi medzitriede_ že poloprofesionál. Niečo podedil po N 300 čo je už zrkadlo medzi profitriedou, len N90 má ešte nechránené a neutesnené telo...otázka je čomu dáš prednosť niektoré nové veci nemusia byť lepšie ako staré, neraz sa mi to stalo pri kúpe novej elektroniky...A tiež o niečo málo lepší výstup z D 3200 nemusíš ani rozpoznať...Záleží aký si vyspelí fotograf...
 
JanTchi
2012-07-03 01:10:34+02
Zober si to takto.. čo budeš fotiť a čo budeš očakávať? Ja napríklad s mojou D90 fotím primárne portréty, ľudí, street, nočnú fotografiu, šport a dokonca už aj koncert má za sebou, príležitostne niečo iné. Keďže som naučený na plný manuál, tak potrebujem mať všetky voliče hneď "v ruke". Ak by som fotil výhradne prírodu, panorámy, krajinky a to ešte zo statívu, kedy ten foťák nemusím držať 5 hodín v ruke a nepotrebujem hneď a okamžite všetky funkciu a všetko mať pod absolútnu kontrolou a na očiach (stavový displej) tak volím D3200 pretože má lepší snímač a celkovo sa na nej pokrok podpísal. A ešte ak máš malé ruky tak to je +
Absolútnym riešením je D7000
 
matus141
2012-07-03 11:12:38+02
ja by som bral d90... nedavno som presiel z d40 na d80, konecne nemam krc v ruke po hodine fotenia... ked teraz vezmem do ruky d40, tak som stastny ked ho mozem odlozit. Ano, da sa fotit aj s malym fotakom, ale s vacsim jeto pohodlnejsie. Dalej - 24mpx senzor + nejaky setovy objektiv, to asi nebude najstastnejsie riesenie, ale aj tak si nemyslim ze by si niekedy vyuzila realne tych 24mpx - teda ze v pc si to pri ukladani aj tak vzdy zmensis, cize nejake chyby objektivu sa tam stratia... ale inak skutocne - najlepsie riesenie je d7000... kludne aj nejaku z bazaru...
 
beholder
2012-07-04 15:48:36+02
....píšeš, že si begginer....tak si daj poradiť............doteraz fotím D80kou....a žiadne obmedzenia nepociťujem.............tobôž nie pretesnenie proti prachu...
 
tinja_s
2012-07-06 19:29:55+02
dnes som si to išla okukať do kamennej predajne v ZV a BB...špecializovanú predajňu som nikde nenašla, skončila som nakoniec v obchodných domoch, kde je veeeľmi zúžený výber, D90 nemali nikde a D3200 mali iba v NAY v BB, aj to posledný kus, ktorý bol rezervovaný ale najlepší predavači, ktorí sa ma snažili nahovoriť na D3100 a riadne tlačili kaleráby do hlavy.....takže veľmi som si nepomohla

keby sa dalo, D7000 by som hneď brala, ale ak nenájdem v bazoši niečo rozumné, tak asi skončím pri tej 3200, akokoľvek si vyberiem, myslím, že budem spokojná, oba modely (D3200, D90) sú kvalitné....každopádne ďakujem vám všetkým za rady osobné praktické skúsenosti sú na nezaplatenie
 
lubost
2012-08-16 17:07:50+02
bol som aj ja v BB - Nay, ta "ochota" predajcu vobec vybrat ten fotoaparat zo skrinky bola uzasna ... chcem sa opytat na nazor medzi D3200 a D5100, oba s objektivom 18-105? jeden v cene cca 750 (3200), druhy 700, ten lacnejsi ma aj vyklopny display, ale nizsie rozlisenie... da sa fotit/filmovat "komfortne" aj bez vyklopneho displaya? alebo dalsie pre a proti pre ten ktory pristroj?
 
Bergkristall
2012-08-16 17:30:00+02
lubost: Výklopný displej je veľkou výhodou najmä ak fotíš makro.
A v tomto vlákne sa môžeš dočítať o pozitívach a negatívach medzi týmito dvomi zrkadlovkami.
www.ephoto.sk/forum/48/9646/d5100-alebo-d3200/strana-3/
 
mirosz
2012-08-16 17:32:56+02
príspevok od: lubost
bol som aj ja v BB - Nay, ta "ochota" predajcu vobec vybrat ten fotoaparat zo skrinky bola uzasna ... chcem sa opytat na nazor medzi D3200 a D5100, oba s objektivom 18-105? jeden v cene cca 750 (3200), druhy 700, ten lacnejsi ma aj vyklopny display, ale nizsie rozlisenie... da sa fotit/filmovat "komfortne" aj bez vyklopneho displaya? alebo dalsie pre a proti pre ten ktory pristroj?
Pocet megapixli by som asi riesil ako posledne.
 
canco
2013-01-08 07:45:12+01
dost stara tema, ale mozno pre buducich citatelov prispevku. D90 ma obrazovy vystup podobny d300 dokonca od D300s nema daleko, ak clovek vie robit s RAWkom. Horny displej a pristup k funkciam je dolezity a to som zistil na profi tele, ktore ma pristup k funkciam v priebehu sekundy. Aj keby mala mat d3200 lepsi LCD, castokrat v PC neuvidite to co na fotaku. A co sa tyka 24mpx, tie len ukazu chyby objektivu a zvyraznia to, co fotograf zanedbal pri foteni, alebo uprave. Ergonomiu zeny musia riesit vyskusanim si, lebo pre moje ruky je D90mala a 3200ku mam na tri prsty. D300je spoko
 
Akelan
2015-12-01 13:44:59+01
Oživím starú tému - nikon d3200 nepodporuje systém kreatívneho osvetlenia CLS, max sync čas je 1/200 - dajú sa po nasadení univerzálneho vysielača na hot-shoe odpalovať externé zábleskové svetlá do času 1/200? Núdzovo asi budem musieť použiť túto zrkadlovku v štúdiu, ale bez toho, aby mi odpalovala záblesky, mi je to de facto na nič... Doteraz som vždy fotil len s telami, ktoré mali HSS a kompatibilitu s CLS... Chcel by som to používať v plne manuálnom režime, čo by teoreticky nemal byť problém dať pokyn vysielaču akou intenzitou má odpáliť svetlá, ale niektoré parametre tej D3200 ma dosť zarazili, tak som sa rozhodol pre istotu na toto spýtať ešte pred samotným zajednávaním techniky, ak s tým má niekto skúsenosť, budem povďačný za reakciu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-01 13:58:16+01
príspevok od: Akelan
Oživím starú tému - nikon d3200 nepodporuje systém kreatívneho osvetlenia CLS, max sync čas je 1/200 - dajú sa po nasadení univerzálneho vysielača na hot-shoe odpalovať externé zábleskové svetlá do času 1/200? Núdzovo asi budem musieť použiť túto zrkadlovku v štúdiu, ale bez toho, aby mi odpalovala záblesky, mi je to de facto na nič... Doteraz som vždy fotil len s telami, ktoré mali HSS a kompatibilitu s CLS... Chcel by som to používať v plne manuálnom režime, čo by teoreticky nemal byť problém dať pokyn vysielaču akou intenzitou má odpáliť svetlá, ale niektoré parametre tej D3200 ma dosť zarazili, tak som sa rozhodol pre istotu na toto spýtať ešte pred samotným zajednávaním techniky, ak s tým má niekto skúsenosť, budem povďačný za reakciu.
Do 1/200s si mozes robit, co chces. HSS ani CLS so studiovymi bleskami nepouzijes. Vynimkou je nova seria svetiel Profoto B1/B2. Odpalovat svetla manualne do x-sync je pre fotak vlastne to najlahsie, pretoze to nevyzaduje ziadnu specialnu technologiu.
 
Akelan
2015-12-01 14:49:51+01
príspevok od: Karol Srnec
Do 1/200s si mozes robit, co chces. HSS ani CLS so studiovymi bleskami nepouzijes. Vynimkou je nova seria svetiel Profoto B1/B2. Odpalovat svetla manualne do x-sync je pre fotak vlastne to najlahsie, pretoze to nevyzaduje ziadnu specialnu technologiu.
Dík Karol za reakciu. O tom Profoto som už čítal, ale už dávnejšie vyšlo Photon 600 Europe (ak si ten názov dobre pamätám), čo deklarovali ako vysokorýchlostný záblesk vhodný aj do exteriéru, nepoužíval som to ešte, ale viem, že to malo HSS (de facto to CLS nejako nepoužívam).
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()